Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář tiskových zpráv

Všechny tiskové zprávy

Hodnota akcií Freedom Holding Corp. se od vstupu na burzu Nasdaq ztrojnásobila

04.11.  |  Freedom Finance

Před dvěma lety vstoupila společnost Freedom Holding Corp. na největší elektronický burzovní trh na světě, NASDAQ pod tickerem #FRHC. Stala se tak prvním evropským akciovým brokerem z Evropy zalistovaným na této přední technologické burze. Kapitalizace společnosti Freedom Holding Corp. se jen za poslední rok zdvojnásobila a nyní činí více než 3,7 miliardy dolarů.

Nový TREND přináší pojištění více rizik, asistenční služby a zjednodušené sjednání

26.02.  |  PR článek

Pojištění malých a středních podnikatelů TREND je srozumitelný a flexibilní produkt, který podnikatelům přináší komplexní pojistné řešení. Do nové varianty Kooperativa zapracovala řadu produktových vylepšení a připravila jednoduché sjednání v Konsolidovaném nástroji získatele.

Pětina z nás se bojí placení účtů za energie po pandemii; třetina netuší, kolik může ušetřit

30.07.  |  Finance.cz

Téměř každý pátý Čech se obává problémů s účty za energie v důsledku koronavirové pandemie. Ještě víc jich v souvislosti s krizí uvažuje o šetření, či konkrétní úspory už začalo realizovat. Kolik lze ale ušetřit pouhou změnou dodavatele, spousta lidí neví. Ukázal to průzkum společnosti Bohemia Energy*.

OVB Allfinanz zavedla elektronický podpis a další novinky

09.07.  |  Finance.cz

Společnost OVB tento týden spustila elektronický podpis interní smluvní dokumentace pro všechny své finanční poradce, kterých je více než 2500. Strategie digitalizace a zjednodušování administrativních procesů tak dosáhla dalšího důležitého milníku.

Potenciální zájemci jsou vyzváni ke koupi vydavatelství Mladá fronta

03.07.  |  Finance.cz

Praha 2. července 2020 – Vydavatelství Mladá fronta informuje, že je aktuálně na webových stránkách Isir.Justice.cz zveřejněna Výzva insolvenčního správce zájemcům o koupi obchodního závodu dlužníka.

Vydavatelství Mladá fronta nově povede Karel Novotný

02.07.  |  Finance.cz

Praha 2. července 2020 – Vydavatelství Mladá fronta nově povede Karel Novotný, dosavadní ředitel divize Tištěných titulů. Karel Novotný působí ve vydavatelství Mladá fronta od roku 2012, kdy nastoupil na pozici ředitele divize Medical Services a ředitele divize HUB, v nichž působil až do minulého roku, kdy převzal řízení všech tištěných titulů společnosti Mladá fronta a.s.

Vydavatelství Mladá fronta bude sídlit v moderní administrativní budově SmíchOff

24.06.  |  Finance.cz

Praha 24. června 2020 – Vydavatelství Mladá fronta podepsalo 23. června 2020 smlouvu o pronájmu nových kancelářských prostor v moderní administrativní budově SmíchOff na adrese ul. Plzeňská, Praze 5 - Smíchov. Činnost vydavatelství pokračuje kontinuálně a všechny tituly vyjdou dle naplánovaného harmonogramu.

Týdeník Euro spouští online konferenci Pandemie jako hrozba pro tuzemský a celosvětový cestovní ruch

17.06.  |  Finance.cz

Praha 16. června 2020 – Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro spouští již čtvrtou online konferenci s živým přenosem. Nový cyklus konferencí s názvem Jak znovu roztočit kola ekonomiky pokračuje tématem Pandemie jako hrozba pro tuzemský a celosvětový cestovní ruch. Místem živého vysílání je opět kopule Tančícího domu.

Bohemia Energy vstupuje do burzovní platformy Parc4u. Pokračuje tak v restrukturalizaci svého obchodního modelu

10.06.  |  Finance.cz

V Praze 9. června 2020 – Největší tuzemský alternativní dodavatel energií Bohemia Energy vstupuje do platformy Parc4u. Projekt pražské energetické burzy PXE nabídne spotřebitelům nový transparentní způsob sjednání dodávky elektřiny a plynu. Bohemia Energy zájemcům navíc nabídne i své řešení s dynamickými cenami.

Týdeník Euro spouští online konferenci Prognózy a dopady na český bankovní trh

01.06.  |  Finance.cz

Praha 1. června 2020 – Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro spouští třetí online konferenci s živým přenosem. Nový cyklus konferencí s názvem Jak znovu roztočit kola ekonomiky pokračuje tématem Prognózy a dopady na český bankovní trh. Místem živého vysílání je opět kopule Tančícího domu.

MBA stipendia pro podnikatele zasažené koronakrizí

28.05.  |  Finance.cz

Praha – 27. května 2020 – Institut CEMI poskytuje stipendia na online MBA studium pro podnikatele postižené současnou krizí. Pro studijní ročník se zahájením v říjnu 2020 je v programu připraveno celkem 6 míst, z toho 3 se 100% stipendiem a další s 50% stipendiem na MBA studium. Stipendisté se budou moci vzdělávat v managementu, leadershipu, strategickém či projektovém řízení, osobním rozvoji a v dalších manažerských i odborných disciplínách dle svých potřeb.

Týdeník Euro spouští online konferenci Financování zdravotnictví

20.05.  |  Finance.cz

Praha 19. května 2020 – Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro spouští druhou online konferenci s živým přenosem. Nový cyklus konferencí s názvem Jak znovu roztočit kola ekonomiky pokračuje tématem Financování zdravotnictví.

Týdeník Euro spouští nový cyklus konferencí Jak znovu roztočit kola ekonomiky

14.05.  |  Finance.cz

Praha 27. dubna 2020 – Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro spustily nový projekt online konferencí s živým přenosem. Nový cyklus konferencí s názvem Jak znovu roztočit kola ekonomiky zahajuje prvním živým přenosem právě na dané téma.

Retail v době pandemie: přehled nejdůležitějších opatření

20.04.  |  Finance.cz

Česká vláda schválila v reakci na pandemii koronaviru celou řadu opatření, která mají za cíl pomoci ekonomickým subjektům překlenout nouzový stav. Jedná se primárně o Liberační balíček I a II (MF), program „Antivirus“ (MPSV) a úvěrový program COVID (MPO a ČMZRB).

Kooperativa rozšiřuje počet otevřených kanceláří

15.04.  |  Finance.cz

Od včerejška Kooperativa významně rozšířila počet kanceláří v regionech, které jsou přístupné klientům. Prioritou je pro nás bezpečnost klientů i našich poradců. Proto budou otevřené ve zpřísněném bezpečnostním režimu.

Sodexo Benefity vyčlení na pomoc restauracím až 150 milionů korun

31.03.  |  Finance.cz

Sodexo v reakci na fatální dopady současných opatření na gastronomický sektor připravilo záchranný finanční program, který by provozovatelům restaurací měl pomoci obnovit provoz. Poskytne jim okamžitou finanční zálohu, ze které se bude postupně strhávat hodnota proplacených stravenek.

Firma SAP Concur začala vyrábět ochranné masky 3D tiskem

31.03.  |  Finance.cz

Podle návodu Technické fakulty České zemědělské univerzity v Praze začala firma SAP Concur vyrábět ochranné masky 3D tiskem. Vkládá do nich navíc antibakteriální filtr. Ten lze snadno měnit podle potřeb uživatele.

Dopady koronaviru: jaké právní otázky Čechy nejvíc trápí?

25.03.  |  Finance.cz

Více než 300 dotazů zodpověděl během jediného týdne od spuštění právní online podpory Frank Bold https://koronavirus-pravo.cz. Živnostníky nejvíce zajímají možnosti náhrady škod v případě uzavření provozoven nebo nutnost zajištění ochranných pomůcek pro zaměstnance zaměstnavatelem.

Frank Bold spouští bezplatnou právní poradnu  na pomoc lidem zasaženým dopady koronaviru

19.03.  |  Finance.cz

16. 3. 2020: Frank Bold, mezinárodní tým právníků, spouští ve spolupráci s Frank Bold Advokáti bezplatnou právní poradnu pro občany, podnikatele, obce i státní správu, s cílem pomoci zmírnit sekundární dopady pandemie koronaviru v České republice. Virus nemá jen zdravotní dopady, ale i ekonomické a sociální, na které lidé nejsou připraveni. Poradna funguje na principu zodpovídání a shromažďování otázek a odpovědí, jak např. postupovat v rámci vztahu zaměstnanec a zaměstnavatel, jaké aspekty v oblasti zdravotního a smluvního práva současná situace přináší či vyjasňuje i právní aspekty postupu státu a jeho opatřeních.

Týdeník Euro spouští nový projekt Euro TV Roundtable

18.03.  |  Finance.cz

Praha 18. března 2020 – Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro spustily nový projekt Euro TV Roundtable. Nová společná diskusní platforma týdeníku Euro a vzdělávacího institutu ELAI (European Leadership & Academic Institute) bude reagovat na klíčová témata a aktuální situaci na trhu.

Týdeník Euro exkluzivně spolupracuje s The Financial Times

11.03.  |  Finance.cz

Praha 10. března 2020 – Vydavatelství Mladá fronta úspěšně dokončilo jednání o exkluzivní spolupráci s britským deníkem The Financial Times. Týdeník Euro tak jako jediné periodikum v Česku bude svým čtenářům nabízet nejdůležitější články a komentáře z tohoto nejdůvěryhodnějšího zdroje finančních a ekonomických zpráv (podle Professional Investment Community).

Finance na provoz získá vydavatelství Mladá fronta od CPI Property Group

03.03.  |  Finance.cz

Praha 3. března 2020 – Společnost Mladá fronta a.s. se dohodla na úvěrovém financování se skupinou CPI Property Group. Finance od skupiny pomohou Mladé frontě pokračovat v rozvoji dosavadních aktivit a naplnit business plán, který pro letošek počítá s mírným ziskem.

Největší pohledávku za vydavatelstvím Mladá fronta odkoupila společnost Crane Constancy Investments SE

25.02.  |  Finance.cz

Praha 24. února 2020 – Největší pohledávku za vydavatelstvím Mladá fronta odkoupila od spořitelního družstva společnost Crane Constancy Investments SE. Ta chce vydavatelství pomoci k rychlé restrukturalizaci vedoucí k ukončení insolvenčního řízení a nadále s ním spolupracovat jako strategický partner.  

Vydavatelství Mladá fronta obdrželo dvě nabídky na úvěrové financování

20.02.  |  Finance.cz

Praha 20. února 2020 - Společnost Mladá fronta a.s. zveřejnila v úterý 18. února výzvu k podání nabídek úvěrového financování. Termín pro podání těchto nabídek uplynul včera o půlnoci, i přes takto krátkou lhůtu společnost obdržela dvě nabídky.

Mladá fronta a.s. byla nucena vyhlásit insolvenci a chystá reorganizaci

13.02.  |  Finance.cz

Praha 13. 2. 2020 - Společnost Mladá fronta a.s. byla nucena podat na sebe insolvenční návrh a připravuje se na reorganizaci. Učinila tak poté, co se nepodařilo uzavřít dohodu se strategickým investorem, financující banka požádala o jednorázovou úhradu provozního kontokorentu, zablokovala bankovní účty společnosti a stávající akcionář zatím nedokázal pokrýt vznikající ztrátu vydavatelství.

DIAMANTY ČESKÉHO BYZNYSU 2020

12.02.  |  Finance.cz

Na slavnostním večeru v brněnském hotelu Courtyard by Marriott byly 11. 2. 2020 uděleny Diamanty českého byznysu pro Jihomoravský a Zlínský kraj – ceny, které jsou prestižním ohodnocením výkonnosti českých firem v jednotlivých regionech.

Vydavatelství Mladá fronta uhradilo smyšlenou pohledávku a vyzvalo soud k neprodlenému odmítnutí insolvenčního návrhu

21.01.  |  Finance.cz

Praha 21. ledna 2020 - Vydavatelství Mladá fronta a. s. uhradilo smyšlenou pohledávku včetně úroků společnosti Bazcom a dnes o tom informovalo insolvenční soud. Společnost k tomu přiměla snaha zastavit insolvenční řízení, které je proti ní dle názoru managementu i právníků bezdůvodně vedeno již od listopadu 2019.

Zonky má za sebou nejúspěšnější rok. Letos se jako Benxy chystá na expanzi do Evropy

15.01.  |  Zonky

Rok 2019 byl pro Zonky nejúspěšnějším v jeho více než čtyřletém fungování - společnost loni uzavřela 46 % všech úvěrů ze své celkové produkce. Objem půjčených peněz na Zonky navíc dosáhl v roce 2019 více než 10 miliard a ve srovnání s rokem 2018 vzrostl o 40 procent.

Při prodeji rodinné firmy může být finanční investor vhodným partnerem

14.10.  |  ASB

Každá rodinná firma může dojít do okamžiku, kdy se majitel z různých důvodů rozhodne z jejího aktivního řízení stáhnout. Důvodů může být mnoho. Od toho, že stávající vlastník již nemá energii, zkušenosti či zdroje svoji firmu posunout do další etapy rozvoje, až po to, že by si rád užil vydělané prostředky a dopřál zasloužený odpočinek. Toto rozhodování zpravidla souvisí s generační obměnou ve vedení firmy. Ta může proběhnout přímo v rámci rodiny, pokud ale tato varianta není možná, přichází na řadu buď předání vedení profesionálním manažerům, či prodej firmy jinému vlastníkovi. Protože majitelé své rodinné firmy obvykle budovali po desetiletí a mají k nim úzký vztah, je skutečně dobré si předání či prodej pečlivě promyslet, zvážit možné varianty a připravit se na ně.

Praktické informace k nové oznamovací povinnosti o příjmech plynoucích do zahraničí

29.07.  |  ASB GROUP

Jak jsme Vás již koncem minulého roku informovali, daňový balíček pro rok 2019 významně rozšířil oznamovací povinnost ve vztahu k příjmům vypláceným českými plátci do zahraničí.

Petr Kopecký vede mzdový tým ASB Group v České republice

19.03.  |  ASB

Petr Kopecký nastoupil do mezinárodní poradenské společnosti ASB Group na pozici Head of Payroll Team. Ze své pozice bude zodpovědný za každodenní fungování mzdového oddělení, které poskytuje komplexní služby související se zpracováním mezd a HR podpory pro lokální i globální společnosti z různých oborů.

Na distributorovi plynových lahví záleží. V oběhu jsou nádoby staré i 40 let

17.08.  |  Lesensky.cz

Počet plynových lahví na LPG, které kolují na českém trhu, jde do milionů. Jejich správná údržba je z hlediska bezpečnosti zásadní. V oběhu jsou totiž lahve i 40 let staré. Kromě jejich opětovného naplnění propan-butanem tak musejí plnírny též investovat nemalé prostředky do údržby lahví. Podle odborníků jsou však na trhu desítky malých plníren, které ve snaze ušetřit mohou údržbu zanedbávat.

Tržby CZ-AUTO loni přesáhly půl miliardy korun

30.07.  |  Česká Zbrojovka

Významnou součástí aktivit České zbrojovky Uherský Brod jsou jsou dodávky pro automobilový a letecký průmysl, které jsou realizovány pod značkou CZ-AUTO.

Průzkum k GDPR: Třetina firem se na ně ještě nechystá, více než polovina neví, jaké s ním bude mít náklady

16.11.  |  Lesensky.cz

Na firmy, které nakládají s osobními údaji svých zákazníků nebo uživatelů, čeká v květnu 2018 nové nařízení Evropské unie o jejich ochraně.

Majitelé domácích solárních elektráren ušetří. Chytrá regulace od E.ON sleduje a řídí přetoky jejich energie

28.09.  |  E.ON

Majitelé domácích fotovoltaických elektráren mohou od této chvíle využít jedinečný nástroj pro efektivnější a úspornější provoz svých solárních systémů. Nadstavbová chytrá regulace, kterou společnost E.ON nabízí, pomůže lépe využít vyrobenou elektřinu přímo v místě spotřeby.

Majitelé domácích solárních elektráren ušetří. Chytrá regulace od E.ON sleduje a řídí přetoky jejich energie

28.09.  |  E.ON

Majitelé domácích fotovoltaických elektráren mohou od této chvíle využít jedinečný nástroj pro efektivnější a úspornější provoz svých solárních systémů. Nadstavbová chytrá regulace, kterou společnost E.ON nabízí, pomůže lépe využít vyrobenou elektřinu přímo v místě spotřeby.

Firmy tankují stále častěji za plošné ceny. Jsou dostupné i malým firmám a podnikatelům bez požadavku na minimální odběr

21.09.  |  Axigon

Obliba plošných cen pohonných hmot neustále roste. Jejich výhoda spočívá v tom, že lze tankovat bez ohledu na lokalitu kdekoliv v rámci Česka za jednotnou cenu, která je dlouhodobě pod průměrem ČR. Přitom není účtován žádný dodatečný servisní poplatek, jako je tomu u karet dominantních poskytovatelů. Firmy sdružené v nákupní alianci Axigon natankovaly ke konci prázdnin již o 2 miliony litrů více pohonných hmot než za celý loňský rok.

Češi příliš spoléhají na stát. Myslí, že starobní a invalidní důchody jsou vyšší než ve skutečnosti

15.09.  |  Broker Trust

Polovina Čechů očekává, že jejich důchod bude vyšší, než jaká je současná realita. Přehnaná očekávání mají lidé i v případě výše invalidních důchodů. Vyplývá to z nedávného průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost Broker Trust.

Důvěra Čechů v bankovní sektor narůstá. Osm z deseti je se svou bankou spokojeno.

14.09.  |  Česká bankovní asociace

Úroveň spokojenosti Čechů se svojí hlavní bankou z hlediska zjišťovaného indexu CSI (Customer Satisfaction Index) dosáhla 84 bodů ze 100, což je oproti roku 2016 jednobodový nárůst.

Schází více než trojnásobek IT pracovníků. Jejich potřeba roste ve všech odvětvích

06.09.  |  Sou­kro­má střed­ní ško­la vý­po­če­tní tech­ni­ky

Úspěch každé firmy dnes závisí na informačních technologiích. Odborníků v IT je v Česku kolem 160 tisíc, přesto na trhu práce zoufale chybí. O to víc si firmy hýčkají své stávající pracovníky a lákají k sobě čerstvé absolventy hned po maturitě.

Tři ze čtyř Čechů raději platí kartou než hotovostí

05.09.  |  Raiffeisenbank

Alespoň jednu platební kartu již vlastní 96 % obyvatel České republiky. S tím také souvisí poměrně vysoký podíl těch, kteří upřednostňují bezhotovostní platby před placením v hotovosti.

České podniky zvyšují atraktivitu svých emisí

05.09.  |  Centrum Dluhopisů s.r.o.

Průměrný úrok emisí dluhopisů malých a středních firem roste. Zatímco v lednu činil podle údajů serveru Dluhopisy.cz 7,37 %, na konci července to bylo již 7,82 %. Rostoucí sazba, za kterou si podniky půjčují u lidí peníze na financování svých projektů, potvrzuje atraktivitu dluhopisového trhu.

Bitcoin už se dá v ČR použít i při platbě v realitách

05.09.  |  HOME Hunters

Kryptoměny jako bitcoin, litecoin nebo i ethereum se stávají všude na světě více a více populární. V zemích jako Japonsko nebo Jižní Korea je běžné jimi platit na mnoha veřejných místech, v České republice by jich ale člověk napočítal absolutní minimum.

Fair Credit představuje nové produkty – Fajn půjčku Max a Fajn půjčku Gratis

04.09.  |  Fair Credit International

Společnost Fair Credit začíná od dnešního dne nabízet nové úvěrové produkty – Fajn půjčku Max -, která umožňuje fyzickým osobám získat peníze prakticky na cokoliv.

CITROËN NABÍZÍ OD 1. ZÁŘÍ ŠROTOVNÉ AŽ 120 000 KČ!

04.09.  |  Citroën

Značka Citroën přichází na český trh s ojedinělou nabídkou, která svou výhodností dalece převyšuje tradiční akční ceny či prémie za výkup ojetých vozů protiúčtem. Díky šrotovnému od Citroënu totiž u vybraných nových modelů této značky získá zákazník slevu až 120 000 Kč. Francouzská značka chce touto aktivitou pomoci zvrátit nepříznivý trend stárnutí českého vozového parku, který aktuálně činí 15 let, a jít tak ostatním příkladem.

Zloději na návštěvě? Co dělat, když vás po návratu z dovolené čeká nepříjemné překvapení

22.08.  |  Slavia pojišťovna

Vrátili jste se po dovolené domů a čekalo vás nemilé překvapení v podobě vykradeného bytu či domu? Rozhodně nejste sami. Právě v letních měsících se české domácnosti stávají více než jindy terčem lupičů.

Po prázdninách do lavic aneb Jak si poradit se začátkem školního roku

21.08.  |  Škola Můj Projekt

Letní prázdniny se pomalu chýlí ke konci a žáky čeká již za pár dní návrat do školních lavic. Do těch poprvé zamíří i velká řada dětí, které ještě před pár týdny navštěvovaly mateřinky. Jak připravit školáka na zdárný návrat do školy? A jak připravit dítě, které za vzděláním zamíří poprvé? Podívejte se na několik tipů, jak se s tím úspěšně vypořádat.

5 tipů, jak si prověřit makléře, jestli hájí vaše zájmy

16.08.  |  Century 21

Zajímá vás, zdali realitní makléř, kterému jste svěřili prodej nemovitosti, ji nabízí opravdu všem klientům?

Téměř 90 procent absolventů přípravných kurzů na přijímačky na SŠ společnosti Tutor bylo přijato ke studiu

15.08.  |  Tutor

Přípravné kurzy na první jednotné státní přijímačky na střední školy a víceletá gymnázia vzdělávací společnosti Tutor absolvovalo v uplynulém školním roce na 450 žáků 5. a 9. tříd.

Firma My Fashion nabízí nejucelenější nabídku oblečení značky HUGO BOSS v České republice

07.08.  |  MY FASHION s.r.o.

Známá německá značka HUGO BOSS se u nás konečně dočkala nejkompletnější a nejucelenější nabídky svých módních kolekcí na jednom místě. Česká firma My Fashion nabízí módu této prémiové značky hned na třech místech v Praze.

Ceny obědů rostou tam, kde je nejlevněji. Menší města srovnávají krok s Prahou a Brnem.

28.07.  |  Edenred

Nejrychleji nyní rostou útraty za obědy v městech, kde jsou ceny v restauracích nejnižší – v Ostravě, Olomouci, Jihlavě a Ústí.

Jak nenarazit při čerpání dovolené

27.07.  |  Schaffer & Partner

Chystáte se na dovolenou a máte obavy, že můžete u zaměstnavatele narazit? Kdy je váš nadřízený "v právu" a za jakých okolností vás může například odvolat z dovolené? Zde je shrnutí nejčastějších situací.

Lidé si stále častěji berou práci s sebou na dovolenou

24.07.  |  McROY Czech, s.r.o.

Stále více lidí zůstává v přímém kontaktu se svou prací i během dovolené. Potvrzuje to například průzkum německé společnosti Bitkom, podle kterého se nevzdává kontaktu s prací v době letního volna 71 procent dotázaných.

Chystáte se na dovolenou s domácím mazlíčkem? Nezapomínejte na možná rizika

24.07.  |  Slavia pojišťovna

Naplánovali jste si dovolenou a chcete si ji užít i s vaším domácím mazlíčkem? Nebo jste pro svého psa či kočku nesehnali hlídání a musíte je vzít s sebou? Cestování s čtyřnohým kamarádem je v dnešní době standardní záležitostí. Kromě zajištění nezbytných dokladů pro zahraniční cestu byste ale měli myslet i na možná rizika, ke kterým za hranicemi ČR může dojít. Stejně jako doma, i v cizině mohou mazlíčci onemocnět, zranit se či způsobit škodu na majetku.

7 tipů, jak správně postupovat při prodeji nemovitosti

24.07.  |  Century 21

Rozhodnutí o prodeji nemovitosti bývá obvykle důležitým životním krokem prodávajícího. Zhruba polovina prodávajících dnes z nějakého důvodu věří, že si svou nemovitost nejlépe prodají sami. Tento podíl je na západ od našich hranic menší, například v USA se na realitní makléře obrací 85 % prodávajících.

Vyšetřovatelé Kooperativy prozatím odhalili méně podvodů než vloni

19.07.  |  Kooperativa

Za první pololetí 2017 Kooperativa odhalila celkem 508 pojistných podvodů a uchráněná hodnota dosáhla výše 108 milionů Kč.

Fio banka otevřela hypoteční centrum

16.06.  |  Fio banka

Česká Fio banka otevřela v Praze první samostatnou pobočku věnovanou pouze úvěrům na bydlení. Reaguje tak na rostoucí zájem o hypotéky, který se projevuje zvláště v posledních dvou letech.

Nejlepší účty a internetové bankovnictví: Fio banka ovládla předávání Zlaté koruny 2017

12.06.  |  Fio banka

Fio banka získala 7 ocenění v prestižní soutěži Zlatá koruna 2017, z toho pět prvních míst. Vítězství slaví mimo jiné její osobní účet, podnikatelský účet nebo aplikace Internetbanking. Česká Fio banka získala nejvíc cen ze všech hodnocených bank.

Fair Credit spouští letní soutěž o kola, koloběžky a další sportovní ceny

07.06.  |  Fair Credit International

Společnost Fair Credit spouští kampaň “Rozhýbejte svoje tělo s Fajn půjčkou”. Firma rozdá 100 cen v hodnotě 150 tisíc korun. Akci bude provázet kampaň na billboardech a onlinová reklama.

Majetkové pojištění od Kooperativy přináší rozšířené služby

02.05.  |  Kooperativa

Zcela nová rizika, unikátní benefit, rozšířené asistenční služby a řadu dalších zajímavých novinek najdou klienti od začátku května v modernizované nabídce pojištění domácností a nemovitostí od pojišťovny Kooperativa.

Roční vozy a jejich nedoceněné výhody

27.04.  |  Arval

Arval CZ v roce 2016 spustil portál www.rocnivozyprodej.cz, který se zaměřuje na prodej ročních automobilů ze skončeného operativního leasingu. Roční vozy s sebou nesou řadu výhod, mezi ty hlavní patří jasný původ vozidla, garance najetých kilometrů i stále platná záruka. Benefitů spojených s takovýmto vozem je ovšem ještě mnohem více. Proč tedy zvolit automobil ze skončeného operativní leasingu?

E.ON pomáhá firmám řešit úspory energií. Spustil nový portál Byznys & Energie

24.04.  |  E.ON

Průzkum společnosti Ipsos ukázal, že až 80 procent českých firem aktivně řeší úspory energií. Společnost E.ON Energie proto spustila online magazín Byznys & Energie, v němž se firmy mohou inspirovat v tom, jak k úsporám přistupovat. V obsahu magazínu nechybí konkrétní příklady z praxe firemních zákazníků a partnerů E.ON ani exkluzivní rozhovory s manažery značek jako ŠKODA AUTO nebo Seznam.cz Datová centra.

Pětina podnikatelů si vezme půjčku na zaplacení daní

18.04.  |  Fair Credit International

Necelá pětina malých a středních podnikatelů si vezme půjčku na zaplacení daní. Zbytek živnostníků sáhne po finančních prostředcích vyčleněných na úhradu. To vyplývá z bleskového průzkumu pro společnost Fair Credit.

Klienti Fio banky získali v rámci Priceless Specials už téměř 9 milionů Kč a soutěží o lístky na finále Ligy mistrů

10.04.  |  Fio banka

Již dva roky získávají klienti Fio banky odměny za platby kartou Mastercard a Maestro v rámci programu Priceless Specials. Během té doby se jim vrátilo z nákupů ve vybraných obchodech skoro 9 milionů Kč. Ke dvouletému výročí programu připravila společnost Mastercard jedinečnou soutěž o dva lístky na finále fotbalové UEFA Champions League 2017.

Místo papírových stravenek a poukázek roste obliba platebních stravenkových a volnočasových karet Ticket Restaurant® a Ticket Benefits®

03.04.  |  Edenred

Již více než 50 tisíc zaměstnanců v česku používá místo papírových stravenek platební stravenkovou kartu Ticket Restaurant®. Její držitelé nemusejí řešit, zda a kolik podnik vrací na stravenky. Jedním pohybem zaplatí celkem ve 12 tisících restaurací po celém Česku. A téměř jen elektronicky už letos podle odhadů expertů budou firmy vyplácet zaměstnancům volnočasové benefity.

Do vývoje investuje Česká zbrojovka 100 milionů ročně

03.04.  |  ČZUB

„ať už vyrábíte cokoli, je USA skutečně prubířským kamenem toho, jak jste kvalitní,“ říká v rozhovoru pro finance.cz generální ředitel České zbrojovky Uherský Brod (ČZUB) Lubomír Kovařík.

V roce 2017 očekává 9 z 10 e-shopů růst svého obratu, podnikatelé sázejí především na získávání nových zákazníků

29.03.  |  Bohemiasoft

Podle nedávno publikovaného průzkumu konzultační společnosti Acomware rostl v loňském roce obrat 88 % českých e-shopů. Výhled na letošní rok mají internetoví obchodníci ještě optimističtější – růst obratu očekává 89 % e-shopů. Za hlavní zdroj dalšího růstu považují internetoví podnikatelé získávání nových zákazníků, rozšíření sortimentu a lepší marketing. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) odhaduje letošní obrat e-shopů na 115 miliard korun.

Vydavatelství Mladá fronta spustilo novou podobu pracovního portálu Flek.cz

27.03.  |  Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta spustilo novou podobu referenčního pracovního portálu Flek.cz, který má ve svém portfoliu od 1. srpna 2016. Pracovní portál s claimem Flek.cz - Na správném místě má nyní zcela novou vizuální podobu a nové funkcionality. Vedle pracovních nabídek, které zde firmy mohou prezentovat zdarma, je také možné najít hodnocení zaměstnavatelů přímo od svých zaměstnanců a vyhledávat zaměstnání podle benefitů.

Fio banka má 700 000 klientů

27.03.  |  Fio banka

Fio banka dosáhla dalšího významného milníku, jejích služeb využívá už 700 000 osob. Je tak pátou největší tuzemskou bankou podle počtu klientů. Mezi nízkonákladovými bankami vévodí co do počtu poboček i portfolia nabízených produktů.

Předběžné údaje o Vienna Insurance Group za rok 2016: Více než dvojnásobný zisk

23.03.  |  VIG

Vienna Insurance Group (VIG) očekává na základě předběžných výsledků za rok 2016 ve všech směrech pozitivní bilanci. Nová obsáhlá agenda managementu je základem připravenosti koncernu na budoucnost. „S námi můžete počítat!“, zní poselství Prof. Elisabeth Stadler, předsedkyně představenstva Vienna Insurance Group. „Naplnili jsme všechny důležité cíle za rok 2016. Jasně tak signalizujeme naši stabilitu. Je to pro nás důležitým předpokladem, abychom v časech dynamických změn byli spolehlivým partnerem“, zdůraznila Prof. Elisabeth Stadler na tiskové konferenci 23. března ve vídeňském Ringturmu.

Kooperativa se otevírá spolupráci se startupy, je partnerem Czech Pioneers 2017

17.03.  |  Kooperativa

Pojišťovna Kooperativa patří k lídrům pojistného trhu nejen svou nabídkou produktů a služeb, ale i zaváděním nových technologií do svých procesů.

Fio banka ve spolupráci s vysokými školami zahajuje projekt Studentbroker

07.03.  |  Fio banka

Startuje další semestr projektu Studentbroker, ve kterém studenti investují nanečisto na světových burzách a soutěží o nejlepší zobchodované portfolio. Do projektu, který pořádá Fio banka, je zapojeno 22 vysokých škol a univerzit z České republiky i Slovenska.

Kooperativa dokáže škody zlikvidovat on-line

07.03.  |  Kooperativa

Unikátní aplikace pro tablety a chytré telefony zpracuje data o vozidle, umožní pořídit fotodokumentaci škody včetně potřebného popisu a zároveň vypočítá výši pojistného plnění.

Výrobce průmyslových dveří Frigomont ztrojnásobil objem produkce

28.02.  |  Frigomont

Dačický výrobce průmyslových dveří Frigomont ztrojnásobil oproti loňsku výrobní kapacity. Měsíčně nyní zvládne vyrobit až sto dveří. Kromě většího objemu jsou díky novým technologiím výsledné produkty výrazně vyšší kvality než dříve.

Swiss Life bude jako první v Česku poskytovat specializované služby pro lékaře, nabídne komplexní řešení profesních i soukromých financí

20.02.  |  Swiss Life Select

Švýcarská poradenská společnost přináší českým lékařům řešení, které na trhu dlouho chybělo. V rámci nové služby Swiss Life Medical inspirované spoluprací s British Medical Association nabídne od března profesionálům v oboru komplexní pokrytí jejich soukromých i pracovních finančních potřeb.

Týdeník Euro pořádá mezinárodní fórum CEE Innovation & Startups Forum

09.02.  |  Mladá fronta

Mezinárodní fórum s názvem CEE Innovation & Startups Forum, které pořádá vydavatelství Mladá fronta, její divize Euro a společnost Media Events Company, bude řešit klíčová témata, jako jsou vládní strategie pro podporu inovací, digitální a průmyslové revoluce, digitalizace finančních trhů, budoucnost platebních styků a práce s daty a cesty úspěšných startup projektů. Akce se koná ve středu 22. února 2017 od 9 do 18 hodin v Centru současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7. Fórum bude moderovat František Bostl, hlavní ekonom společnosti Chytrý Honza.

Týdeník Euro pořádá HR konferenci s názvem Kdo bude pracovat? zaměřenou na největší problém dnešní ekonomiky

03.02.  |  Mladá fronta

HR konference Kdo bude pracovat?, kterou pořádá vydavatelství Mladá fronta, její divize Euro, má podtitul Kde vzít (dobré) lidi? Jak si je udržet? Účastníci první ze série nových konferencí se budou věnovat otázce, kde vzít špičkové profesionály a jak si je udržet. Akce se koná ve čtvrtek 23. února 2017 od 9 do 15 hodin v prostoru RADLICKÁ kulturní – sportovna, Za Ženskými domovy 125/5, Praha 5. Konferenci bude moderovat Barbora Tachecí.

Výrobce průmyslových dveří Frigomont investoval více než padesát milionů do výroby

27.01.  |  Frigomont

Dačický výrobce průmyslových dveří Frigomont investoval za posledních dvacet měsíců více než 50 milionů korun do výroby. V loňském roce dokončil výrobní halu za 27 milionů a dalších 20 milionů pak vložil do nových strojů. Díky tomu firma zrychlila a zkvalitnila proces výroby a uvedla na trh řadu novinek.

Fio banka zvyšuje bezpečnost platebních karet

29.11.  |  Fio banka

Fio banka zavádí další ochranný prvek platebních karet, nově budou klienti potvrzovat platby kartou na internetu pomocí autorizačních SMS zpráv. V Internetbankingu si jednoduše nastaví k platební kartě telefonní číslo, na které jim budou zprávy chodit. Banka službu 3D Secure postupně spustí na všech svých kartách.

Modernizace hlavního brněnského vlakové nádraží začne příští rok, dokončena bude 2020

28.11.  |  Brno new station development

Brno se stalo regionálním byznys centrem a je přirozenou křižovatkou cest Praha, Ostrava, Bratislava, Vídeň či Graz a musí mít odpovídající nádraží s odpovídajícími službami, uvádí v rozhovoru pro finance.cz předseda představenstva Brno new station development Jiří Hos.

Arval již po celém světě pronajal milion vozů

23.11.  |  Arval

Arval, dceřiná společnost BNP Paribas, která se zabývá komplexními službami v oblasti operativního leasingu vozidel, dosáhla hranice jednoho milionu pronajatých vozů ve všech 28 zemích své působnosti.

Mid-Term Rental společnosti ARVAL uspěl v anketě ALD Automotive Fleet Awards

10.11.  |  Arval

V říjnu 2016 byly na slavnostním galavečeru v Praze vyhlášeny výsledky 9. ročníku ankety ALD Automotive Fleet Awards. Mezi vítězi jednotlivých kategorií se objevil rovněž produkt společnosti ARVAL, Mid-Term Rental, který v sobě spojuje flexibilitu krátkodobého pronájmu s kompletním servisem úplného operativního leasingu.

Kooperativa se ohrazuje proti neoprávněnému insolvenčnímu návrhu

07.11.  |  Kooperativa

U Krajského soudu v Ostravě byl včera na naši společnost podán insolvenční návrh.

Fio banka spouští investiční akci – nabídne úvěr na obchodování s úrokem 0 %

02.11.  |  Fio banka

Fio banka přichází s mimořádnou akcí pro investiční klienty, kterým od začátku listopadu 2016 do konce ledna 2017 odpustí úroky za čerpání úvěru na obchodování v Německu. Akce se vztahuje na současné i nové klienty, kteří obchodují na německém trhu Xetra.

Přibývá škod na zdraví převyšující milion korun

18.10.  |  ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) eviduje rostoucí počet pojistných událostí z odpovědnosti v běžném občanském životě, kde pojistné plnění v důsledku vyplácené újmy na zdraví převyšuje milion korun.

Den blbec vás může připravit o statisíce

18.10.  |  Kooperativa

Například pokud chvilkovou nepozorností způsobíte požár, na sjezdovce při zaviněné srážce zraníte lyžaře, při jízdě na kole srazíte chodce či jiného cyklistu nebo Váš pes vážně pokouše dítě. V takových případech se náhrada může snadno vyšplhat do statisícových částek. A nebude-li viník pojištěn, bude muset vzniklé újmy uhradit ze svých prostředků.

Podvodům dominují organizované skupiny

14.10.  |  Kooperativa

Za prvních 9 měsíců roku 2016 specialisté Kooperativy odhalili přes 670 pojistných podvodů a uchráněná hodnota přesáhla 170 milionů Kč. V loňském roce to za stejné období bylo 516 případů za více než 140 milionů Kč.

Mezi pojistnými podvody přibývá fingovaných krádeží značkových vozů v zahraničí

14.10.  |  ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) zveřejnila statistiky k pojistným podvodům za třetí čtvrtletí 2016. Ve srovnání s pololetím stoupl nejen počet vyšetřovaných podvodů, ale o třetinu vzrostla také uchráněná hodnota, která dosáhla 30 mil. Kč.

ČSOB modernizuje své pobočky. Mění se způsob obsluhy, jejich podoba i vybavení

13.10.  |  ČSOB

Pobočková síť ČSOB se začala měnit a prochází významným redesignem. Doposud bylo otevřeno 22 poboček v nové podobě, do konce roku by jich mělo být minimálně dalších 5. Zrekonstruované pobočky přinášejí nový koncept poskytování služeb, příjemné prostředí s nadčasovým designem a pokročilými technologiemi. Jako poslední se klientům otevřela pobočka v nákupním centru Černý Most v Praze.

Týdeník Euro spustil knižní edici, první titul se věnuje Číně

11.10.  |  Mladá fronta

Ekonomický týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta přichází s novou knižní edicí. Jako první v knižní edici Euro vyšel titul Obchod s Čínou bez rizika a se ziskem. Číně se věnuje i nový čtvrtletník Esence, který je zaměřený především na čínské publikum a je celý v čínštině.

Týdeníku Euro z vydavatelství Mladá fronta startuje nový typ byznys eventů

05.10.  |  Mladá fronta

Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta představil svým partnerům jedinečný typ byznys eventu nazvaný Euro Business Express. První dvoudenní projekt odstartoval na palubě vlaku 29. září 2016 jedoucího z Prahy do Ostravy a zpět. Další série Euro Business Express projektů bude následovat.

Startuje projekt Studentbroker, který učí studenty investovat

04.10.  |  Fio banka

S novým semestrem začíná na vysokých školách i další kolo projektu Studentbroker, ve kterém studenti investují nanečisto na českých i světových burzách. Projekt pořádá Fio banka ve spolupráci s burzou RM-SYSTÉM v České republice a na Slovensku.

Vydavatelství Mladá fronta převzalo odborný titul Gynekolog – časopis ženských lékařů

26.09.  |  Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta začne od října 2016 v divizi Medical Services vydávat tradiční a respektovaný odborný titul Gynekolog – časopis ženských lékařů. Vydavatelství Mladá fronta rozšiřuje svoje portfolio odborných zdravotnických časopisů, které se tak rozrostlo na celkový počet 25 periodických titulů.

Měsíčník Zdravotnictví a medicína z vydavatelství Mladá fronta prošel redesignem

26.09.  |  Mladá fronta

Divize Medical Services z vydavatelství Mladá fronta přichází s redesignem zavedeného odborného měsíčníku Zdravotnictví a medicína a dalšími novinkami.

Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává 26. září speciál EURO TOP MILIARDÁŘI 2016

23.09.  |  Mladá fronta

Divize Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává již potřetí samostatně prodejný tištěný speciál o českých a slovenských miliardářích. Žebříček stovky nejbohatších Čechů a Slováků vychází 26. září jako speciální vydání týdeníku Euro s názvem EURO TOP MILIARDÁŘI 2016. Nejbohatším Čechem zůstává Petr Kellner a svoji pozici ještě upevnil.

Energie ke spotřebiteli – jaká práva, jaká rizika?

15.09.  |  Sdružení českých spotřebitelů

Sdružení českých spotřebitelů (SČS) vydává další ze svých publikací, kterými se snaží přispívat ke správné a účinné funkci vnitřního trhu EU. Publikace se týká práv spotřebitelů ve styku s dodavateli energií, kdy jsou spotřebitelé častokrát obětí mnohých nekalých praktik ze strany dodavatelů energií. SČS nadále eviduje vzrůstající počet takových stížností od spotřebitelů.

Divize Euro spouští nové pořady a znělky Euro TV

13.09.  |  Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro spustily nové pořady a znělky Euro TV. Nové personalizované znělky moderátorů tak navazují na nedávno představené novinky, jako byl relaunch zpravodajského portálu Euro.cz a Příloha Praha, která bude také součástí tištěného vydání týdeníku Euro.

Vydavatelství Mladá fronta spustilo nový online magazín Autobible.cz

13.09.  |  Mladá fronta

Portfolio divize Online z vydavatelství Mladá fronta a. s. se významně rozšíří o nový internetový magazín Autobible.cz. Online titul je zaměřený na automobily, motocykly a život řidiče. Vydavatelství Mladá fronta tak doplní stávající portfolio o web zaměřený na zpravodajství z automobilového trhu.

Ekonomický zpravodajský portál Euro.cz představuje redesign a pražskou přílohu

05.09.  |  euro.cz

Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro spustily inovovaný ekonomický zpravodajský portál Euro.cz. Portál je zaměřený nejen na byznys a byznysmeny, ale nabízí nově svým uživatelům zpravodajskou pražskou přílohu v sekci Euro.cz/Praha.
« Předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Rejstříky - osoby

  Rejstriky.finance.cz
  Rejstříky - subjekty

   Rejstriky.finance.cz
   Rejstříky - adresy

    Rejstriky.finance.cz