Zisk JPMorgan kvůli mimořádným odpisům klesl o 37 procent

12.01.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


New York 12. ledna (ČTK) - Největší americké bance podle majetku JPMorgan Chase & Co. klesl ve čtvrtém čtvrtletí zisk o 37 procent na 4,23 miliardy USD (89 miliard Kč). Pokles způsobily mimořádné náklady spojené s nedávno schváleným novým daňovým zákonem. Bez mimořádných položek zisk překonal očekávání díky růstu příjmů z úroků, uvedla banka v dnešním prohlášení.

Bez mimořádných položek zisk činil 6,7 miliardy USD, tedy 1,76 dolaru na akcii. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters čekali zisk 1,69 dolaru na akcii.

Příjmy stouply o 4,6 procenta na 25,45 miliardy USD. Čisté příjmy z úroků vzrostly o 11 procent na 13,4 miliardy USD díky vyšším úrokovým sazbám a růstu poskytování úvěrů. Příjmy z obchodování však klesly o 22 procent na 4,43 miliardy USD.

Banka musela zaúčtovat 2,4 miliardy USD na pokrytí nové, mimořádné repatriační daně z příjmů, které drží v zahraničí, a upravit hodnotu odložených daňových pohledávek a závazků.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.