ROZHOVOR: Může LPG nahradit zemní plyn v českých domácnostech a v průmyslu?

18.05.2022 | Michal Bureš

Pro které domácnosti je vhodný přechod na LPG? Vztahuje se na plynové kotle na LPG nějaká dotace? Je možná plošná náhrada zemního plynu za LPG? Které části průmyslu mohou přejít na LPG? Na to odpoví generální ředitel společnosti Primagas Jiří Karlík.

Může zaměstnavatel odstoupit od konkurenční doložky?

18.05.2022 | Veronika Němcová

Podepsali jste se zaměstnavatelem pracovní smlouvu, jejíž součástí byla také konkurenční doložka? Může vůbec zaměstnavatel z konkurenční doložky vybruslit? Jak rozhodl Ústavní soud ve stížnosti zaměstnance na odstoupení zaměstnavatele od konkurenční doložky?

Při jakých příjmech (ne)můžete uplatnit daňový bonus?

18.05.2022 | Lucie Mečířová

Abyste dosáhli na daňový bonus, musíte splňovat příjmy do určité výše. Ne všechny se navíc počítají. Odkud musí příjmy plynout, abyste měli nárok na daňový bonus?

Co obnáší podnikání prostřednictvím franšízingu?

17.05.2022 | Veronika Němcová

Přemýšlíte nad vlastním byznysem, ale nejste si jisti, že se váš čas a investice vyplatí? V tom vám může pomoci podnikání prostřednictvím franšízingu, které už je rozjeté, a nemusíte mít starosti, že by takový koncept nefungoval.

Zaměstnání malého rozsahu: mzdové souvislosti

17.05.2022 | Komerční sdělení

Na našem červnovém online školení se budeme věnovat dohodám o provedení práce a dohodám o provedení činnosti a jejich právnímu nastavení.

Komerční sdělení

ROZHOVOR: Jak se proměnila cena plynu LPG? Odkud LPG do ČR putuje?

17.05.2022 | Michal Bureš

Jaký dopad měla válka na Ukrajině na ceny a trh plynu LPG? Odkud se dováží LPG do Česka? Které země jsou největší hráči na trhu LPG? Na to odpoví generální ředitel společnosti Primagas Jiří Karlík.

Rozhovor: Jak může začínajícím startupům pomoci Česká spořitelna?

17.05.2022 | Lucie Mečířová

Máte začínající startup a přemýšlíte, zda někdo takovým firmám nenabízí podporu? Zjistěte, co umožňuje Seed Starter České spořitelny.

Na jakou smlouvu pracovat v invalidním důchodu?

17.05.2022 | Lucie Mečířová

Byl vám přiznán invalidní důchod, ale z jeho výplaty nevyžijete a budete si muset i tak něco přivydělat? Přemýšlíte, která pracovní smlouva nebo dohoda pro vás bude nejvýhodnější z hlediska odvodů na pojištění? Pojďme se na to společně podívat.

Jakými způsoby lze zveřejnit účetní závěrku?

16.05.2022 | Veronika Němcová

Podnikatelé, kteří mají povinnost sestavovat účetní závěrku, mají také závazek ji zveřejnit ve veřejné sbírce listin. Mnozí ale tento závazek nedodržují, při čemž se vystavují vysokým pokutám. Jakými způsoby lze účetní závěrku zveřejnit?

Jaká bude výše přiznaného státního důchodu od června 2022?

16.05.2022 | Petr Gola

Měsíční částka starobního důchodu závisí na celém průběhu pojištění, tedy rozhodných příjmech a získané době pojištění. Jak vysoký důchod lze očekávat při odchodu do penze od června?