Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Abeceda leasingu

Přečtěte si, jaké je základní rozdělení leasingu, jeho rizika, výhody či nevýhody, jaké náležitosti má mít leasingová smlouva nebo jak postupovat při výběru leasingové společnosti.

Zprávy a aktuality

Jak velkou část příjmů dávají Češi na splátku hypotéky?

19.06.  |  Luboš Svačina

Navzdory růstu příjmů českých domácností, vlastnické bydlení je pro Čechy stále méně dostupné a zdražuje.

Banky kupují peníze levněji. Projeví se to v hypotékách?

07.06.  |  Luboš Svačina

Zatímco úrokové sazby hypoték do 80 % LTV prakticky stojí na místě, u hypoték nad 80 % LTV letí sazby nahoru.…

Přehled bezplatných nebankovních půjček do výplaty

05.06.  |  Komerční sdělení

Připravili jsme pro vás aktuální přehled nebankovních online půjček, které je možné napoprvé získat bezúročně - tedy zcela zdarma.
Zobrazit další zprávy a aktuality

Aktuální interview

Diepolt: V debatách o kampeličkách se zapomíná na…

24.08.  |  Lukáš Pololáník

Sektor družstevních záložen nyní prochází zásadními změnami v oblasti legislativy. Jedním z cílů těchto změn…

Němec: Stanovisko Nejvyššího soudu je pro mne zklamáním

05.08.  |  Zbyněk Drobiš

Právní souboj o poplatek za správu úvěru byl rozhodnut stanoviskem Nejvyššího soudu a Ústavním soudem.…
Zobrazit další interview

Nejnovější dotazy

  • Dobrý den. Mám dotaz k organizačním změnám a s tím spojenému odstupnému. Jsem jmenovaným auditorem MČ. K 30. 12.2017 bude podle všeho zrušen zákon o finanční kontrole a nahrazen novým zákonem o řídící kontrole. Podle tohoto zákona již MČ nesplňuje podmínky zřízení interního auditu. Musí mě odvolat a nabídnout jiné místo. V případě mého nesouhlasu, či pokud nebude mít MČ jiné místo, končí můj pracovní poměr s odstupným? Nebo může MČ stanovít plynulé další splynutí stávajícího místa s místem nově zřízeného kontrolního zaměstnance v jiném organizačním složení a o organizační změnu se nebude jednat? Děkuji. Ivan.

  • Dobrý den, dostala jsem se ne vlastní vinou do dluhů a potřebovala bych se z nich nějak dostat. Potřebuji radu, jak realizovat oddlužení nebo vyplacení a splácení jen jednomu věřiteli. Děkuji za odpovědˇ. Poncová

  • Dobry den, Obracim se na vas s dotazem. Mam uver v bance, ktery jsem vzdy radne splacela. Od roku 2015 jsem na materske a posledni rok jsem mela k uverove smlouve dodatek - na rok jsem mela snizene splatky na polovinu. Jiz pred nejakou dobou jsem resila moznost prodlouzeni tohoto dodatku do zari 2017. V te dobe se totiz budu vracet zpet do prace. Banka mi sdelila, ze mi jiz nevyjde vstrict. Ja bohuzel nemam financni prostredky abych mohla splacet puvodni celou castku a do zari tohoto roku vice jak polovinu splatky nejsem schopna dat. Muzete mi poradit, jake mam moznosti se s bankou domluvit? Dekuji za odpoved. B.

  • Spoluvlastnictví je nástroj ďábla. Ke společnému užívání vlastnictví děkuji za Vaši odpověď. Spoluvlastníci nyní přišli s další obstrukcí, hodlají uzavřít od 1.7. dohodu o užívání společných prostor, jejíž návrh mi doručili. Spočívá v tom, že já budu dál užívat 30 let neobydlený byt v podkroví, bez vody, topení, v havarijním stavu, ve kterém bylo uloženo pár věcí mé maminky a již jsou vyklizeny. Spoluvlastníci pro změnu nově zrekonstruované prostory (z našich společných peněz) v přízemí, na které má uzavřenou nájemní smlouvu manžel jedné ze spolumajitelek a užívá zde prostory pro kanceláře a sociální zařízení pro svou firmu. Tím nikdo nebude nikomu nic hradit. Hlavně ušetří náš společný nájemník, manžel jedné ze spolumajitelek, že další zrekonstruovaný prostor bude užívat zdarma a nebude tak přispívat nájemným do společných peněz. Tuto dohodu opět většinově podepíší. Žiji 100 km daleko, nikdy jsem nemovitost neobývala, nemám ani zájem do budoucnosti, sporné věci mé maminky jsou pryč, zlikvidované, o takovou dohodu zájem nemám. Platí tato jednostranně pro mne opět nevýhodná dohoda po podpisu většiny spolumajitelek a jak se mohu event. bránit?

  • Dobrý den , man dotaz , když už mám na brigádě odpracovano 300 hodin,co mám dělat dál? Děkuji za odpověď Kosař

 

Autopojištění Allianz Direct

Získejte autopojištění od Allianz na celý rok, zaplaťte jen 10 měsíců.

Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy