Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář tiskových zpráv

Všechny tiskové zprávy

E.ON pomáhá firmám řešit úspory energií. Spustil nový portál Byznys & Energie

24.04.  |  E.ON

Průzkum společnosti Ipsos ukázal, že až 80 procent českých firem aktivně řeší úspory energií. Společnost E.ON Energie proto spustila online magazín Byznys & Energie, v němž se firmy mohou inspirovat v tom, jak k úsporám přistupovat. V obsahu magazínu nechybí konkrétní příklady z praxe firemních zákazníků a partnerů E.ON ani exkluzivní rozhovory s manažery značek jako ŠKODA AUTO nebo Seznam.cz Datová centra.

Pětina podnikatelů si vezme půjčku na zaplacení daní

18.04.  |  Fair Credit International

Necelá pětina malých a středních podnikatelů si vezme půjčku na zaplacení daní. Zbytek živnostníků sáhne po finančních prostředcích vyčleněných na úhradu. To vyplývá z bleskového průzkumu pro společnost Fair Credit.

Klienti Fio banky získali v rámci Priceless Specials už téměř 9 milionů Kč a soutěží o lístky na finále Ligy mistrů

10.04.  |  Fio banka

Již dva roky získávají klienti Fio banky odměny za platby kartou Mastercard a Maestro v rámci programu Priceless Specials. Během té doby se jim vrátilo z nákupů ve vybraných obchodech skoro 9 milionů Kč. Ke dvouletému výročí programu připravila společnost Mastercard jedinečnou soutěž o dva lístky na finále fotbalové UEFA Champions League 2017.

Místo papírových stravenek a poukázek roste obliba platebních stravenkových a volnočasových karet Ticket Restaurant® a Ticket Benefits®

03.04.  |  Edenred

Již více než 50 tisíc zaměstnanců v česku používá místo papírových stravenek platební stravenkovou kartu Ticket Restaurant®. Její držitelé nemusejí řešit, zda a kolik podnik vrací na stravenky. Jedním pohybem zaplatí celkem ve 12 tisících restaurací po celém Česku. A téměř jen elektronicky už letos podle odhadů expertů budou firmy vyplácet zaměstnancům volnočasové benefity.

Do vývoje investuje Česká zbrojovka 100 milionů ročně

03.04.  |  ČZUB

„ať už vyrábíte cokoli, je USA skutečně prubířským kamenem toho, jak jste kvalitní,“ říká v rozhovoru pro finance.cz generální ředitel České zbrojovky Uherský Brod (ČZUB) Lubomír Kovařík.

V roce 2017 očekává 9 z 10 e-shopů růst svého obratu, podnikatelé sázejí především na získávání nových zákazníků

29.03.  |  Bohemiasoft

Podle nedávno publikovaného průzkumu konzultační společnosti Acomware rostl v loňském roce obrat 88 % českých e-shopů. Výhled na letošní rok mají internetoví obchodníci ještě optimističtější – růst obratu očekává 89 % e-shopů. Za hlavní zdroj dalšího růstu považují internetoví podnikatelé získávání nových zákazníků, rozšíření sortimentu a lepší marketing. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) odhaduje letošní obrat e-shopů na 115 miliard korun.

Vydavatelství Mladá fronta spustilo novou podobu pracovního portálu Flek.cz

27.03.  |  Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta spustilo novou podobu referenčního pracovního portálu Flek.cz, který má ve svém portfoliu od 1. srpna 2016. Pracovní portál s claimem Flek.cz - Na správném místě má nyní zcela novou vizuální podobu a nové funkcionality. Vedle pracovních nabídek, které zde firmy mohou prezentovat zdarma, je také možné najít hodnocení zaměstnavatelů přímo od svých zaměstnanců a vyhledávat zaměstnání podle benefitů.

Fio banka má 700 000 klientů

27.03.  |  Fio banka

Fio banka dosáhla dalšího významného milníku, jejích služeb využívá už 700 000 osob. Je tak pátou největší tuzemskou bankou podle počtu klientů. Mezi nízkonákladovými bankami vévodí co do počtu poboček i portfolia nabízených produktů.

Předběžné údaje o Vienna Insurance Group za rok 2016: Více než dvojnásobný zisk

23.03.  |  VIG

Vienna Insurance Group (VIG) očekává na základě předběžných výsledků za rok 2016 ve všech směrech pozitivní bilanci. Nová obsáhlá agenda managementu je základem připravenosti koncernu na budoucnost. „S námi můžete počítat!“, zní poselství Prof. Elisabeth Stadler, předsedkyně představenstva Vienna Insurance Group. „Naplnili jsme všechny důležité cíle za rok 2016. Jasně tak signalizujeme naši stabilitu. Je to pro nás důležitým předpokladem, abychom v časech dynamických změn byli spolehlivým partnerem“, zdůraznila Prof. Elisabeth Stadler na tiskové konferenci 23. března ve vídeňském Ringturmu.

Kooperativa se otevírá spolupráci se startupy, je partnerem Czech Pioneers 2017

17.03.  |  Kooperativa

Pojišťovna Kooperativa patří k lídrům pojistného trhu nejen svou nabídkou produktů a služeb, ale i zaváděním nových technologií do svých procesů.

Fio banka ve spolupráci s vysokými školami zahajuje projekt Studentbroker

07.03.  |  Fio banka

Startuje další semestr projektu Studentbroker, ve kterém studenti investují nanečisto na světových burzách a soutěží o nejlepší zobchodované portfolio. Do projektu, který pořádá Fio banka, je zapojeno 22 vysokých škol a univerzit z České republiky i Slovenska.

Kooperativa dokáže škody zlikvidovat on-line

07.03.  |  Kooperativa

Unikátní aplikace pro tablety a chytré telefony zpracuje data o vozidle, umožní pořídit fotodokumentaci škody včetně potřebného popisu a zároveň vypočítá výši pojistného plnění.

Výrobce průmyslových dveří Frigomont ztrojnásobil objem produkce

28.02.  |  Frigomont

Dačický výrobce průmyslových dveří Frigomont ztrojnásobil oproti loňsku výrobní kapacity. Měsíčně nyní zvládne vyrobit až sto dveří. Kromě většího objemu jsou díky novým technologiím výsledné produkty výrazně vyšší kvality než dříve.

Swiss Life bude jako první v Česku poskytovat specializované služby pro lékaře, nabídne komplexní řešení profesních i soukromých financí

20.02.  |  Swiss Life Select

Švýcarská poradenská společnost přináší českým lékařům řešení, které na trhu dlouho chybělo. V rámci nové služby Swiss Life Medical inspirované spoluprací s British Medical Association nabídne od března profesionálům v oboru komplexní pokrytí jejich soukromých i pracovních finančních potřeb.

Týdeník Euro pořádá mezinárodní fórum CEE Innovation & Startups Forum

09.02.  |  Mladá fronta

Mezinárodní fórum s názvem CEE Innovation & Startups Forum, které pořádá vydavatelství Mladá fronta, její divize Euro a společnost Media Events Company, bude řešit klíčová témata, jako jsou vládní strategie pro podporu inovací, digitální a průmyslové revoluce, digitalizace finančních trhů, budoucnost platebních styků a práce s daty a cesty úspěšných startup projektů. Akce se koná ve středu 22. února 2017 od 9 do 18 hodin v Centru současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7. Fórum bude moderovat František Bostl, hlavní ekonom společnosti Chytrý Honza.

Týdeník Euro pořádá HR konferenci s názvem Kdo bude pracovat? zaměřenou na největší problém dnešní ekonomiky

03.02.  |  Mladá fronta

HR konference Kdo bude pracovat?, kterou pořádá vydavatelství Mladá fronta, její divize Euro, má podtitul Kde vzít (dobré) lidi? Jak si je udržet? Účastníci první ze série nových konferencí se budou věnovat otázce, kde vzít špičkové profesionály a jak si je udržet. Akce se koná ve čtvrtek 23. února 2017 od 9 do 15 hodin v prostoru RADLICKÁ kulturní – sportovna, Za Ženskými domovy 125/5, Praha 5. Konferenci bude moderovat Barbora Tachecí.

Výrobce průmyslových dveří Frigomont investoval více než padesát milionů do výroby

27.01.  |  Frigomont

Dačický výrobce průmyslových dveří Frigomont investoval za posledních dvacet měsíců více než 50 milionů korun do výroby. V loňském roce dokončil výrobní halu za 27 milionů a dalších 20 milionů pak vložil do nových strojů. Díky tomu firma zrychlila a zkvalitnila proces výroby a uvedla na trh řadu novinek.

Fio banka zvyšuje bezpečnost platebních karet

29.11.  |  Fio banka

Fio banka zavádí další ochranný prvek platebních karet, nově budou klienti potvrzovat platby kartou na internetu pomocí autorizačních SMS zpráv. V Internetbankingu si jednoduše nastaví k platební kartě telefonní číslo, na které jim budou zprávy chodit. Banka službu 3D Secure postupně spustí na všech svých kartách.

Modernizace hlavního brněnského vlakové nádraží začne příští rok, dokončena bude 2020

28.11.  |  Brno new station development

Brno se stalo regionálním byznys centrem a je přirozenou křižovatkou cest Praha, Ostrava, Bratislava, Vídeň či Graz a musí mít odpovídající nádraží s odpovídajícími službami, uvádí v rozhovoru pro finance.cz předseda představenstva Brno new station development Jiří Hos.

Arval již po celém světě pronajal milion vozů

23.11.  |  Arval

Arval, dceřiná společnost BNP Paribas, která se zabývá komplexními službami v oblasti operativního leasingu vozidel, dosáhla hranice jednoho milionu pronajatých vozů ve všech 28 zemích své působnosti.

Mid-Term Rental společnosti ARVAL uspěl v anketě ALD Automotive Fleet Awards

10.11.  |  Arval

V říjnu 2016 byly na slavnostním galavečeru v Praze vyhlášeny výsledky 9. ročníku ankety ALD Automotive Fleet Awards. Mezi vítězi jednotlivých kategorií se objevil rovněž produkt společnosti ARVAL, Mid-Term Rental, který v sobě spojuje flexibilitu krátkodobého pronájmu s kompletním servisem úplného operativního leasingu.

Kooperativa se ohrazuje proti neoprávněnému insolvenčnímu návrhu

07.11.  |  Kooperativa

U Krajského soudu v Ostravě byl včera na naši společnost podán insolvenční návrh.

Fio banka spouští investiční akci – nabídne úvěr na obchodování s úrokem 0 %

02.11.  |  Fio banka

Fio banka přichází s mimořádnou akcí pro investiční klienty, kterým od začátku listopadu 2016 do konce ledna 2017 odpustí úroky za čerpání úvěru na obchodování v Německu. Akce se vztahuje na současné i nové klienty, kteří obchodují na německém trhu Xetra.

Přibývá škod na zdraví převyšující milion korun

18.10.  |  ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) eviduje rostoucí počet pojistných událostí z odpovědnosti v běžném občanském životě, kde pojistné plnění v důsledku vyplácené újmy na zdraví převyšuje milion korun.

Den blbec vás může připravit o statisíce

18.10.  |  Kooperativa

Například pokud chvilkovou nepozorností způsobíte požár, na sjezdovce při zaviněné srážce zraníte lyžaře, při jízdě na kole srazíte chodce či jiného cyklistu nebo Váš pes vážně pokouše dítě. V takových případech se náhrada může snadno vyšplhat do statisícových částek. A nebude-li viník pojištěn, bude muset vzniklé újmy uhradit ze svých prostředků.

Podvodům dominují organizované skupiny

14.10.  |  Kooperativa

Za prvních 9 měsíců roku 2016 specialisté Kooperativy odhalili přes 670 pojistných podvodů a uchráněná hodnota přesáhla 170 milionů Kč. V loňském roce to za stejné období bylo 516 případů za více než 140 milionů Kč.

Mezi pojistnými podvody přibývá fingovaných krádeží značkových vozů v zahraničí

14.10.  |  ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) zveřejnila statistiky k pojistným podvodům za třetí čtvrtletí 2016. Ve srovnání s pololetím stoupl nejen počet vyšetřovaných podvodů, ale o třetinu vzrostla také uchráněná hodnota, která dosáhla 30 mil. Kč.

ČSOB modernizuje své pobočky. Mění se způsob obsluhy, jejich podoba i vybavení

13.10.  |  ČSOB

Pobočková síť ČSOB se začala měnit a prochází významným redesignem. Doposud bylo otevřeno 22 poboček v nové podobě, do konce roku by jich mělo být minimálně dalších 5. Zrekonstruované pobočky přinášejí nový koncept poskytování služeb, příjemné prostředí s nadčasovým designem a pokročilými technologiemi. Jako poslední se klientům otevřela pobočka v nákupním centru Černý Most v Praze.

Týdeník Euro spustil knižní edici, první titul se věnuje Číně

11.10.  |  Mladá fronta

Ekonomický týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta přichází s novou knižní edicí. Jako první v knižní edici Euro vyšel titul Obchod s Čínou bez rizika a se ziskem. Číně se věnuje i nový čtvrtletník Esence, který je zaměřený především na čínské publikum a je celý v čínštině.

Týdeníku Euro z vydavatelství Mladá fronta startuje nový typ byznys eventů

05.10.  |  Mladá fronta

Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta představil svým partnerům jedinečný typ byznys eventu nazvaný Euro Business Express. První dvoudenní projekt odstartoval na palubě vlaku 29. září 2016 jedoucího z Prahy do Ostravy a zpět. Další série Euro Business Express projektů bude následovat.

Startuje projekt Studentbroker, který učí studenty investovat

04.10.  |  Fio banka

S novým semestrem začíná na vysokých školách i další kolo projektu Studentbroker, ve kterém studenti investují nanečisto na českých i světových burzách. Projekt pořádá Fio banka ve spolupráci s burzou RM-SYSTÉM v České republice a na Slovensku.

Vydavatelství Mladá fronta převzalo odborný titul Gynekolog – časopis ženských lékařů

26.09.  |  Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta začne od října 2016 v divizi Medical Services vydávat tradiční a respektovaný odborný titul Gynekolog – časopis ženských lékařů. Vydavatelství Mladá fronta rozšiřuje svoje portfolio odborných zdravotnických časopisů, které se tak rozrostlo na celkový počet 25 periodických titulů.

Měsíčník Zdravotnictví a medicína z vydavatelství Mladá fronta prošel redesignem

26.09.  |  Mladá fronta

Divize Medical Services z vydavatelství Mladá fronta přichází s redesignem zavedeného odborného měsíčníku Zdravotnictví a medicína a dalšími novinkami.

Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává 26. září speciál EURO TOP MILIARDÁŘI 2016

23.09.  |  Mladá fronta

Divize Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává již potřetí samostatně prodejný tištěný speciál o českých a slovenských miliardářích. Žebříček stovky nejbohatších Čechů a Slováků vychází 26. září jako speciální vydání týdeníku Euro s názvem EURO TOP MILIARDÁŘI 2016. Nejbohatším Čechem zůstává Petr Kellner a svoji pozici ještě upevnil.

Energie ke spotřebiteli – jaká práva, jaká rizika?

15.09.  |  Sdružení českých spotřebitelů

Sdružení českých spotřebitelů (SČS) vydává další ze svých publikací, kterými se snaží přispívat ke správné a účinné funkci vnitřního trhu EU. Publikace se týká práv spotřebitelů ve styku s dodavateli energií, kdy jsou spotřebitelé častokrát obětí mnohých nekalých praktik ze strany dodavatelů energií. SČS nadále eviduje vzrůstající počet takových stížností od spotřebitelů.

Divize Euro spouští nové pořady a znělky Euro TV

13.09.  |  Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro spustily nové pořady a znělky Euro TV. Nové personalizované znělky moderátorů tak navazují na nedávno představené novinky, jako byl relaunch zpravodajského portálu Euro.cz a Příloha Praha, která bude také součástí tištěného vydání týdeníku Euro.

Vydavatelství Mladá fronta spustilo nový online magazín Autobible.cz

13.09.  |  Mladá fronta

Portfolio divize Online z vydavatelství Mladá fronta a. s. se významně rozšíří o nový internetový magazín Autobible.cz. Online titul je zaměřený na automobily, motocykly a život řidiče. Vydavatelství Mladá fronta tak doplní stávající portfolio o web zaměřený na zpravodajství z automobilového trhu.

Ekonomický zpravodajský portál Euro.cz představuje redesign a pražskou přílohu

05.09.  |  euro.cz

Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro spustily inovovaný ekonomický zpravodajský portál Euro.cz. Portál je zaměřený nejen na byznys a byznysmeny, ale nabízí nově svým uživatelům zpravodajskou pražskou přílohu v sekci Euro.cz/Praha.

Vydavatelství Mladá fronta významně posiluje na internetu

26.08.  |  Mladá fronta

Portfolio divize Online z Vydavatelství Mladá fronta a. s. se od srpna významně rozšíří o akvizici šesti nových webů. V současnosti probíhá strategická integrace nových webů s dalšími on-line projekty vydavatelství. Vydavatelství Mladá fronta se díky tomuto rozšíření portfolia stává s návštěvností přes šest set tisíc unikátních návštěvníků významným on-line vydavatelem.

Vydavatelství Mladá fronta koupilo IT web Cnews.cz

26.08.  |  Mladá fronta

Portfolio divize Online z vydavatelství Mladá fronta a. s. se opět významně rozšíří o akvizici nového IT webu Cnews.cz. Vydavatelství Mladá fronta tak doplní stávající portfolio o titul zaměřený na IT zpravodajství.

Při nakupování nábytku má hlavní slovo žena. Utrácí více a nakupuje častěji

01.08.  |  MT nábytek

Nábytek nakupují častěji ženy než muži a utrácejí za něj i více peněz. Vyplývá to z průzkumu e-shopu MT nábytek. Zatímco téměř každá pátá žena utratí ročně za nábytek přes 30 tisíc korun, stejnou částku do nábytku investuje pouze každý desátý muž.

Kooperativa je stále úspěšnější při rozkrývání organizovaných podvodů v životním pojištění

19.07.  |  Kooperativa

Za první pololetí roku 2016 Kooperativa zaznamenala výrazný nárůst pojistných podvodů. Celkem odhalila 1250 případů a uchránila celkovou hodnotu přes 360 milionů Kč. Nejvíce pojistných podvodů Kooperativa odhalila na severní Moravě, v západních Čechách a v Praze. K nejméně problematickým regionům z pohledu pojistných podvodů patří východní Čechy.

ČPP zveřejnila statistiky k pojistným podvodům za druhé pololetí 2016

19.07.  |  ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) zveřejnila statistiky k pojistným podvodům za druhé pololetí 2016. Ve srovnání s prvním čtvrtletím je počet vyšetřovaných podvodů ustálený, uchráněná hodnota se však zvýšila na trojnásobek a představuje 23,5 mil. Kč.

Ivana Jurčíková posílí představenstvo zajišťovny VIG Re

11.07.  |  VIG

Ivana Jurčíková byla s účinností od 1. září 2016 jmenována do představenstva zajišťovny VIG Re, kde bude působit jako Chief Financial Officer. Jmenování ještě podléhá schválení Českou národní bankou.

Bouřky a kroupy způsobily klientům Kooperativy škody za 200 milionů

21.06.  |  Kooperativa

Po bouřkách a krupobití v předchozích 14 dnech klienti Kooperativy nahlásili již téměř 5000 škod za více než 200 milionů Kč. Jedná se převážně o škody na budovách a domácnostech klientů, čtvrtinu škod způsobily bouřky na vozidlech

ČPP: Na dovolenou vám k cestovnímu pojištění přibalíme také audioknihu

21.06.  |  ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) spustila s novou letní sezónou kampaň na podporu online prodeje cestovního pojištění. Kampaň doprovází motto „Drama a napětí letos pouštíme k vodě“.

Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta startuje novou éru 6. června

07.06.  |  Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta a divize Euro připravily razantní změnu v podobě ekonomického týdeníku Euro. Nové Euro bude chytré, drzé a elegantní. Nová podoba týdeníku bude v distribuci od 6. června a elektronické vydání si čtenáři budou moci stáhnout již v pátek v 19 hodin.

Kooperativa na českém trhu úspěšně působí již 25 let

27.05.  |  Kooperativa

Zítra, 28. května 2016, oslaví pojišťovna Kooperativa 25 let svého působení na českém trhu. Přesně před 25 lety totiž obdržela licenci k podnikání v pojišťovnictví a stala se první soukromou pojišťovnou v tehdejším Československu. Za 25 let se postupně vypracovala mezi největší české pojišťovny a stala se jedničkou v pojištění motorových vozidel a pojištění podnikatelů.

Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává nový Euro newsletter

24.05.  |  Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro přichází s novinkou Euro newsletter, který je zaměřený nejen na byznys a byznysmeny. Bezplatný pravidelně denně rozesílaný Euro newsletter, který má podtitul Stačí minuta a víte to podstatné!, bude obsahovat nejdůležitější aktuální informace z webu Euro.cz.

X-TRADE BROKERS DOM MAKLERSKI S.A. VSTOUPIL NA VARŠAVSKOU BURZU CENNÝCH PAPÍRŮ

09.05.  |  X-Trade Brokers

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. (dále “XTB” nebo “Společnost”), mezinárodní poskytovatel obchodních a investičních produktů na OTC (over-the-counter/mimoburzovním) trhu, se stal další ze společností kótovaných na hlavním trhu Varšavské burzy.

Fio banka zahajuje obchodování s akciemi MONETA Money Bank

09.05.  |  Fio banka

Fio banka nově svým klientům nabízí možnost obchodovat s akciemi společnosti MONETA Money Bank, a.s. na české burze RM-SYSTÉM.

Fio banka nabízí pojištění schopnosti splácet hypotéku

02.05.  |  Fio banka

Zájemci o vlastní bydlení si nově mohou ve Fio bance sjednat k hypotéce i pojištění schopnosti ji splácet, které jim pomůže v krizových životních situacích. Navíc díky tomu získají slevu 0,2 % z úrokové sazby, která je tak nyní dostupná již od 1,39 % ročně.

Rozhodování opatrovnických soudů bylo pro polovinu populace velkým omezením. Zájem o smlouvy o stavebním spoření letos poroste

29.04.  |  ČMSS

Pro polovinu zájemců o uzavření stavebního spoření pro dítě bylo velkou překážkou povinné rozhodování opatrovnických soudů o ukončení této smlouvy. Toto omezení nyní padlo, což spolu se zajímavými úrokovými sazbami povede k nárůstu zájmu o stavební spoření. ČMSS v letošním roce očekává nárůst nově uzavřených smluv minimálně o 10 procent.

Jarní hypoteční revoluce ve Fio bance

28.04.  |  Fio banka

Fio banka přichází s výraznou proměnou své hypotéky a přináší zájemcům o vlastní bydlení řadu vylepšení a novinek. Mezi ty hlavní patří možnost snížit si měsíční splátky díky Hypospořicímu kontu, a to nově zcela zdarma, navýšení slev z úrokové sazby za refinancování a koupi nemovitosti nebo možnost kdykoliv předčasně splatit celou hypotéku najednou nebo jakoukoliv její část bez poplatků a sankcí.

Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta spustil nový portál Euro.cz

27.04.  |  Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro spustily nový portál Euro.cz, který je zaměřený nejen na byznys a byznysmeny. Web nabízí svým uživatelům v jednotlivých sekcích řadu původních tematických článků od našich předních žurnalistů a odborníků. Portál Euro.cz vznikl na základech tištěného týdeníku Euro, který je vlajkovou lodí vydavatelství.

Pojišťovny jsou stále úspěšnější v odhalování pojistných podvodů

21.04.  |  Kooperativa

V prvním čtvrtletí roku 2016 pracovníci bezpečnostního odboru v Kooperativě prošetřovali přes 1000 případů, které vykazovaly podezření na pojistný podvod.

S pojištěním FIT je sportovní výbava v bezpečí

19.04.  |  Kooperativa

Kooperativa se rozhodla reagovat na stále rostoucí oblibu aktivního trávení volného času. Pro sportovně založené rodiny a jednotlivce připravila Pojištění sportovní výbavy FIT.

Fio banka organizuje investiční vzdělávání pro veřejnost

29.03.  |  Fio banka

Základní investiční pojmy, fungování kapitálových trhů i způsoby zhodnocení financí na burzách, nejen to tvoří obsah projektu Škola investování, kterou každoročně pořádá česká Fio banka. Letošní jarní část se uskuteční ve 34 městech a zájemcům nabídne téměř 60 bezplatných seminářů.

Český tým je na mezinárodní finále soutěže Global Management Challenge připraven

29.03.  |  Educo Uni Group, a. s.

Poprvé v české edici největší soutěže v manažerském řízení firem Global Management Challenge zvítězil studentský tým Answer 42 ve složení Lucie Jelínková, Lukáš Kruml a Michal Vilímek.

Čeští rodiče se snaží finančně vzdělávat své děti

23.03.  |  Kooperativa

. „V další části projektu Česká rodina žije se Nadace Kooperativy zaměřila na finanční povědomí a nakládání s penězi v rodinách. Výsledky průzkumu ukázaly, že většina českých rodin má přehled o svých výdajích, jen 6 % domácností výdaje nesleduje, nevede si o nich záznamy a neví, jaká je struktura jejich domácích výdajů. Téměř čtvrtina českých domácností (24 %) má o rodinných výdajích detailní přehled. 75 % domácností uvedlo, že se jim alespoň občas podaří ušetřit nějaké peníze,“ říká Petr Hartoš, analytik pojišťovny Kooperativa.

Studenti investují s Fio bankou na burzách

21.03.  |  Fio banka

Fio banka zahájila v březnu další kolo projektu Studentbroker, který je součástí učebních osnov dvacítky vysokých škol a univerzit v České republice a na Slovensku. Studenti se díky tomu učí obchodovat s investičními nástroji v praxi.

MND snižuje ceny energií všem svým zákazníkům

21.03.  |  MND

Všichni zákazníci společnosti MND, Moravských naftových dolů, se od 1. března dočkají plošného snížení cen plynu i elektřiny. Zatímco u elektrického proudu cena klesne o 5 %, plyn bude oproti současnému základnímu ceníku Plyn z první ruky levnější o 7 %. Moravské naftové doly se rozhodly své služby zlevnit v reakci na vývoj velkoobchodních cen energií na trhu.

Fio banka se stala popáté za sebou Nejvstřícnější bankou roku

16.03.  |  Fio banka

Česká Fio banka byla odbornou porotou, serverem bankovnipoplatky.com i veřejností zvolena Nejvstřícnější bankou roku 2015, v hodnocení získala 80,1 bodů. První místo v projektu Vstřícná banka obsadila již popáté v řadě.

Fio banka má 570 000 klientů a připravuje novinky

10.02.  |  Fio banka

Fio banka se v roce 2015 stala střední bankou a získala více než 110 000 klientů. Její služby bez poplatků nyní využívá 570 000 osob, pro které chystá několik novinek, například pojištění hypoték či službu 3D Secure.

Fio banka rozšiřuje nabídku o platební terminály a platební bránu

27.01.  |  Fio banka

Fio banka je první nízkonákladovou bankou v České republice, která poskytuje platební terminály pro obchodníky a platební bránu pro e-shopy. Podnikatelům tak kromě účtu bez poplatků nabízí výhodný způsob, jak přijímat platební karty ve svých kamenných či internetových obchodech.

Kooperativa spustila zcela nové webové stránky

07.12.  |  Kooperativa

Nové internetové stránky, které pojišťovna Kooperativa právě spustila, se zaměřují na hlavní potřeby klientů a reflektují moderní trendy.  „Na základě datové analýzy a workshopů s klienty jsme identifikovali hlavní důvody, proč na naše webové stránky lidé přicházejí. 

Evropa čelí několika ekonomickým hrozbám

30.11.  |  Vysoká škola finanční a správní

Vývoji evropské ekonomiky v nejbližším období se věnovali účastníci vědecké konference EVROPSKÁ EKONOMIKA - NÁVRAT K RŮSTU NEBO DLOUHODOBÁ STAGNACE?, kterou pořádala Vysoká škola finanční a správní, za účasti Miroslava Singera, guvernéra ČNB, jenž současně byl key note speakerem konference. V panelové diskusi, která završila dopolední blok soutěže, se přední čeští ekonomové věnovali vysoce aktuálním tématům.

Češi se obávají stáří svých rodičů

23.11.  |  Kooperativa

Podle průzkumu Nadace Kooperativa má sedm z deseti rodin obavu ze zajištění důstojného stáří svých blízkých.

Česká burza RM-SYSTÉM rozšiřuje počet obchodovaných zahraničních emisí

18.11.  |  Fio banka

Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM připravila pro investory novinku v podobě rozšířené nabídky zahraničních emisí. Nyní lze na české burze investovat do akcií dalších sedmi zahraničních společností jako je Google, Apple a další.

Fio banka obhájila prestižní ocenění Účet roku

13.11.  |  Fio banka

Osobní účet od Fio banky zvítězil v hodnocení Fincentrum Banka roku 2015 v kategorii Účet roku a obhájil tak loňské prvenství. Účet vybrala z dvaceti nominovaných bank odborná porota. Fio banka se také umístila na druhém místě v kategorií Nejdynamičtější banka roku.

Fio banka umožňuje založit účet úplně online bez papírování

29.10.  |  Fio banka

Česká Fio banka nově rozšířila možnosti založení účtu na dálku o další způsob, který je čistě elektronický bez nutnosti tisknout dokumenty, sjednávat schůzku s kurýrem či chodit na pobočku. Zájemci o osobní účet bez poplatků nyní vše vyřídí online.

Mezinárodní metody online placení

26.10.  |  Lottoland

Nakupování na internetu se pro soudobou společnost stalo již samozřejmostí. Pokrok v oblasti informačních technologií zahýbal obchodem v globálním měřítku. V dnešní době má přístup k internetu již téměř každý bez ohledu na věk i sociální postavení. 

Klienti Fio banky investují v listopadu bez poplatků

23.10.  |  Fio banka

Fio banka připravila pro nové i stávající klienty jedinečnou investiční akci. Celý listopad jim umožní investovat zcela zdarma na české burze RM-SYSTÉM.

Tisková zpráva Asociace občanských poraden k semináři v PSP

06.10.  |  Asociace občanských poraden

Jaké jsou největší problémy občanů, se kterými se obracejí na Občanské poradny? Kdo a co může pomoci jejich obtíže řešit?

Soukromá Vysoká škola finanční a správní prolamuje bariéry v česko-čínských vztazích

21.09.  |  Vysoká škola finanční a správní

Vysoká škola finanční a správní (VŠFS) využila pobídek čínských univerzit a zapojila se do unikátního česko-čínsko-amerického vzdělávacího projektu. Ve čtvrtek 17. září 2015 bylo na této univerzitě slavnostně ke studiu přijato prvních 25 čínských studentů oboru Business Management and Corporate Finance & BSBA. V následujících letech škola očekává každoročně 30 až 40 nových studentů.

Potřebujete půjčku rychle?

10.09.  |  Rychlé půjčky

Čas jsou peníze, toto úsloví platí beze zbytku i v dnešní době. Může se velice rychle naskytnout situace, kdy budete potřebovat peníze, a to nezbytně nutně a v co nejkratší době. Skutečně půjde o čas. Dříve bylo na všechno více času. Nyní se ale můžete dostat velmi rychle i do finanční nouze. Ale nemusí jít přímo o nouzi. Nepředvídané výdaje se mohou přihodit kdykoli.

Fio banka nyní umožňuje převedení portfolia cenných papírů zdarma

14.07.  |  Fio banka

Fio banka připravila pro nové investiční klienty speciální akci. Všichni, kdo si k ní chtějí převést své stávající portfolio cenných papírů, to nyní mohou učinit zcela bez poplatků. Akce trvá do konce ledna 2016.

První velký přechod od stravenek na elektronické karty startuje v Brně

18.06.  |  Edenred

Nové stravenkové karty Ticket Restaurant® Card umožňující platby v široké síti restaurací jsou již na trhu. Řešení přinášejí společnosti Edenred a MasterCard.

Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

28.05.  |  Fio banka

Fio banka již po druhé v letošním roce snižuje úrokové sazby hypoték. Zájemci o bydlení mohou žádat o úvěry na bydlení s úrokem již od 1,71 %.

Finanční správa začíná rozesílat obálky se složenkami k zaplacení daně z nemovitých věcí

27.04.  |  Finanční správa

Lhůta pro zaplacení daně z nemovitých věcí (nebo její první splátky) na zdaňovací období roku 2015 končí 1. června. Finanční správa, jako každoročně, rozesílá poštou složenky k zaplacení této daně. V obálce letos navíc poplatníci najdou i leták s instrukcemi jak postupovat, když chtějí tuto daň od příštího roku platit mnohem jednodušeji - prostřednictvím SIPO.

Klenotnictví ALO diamonds prodalo dva výjimečné šperky za zhruba sedm miliónů korun

24.04.  |  ALO diamonds

V březnu 2015 společnost ALO diamonds prodala smaragd, jenž je svou velikostí, barvou a čistotou opravdovým unikátem. S váhou přes 14 karátů může jeho hodnota zastínit nejeden diamant. Byl zakoupen jako samostatný kámen a jeho cena se pohybovala okolo 2 milionů korun. Z kamene se nyní vyrábí šperk, jehož design je tvořen ve spolupráci s klientem, jemu na míru.

Realitní trh je nejživější od finanční krize, problematická je legislativa

24.04.  |  LEXXUS

Realitní trh v České republice je v nejlepší kondici od finanční krize. Zákazníky motivují k nákupu extrémně nízké sazby hypoték. Developerům banky na výstavbu nových projektů ochotně půjčují. Naproti tomu je problémem nestabilní legislativní a úřední prostředí, které může způsobit, že bude v následujících třech letech nedostatek nových bytů. Shodli se na tom účastníci fóra expertů v oblasti rezidenční výstavby Strictly Residential, které se konalo ve středu v Praze.

Fio banka výrazně zlevňuje hypotéky

31.03.  |  Fio banka

Česká Fio banka nyní nabízí ještě výhodnější úvěry na bydlení. Plošně snižuje úrokové sazby hypoték a minimální fixní sazba tak nově činí 1,99 % p.a., a to bez nutnosti uzavřít jakékoliv doplňkové služby či pojištění.

Společnost SONET začala nabízet Wi-Fi platební terminál Spire SPw60, ideální pro restaurace či hotely

27.03.  |  SONET

Společnost SONET nainstalovala u prvního zákazníka technologicky velmi žádaný Wi-Fi platební terminál Spire SPw60. Díky bezdrátovému přenosu dat představuje ideální řešení pro restaurace či hotely. Experti brněnské firmy tak úspěšně dovršili vývojový projekt pro novou platformu postavenou na operačním systému Linux. Díky tomu SONET výrazně rozšíří nabídku svých zařízení o novou generaci platebních terminálů od společnosti Spire Payments.

Z pojišťovací části ING je NN, názvem se vrací ke kořenům

23.03.  |  NN Životní pojišťovna

Počínaje dnešním dnem vstupuje pojišťovací část ING do nové etapy. Od 23. března dochází k přejmenování ING Životní pojišťovny a ING Penzijní společnosti na NN Životní pojišťovnu a NN Penzijní společnost. Pojišťovna, která se na českém trhu objevila již v roce 1992 jako první zahraniční pojišťovna, svým názvem odkazuje na své původní označení Nationale-Nederlanden. Návrat k historii je nejen symbolický, ale i faktický.

Unikátní projekt učí studenty investovat

12.03.  |  Fio banka

Studenti českých a slovenských vysokých škol mají již po dvanácté možnost vyzkoušet si online investování v rámci projektu Studentbroker, který pořádá česká Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM. Nejlepší mladí investoři získají věcné ceny.

mBank vstupuje na trh refinancování úvěrů

27.02.  |  mBank

Největší internetová a mobilní banka mBank prostřednictvím svého úspěšného produktu s názvem mPůjčka Plus plánuje vstoupit na slibný trh refinancování.

Natržené bankovky nesmí obchodníci odmítnout

13.02.  |  dTest

Nezřídka se nám při placení dostane do rukou bankovka, které chybí růžek či část okraje, která je pomačkaná, natržená nebo dokonce na dva kusy a slepená izolepou. Nejsou výjimkou ani bankovky popsané či pomalované. Co pak s nimi udělat? Je možnost je odmítnout? A co obchodník, musí je od nás vždy přijmout?

Fio banka má téměř 460 000 klientů a chystá novinky

05.02.  |  Fio banka

Česká Fio banka navýšila v roce 2014 počet svých klientů o 117 000 a aktuálně její výhodné služby bez poplatků využívá již skoro 460 000 osob. Pro své klienty chystá v letošním roce řadu novinek.

Zodpovědně k odpovědnosti, nabádá Česká asociace pojišťoven

03.02.  |  ČAP

Česká asociace pojišťoven (ČAP) spouští v pořadí už osmou informační kampaň „Únor měsíc pojištění“. Ta se letos zaměří na podporu významu pojištění odpovědnosti v občanském životě. Upozorní na rizika spojená s každodenní běžnou činností, i na změny a nároky vyplývající z nového občanského zákoníku. Stejně jako v předešlých letech je součástí kampaně také unikátní průzkum veřejného mínění. Ten například ukazuje, kolik procent Čechů má odpovědnost pojištěnou, a jaká je jejich osobní zkušenost s odpovědnostní škodou.

Fio banka nově nabízí dobíjení kreditu O2

22.01.  |  Fio banka

Česká Fio banka nově umožňuje svým klientům dobíjet předplacené karty O2, a to včetně předplacených karet některých virtuálních operátorů v této síti. Službu mohou klienti využívat v Internetbankingu.

Fio banka přichází s novou generací Internetbankingu

14.01.  |  Fio banka

Česká Fio banka představuje dlouho očekávanou novinku – dnes nabídne všem svým klientům nový Fio Internetbanking.

Účtem roku 2014 je Fio osobní účet

14.11.  |  Fio banka

Fio banka získala první místo v prestižním hodnocení Fincentrum Banka roku 2014 v kategorii Účet roku, jehož výsledky byly včera slavnostně vyhlášeny.

MasterCard spouští v Česku MasterPass TM – pohodlný a bezpečný způsob, jak zaplatit on-line

06.11.  |  MasterCard

Společnost MasterCard®, jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, spouští na českém trhu významnou novinku v digitálních platbách – MasterPassTM. Jde o platební službu, která umožní zákazníkům rychle a bezpečně platit u všech zapojených on-line obchodníků, na internetu nebo přímo v mobilu. Uživatelé si stáhnou nebo aktualizují aplikaci MasterCard® Mobile ve svém mobilním telefonu nebo tabletu, uloží údaje o svých platebních kartách i doručovací adresu, a pak už jen pomocí pár kliků platí ve všech e-shopech v České republice i v zahraničí, kde je uvedeno logo „Nakupuj s MasterPassTM“.

Titul Bankovní inovátor pro účet v 15 měnách

31.10.  |  Fio banka

Účet, který je možné založit v 15 měnách bez poplatků, zvítězil v ocenění Hospodářských novin Nejlepší banka 2014 a získal titul Bankovní inovátor. Založit si ho mohou osoby i podnikatelé u české Fio banky, která toto ocenění obdržela již potřetí v řadě.

Nejvíce bezobslužných terminálů v Česku využívají parkoviště, neobejdou se bez nich ani lyžařské areály

02.10.  |  Lesensky.cz

Podle odborníků si Česko začíná zvykat na bezobslužné terminály. Zákaznici se setkávají se službami bezobslužných terminálů nejvíce na parkovištích, kam experti instalují 90 % ze všech zařízení. I lyžařské areály však využívají bezobslužné odbavovací systémy a podle Asociace horských středisek ČR pouze nejmenší střediska ještě používají papírové karty. Do budoucna lze očekávat i širší využití těchto terminálů, například v pohostinství či u čerpacích stanic.

Díky dobrým výsledkům těžby půjdou u MND ceny plynu na zimu dolů

01.10.  |  MND

MND – Moravské naftové doly hlásí dobré výsledky těžby plynu v letošním roce a proto od 13. 10. 2014 snižují ceny. České domácnosti tak budou s MND topit tuto zimu ještě výhodněji.

Studenti opět investují v rámci projektu Studentbroker

01.10.  |  Fio banka

Na českých a letos poprvé i slovenských vysokých školách byl zahájen projekt Studentbroker, ve kterém si mohou studenti vyzkoušet obchodování na světových burzách. V podzimním, již jedenáctém, semestru, se do projektu zapojí až 20 vysokých škol a univerzit z České republiky a Slovenska.

Katastr nemovitostí je třeba zkontrolovat do konce tohoto roku

23.09.  |  Asociace občanských poraden

V záplavě právních změn, které přinesl nový občanský zákoník a doprovodná legislativa k 1.1.2014 se je obtížné vyznat i pro odborníky a je se tudíž na místě důvodně obávat, že řada ustanovení unikne pozornosti veřejnosti, pro kterou tato pochopitelná, leč právně neomluvitelná neznalost zákona může mít závažné důsledky. Uplynutím lhůty jednoho roku se totiž účinky tzv. materiální publicity a domněnka správnosti údajů v katastru nemovitostí začne vztahovat i na práva zapsaná v době před účinností nového zákoníku.

Fio banka zahajuje Školu investování

09.09.  |  Fio banka

Více než 10 let pořádá Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM investiční semináře po celé České republice. Nejinak je tomu i letošní podzim, kdy zahajuje v pořadí již 21. semestr Školy investování.
« Předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.