Manažerem roku 2015 se stali Miroslav Dvořák a Radka Prokopová

21.04.2016 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 21. dubna (ČTK) - Předseda představenstva a generální ředitel strojírenské společnosti Motor Jikov Group Miroslav Dvořák a jednatelka a výkonná ředitelka výrobce sanitární techniky Alca Plast Radka Prokopová byli dnes v pražském Paláci Žofín vyhlášeni vítězi soutěže Manažer roku 2015. Třiadvacátý ročník soutěže pořádaly Svaz průmyslu a dopravy ČR, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Česká manažerská asociace.

Zlatý odznak vítězným manažerům předal prezident Miloš Zeman. Desítce nejlepších manažerů přišel pogratulovat i předseda vlády Bohuslav Sobotka, který ocenil význam manažerů pro českou ekonomiku a společnost vůbec.

Pomyslnou štafetu svým nástupcům předali loňští vítězové, jimiž byli předseda představenstva a generální ředitel skupiny ČEZ Daniel Beneš a prezidentka společnosti Petrof Zuzana Ceralová Petrofová.

\"Vítězství v soutěži si vážím, neboť přináší možnost porovnání lidí v branži. Pro ty, kteří uspějí, jde o jistou odměnu a potvrzení toho, že jejich práce a to, co dokázali, snese nejvyšší republikové srovnání,\" komentoval zisk ocenění Dvořák. Prokopová chce vítězství v soutěži využít nejen k propagaci vlastní společnosti, ale také inspirovat případné následovníky.

\"Ekonomicky úspěšný rok 2015 potvrdil, že rozhodující podíl na něm měl opět průmysl. Proto jsem šťastný, že jak manažer roku, tak manažerka roku působí v průmyslu. Vyhráli s jasnou převahou,\" uvedl prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. \"Jsou to lidé, kteří fabriky vybudovali, řídí je a starají se o jejich růst, a to v podmínkách obrovské konkurence,\" doplnil prezident konfederace Jan Wiesner.

Deset nejlepších manažerů bylo vybráno do žebříčku TOP 10. Vedle Dvořáka a Prokopové jimi jsou předseda představenstva ATAS elektromotory Náchod Otto Daněk, ředitel Rehabilitačního ústavu Kladruby Josef Hendrych, ředitelka a jednatelka LD Seating Jitka Hurábová, generální ředitel Řízení letového provozu ČR Jan Klas, předsedkyně představenstva Zemědělského družstva Všestary Monika Nebeská, generální ředitel a prokurista VÚTS Liberec Miroslav Václavík, předseda představenstva Kovodružstva Strážov Václav Valter a generální ředitel ČEZ Distribuce Richard Vidlička.

Oceněni byli i manažeři v dalších kategoriích. Titul mladý manažerský talent získala ředitelka AAA Auto Karolína Topolová, vynikající manažer malé firmy do 50 zaměstnanců ředitel festivalu Smetanova Litomyšl Jan Pikna, vynikající manažer střední firmy do 250 zaměstnanců ředitel VÚTS Liberec Miroslav Václavík. Do síně slávy byl uveden Jan Preclík, který byl po dvě desetiletí v hodnotící komisi soutěže.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.