EK: Foxconn může koupit výrobu televizorů Sony na Slovensku

28.06.2010 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Brusel 28. června (zpravodaj ČTK) - Tchajwanská společnost Foxconn může koupit výrobu televizí japonské společnosti Sony na Slovensku a v Mexiku. Rozhodla o tom dnes v Bruselu Evropská komise. Obchod prý nijak nenaruší hospodářskou soutěž v eurozóně.

Závod Sony ve slovenské Nitře zaměstnává zhruba 2500 lidí. Podle dřívějších informací by měl být jejich počet zachován i s příchodem nového majitele. V oblasti výroby LCD televizorů nicméně "zuří" velmi intenzivní konkurenční boj, což se promítá i do hospodářských výsledků Sony.

Podle agentury Reuters je výroba televizorů japonského výrobce již šestý rok ve ztrátě a to je také důvod proč prodává slovenský závod. "Komise dospěla k závěru, že Foxconn bude čelit na trhu hned několika velmi vážným konkurentům. Transakce tak nevyvolává žádné obavy z případného narušení hospodářské soutěže," uvedla Evropská komise v tiskové zprávě.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.