Topolánek se stal předsedou dozorčí rady Elektráren Opatovice

25.10.2011 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Opatovice nad Labem (Pardubicko) 25. října (ČTK) - Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek se stal předsedou dozorčí rady společnosti Elektrárny Opatovice. Ve funkci nahradil spoluvlastníka Energetického průmyslového holdingu (EPH) Daniela Křetínského. ČTK to dnes řekl mluvčí firmy Petr Zadák. Společnost Topolánka již předtím navrhla na předsedu Teplárenského sdružení, které reprezentuje zájmy tuzemských tepláren, v září byl zvolen jeho předsedou.

Křetínský odstoupil ze své funkce na konci září. Vlastník elektrárny, společnost East Bohemia Energy patřící do EPH, dosadil expremiéra do dozorčí rady 3. října. "Předsedou byl zvolen na jednání dozorčí rady 20. října," uvedl Zadák.

Společnost Elektrárny Opatovice byla začleněna do holdingu počátkem letošního roku. Vlastníky EPH jsou finanční skupina J&T (40 procent), investiční skupina PPF a PPF Partners (40 procent) a Křetínský (20 procent).

Elektrárny Opatovice patří se svým dosažitelným elektrickým výkonem 363 megawatt (MW) a celkovým tepelným výkonem 966 MW mezi přední dodavatele energií v České republice. Podnik dodává tepelo pro téměř 60.000 domácností v regionu Hradec Králové, Pardubice, Chrudim a také řadě průmyslových podniků. V loňském roce dodaly Elektrárny Opatovice svým odběratelům 4422 terajoulů tepla. Výroba elektřiny v Elektrárnách Opatovice v roce 2010 dosáhla 2,02 terawatthodin.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.