"Česká pošta podala odvolání k předsedovi rady ČTÚ, a já jsem nakloněn, po zjištění a ověření dalších okolností, tomuto odvolání vyhovět," řekl Dvořák.
"V tuto chvíli jsou veškeré aktivity pozastaveny," uvedla mluvčí pošty Dita Václavíková s tím, že oficiální rozhodnutí o odvolání podnik dosud od ČTÚ neobdržel.
Nařízení poště ukládá do začátku září změnit názvy těch pošt, které nevychází ze jména obce, kde jsou umístěny, nebo jsou oproti němu nějak rozšířeny. Název nesměl mít více než 12 znaků. Více pošt v jedné obci pak mělo být odlišeno jen čísly.
Česká pošta má kolem 3400 poboček. Pošta loni hospodařila se ziskem 667 milionů korun. Obrat stoupl o 8,3 procenta na 17,7 miliardy korun. Státní podnik zaměstnává 38.000 lidí.



Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
