Dolar před zasedáním centrálních bank posiluje k jenu i euru

09.01.2013 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Londýn 9. ledna (ČTK) - Dolar dnes ukončil dvoudenní pokles vůči jenu. Investoři začali upřednostňovat dolar, protože čekají,že japonská centrální banka koncem tohoto měsíce dále uvolní svoji měnovou politiku. Americká měna před zasedáním měnového výboru Evropské centrální banky mírně posiluje i k euru.

V 18:10 SEČ euro vůči dolaru oslabilo o 0,1 procenta na 1,3071 USD. K jenu naopak stouplo o 1,1 procenta na 115 JPY. Dolar vůči jenu posílil o 1,2 procenta na 87,96 JPY.

Ve čtvrtek zasedá měnový výbor Evropské centrální banky. Většina analytiků očekává, že ECB na svém prvním zasedání v letošním roce sazby měnit nebude. V příštích měsících by ale mohla úroky snížit.

Japonský jen od konce loňského roku výrazně oslabuje. Může za to nová vláda, která slíbila, že bude tlačit na centrální banku, aby přijala další opatření k povzbuzení ekonomiky. Měnový výbor japonské centrální banky bude letos poprvé zasedat 21. a 22. ledna, napsala agentura Reuters.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.