Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zákony

Nabízíme vám aktuální znění zákonů ze světa obchodu a financí. Občanský soudní řád, Občanský zákoník, Ústava České republiky, Listina základních prav a svobod na portále www.finance.cz k volnému stažení. Po kliknutí na konkrétní zákon v souvisejících odkazech dostanete jeho plné znění.

Část první
Ochrana osobních údajů

Hlava VI: Činnost úřadu

§ 35 Registr
(1) Do registru zpracování osobních údajů se k osobám správců zapisují informace z oznámení podle § 16 odst. 2 a datum provedení, případně zrušení registrace.
(2) Informace zapsané do registru, s výjimkou informací uvedených v § 16 odst. 2 písm. e) a i), jsou veřejně přístupné, zejména způsobem umožňujícím dálkový přístup.
(3) Zrušení registrace podle § 17a oznamuje Úřad ve Věstníku Úřadu.
§ 36 Výroční zpráva
(1) Výroční zpráva Úřadu obsahuje zejména informace o provedené kontrolní činnosti a její zhodnocení, informace a zhodnocení stavu v oblasti zpracovávání a ochrany osobních údajů v České republice a zhodnocení ostatní činnosti Úřadu.
(2) Výroční zprávu předkládá předseda Úřadu pro informaci Poslanecké sněmovně a Senátu Parlamentu České republiky a vládě České republiky do 2 měsíců po skončení rozpočtového roku a zveřejňuje ji.
§ 37 Oprávnění kontrolujícího na přístup k informacím
Kontrolující je při kontrole zpracování osobních údajů oprávněn seznamovat se se vššemi informacemi v rozsahu nezbytném pro dosažení účelu kontroly, včetně citlivých údajů.
§ 38 Průkaz kontrolujícího
Kontrolující je povinen prokázat se kontrolovanému průkazem, jehož vzor stanoví nařízení vlády a který je současně pověřením ke kontrole.
§ 39
Zrušen
Opatření k nápravě
§ 40
Dojde-li k poruššení povinnosti stanovené zákonem nebo uložené na jeho základě při zpracování osobních údajů, uloží inspektor opatření k odstranění zjišštěných nedostatků a stanoví lhůtu pro jejich odstranění.
§ 40a
Dojde-li k nápravě protiprávního stavu v souladu s uloženým opatřením nebo bezprostředně poté, kdy bylo zjišštěno poruššení povinnosti, může Úřad upustit od uložení pokuty.
§ 41, § 42 a § 43
Zrušeny

Zprávy a aktuality

Velikonoce se blíží, kdy budou další státní svátky v roce 2023?

25.03.  |  Redakce

Pojďme si zrekapitulovat, kdy bude v roce 2023 volno a které svátky připadnou v tomto roce na pracovní dny. Víte, kdy budou Velikonoce a kdy Vánoce? A kdy budou mít obchody na svátky zavřeno?

Kdy nás čeká změna zimního času na jaře 2023?

18.03.  |  Redakce

Dny se prodlužují, sluníčko začíná více hřát, na stromech raší květy, tažní ptáci se pomalu vracejí k nám. Neklamné známky jara a také toho, že se bude brzy měnit čas. Je to letos naposledy, co se mění čas? 

Ruské příjmy z vývozu ropy a plynu se výrazně propadají

17.03.  |  Michal Bureš

Ruská ekonomika i federální rozpočet pociťují stále více dopady cenového stropu na ropu a plyn uvaleného EU a zeměmi G7. O kolik procent se propadly příjmy z ropy a plynu? Jaký to má dopad na ruský federální rozpočet?
Zobrazit další zprávy a aktuality

Aktuální komentáře

KOMENTÁŘ: 7+1 důvod, proč by někomu mohl chybět Miloš Zeman

24.03.  |  Michal Bureš

Miloš Zeman již není hlavou českého státu a můžeme jej pomalu začít hodnotit s odstupem. Pro někoho to byl…

KOMENTÁŘ: Kdy budou v Česku vložky a tampóny zdarma?

18.08.  |  Michal Bureš

Skotsko vytáhlo do boje proti menstruační chudobě a jako první na světě začne od pondělí poskytovat…
Zobrazit další komentáře

Právě začíná Letní Live Trading se specialisty XTB

Zajímáte se o krátkodobé investice? Chcete se naučit obchodovat, ale zdá se vám to příliš náročné? Už jste začal, ale nešlo to a nevíte, kde jste udělal chybu?

Autopojištění Allianz Direct

Získejte autopojištění od Allianz na celý rok, zaplaťte jen 10 měsíců.

Finance.cz - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah
Rejstříky - osoby

  Rejstriky.finance.cz
  Rejstříky - subjekty

   Rejstriky.finance.cz
   Rejstříky - adresy

    Rejstriky.finance.cz