Jaká jsou pravidla pro stanování ve volné přírodě? Kdy vám bude hrozit pokuta?

28.06.2022 | Veronika Němcová

Teplé letní večery lákají k dobrodružnému přespávání v přírodě. Kde je ale vůbec možné si takový stan postavit, abyste neporušovali zákony a neplatili pokuty?

Tento týden musíte mít projednanou účetní závěrku

28.06.2022 | Lucie Mečířová

Tento týden nás čeká nejzazší termín ke schválení účetní závěrky. Co je to valná hromada a jaké povinnosti jsou se závěrkou spjaté?

Jak vychází prázdniny a svátky ve školním roce 2022/2023?

28.06.2022 | Michal Bureš

Kdy budou ve školním roce 2022/2023 podzimní a zimní prázdniny? Kdy ve vašem okrese budou jarní prázdniny? A na které dny vychází státní svátky?

Cestovní pojištění: proč si ho zřídit, jaká rizika kryje a kde je nejvýhodnější?

27.06.2022 | Veronika Němcová

Na cestovní pojištění mnozí nedbají, přitom však může při náhlých situacích ušetřit spoustu peněz. Jaké druhy krytí cestovní pojištění obsahuje a kolik za něj zaplatíte?

Investování nejen pro bohaté: 300 Kč měsíčně stačí

20.06.2022 | Komerční sdělení

Míra inflace letí stále nahoru a asi se jen tak nezastaví. Myslíte si, že není vaše peněženka dostatečně bohatá na investování? Opak je pravdou.

Komerční sdělení

NEY spořitelní družstvo nabízí firmám úvěr pro snadné financování projektů

22.06.2022 | Komerční sdělení

S výrazně rostoucími cenami stavebních prací a materiálů může být složité „ufinancovat“ stávající i nově vznikající developerské projekty. S financováním stavebních projektů však začínají počítat nejen banky, ale i spořitelní družstva. NEY spořitelní družstvo nyní firmám nabízí výhodný developerský úvěr.

Komerční sdělení

Podpora v nezaměstnanosti u invalidních důchodců

27.06.2022 | Lucie Mečířová

Jste v invalidním důchodu, nemáte zaměstnání a nevíte, jestli vám vzniká nárok na podporu v nezaměstnanosti? Pojďme se společně podívat, jak to funguje.

V jaké zemi platí zaměstnavatel nejvyšší pojistné za zaměstnance?

27.06.2022 | Petr Gola

Zvýšení hrubé mzdy zaměstnanci o tisícikorunu znamená pro zaměstnavatele v Česku zvýšení mzdových nákladů o 1338 Kč, neboť se jim o 338 Kč zvýší odvody na sociální a zdravotní pojištění. Jak vysoké pojistné platí zaměstnavatelé za zaměstnance v zemích OECD?

Jak zažádat o invalidní důchod?

27.06.2022 | Lucie Mečířová

Máte zdravotní problémy, které vás omezují v běžném životě, a hlavně při práci? Dlouhodobě se léčíte s potížemi specifického rázu? Nezvládáte pořádně fungovat? Možná je čas začít uvažovat o žádosti o invalidní důchod.

Za týden přestanou platit některé bankovky. Kde, jak a do kdy je můžete vyměnit?

24.06.2022 | Michal Bureš

Od 1. července 2022 nezaplatíte v obchodě s některými vzory bankovek. Kterých bankovek se zneplatnění týká? Kde si můžete bankovky vyměnit? A do kdy je možné staré vzory bankovek vyměnit?