Proč úspěšní podnikatelé dostanou od státu nízký důchod

25.07.2024 | Petr Gola

Někteří živnostníci se mylně domnívají, že při vysoké měsíční fakturaci budou mít nadprůměrný důchod. Není tomu tak. I při měsíční fakturaci ve výši 100 000 Kč je přiznán podprůměrný důchod. Jak je to možné? Podívejme se na praktické příklady.

Co se změnilo a možná ještě změní u hypoték?

25.07.2024 | Lucie Mečířová

Jak vypadal hypoteční trh v červnu 2024, jaké jsou úrokové sazby, co se změnilo a k jakým změnám ještě možná dojde?

Fotbalové léto Kaizen Gaming je tady!

15.07.2024 | Komerční sdělení

Přední světová sázková společnost se stala oficiálním partnerem fotbalových turnajů UEFA EURO 2024™ i CONMEBOL Copa America™️ 2024, což je v tomto odvětví neslýchaná novinka

Komerční sdělení

Lze nájemci zakázat kouření v bytě a na balkoně? Názory odborníků se liší

24.07.2024 | Veronika Němcová

Nájemci se mohou potýkat s různými zákazy ze strany pronajímatelů. Někdy však jsou takové zákazy v rozporu se zákony. Lze nájemcům zakázat kouřit v bytě? Proč mohou platit jiná pravidla pro balkonový prostor? Na otázku související se zákazem kouření v nájmu odpovídali také realitní makléři a advokát.

Bitcoin odepsal za poslední měsíc 25 % hodnoty, bude pokles pokračovat?

15.07.2024 | Komerční sdělení

Kryptoměny v posledním měsíci v čele s bitcoinem nezažily zrovna nejrůžovější období. Cena u největší kryptoměny totiž spadla z cenových hladin okolo 70 tisíc dolarů až na cca 54 tisíc dolarů, od kterých se poté poměrně rychle odrazila - investoři tak sice propad vykoupili, nicméně stále se nejedná o výrazný pohyb směrem vzhůru. Cena se tak aktuálně pohybuje u bitcoinu okolo 58 tisíc dolarů.

Komerční sdělení

Jak se rozevřely „důchodové nůžky“ mezi starobní a invalidní penzí?

24.07.2024 | Petr Gola

V posledních letech se zvýšil rozdíl mezi průměrným starobním důchodem a průměrným invalidním důchodem prvního stupně. Jak je to možné? Proč jsou na tom aktuálně příjemci invalidního důchodu prvního stupně hůře než v minulosti?

Kompletní sjednání hypotéky online už je na dosah. Schváleno by mělo být za pár dní

24.07.2024 | Redakce

Banky postupně digitalizují sjednávání hypoték. Některým už chybí ke kompletnímu procesu online jen poslední krok. A toho bychom se měli záhy dočkat.

Na nemocenské vás kromě sociálky může zkontrolovat i zaměstnavatel. Za to, že nebudete doma, vás může i vyhodit

24.07.2024 | Lucie Mečířová

Když jste na nemocenské, můžete téměř kdykoliv očekávat kontrolu. Co je vaší povinností a jak taková kontrola vlastně probíhá? Jaký postih vám může hrozit, když nebudete doma?

Úřad práce prověří, zda stojí za to vám schválit rekvalifikaci. O přihlášku se hodně zajímá

23.07.2024 | Lucie Mečířová

Zaujala vás možnost absolvovat rekvalifikační kurz přes Úřad práce? Pojďme se společně podívat, jakým způsobem si kurz může vybrat a jak se do něj přihlásíte.

V čem OSVČ často chybují při platbě zdravotního pojištění

23.07.2024 | Petr Gola

Pro osoby samostatně výdělečně činné je zdravotní pojištění povinnou daní. Zdravotní pojištění se platí i ze zisku z „vedlejšáku“. Roční zdravotní pojištění nesnižují žádné slevy a odpočty. Na co si měly dát OSVČ pozor, aby neměly dluhy u své zdravotní pojišťovny?