Maďarsko zrušilo plán na zdanění domácí centrální banky

05.10.2012 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


 Maďarsko dnes zrušilo plán na zdanění finančních transakcí tamní centrální banky, který se nelíbil Evropské unii a Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF). Plán byl považován za součást vládní snahy o získání větší kontroly nad měnovou politikou.

 

Maďarský ministr hospodářství György Matolcsy uvedl, že centrální banka bude od nové daně z finančních transakcí osvobozena. "Naši partneři proti zdanění centrální banky vznesli námitky. Proto již v rozpočtu nepočítáme s uvalením transakční daně na centrální banku. Budeme o tom informovat MMF i Evropskou komisi," řekl ministr.

Plán na zdanění centrální banky představoval vážnou překážku v jednáních Maďarska o záložním úvěru od EU a MMF. Matolcsy dnes představil řadu nových rozpočtových škrtů pro letošní a příští rok, které mají kompenzovat výpadek příjmů způsobený osvobozením centrální banky od daně z finančních transakcí.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.