Které pěstounské dávky se od 1. října zvýší?

27.09.2022 | Veronika Němcová

Od 1. října mohou pěstouni a děti svěřené do pěstounské péče očekávat zvýšení některých pěstounských dávek. Zvýšení se týká příspěvku na úhradu potřeb dítěte, příspěvku při převzetí dítěte do pěstounské péče a také zaopatřovacího příspěvku.

Z jakých příjmů se neodvádí pojištění

27.09.2022 | Lucie Mečířová

Určité příjmy nepodléhají odvodům na sociální a ani zdravotní pojištění. Které to jsou?

Mladší už nebudete! Výhodnější hypotéka do 36 let

21.09.2022 | Komerční sdělení

Průměrná výše hypotéky se v červenci 2022 pohybovala okolo 3 milionů Kč – vyplývá z dat České bankovní asociace. Vyšší úrokové sazby sice hypoteční trh značně ochladily, na druhou stranu se začíná plnit trh s nemovitostmi, pro které jejich majitelé marně hledají kupce. Zvažujete hypotéku na vlastní bydlení? Pokud je vám méně než 36 let, máte oproti ostatním žadatelům značnou výhodu.

Komerční sdělení

Nová občanka rychle a bez problémů

27.09.2022 | Lukáš Pololáník

Kam jít požádat o vydání nového občanského průkazu a kolik to stojí? Co všechno si s sebou musíte vzít a na co se připravit? Jak dlouho bude trvat vydání průkazu? V článku vám poradíme, jak vyřídit občanku hladce a bez zbytečných problémů.

Recese může přinést obchodní příležitosti. Rizika lze pokrýt zajištěním. Novinkou budou investice do pohledávek i pro širší veřejnost.

12.09.2022 | MarketVoice

O investicích ve složité době si dnes povídáme s Pavlem Kutou, Patrikem Vláškem a Ivo Menšíkem, z  investiční společnosti Ericonn. 

Jak dokládá OSVČ příjem pro nárok na příspěvek na bydlení?

26.09.2022 | Veronika Němcová

Dávky státní sociální podpory nejsou určené jen pro zaměstnance. Čerpat je mohou i podnikatelé. Jak pro účely dávky prokazují OSVČ svoje příjmy?

Důchod: Na co by měly OSVČ zapomenout?

26.09.2022 | Petr Gola

Osoby samostatně výdělečně činné mají ve většině případů nižší státní důchod než zaměstnanci. Rozdíl je mnohdy velmi výrazný. Této skutečnosti by měly OSVČ v dostatečném předstihu přizpůsobit své důchodové rozhodování.

Jaké sociální dávky se počítají do důchodu

26.09.2022 | Lucie Mečířová

Do nároku na starobní důchod se započítávají i některé sociální dávky. Pojďme se na ně společně podívat.

Kdy nás čekají další volby?

26.09.2022 | Michal Bureš

Kdy nás čekají nejbližší volby? Budou opět dvoudenní? Je znám již přesný termín? A do jaké instituce budeme volit? Budou zároveň i senátní volby?

Kde najdete výsledky voleb do obecních zastupitelstev a senátu?

23.09.2022 | Michal Bureš

Dnes začínají volby do obecních zastupitelstev. Kdy budou známy výsledky komunálních voleb? Kde najdete výsledky voleb? A kdy budou známi noví senátoři?