Návštěvnost internetu v ČR v únoru stagnovala na 7,7 milionu lidí

25.03.2011 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 25. března (ČTK) - Návštěvnost tuzemských internetových serverů v únoru ve srovnání s předchozím měsícem stagnovala na 7,68 milionu lidí. Počet uživatelů z Česka nepatrně klesl na 5,86 milionu. Vyplývá to z údajů měření návštěvnosti NetMonitor společnosti Mediaresearch.

Uživatelé v únoru na českých serverech strávili v průměru 22 hodin a dvě minuty, což je o hodinu a 40 minut méně než v lednu. Počet zhlédnutých stránek klesl o osm procent na 7,735 miliardy.

Nejnavštěvovanější Seznam zaznamenal v únoru 5,37 milionu uživatelů. Druhé zpravodajské Novinky dosáhly 3,601 milionu uživatelů a těsně je následoval iDnes s 3,6 milionu. Seznam byl s 2,6 milionu návštěvníků první i v denní návštěvnosti, za ním skončily Novinky a Centrum.cz.

Největším provozovatelem internetových serverů byla společnost Seznam s 5,89 milionu návštěvníků. Následují Mafra s 3,7 milionu a ImpressionMedia s 3,6 milionu uživatelů. Celkem mělo v únoru k internetu přístup šest milionů Čechů.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.