6 příkladů, kdy využijete slevu na dani na poplatníka

24.06.2022 | Petr Gola

Daň z příjmu fyzických osob snižuje sleva na poplatníka, která je v letošním roce o 250 Kč měsíčně vyšší než v loňském roce. Podívejme se v několika praktických příkladech, jak sleva na poplatníka ovlivňuje daňové zatížení zaměstnance.

Drahá paliva nutí podnikatele zefektivnit provoz firemních vozidel. Zájem o monitoring vozů roste

24.06.2022 | Lukáš Pololáník

Firmy doslova drtí neúměrně rostoucí náklady. Podle odborníků tak výrazně roste zájem o monitoring firemních vozidel, a to i v případě konzervativních podnikatelů, kteří ještě nedávno sofistikovanější správu flotily odmítali. Úspor lze dosáhnout v administrativě i přímo na spotřebě paliva. To umožňuje automatický import transakčních dat tankovacích karet do monitoringu vozidla, ale i správný jízdní styl řidiče, kdy se klade důraz na plynulost jízdy či předvídavost.

Seznam dokladů pro děti, když cestují bez rodičů do zahraničí

24.06.2022 | Redakce

Než vypravíte dítě na prázdniny u moře nebo na zahraniční tábor, přesvědčte se, že mu přibalíte všechny potřebné cestovní dokumenty. Kromě cestovního pasu nebo občanského průkazu můžete dítěti dát s sebou i souhlas rodičů s vycestováním nezletilé osoby.

Poslední možnost podat daňové přiznání prostřednictvím daňového poradce

23.06.2022 | Veronika Němcová

Necháváte podání daňového přiznání na poslední chvíli? Nestihli jste jej podat osobně ani elektronickou formou? Ještě stále můžete podat daňové přiznání prostřednictvím daňového poradce.

Investování nejen pro bohaté: 300 Kč měsíčně stačí

20.06.2022 | Komerční sdělení

Míra inflace letí stále nahoru a asi se jen tak nezastaví. Myslíte si, že není vaše peněženka dostatečně bohatá na investování? Opak je pravdou.

Komerční sdělení

NEY spořitelní družstvo nabízí firmám úvěr pro snadné financování projektů

22.06.2022 | Komerční sdělení

S výrazně rostoucími cenami stavebních prací a materiálů může být složité „ufinancovat“ stávající i nově vznikající developerské projekty. S financováním stavebních projektů však začínají počítat nejen banky, ale i spořitelní družstva. NEY spořitelní družstvo nyní firmám nabízí výhodný developerský úvěr.

Komerční sdělení

Daňové zvýhodnění v příkladech

23.06.2022 | Petr Gola

Velmi efektivní podporou rodin s dětmi je v Česku daňové zvýhodnění na děti. Každé zvýšení daňového zvýhodnění ihned rodinám s dětmi finančně pomáhá. Co je dobré o daňovém zvýhodnění vědět, se podíváme v několika praktických příkladech.

Chystáte se do zoo? Kolik stojí vstupné a kde můžete kouřit?

23.06.2022 | Michal Bureš

Výlet do zoologické zahrady má v oblibě většina českých rodin, ročně je navštíví kolem 6 milionů lidí. Jak je to v jednotlivých zoologických zahradách se vstupným? Kde všude můžete jít se svým psem? Ve kterých zoologických zahradách si můžete zapálit cigaretu?

„Úsporný tarif“ pomůže domácnostem zvládnout drahé energie

23.06.2022 | Redakce

Stát plánuje další pomoc s drahými energiemi pro domácnosti využívající elektřinu, plyn i centrální teplo. Vláda bude také do konce příštího roku platit za spotřebitele a firmy poplatek za obnovitelné zdroje. Kolik na tom ušetří?

Česká národní banka opět zvyšuje úrokové sazby, které jsou nejvyšší od roku 1999

22.06.2022 | Michal Bureš

Česká národní banka opět zvýšila úrokové sazby, které jsou nyní nejvyšší od roku 1999. Jakou mají jednotlivé úrokové sazby výši? Budou se úrokové sazby nadále zvyšovat?