Do předčasného důchodu se bude chodit ještě později

17.07.2024 | Petr Gola

Důchodová reforma počítá s postupným prodlužováním řádného důchodového věku. To mimo jiné bude znamenat další zpřísnění podmínek pro odchod do předčasného důchodu, který se stane pro ještě více lidí řešením z nouze.

Kdy OSVČ musí začít platit zdravotní a sociální pojištění?

17.07.2024 | Michal Bureš

OSVČ musí platit zálohy na zdravotním a důchodovém pojištění. Kdy začít platit zálohy při zahájení podnikání? Do kolikátého musíte zálohy poslat? Kdo nemusí hradit zálohy na zdravotním a sociálním pojištění?

Fotbalové léto Kaizen Gaming je tady!

15.07.2024 | Komerční sdělení

Přední světová sázková společnost se stala oficiálním partnerem fotbalových turnajů UEFA EURO 2024™ i CONMEBOL Copa America™️ 2024, což je v tomto odvětví neslýchaná novinka

Komerční sdělení

Zaměstnanci státu ve služebním poměru se mohou dočkat navýšení osobních příplatků

16.07.2024 | Lucie Mečířová

Státní zaměstnanci, kteří vykonávají práci ve služebním poměru, by se už v létě mohli dočkat šance na navýšení osobního příplatku k platu. Nařízení vlády č. 36/2019 Sb., o podrobnostech služebního hodnocení, které navazuje na zákon č. 234/2014 Sb., o služebním poměru, má být nahrazeno nařízením novým.

Bitcoin odepsal za poslední měsíc 25 % hodnoty, bude pokles pokračovat?

15.07.2024 | Komerční sdělení

Kryptoměny v posledním měsíci v čele s bitcoinem nezažily zrovna nejrůžovější období. Cena u největší kryptoměny totiž spadla z cenových hladin okolo 70 tisíc dolarů až na cca 54 tisíc dolarů, od kterých se poté poměrně rychle odrazila - investoři tak sice propad vykoupili, nicméně stále se nejedná o výrazný pohyb směrem vzhůru. Cena se tak aktuálně pohybuje u bitcoinu okolo 58 tisíc dolarů.

Komerční sdělení

Jak se pro důchod redukuje mzda za odpracované roky a jak se měnily hranice

16.07.2024 | Petr Gola

Základním příjmovým údajem pro výpočet starobního důchodu (řádného i předčasného) je průměrná hrubá měsíční mzda za odpracované roky v současné hodnotě. Při výpočtu starobního důchodu následně dochází k redukci této průměrné mzdy. To znamená, že výpočet důchodu je výhodnější pro lidi s nižšími příjmy. Jak se měnila redukce při výpočtu důchodu během let?

Pracovní smlouva na brigádu: jaké jsou rozdíly mezi DPP a DPČ

16.07.2024 | Redakce

Studenti k přivýdělku často využívají dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce. Jaké jsou podmínky různých forem krátkodobého zaměstnání, jaké výhody mohou studenti čerpat a jak získat zpět odvedenou daň? Spočítejte si čistý příjem z DPP a DPČ, abyste na daních za brigádu zaplatili co nejméně.

Rodiče pobírající přídavky na děti nebudou muset od září platit školkovné

15.07.2024 | Veronika Němcová

S novým školním rokem končí povinnost platit školkovné pro rodiče, kteří pobírají přídavky na děti. Nově také stanovuje výši školkovného zřizovatel školky.

Neplacené volno může zkomplikovat platby zdravotního pojištění. Kdy budete doplácet?

15.07.2024 | Lucie Mečířová

Požádali jste zaměstnavatele o neplacené volno, bylo vám schváleno a teď přemýšlíte, jak to budete mít se zdravotním pojištěním? Pojďme se podívat, co na to říká zákon a zdravotní pojišťovna.

Ve kterých zemích OECD nejvíce kleslo zdanění práce?

15.07.2024 | Petr Gola

Česko patří mezi desítku členských zemí OECD, ve kterých zdanění práce mezi roky 2007 a 2022 nejvíce pokleslo. Jak se během let lišilo zdanění práce u průměrné mzdy v jednotlivých zemích OECD?