Dolar stoupl na několikaměsíční maxima díky údajům o ekonomice

13.03.2013 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Londýn 13. března (ČTK) - Dolar se dnes vyšplhal na sedmiměsíční maximum vůči koši měn díky překvapivě příznivým údajům o ekonomice Spojených států. Euro vůči dolaru kleslo na nové tříměsíční minimum.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu americké měny vůči koši ostatních předních měn, vystoupil na 83,023 bodu. To představuje jeho nejvyšší úroveň od začátku loňského srpna. Jednotná evropská měna vůči dolaru klesla o 0,8 procenta na 1,2922 USD, nejníže od 10. prosince, napsala agentura Reuters.

Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že maloobchodní tržby ve Spojených státech v únoru stouply o 1,1 procenta. Analytici očekávali nárůst o pouhých 0,5 procenta. Údaje podpořily názor, že hospodářský vývoj ve Spojených státech je příznivější než v ostatních vyspělých ekonomikách.

Euro se dnes dostalo pod tlak kvůli slabé poptávce na aukci italských státních dluhopisů. Důvodem byla politická nejistota po parlamentních volbách a snížení ratingu Itálie agenturou Fitch.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.