Lounský Lostr změní název, cizinci ho prý neumí vyslovit

16.08.2010 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Louny 16. srpna (ČTK) - Jméno lounského výrobce železničních vozů Lostr bude od září minulostí. Někdejší Lounské strojírny totiž chtějí dále expandovat na zahraničních trzích, kde byl původní název jen obtížně vyslovitelný, a tak se od září přejmenují na Legios. Součástí expanze by ale mohla být i vlastní výroba lokomotiv, informoval dnes mediální zástupce společnosti Michal Donath.

"Náš starý název byl pro cizince těžko vyslovitelný a to nám dělalo problémy při zahraničních prezentacích,“ uvedl generální ředitel společnosti Radek Rybáček. Vagonka bude mít pod názvem Legios svou zahraniční premiéru již v září na mezinárodním veletrhu dopravních technologií InnoTrans 2010 v Berlíně.

Lostr začal nákladní vozy vyrábět až v roce 1998, předešlých 125 let je jen opravoval. Firma v poslední dekádě expandovala a v předchozích dvou letech vykazovala tržby okolo 1,8 miliardy korun, přičemž zaměstnávala až 1000 lidí. Na jednoho připadá téměř přesně jeden vyrobený vůz ročně.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.