Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Formulář cestovního příkazu

Jezdíte často na služební cesty?  Jejich součástí je také vyplnění cestovního příkazu, na jehož podkladě máte nárok na stravné či náhradu za použití soukromého vozidla.

Na pracovní cesty vysílá zaměstnance zaměstnavatel a je také povinen určit veškeré podmínky pracovní cesty zaměstnance. Na první straně "Cestovního příkazu" by měly být vysílajícím vedoucím zaměstnancem přesně a jasně uvedeny a schváleny všechny podmínky konkrétní pracovní cesty zaměstnance. Jde zejména o dobu a místo nástupu a ukončení cesty (počátek a konec pracovní cesty), místo plnění pracovních úkolů (přechodné pracoviště), způsob dopravy, ubytování a další podle potřeby a uvážení zaměstnavatele. Zaměstnavatel tak získá podrobnou evidenci o cestujících, průběhu cesty, účelu cesty a nákladech na cestu jako je počet ujetých kilometrů, stravné a případné další výdaje spojené s cestou.

Formulář cestovního příkazu vám s vyplněním potřebných údajů a výpočtem pomůže. Stáhnout a vyplnit cestovní příkaz můžete níže.

Cestovní příkaz

Připravili jsme pro vás zcela nový formulář cestovní příkaz. Formulář není možné stáhnout do vašeho počítače, ale po kliknutí na tento odkaz se vám otevře nové okno. Tam formulář vyplňte a vytiskněte.

Pozn: Pro správné vytisknutí si na stránce vlevo nahoře klikněte na "Soubor" => "Vzhled stránky" a nastavte okraje vlevo a vpravo na hodnotu "5".

Tip pro vás: Zaregistrujte se do našeho věrnostního systému a uložte si vzory vašich cestovních příkazů. Nebudete tak muset vyplňovat opakující se údaje z vašich pracovních cest.
Zaregistrovat se můžete zde
Pokud jste u nás registrováni, přihlašte se zde

Související aktuality

Vše, co potřebujete na poslední chvíli vědět o daňovém…

24.03.2018  |  Redakce

Termín odevzdání daňového přiznání se blíží a mnoho lidí to už odevzdalo. Pokud ale daňové přiznání…

Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně

23.03.2018  |  Petr Gola

Někteří zaměstnanci pracovali během roku 2017 pro více zaměstnavatelů. Daňové povinnosti zaměstnance se přitom liší v závislosti na konkrétní…
Zobrazit další související aktuality

Nejnovější dotazy

  • Dobrý den, prosím o radu, v oblasti podání daňového přiznání FO. V roce 2017 jsem byla na rodičovské dovolené a čerpala rodičovský příspěvek. Byla jsem vedena jako zaměstnankyně ve firmě, kde jsem si však na rod. rovolené nepřivydělávala (tedy příjem 0,- Kč). U jiné společnosti jsem si částečně přivydělávala. Nejprve (protože jsem si myslela, že půjde o krátkodobou spolupráci) na Dohodu o provedení práce - celkem 20 tis. Kč. A posléze jsem práci fakturovala - pracovala na ŽL (u stejné společnosti). Růžové prohlášení nemám podepsáno nikde (nebyla jsem si jistá, zda ho podepisovat, když mi vyplývá povinnost podat si přiznání sama). Otázka zní, jak nyní podat přiznání - když mám souběh dohody a fakturované činnosti u jedné společnosti.(popř. co vyplnit do přiznání z "Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti plynoucich na základě dohod o provedení práce). Děkuji za reakci.

  • Dobrý den, pokud je kromě pojistníka druhým pojištěným manželka, může si uplatnit životní pojištění jako slevu §15? Částka v potvrzení je menší než celkové měsíční platby, něco je tam odečteno. Předem děkuji za odpověď.


  • Dobrý den, mám problém s daňovým přiznáním. Celý loňský rok jsem byla studentem denního studia. Celý rok jsem měla brigádu, kde nebyly placeny zálohy na daň, měla jsem podepsané "růžové prohlášení". I přes mou žádost, ať toto prohlášení je k měsíci srpnu ukončeno, tak do konce roku mi stejně nebyl plat daněn. Výdělky byly do 5000 Kč měsíčně. Od září jsem pak nastoupila do práce na HPP a zde jsem právě v měsících září-prosinec uplatňovala slevu - opět růžové prohlášení, byl zde vyšší výdělek. Jde tedy o souběh dvou růžových prohlášení za měsíce září - prosinec. Jak toto mohu zohlednit v daňovém přiznání a daně doplatit? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, manžel dostal s fin. úřadu dopis že v roce 2014 uplatnil slevu na manželku a neměl na to nárok i když jsem donesla potvrzení o zdanitelných příjmech na 67,200 tak kontrolou zjistily že jsem brala ošetřovné a byla jsem na neschopence a překročilo se to o 1,290kč má si udělat zpětné daňové přiznání a nevíme si vůbec rady, jak dále pokračovat jestli to nejde nějak obejít nebo promlčet nemůže se ani odvolat. děkuji

  • Dobrý den, podávám si daňové přiznání sám a v roce 2017 jsem zaplatil solidární daň podle paragrafu 38 ha. Na potvrzení o zdanitelných příjmech je v kolonce 14 napsáno 3. Nevím, kde to mám zapsat do daňového přiznání. Druhý dotaz se týká odečtení úroků z hypotéky. Syn má hypotéku na rekonstrukci domu. bydlí tam společně se svými prarodiči ale dům není v jeho vlastnictví. Účetní u jeho zaměstnavatele mu nechce uznat úroky z hypotéky s tím, že dům není jeho. Má pravdu? V případě, že ano, jak by se to dalo řešit. Převod na něho momentálně není možný. Děkuji za odpověď.