Přejeme vám krásné Velikonoce

29.03.2018 | , Finance.cz
Spotřebitel


Velikonoční svátky začínají květnou nedělí a končí velikonočním pondělím. Přičemž Velikonoce jako takové akcelerují právě dnes, na Zelený čtvrtek. Děti mají velikonoční prázdniny, zítra nás čeká svátek v pátek, pak celý víkend a nakonec ještě volné pondělí.

Za celou redakci finance.cz bychom vám tak rádi popřáli krásné velikonoční svátky. Užijte si 4 dny volna a pokud budete něco potřebovat, tak veškeré praktické informace najdete zde.

Prázdniny na Zelený čtvrtek a svátek ve Velký pátek 

Ve čtvrtek mají děti školou povinné prázdniny, tzv. velikonoční. My pracující ale máme stále pracovní den. Už zítra se ale můžeme těšit na volný den, velikonoční pátek jako svátek byl zaveden zákonem před pár lety, asi abychom Slovákům tento svátek už nezáviděli. Výhodou je, že si můžeme ráno nejen přispat, ale také vyrazit nakupovat do obchodů, v pátek na Velikonoce bude všude otevřeno.

V pondělí zavřou obchody

Oproti pátku ale musí velké obchody na Velikonoční pondělí zavřít. Je to totiž jeden ze svátků, kdy je zákonem nařízeno zavřít všechny obchody s prodejní plochou 200 metrů čtverečních a více. Samotná obchodní centra můžou zůstat otevřená, zákon toto neupravuje, ale všechny větší obchody musí v OC zavřít. Proto většina obchodních center bude v pondělí také mít zavřeno.

Kde si tedy budete moci nakoupit? Ze zákona jsou vyjmuty například lékárny, benzínové stanice, obchody na pražském letišti i na vlakovém nádraží. Otevřít také můžou obchody s prodejní plochou menší než 200 metrů čtverečních, v místní večerce tak možná nakoupíte, malé obchody si svou prodejní dobu upravují sami. Otevřeno bude také v některých obchodních centrech:

Platí ovšem, že obchodní centra v pondělí spíše zavřou a to i velká nákupní centra, jako je brněnská Olympie nebo Vaňkovka, v Praze zase zavře OC Letňany. Proto si před návštěvou vybraného obchodního centra raději zkontrolujte, že bude otevřeno. Nakupovat bez omezení pak můžete na internetu a v eshopech, českých i zahraničních.

Kde nakoupit na Velikonoce - obchodní centra

(foto: Shutterstock)

Letní čas a je na čase změnit gumy na letní

Se zimním časem jsme se rozloučili už v sobotu, takže přes Velikonoce si můžete užít delšího světla přes den, však ráno si stejně přispíte. Vzhledem k tomu, že bude volno 4 dny, tak můžete čas využít také k přezutí pneumatik na letní, zákonná povinnost zimních pneumatik skončila spolu se zimním časem a v dubnu se snad konečně dočkáme jara a sněžit už nebude.

Svátek až v květnu

Trošku smutnější zprávou je, že další volné dny a svátky nás čekají až v květnu. Kdy 1. a 8. května připadne na úterý.

Štítky:


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Články ze sekce: SpotřebitelPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.