Soukromou ruskou banku Otkrytije převezme Zadornov z banky VTB24

14.09.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Soči (Rusko) 14. září (ČTK) - Největší ruskou soukromou banku Otkrytije, která se potýká s problémy, převezme šéf ústavu VTB24 Michail Zadornov. Uvedla to dnes guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová. VTB24 je retailovou součástí ruské státní banky VTB.

Otkrytije v posledních měsících zažívala značný odliv vkladů, především kvůli obavám o kvalitu svého úvěrového portfolia. Zachránit se ji rozhodla ruská centrální banka, která nad ní koncem srpna převzala kontrolu, připomíná agentura Reuters.

Záchrana banky, na kterou bude podle odhadů potřeba až 400 miliard rublů (152 miliard Kč), by byla největší v historii Ruska.

Otkrytije je podle objemu majetku sedmou největší bankou v Rusku a zároveň největší soukromou bankou. Ruská centrální banka ji považuje za systémově důležitou. Je také největší ruskou bankou, která má napojení na zahraniční kapitálové trhy, protože velké státní banky kvůli sankcím o tento přístup přišly.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.