Do ČR vstupuje vietnamský operátor s nabídkou volání do Vietnamu

25.07.2008 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 25. července (ČTK) - Od příštího týdne začne v České republice nabízet své služby největší vietnamská telekomunikační společnost VNPT. Zaměří se především na vietnamskou komunitu, které nabídne předplacené karty pro volání do Vietnamu z pevné linky. ČTK to dnes sdělil Rostislav Starý, mluvčí investiční skupiny Natland, která s VNPT vytvořila společný podnik.

"Zákazník nemění svoje vlastní připojení, ale bude si moci zakoupit volací kartu VNPT a bude se moci levněji dovolat do Vietnamu," popsal službu jeden z ředitelů firmy Radovan Mihálik. Služby vietnamského operátora budou dostupné přes předvolbu 822 a po zadání karetního kódu. Karty začne firma na českém trhu prodávat příští týden.

Podle Mihálika jsou Vietnamci lukrativní klientela, která má svá specifika. "Oni volají opravdu hodně. U hovoru do Vietnamu, třeba s babičkou, se musí vystřídat celá rodina, takže ten hovor je hodně dlouhý," řekl Mihálik. Nový operátor chce získat většinu vietnamské komunity v České republice.

Mihálik odhadl potenciální trh na 300.000 lidí, podle Českého statistického úřadu i Česko - vietnamské společnosti žije v České republice necelých 60.000 Vietnamců.

Společný podnik má název VNPT - Global Communication. Česká republika je první evropskou zemí, kde bude vietnamský operátor své služby nabízet drobným klientům. Už během srpna však hodlá vstoupit také na slovenský, polský, maďarský a rumunský trh. Ještě do konce roku by se měla firma rozšířit také do Německa a Francie.

Rozsah služeb se bude v každé zemi lišit podle místní legislativy. V některých státech budou služby VNPT dostupné i z mobilních telefonů.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.