Pět důvodů, proč se evidovat u Úřadu práce i kvůli jednomu měsíci

01.03.2024 | Petr Gola

Skončili jste v zaměstnání a do nové práce máte nastupovat až za měsíc či dva? I v takových případech je vhodné se registrovat na Úřadu práce. V roce 2024 je to výrazně výhodnější zejména pro lidi, kteří obdrželi od zaměstnavatele odstupné.

Jak zajistit, že se rodina dostane k vašim penězům i po vaší smrti?

01.03.2024 | Veronika Doskočilová

Chcete, aby se rodina dostala k vašim penězům i po vaší smrti? Pak musíte někomu udělit speciální disponentské oprávnění. A pokud si to nepohlídáte, může mít vaše nejbližší rodina po vaší smrti problém se k penězům dostat.

Pracovněprávní legislativa na našem online školení

21.02.2024 | Komerční sdělení

Pracovní poměr, dohody, pracovní doba, odměňování, pojištění, nemocenské dávky, daň z příjmu a další témata. 

Komerční sdělení

Koho čeká výměna kartičky pojištěnce? Kdy ji čekat v poštovní schránce?

01.03.2024 | Redakce

Téměř 3 miliony klientů Všeobecné zdravotní pojišťovny čeká letos výměna kartičky pojištěnce. Nové průkazy přijdou automaticky poštou. Má VZP vaši aktuální adresu? Kdy musíte její změnu hlásit? Co se starou kartičkou?

Chystáte se vyplňovat přiznání k dani z příjmů? Na jaké změny si dát pozor

29.02.2024 | Michal Bureš

Pomalu se blíží termín k odevzdání daňového přiznání, je načase najít všechny přílohy a podívat se, co se od loňska změnilo. Podívejte se na změny, které se vás pravděpodobně dotknou při vyplňování i odevzdání daňového přiznání.

Minimální zdravotní pojištění pro zaměstnance v roce 2024

29.02.2024 | Petr Gola

Zaměstnancům s nízkými mzdami se platba zdravotního pojištění v roce 2024 prodraží, neboť se zvyšuje minimální vyměřovací základ. Podívejme se v praktických příkladech, na koho se minimální vyměřovací základ vztahuje a jak se v takovém případě vypočítává zdravotní pojištění.

Devět nepravd o invalidních důchodech

29.02.2024 | Petr Gola

V Česku se vyplácejí invalidní důchody prvního, druhého a třetího stupně. Ohledně nároku na tyto dávky panují nejasnosti, podívejme se na vybraných devět z nich.

Už rok funguje sleva na pojistném u některých zkrácených úvazků. Změnilo to něco?

28.02.2024 | Lucie Mečířová

Už přes rok mají někteří zaměstnanci u svých zaměstnavatelů nárok na slevu na pojistném na sociální zabezpečení. Co to způsobilo a kdo mezi ně patří?

Jak se změní zdanění dohody o provedení práce od července 2024?

28.02.2024 | Petr Gola

Pracovat současně na více dohod o provedení práce bude od července 2024 méně výhodné, neboť v rámci konsolidačního balíčku došlo ke změně limitů pro odvod pojistného z dohod o provedení práce. Jaké tedy bude zdanění ve druhé polovině roku?

Jak zvyšuje důchod průměrná mzda vyšší o tisíc korun

28.02.2024 | Petr Gola

Při výpočtu starobního důchodu hrají roli rozhodné příjmy a získaná doba pojištění. Jak se liší starobní důchod, když je průměrná mzda za odpracované roky vyšší o 1000 Kč? Podívejme se na praktické výpočty.