"Velmi často jsme naráželi na to, co při různých, hlavně marketingových soutěžích, je a není loterie. Vznikl požadavek stanovení pravidel," uvedl náměstek ministra financí Tomáš Prouza. Podle člena představenstva APMS Václava Macha je ale třeba i při povolených soutěžích dbát na předpisy, hlavně na ochranu spotřebitele.
Například soutěž, ve které všichni účastníci dostanou kosmetický balíček či samolepku, je v pořádku a není pro ni nutné povolení. Pokud ale jeden soutěžící může vyhrát osobní automobil, tak již jde o loterii. "Ceny nesmějí být výrazně rozdílné," vysvětlil Prouza jedno z kritérií. Dalším je cena za textovou zprávu, která by neměla překročit asi deset korun.
Výše zmíněná spolupráce je podle Prouzy i odrazem toho, že současný loterijní zákon nestačí prudkému rozvoji informačních technologií a trendům mezinárodního hazardního průmyslu. Bližší informace včetně příkladů budou k nalezení na webových stránkách www.mfcr.cz a www.apms.cz.



Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
