Jak se zvýšily náhrady za zdraví poškozené pracovním úrazem a nemocí z povolání v roce 2023?

09.02.2023 | Terezie Nývltová Vojáčková

Od 1. ledna 2023 byly valorizovány renty (náhrady) za zdraví poškozené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání. Také byla zvýšena hodnota bodu pro odškodnění bolesti a ztížení společenského uplatnění. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Kolik disponentů vám banka povolí k vašemu účtu

09.02.2023 | Veronika Doskočilová

Chcete, aby k vašemu účtu měli disponentská práva třeba manžel nebo dcera? Některé banky vám umožní mít i deset disponentů. Někde ale nemůžete mít ani jednoho.

Co musí umět vaše pojištění na hory? Připravte se na zimu

30.01.2023 | Komerční sdělení

Dovolená na horách obvykle znamená sport. I v případě, že plánujete jen odpočívat, měli byste věnovat alespoň chvilku cestovnímu pojištění. 

Komerční sdělení

Jaké jsou termíny pro podání přiznání k dani z příjmů roce 2023?

09.02.2023 | Redakce

Každý rok se u poplatníků opakují stejné chyby: odkládání podání daňového přiznání na poslední chvíli, a někdy dokonce podání formuláře na nesprávný finanční úřad. Jak se chyb vyvarovat?

Jak Fintech mění investiční svět?

24.01.2023 | Komerční sdělení

Nejen tato otázka bude zodpovězena na únorové finanční konferenci.  Podíváme se na digitální transformaci finančního sektoru, design driven kulturu i onboarding nových klientů. 

Komerční sdělení

Kdy se lidé v invalidním důchodu dočkají nároku na výchovné?

08.02.2023 | Veronika Němcová

V roce 2023 začal stát vyplácet tzv. výchovné, které některým lidem navýšilo důchod minimálně o 500 Kč. Mají na výchovné nárok také poživatelé invalidního důchodu?

O kolik se zvýšilo nezabavitelné minimum pro rok 2023 a jak se počítá

08.02.2023 | Terezie Nývltová Vojáčková

Jak vysoké jsou nové nezabavitelné částky? A jak se při srážkách počítá, co zůstane dlužníkovi a kolik připadne na splácení dluhů?

Které banky ještě přijímají šeky a k čemu mohou být dobré

08.02.2023 | Veronika Doskočilová

Doba masového využívání šeků je už dávno pryč. Přesto se i dnes najdou situace, kdy lidé vystavení šeku preferují. Nebo si ho naopak potřebují vybrat. Bank, které to umožňují, ale rychle ubývá.

Zaměstnání malého rozsahu ve mzdových souvislostech

16.01.2023 | Komerční sdělení

Na online školení se zaměříme na právní nastavení dohod o provedení práce a dohod o provedení činnosti.

Komerční sdělení

Jak se daní pronájem?

08.02.2023 | Lukáš Pololáník

Pronajímáte nemovitost a nevíte, jak příjem v podobě nájemného zdanit a zda musíte vést nějakou evidenci? Příjmy z pronájmu lze šikovně optimalizovat např. využitím paušálu na dopravu. Nezapomeňte také, že příspěvky do fondu oprav jsou daňovým výdajem.