Letošním autem roku v ČR je Ford Focus

18.01.2006 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK

PRAHA 18. ledna (ČTK) - Letošním vítězem odborné ankety Auto roku je vůz Ford Focus. Na dalších místech skončily Honda Civic a BMW řady 3. Rozhodla o tom 29členná porota složená z motoristických novinářů. Výsledky soutěže pořádané Klubem motoristických novinářů a Svazem dovozců automobilů oznámili organizátoři v přímém přenosu na televizi Prima.

Ford Focus, který patří do nižší střední třídy, si loni v tuzemsku koupilo 1561 zájemců, což jej řadí na šesté místo prodejního žebříčku ve své kategorii.

Loni se v soutěži nejlépe umístila nová Škoda Octavia. Ve dvou předchozích ročnících titul získaly vozy Mazda 3 a 6.

Členové klubu motoristických novinářů vybírali v prvním kole pět finalistů z 34 aut, které byly v uplynulém roce uvedeny na český trh. Ve druhém kole měl každý porotce 25 bodů, které rozdělil mezi finálové vozy.