Kdy vám (ne)pomůže pojištění krádeže peněz vybraných z bankomatu?

27.01.2023 | Veronika Doskočilová

Banky někdy nabízí také možnost uzavřít pojištění pro případ krádeže peněz, které vyberete z bankomatu. Jsou ale situace, kdy vám takové pojištění nepomůže. Co bývá ve výlukách?

Do kdy letos musíte odevzdat daňové přiznání?

27.01.2023 | Michal Bureš

Vyplnění daňového přiznání je lepší mít co nejrychleji za sebou. Jaké jsou termíny pro odevzdání daňového přiznání v listinné či elektronické podobě? Do kdy odevzdat přehled o příjmech a výdajích za rok 2022 a zaplatit daň z příjmů?

Češi vytáhli do boje s inflací a začali více spořit na termínovaných vkladech

23.01.2023 | Komerční sdělení

Zatímco loni touto dobou se nejvýhodnější úrokové sazby na termínovaných vkladech pohybovaly okolo 3 %, vysoká inflace a opatření ČNB zvedla úroky během jediného roku více než jednou tolik a sazby nyní přesahují 7 % p. a. 

Komerční sdělení

Povinný podíl zaměstnávání osob se zdravotním postižením za rok 2022

27.01.2023 | Redakce

Termín pro oznámení plnění podílu zaměstnáváním osob se zdravotním postižením se blíží. Jaké jsou změny pro hlášení za rok 2022?

Jak Fintech mění investiční svět?

24.01.2023 | Komerční sdělení

Nejen tato otázka bude zodpovězena na únorové finanční konferenci.  Podíváme se na digitální transformaci finančního sektoru, design driven kulturu i onboarding nových klientů. 

Komerční sdělení

Jak využít dotace z Nové zelené úsporám Light pro co největší úsporu na energiích

26.01.2023 | Lucie Mečířová

Díky spuštění programu Nová zelená úsporám Light mohou někteří v rámci dotace využít na energetická opatření až 150 000 Kč. Kdo má na ně nárok a jak podporu vyčerpat? A jaké stavební úpravy mají největší vliv na spotřebu energií?

Kdy vzniká penzistům nárok na daňový přeplatek v praktických příkladech

26.01.2023 | Petr Gola

Mnoho starobních důchodců má mimo státní důchod i další příjmy, ať už ze závislé činnosti, samostatné výdělečné činnosti, nebo z pasivních příjmů. Podívejme se v praktických příkladech, kdy jim vzniká nárok na daňový přeplatek za rok 2022.

Na co máte nárok, když s někým spoluvlastníte byt a chcete vyplatit?

26.01.2023 | Veronika Doskočilová

Vlastníte s někým byt a po čase se rozhodnete ze společného vlastnictví odejít. Druhý spolumajitel vám nabídne vyplacení, ale vám se částka nezdá. Podle čeho se vypočítá, kolik máte správně dostat?

Zaměstnání malého rozsahu ve mzdových souvislostech

16.01.2023 | Komerční sdělení

Na online školení se zaměříme na právní nastavení dohod o provedení práce a dohod o provedení činnosti.

Komerční sdělení

Loni jste prodali dům. Jak danit prodej a kdy ho musíte dát do daňového přiznání?

26.01.2023 | Redakce

Prodej nemovitosti představuje příjem, a podléhá tedy dani z příjmů. Existuje ale řada případů, kdy je prodávající od daně osvobozen. V jakých případech se daň neplatí a kdy se tomu naopak nevyhnete?