Air Bank letos stoupl čistý zisk o 31 procent na 285 milionů Kč

09.11.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 9. listopadu (ČTK) - Air Bank vykázala za tři čtvrtletí 2017 čistý zisk 285 milionů korun, což je meziroční růst o 31 procent. Banka získala nové klienty i navyšovala objem rozpůjčovaných peněz, který meziročně vzrostl o více než čtvrtinu. Air Bank o tom dnes informovala ČTK.

\"Jsme atraktivní pro nové klienty, roste zájem o naše úvěry a zvyšuje se i poptávka po doplňkových službách, jako je třeba cestovní pojištění. To vše přispívá k rostoucímu ziskovému hospodaření banky,\" komentoval výsledky generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Služby Air Bank ke konci září využívalo přes 578.000 klientů, jejich počet tak meziročně vzrostl o 17 procent. Celkový objem úvěrů v portfoliu se zvýšil o 27 procent na 38,2 miliardy korun.

Banka nadále investuje do výstavby vlastní bankomatové sítě. Na konci září měla celkem 262 bankomatů, o 145 bankomatů více než před rokem. Celkový počet poboček se rozrostl na 35.

Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů se zvýšil o 14 procent na 86,3 miliardy korun. Celková bilanční suma banky vzrostla ke konci září meziročně o 13 procent na 94,6 miliardy korun. Vlastní kapitál se zvýšil o 16 procent na 6,2 miliardy korun.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.