Soukromý investor koupil kanceláře v Stodůlkách za 250 mil. Kč

07.06.2010 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 7. června (ČTK) - Realitní společnost Czech and Slovak Investment Advisors (CSIA) prodala prostřednictvím svého fondu Czech and Slovak Property Fund (CSPF) kancelářskou budovu v pražských Stodůlkách soukromému českému investorovi za 250 milionů korun. Oznámila to dnes firma. Současně od ní developer Codeco koupil pozemek pro výstavbu bytů ve Vysočanech. V tomto případě CSIA hodnotu obchodu nesdělila.

"Jsme rádi, že se nám podařilo úspěšně dokončit obě transakce v období, kdy se realitní trhy potýkají s významným poklesem poptávky jak ze strany realitních investorů, tak i například ze strany koncových kupujících na rezidenčním trhu," uvedl výkonný ředitel CSIA Lukáš Schirl.

CSIA koupila budovu v Stodůlkách v roce 2005. Kanceláře od svého dokončení slouží například jako centrála společnosti A-Keramika, která patří do francouzského koncernu Saint Gobain.

Ve Vysočanech vlastnila firma prodané pozemek od roku 2006. Mezitím pro něj získala všechna povolení pro výstavbu bytového projektu s 56 byty.

CSIA je jako společný podnik firem Avestus Real Estate (do nedávna známé jako Quinlan Private Golub) a CEC Capital investičním poradcem a správcem aktiv nemovitostního fondu CSPF. Fond vznikl v roce 2004. Soustředí se na investice do středoevropských a východoevropských nemovitostí, a to zejména v Česku a na Slovensku. Založení fondu finančně zajistila Česká spořitelna, která je také jedním z jeho investorů. K dnešnímu dni uskutečnil fond 23 realitních obchodů.

Aktuálně spravuje CSIA jménem CSPF kolem 71.000 metrů čtverečních kanceláří, 46.000 čtverečních metrů obchodů, postavil nebo staví 1700 bytů.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK