Druhá největší ruská banka VTB zvýšila zisk o 42 procent

09.08.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Moskva 9. srpna (ČTK) - Druhá největší ruská banka VTB ve druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 41,9 procenta na 43 miliard rublů (14,4 miliardy Kč). Výsledky díky vyšším příjmům překonaly odhady analytiků, navzdory růstu rezerv na ztrátové úvěry. Vyplývá to z dnešního prohlášení banky.

Analytici v anketě agentury Reuters očekávali, že zisk dosáhne 38,9 miliardy rublů. Čisté příjmy z úroků se zvýšily o 6,7 procenta a příjmy z poplatků a provizí o 3,4 procenta.

Rezervy na ztrátové úvěry ve druhém čtvrtletí stouply o 60 procent na 48,3 miliardy rublů a byly vyšší, než čekali analytici. Poměr špatných úvěrů na celkovém objemu na konci června činil 7,6 procenta, a zvýšil se tak z 6,9 procenta na začátku roku.

Příznivé výsledky hospodaření na počátku roku přiměly banku zlepšit výhled čistého zisku na celý rok na 170 miliard rublů z dosavadních 150 miliard. Loni čistý zisk činil 120,1 miliardy rublů.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.