Nový šéf Yahoo by údajně mohl propustit tisíce zaměstnanců

05.03.2012 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


San Francisco 5. března (ČTK) - Nový generální ředitel amerického internetového gigantu Yahoo Scott Thompson připravuje rozsáhlou restrukturalizaci, která by mohla zahrnovat zrušení tisíců pracovních míst. Informoval o tom dnes internetový server All Things Digital s odvoláním na nejmenované zdroje. Dodal, že restrukturalizace by mohla být ohlášena již koncem tohoto měsíce.

"Jak jsme naznačili, naše vedení se nachází v procesu, který Yahoo přinese výraznou strategickou změnu. Konečná rozhodnutí však ještě nepadla. Více se k tomu nebudeme vyjadřovat," reagovala na informace serveru firma Yahoo. Ta na konci loňského roku zaměstnávala více než 14.000 lidí, napsala agentura Reuters.

Thompson nastoupil do čela podniku v lednu. Firma Yahoo má rostoucí potíže v boji s konkurenty jako Google či Facebook. Doufá, že pod Thompsonovým vedením dokáže své problémy překonat. Thompson, který dříve pracoval v internetové aukční síni eBay jako prezident její platební divize PayPal, je v internetových kruzích uznávanou osobou. Někteří analytici však upozorňovali na jeho nedostatek zkušeností v oblasti internetové reklamy, která je pro Yahoo klíčová.

Firma Yahoo začátkem loňského září odvolala generální ředitelku Carol Bartzovou. Její povinnosti poté přechodně zastával finanční ředitel Tim Morse. Bartzová ve funkci skončila po dvou a půl letech poznamenaných stagnací, nespokojeností investorů a spory s čínskou společností Alibaba Group.

Yahoo patří ve svém oboru k průkopníkům a na konci 90. let minulého století to byl dominantní poskytovatel e-mailových účtů zdarma. Firmu ale později dostihla konkurence. Analytici tvrdí, že společnost v minulých letech zaspala a nedokázala včas reagovat na pokles příjmů z reklamy. Zatímco před pár lety byl konkurentem pro Yahoo především Google, dnes už je to i Facebook.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.