Konec úhrady zdravotního pojištění Ukrajincům s udělenou dočasnou ochranou. Jaké mají nyní možnosti?

15.08.2022 | Veronika Němcová

Občané z Ukrajiny si již musí dávat pozor na termín, kdy za ně přestane stát hradit zdravotní pojištění. Týká se to těch, kteří si po příchodu do České republiky zažádali o udělení dočasné ochrany (dříve tzv. vízum za účelem strpění).

4 investice, které vám pomohou ušetřit na energiích

15.08.2022 | Lucie Mečířová

Uvažujete nad tím, jak snížit energetickou náročnost? Někdy nezbude nic jiného než do nemovitosti nějaké peníze investovat. Co vám může pomoci?

Jaký je rozdíl mezi promlčením a zánikem práva? A jak se to projevuje v zaměstnání?

12.08.2022 | Terezie Nývltová Vojáčková

Kdy včas neuplatněné nároky zanikají a kdy se oslabují a co to znamená? Jaká práva ze zaměstnání je třeba uplatnit rychle, aby zcela nezanikla?

Kolik lidí ročně navštíví zoo? Jaký dopad na návštěvnost měl koronavirus?

12.08.2022 | Michal Bureš

Česká republika je zemí zoologických zahrad. Kolik lidí ročně navštíví české zoo? Jak srazil koronavirus jejich návštěvnost v letech 2020 a 2021? Která zoo je nejnavštěvovanější?

Spořicí účet u NEY spořitelního družstva dobře zhodnotí vaše úspory

02.08.2022 | Komerční sdělení

Spořicí účty nabízí dobrá zhodnocení vložených peněz a z dříve nezajímavého finančního produktu se tak stal dobrý spořicí nástroj. A to doslova pro každého. Spořicí účet u NEY spořitelního družstva nabízí roční úročení ve výši až 5,75 %. Se svými penězi přitom můžete v případě potřeby rychle disponovat.

Komerční sdělení

Americké hypotéky – zdroj peněz bez nutnosti dokládat příjmy

26.07.2022 | Komerční sdělení

Americká hypotéka je úvěr zajištěný zástavou nemovitosti. Pokud potřebujete pohotový zdroj peněz, americká hypotéka řeší hned několik problémů, které se s jeho dostupností obvykle pojí. Odpadá třeba dokládání příjmů, a tedy i zdlouhavé hodnocení bonity žadatele. Vyřízení americké hypotéky je rychlé a tento úvěr není potřeba splácet v obvyklých periodických splátkách.    

Komerční sdělení

Celoevropský průzkum zkoumal důvěru v prodejce ojetin. Jak dopadli ti z ČR?

12.08.2022 | Autobible.cz

Průzkum probíhal mezi 4500 kupujícími ojetých automobilů v 17 zemích. Nejnižší důvěra kupujících je v Bulharsku, Maďarsku, Litvě a Estonsku. Nejvíce prodejcům ojetin věří ve Velké Británii, Finsku, Slovinsku a Německu. Jaká je důvěra zákazníků v prodejce ojetin v České republice?

V které zemi EU pracují občané na stát nejkratší dobu?

11.08.2022 | Petr Gola

Den daňové svobody je datum, které pomyslně určuje, kdy občané přestávají „pracovat na stát“ a kdy začínají „pracovat na sebe“. Kdy nastává v Česku a kdy v dalších zemích EU? Jak dlouho pracujeme na stát? Kde nastává den daňové svobody nejpozději?

Jaké podmínky musíte splnit, abyste se stali provozovateli dronů?

11.08.2022 | Veronika Němcová

Létání s drony je v ČR populárním koníčkem, avšak i tato zábava je již od 31. 12. 2020 regulovaná novými pravidly platnými pro všechny členské státy EU. Jaké hlavní změny tato legislativa provozovatelům dronů přinesla?

Brno nabízí startovací byty se zvýhodněným nájmem

11.08.2022 | Lucie Mečířová

Pokud žijete v Brně a rádi byste se postavili na vlastní nohy, město aktuálně nabízí startovací byty, a to nejen pro mladé rodiny. Jak se o byt přihlásit a jaké podmínky je třeba splnit?