Kvůli on-line bankovnictví v EU zmizelo skoro pět procent poboček

12.09.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Londýn 12. září (ČTK) - Kvůli internetovému a mobilnímu bankovnictví, které používá stále více klientů, evropské banky za poslední rok uzavřely 9100 poboček a propustily kolem 50.000 zaměstnanců. Uvádí to dnešní zpráva Evropské bankovní federace. Počet bankovních poboček v Evropské unii tak loni klesl o 4,6 procenta na 189.000 a počet zaměstnanců, který činil asi 2,8 milionu, byl nejnižší od roku 1997.

Od roku 2008 nadobro zavřelo dveře celkem 48.000 bankovních poboček, což představuje asi pětinu celkového počtu. Banky se tímto způsobem snaží omezit náklady nejen kvůli rozmáhajícímu se internetovému a mobilnímu bankovnictví, ale i kvůli nízkým úrokovým sazbám, které mají negativní dopad na jejich příjmy z úvěrů či investic.

Některé banky se snaží udržet nad vodou také zpoplatňováním dříve zdarma poskytovaných služeb, jako je vedení základních bankovních účtů a výběry peněz. Od roku 2009 je patrný trend konsolidace sektoru. Jen za loňský rok se počet bank snížil o šest procent na 6596 institucí.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.