Úřad práce nabízí rekvalifikační kurzy za hubičku. A nejenom pro nezaměstnané

18.07.2024 | Lucie Mečířová

Chcete si udělat rekvalifikační kurz? Chtěli byste změnit pracovní obor, ale nic moc jiného neumíte? Přihlaste se na vzdělávací kurz od Úřadu práce. Aktuálně nabízí rekvalifikační kurzy s nízkou finanční spoluúčastí i pro lidi, kteří práci mají.

Mám průměrnou mzdu, jaký budu mít důchod?

18.07.2024 | Petr Gola

Měsíční částka státního důchodu závisí nejenom na dosahovaných rozhodných příjmech, ale i na získané době pojištění. S jakou výší státního důchodu mohou počítat lidé, jejichž důchodové příjmy jsou na úrovni průměrné mzdy?

Fotbalové léto Kaizen Gaming je tady!

15.07.2024 | Komerční sdělení

Přední světová sázková společnost se stala oficiálním partnerem fotbalových turnajů UEFA EURO 2024™ i CONMEBOL Copa America™️ 2024, což je v tomto odvětví neslýchaná novinka

Komerční sdělení

Dohody o nepřetahování zaměstnanců a konkurenční doložky s OSVČ. Co je povoleno?

17.07.2024 | Veronika Němcová

Je v pořádku, aby zaměstnavatelé uzavírali dohody o tom, že si nebudou vzájemně přetahovat zaměstnance? A je potřeba, aby dohoda byla stanovená oficiální smlouvou, nebo stačí i zpráva na sociálních sítích? Rozebereme také uzavírání konkurenčních doložek mezi OSVČ a jejich „zaměstnavateli".

Bitcoin odepsal za poslední měsíc 25 % hodnoty, bude pokles pokračovat?

15.07.2024 | Komerční sdělení

Kryptoměny v posledním měsíci v čele s bitcoinem nezažily zrovna nejrůžovější období. Cena u největší kryptoměny totiž spadla z cenových hladin okolo 70 tisíc dolarů až na cca 54 tisíc dolarů, od kterých se poté poměrně rychle odrazila - investoři tak sice propad vykoupili, nicméně stále se nejedná o výrazný pohyb směrem vzhůru. Cena se tak aktuálně pohybuje u bitcoinu okolo 58 tisíc dolarů.

Komerční sdělení

Do předčasného důchodu se bude chodit ještě později

17.07.2024 | Petr Gola

Důchodová reforma počítá s postupným prodlužováním řádného důchodového věku. To mimo jiné bude znamenat další zpřísnění podmínek pro odchod do předčasného důchodu, který se stane pro ještě více lidí řešením z nouze.

Kdy OSVČ musí začít platit zdravotní a sociální pojištění?

17.07.2024 | Michal Bureš

OSVČ musí platit zálohy na zdravotním a důchodovém pojištění. Kdy začít platit zálohy při zahájení podnikání? Do kolikátého musíte zálohy poslat? Kdo nemusí hradit zálohy na zdravotním a sociálním pojištění?

Zaměstnanci státu ve služebním poměru se mohou dočkat navýšení osobních příplatků

16.07.2024 | Lucie Mečířová

Státní zaměstnanci, kteří vykonávají práci ve služebním poměru, by se už v létě mohli dočkat šance na navýšení osobního příplatku k platu. Nařízení vlády č. 36/2019 Sb., o podrobnostech služebního hodnocení, které navazuje na zákon č. 234/2014 Sb., o služebním poměru, má být nahrazeno nařízením novým.

Jak se pro důchod redukuje mzda za odpracované roky a jak se měnily hranice

16.07.2024 | Petr Gola

Základním příjmovým údajem pro výpočet starobního důchodu (řádného i předčasného) je průměrná hrubá měsíční mzda za odpracované roky v současné hodnotě. Při výpočtu starobního důchodu následně dochází k redukci této průměrné mzdy. To znamená, že výpočet důchodu je výhodnější pro lidi s nižšími příjmy. Jak se měnila redukce při výpočtu důchodu během let?

Pracovní smlouva na brigádu: jaké jsou rozdíly mezi DPP a DPČ

16.07.2024 | Redakce

Studenti k přivýdělku často využívají dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce. Jaké jsou podmínky různých forem krátkodobého zaměstnání, jaké výhody mohou studenti čerpat a jak získat zpět odvedenou daň? Spočítejte si čistý příjem z DPP a DPČ, abyste na daních za brigádu zaplatili co nejméně.