Korynta: V Česku bují pokerové turnaje, stát přichází o daně

25.03.2010 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 25. března (ČTK) - V Česku v poslední době rychle přibývá pokerových turnajů, které stát nemá možnost regulovat a jejichž organizátoři neodvádějí daně. Na diskusním fóru Jak regulovat hazard, které dnes v Praze pořádal Liberální institut, to řekl ředitel odboru státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi ministerstva financí Karel Korynta.

Ministerstvo vnitra podle Korynty nyní eviduje už zhruba 150 až 160 občanských sdružení, která se zabývají organizováním pokerových turnajů, ačkoliv podle zákona se poker o peníze může hrát pouze v kasinech. MF na to prý upozornilo ministerstvo vnitra, které podle Korynty přesto povoluje nová sdružení.

Korynta tvrdí, že stát za této situace nemá nástroje, kterými by mohl pokerové turnaje regulovat. Turnajů se přitom často zúčastňují mladí lidé, což podle něj vytváří riziko do budoucna.

Pokerové kluby obvykle sdružují několik desítek členů. Některé pražské kluby mají dokonce až několik stovek registrovaných hráčů. Další tisíce lidí se pak věnují hraní pokeru na internetu. Turnaje o vysoké částky organizují kasina i jednotlivé kluby.

Poker je hra minimálně pro čtyři hráče. Hraje se s francouzskými nebo whistovými kartami o 52 listech. O vítězství rozhoduje nejen štěstí, ale také taktika a takzvané blufování. Při něm hráč předstírá, že má v ruce nejvhodnější kombinaci karet.

Poker patří mezi nejoblíbenější hry světa. Od konce 90. let se postupně přesunuje těžiště pokerových bitev na internet. V jeho online formě mu například pravidelně holduje podle odhadů kolem deseti milionů Američanů a více než šest milionů lidí v západní Evropě.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK