Srovnání terminovaných vkladů v červenci 2025, kde najdete nejvyšší úrok?

04.07.2025 | Michal Bureš

Jaké úrokové sazby najdete v létě na termínovaných vkladech? Snižují se? Anebo banky drží výši úrokových sazeb stabilní? Je nutná investice do dalších produktů banky pro získání výhodného úroku?

Pomáhá střídavá péče každému dítěti? Odborníci žádají změnu v rozhodování soudů

04.07.2025 | Veronika Němcová

Střídavá péče není univerzálním řešením pro každé dítě. Odborníci na půdě Poslanecké sněmovny upozorňovali, že současná soudní praxe často přehlíží individuální potřeby dětí a volají po zásadní změně rozhodování v opatrovnických sporech.

5 drobností, které vás udělají šťastnějšími. A nic nestojí

23.06.2025 | Komerční sdělení

Připadá vám, že ke šťastnému životu potřebujete spoustu peněz a hodně volného času? Ne tak úplně. Ukážeme vám, jak k větší spokojenosti dojdete malými krůčky, které vás nebudou stát ani korunu.

Komerční sdělení

Čekáte nízký zisk? Takové podnikání se vyplatí pouze při vedlejší činnosti

04.07.2025 | Petr Gola

Při nižším zisku se výkon hlavní samostatné výdělečné činnosti nevyplatí. Důvodem je nutnost platby sociálního a zdravotního pojištění alespoň z minimálního vyměřovacího základu, který se každoročně zvyšuje. Řešením je v takovém případě podnikání třeba při zkráceném úvazku.

OSVČ se měly rozhlasu a televizi nahlásit do konce června pod pohrůžkou pokuty. Nakonec je to zase jinak

03.07.2025 | Lucie Mečířová

Nestihli jste se jako OSVČ nahlásit k poplatkům u Českého rozhlasu a České televize? Prakticky všechny OSVČ mají nově tuto povinnost. Jak se přihlásit? A co se stane, pokud tak neučiníte?

Práce za minimální mzdu těsně před důchodem: dobrý nápad, nebo razantní snížení penze?

03.07.2025 | Michal Bureš

Máte pár let do důchodu a zvažujete práci za minimální mzdu? Jaký dopad to bude mít na výši důchodu? Kdy se vyplatí pracovat za minimální mzdu a kdy je lepší odejít do předčasného důchodu?

Invalidní důchody prvního stupně se liší poměrně málo. Kdo prodělá nejvíc?

03.07.2025 | Petr Gola

V Česku jsou vypláceny tři druhy invalidního důchodu, přičemž zejména invalidní důchod prvního stupně je poměrně nízký a navíc se částka invalidního důchodu prvního stupně v závislosti na výši příjmu liší nejméně. Finančně vyjít pouze s invalidním důchodem prvního stupně je velmi složité.

Jedete do zahraničí na letní brigádu? Se zdravotním pojištěním to nebude jen tak

02.07.2025 | Lucie Mečířová

Zařídili jste si zahraničí brigádu a hodláte na pár měsíců odjet z ČR? Poučte se, jak to budete mít s povinným zdravotním pojištěním.

Zvýšit výdělek, nebo pracovat déle? Jaké cesty vedou k průměrnému důchodu

02.07.2025 | Petr Gola

Průměrný starobní důchod v prosinci loňského roku činil 20 680 Kč. Po lednové valorizaci tento průměrný důchod stoupl na 21 038 Kč. K průměrnému důchodu vedou různé cesty. Výši důchodu totiž ovlivňují nejenom příjmy, ale i doba pojištění. Při jakých důchodových variantách lze mít starobní důchod v této výši? Podívejme se na praktické příklady.

O dědictví II: Závěť – všechno pro děti, či ženu Filoménu?

02.07.2025 | Michal Bureš

Dědictví nejspíš zůstane noční můrou mnoha rodičů, protože v mnoha případech se dědicové budou cítit ošizeni. Závěť je klasická forma způsobu řešení tohoto problému. Kdo dědit ze zákona musí? Z jakých důvodů můžete vydědit své děti? Je nutno sepsat závěť u notáře? A můžete se zříct dědictví?