Dolar se udržel v blízkosti tříměsíčního maxima vůči euru

11.03.2013 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Londýn 11. března (ČTK) - Dolar se dnes držel v blízkosti tříměsíčního maxima vůči euru. Americká měna těží z překvapivě příznivých údajů o trhu práce ve Spojených státech, které vyvolaly spekulace o tom, že americká centrální banka (Fed) by mohla ukončit kvantitativní uvolňování měnové politiky dříve, než se předpokládalo.

Jednotná evropská měna dnes zůstala vůči dolaru bez výraznějších změn na 1,3010 USD. V pátek se propadla až na 1,2955 USD, tedy na nejnižší úroveň od 11. prosince, napsala agentura Reuters.

Americké ministerstvo práce v pátek oznámilo, že míra nezaměstnanosti v USA klesla na 7,7 procenta z lednových 7,9 procenta a ocitla se nejníže od prosince 2008. V ekonomice vzniklo 236.000 nových pracovních míst, zatímco analytici čekali vznik 160.000 míst.

Fed v lednu oznámil, že bude pokračovat v nákupech dluhopisů v objemu 85 miliard dolarů (1,7 bilionu Kč) měsíčně, dokud se výrazně nezlepší vyhlídky trhu práce.

pmh mol

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.