Veřejnost bude moci od března na webu sledovat hospodaření státu

17.12.2012 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Na portálu veřejné správy si bude moci veřejnost prohlédnout ve zjednodušené formě data o průběžném hospodaření státu. Pokud nenastane žádná komplikace, portál by mě fungovat od března 2013, řekl dnes novinářům ředitel projektu Státní pokladny Radoslav Bulíř. Systém Státní pokladny propojí od ledna všechny státní organizace.

 

Rozpočet na rok 2013 v systému státní pokladny byl již je. Ministři tak budou moci v každém okamžiku znát finanční situaci svého resortu. Náklady na vytvoření systému činily ke konci června letošního roku 3,2 miliardy korun. Roční náklady s obsluhou systému jsou nyní kolem 500 milionů korun. MF počítá ve standardním provozu následně s nižšími náklady.

Všechny ministerstva a rozpočtové organizace se zapojí do systému Státní pokladny od ledna 2013. Bude v něm tak více než 17.500 účetních jednotek. Půjde nejen o ministerstva, ale i státní fondy, obce, kraje nebo veřejné vysoké školy.

Systém Státní pokladny začalo ministerstvo financí připravovat v roce 2008. Podle původních plánů měl začít fungovat již od roku 2010, následně MF plány posunulo.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.