Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář tiskových zpráv

Všechny tiskové zprávy

Při nakupování nábytku má hlavní slovo žena. Utrácí více a nakupuje častěji

01.08.  |  MT nábytek

Nábytek nakupují častěji ženy než muži a utrácejí za něj i více peněz. Vyplývá to z průzkumu e-shopu MT nábytek. Zatímco téměř každá pátá žena utratí ročně za nábytek přes 30 tisíc korun, stejnou částku do nábytku investuje pouze každý desátý muž.

Kooperativa je stále úspěšnější při rozkrývání organizovaných podvodů v životním pojištění

19.07.  |  Kooperativa

Za první pololetí roku 2016 Kooperativa zaznamenala výrazný nárůst pojistných podvodů. Celkem odhalila 1250 případů a uchránila celkovou hodnotu přes 360 milionů Kč. Nejvíce pojistných podvodů Kooperativa odhalila na severní Moravě, v západních Čechách a v Praze. K nejméně problematickým regionům z pohledu pojistných podvodů patří východní Čechy.

ČPP zveřejnila statistiky k pojistným podvodům za druhé pololetí 2016

19.07.  |  ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) zveřejnila statistiky k pojistným podvodům za druhé pololetí 2016. Ve srovnání s prvním čtvrtletím je počet vyšetřovaných podvodů ustálený, uchráněná hodnota se však zvýšila na trojnásobek a představuje 23,5 mil. Kč.

Ivana Jurčíková posílí představenstvo zajišťovny VIG Re

11.07.  |  VIG

Ivana Jurčíková byla s účinností od 1. září 2016 jmenována do představenstva zajišťovny VIG Re, kde bude působit jako Chief Financial Officer. Jmenování ještě podléhá schválení Českou národní bankou.

Bouřky a kroupy způsobily klientům Kooperativy škody za 200 milionů

21.06.  |  Kooperativa

Po bouřkách a krupobití v předchozích 14 dnech klienti Kooperativy nahlásili již téměř 5000 škod za více než 200 milionů Kč. Jedná se převážně o škody na budovách a domácnostech klientů, čtvrtinu škod způsobily bouřky na vozidlech

ČPP: Na dovolenou vám k cestovnímu pojištění přibalíme také audioknihu

21.06.  |  ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) spustila s novou letní sezónou kampaň na podporu online prodeje cestovního pojištění. Kampaň doprovází motto „Drama a napětí letos pouštíme k vodě“.

Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta startuje novou éru 6. června

07.06.  |  Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta a divize Euro připravily razantní změnu v podobě ekonomického týdeníku Euro. Nové Euro bude chytré, drzé a elegantní. Nová podoba týdeníku bude v distribuci od 6. června a elektronické vydání si čtenáři budou moci stáhnout již v pátek v 19 hodin.

Kooperativa na českém trhu úspěšně působí již 25 let

27.05.  |  Kooperativa

Zítra, 28. května 2016, oslaví pojišťovna Kooperativa 25 let svého působení na českém trhu. Přesně před 25 lety totiž obdržela licenci k podnikání v pojišťovnictví a stala se první soukromou pojišťovnou v tehdejším Československu. Za 25 let se postupně vypracovala mezi největší české pojišťovny a stala se jedničkou v pojištění motorových vozidel a pojištění podnikatelů.

Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává nový Euro newsletter

24.05.  |  Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro přichází s novinkou Euro newsletter, který je zaměřený nejen na byznys a byznysmeny. Bezplatný pravidelně denně rozesílaný Euro newsletter, který má podtitul Stačí minuta a víte to podstatné!, bude obsahovat nejdůležitější aktuální informace z webu Euro.cz.

X-TRADE BROKERS DOM MAKLERSKI S.A. VSTOUPIL NA VARŠAVSKOU BURZU CENNÝCH PAPÍRŮ

09.05.  |  X-Trade Brokers

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. (dále “XTB” nebo “Společnost”), mezinárodní poskytovatel obchodních a investičních produktů na OTC (over-the-counter/mimoburzovním) trhu, se stal další ze společností kótovaných na hlavním trhu Varšavské burzy.

Fio banka zahajuje obchodování s akciemi MONETA Money Bank

09.05.  |  Fio banka

Fio banka nově svým klientům nabízí možnost obchodovat s akciemi společnosti MONETA Money Bank, a.s. na české burze RM-SYSTÉM.

Fio banka nabízí pojištění schopnosti splácet hypotéku

02.05.  |  Fio banka

Zájemci o vlastní bydlení si nově mohou ve Fio bance sjednat k hypotéce i pojištění schopnosti ji splácet, které jim pomůže v krizových životních situacích. Navíc díky tomu získají slevu 0,2 % z úrokové sazby, která je tak nyní dostupná již od 1,39 % ročně.

Rozhodování opatrovnických soudů bylo pro polovinu populace velkým omezením. Zájem o smlouvy o stavebním spoření letos poroste

29.04.  |  ČMSS

Pro polovinu zájemců o uzavření stavebního spoření pro dítě bylo velkou překážkou povinné rozhodování opatrovnických soudů o ukončení této smlouvy. Toto omezení nyní padlo, což spolu se zajímavými úrokovými sazbami povede k nárůstu zájmu o stavební spoření. ČMSS v letošním roce očekává nárůst nově uzavřených smluv minimálně o 10 procent.

Jarní hypoteční revoluce ve Fio bance

28.04.  |  Fio banka

Fio banka přichází s výraznou proměnou své hypotéky a přináší zájemcům o vlastní bydlení řadu vylepšení a novinek. Mezi ty hlavní patří možnost snížit si měsíční splátky díky Hypospořicímu kontu, a to nově zcela zdarma, navýšení slev z úrokové sazby za refinancování a koupi nemovitosti nebo možnost kdykoliv předčasně splatit celou hypotéku najednou nebo jakoukoliv její část bez poplatků a sankcí.

Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta spustil nový portál Euro.cz

27.04.  |  Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro spustily nový portál Euro.cz, který je zaměřený nejen na byznys a byznysmeny. Web nabízí svým uživatelům v jednotlivých sekcích řadu původních tematických článků od našich předních žurnalistů a odborníků. Portál Euro.cz vznikl na základech tištěného týdeníku Euro, který je vlajkovou lodí vydavatelství.

Pojišťovny jsou stále úspěšnější v odhalování pojistných podvodů

21.04.  |  Kooperativa

V prvním čtvrtletí roku 2016 pracovníci bezpečnostního odboru v Kooperativě prošetřovali přes 1000 případů, které vykazovaly podezření na pojistný podvod.

S pojištěním FIT je sportovní výbava v bezpečí

19.04.  |  Kooperativa

Kooperativa se rozhodla reagovat na stále rostoucí oblibu aktivního trávení volného času. Pro sportovně založené rodiny a jednotlivce připravila Pojištění sportovní výbavy FIT.

Fio banka organizuje investiční vzdělávání pro veřejnost

29.03.  |  Fio banka

Základní investiční pojmy, fungování kapitálových trhů i způsoby zhodnocení financí na burzách, nejen to tvoří obsah projektu Škola investování, kterou každoročně pořádá česká Fio banka. Letošní jarní část se uskuteční ve 34 městech a zájemcům nabídne téměř 60 bezplatných seminářů.

Český tým je na mezinárodní finále soutěže Global Management Challenge připraven

29.03.  |  Educo Uni Group, a. s.

Poprvé v české edici největší soutěže v manažerském řízení firem Global Management Challenge zvítězil studentský tým Answer 42 ve složení Lucie Jelínková, Lukáš Kruml a Michal Vilímek.

Čeští rodiče se snaží finančně vzdělávat své děti

23.03.  |  Kooperativa

. „V další části projektu Česká rodina žije se Nadace Kooperativy zaměřila na finanční povědomí a nakládání s penězi v rodinách. Výsledky průzkumu ukázaly, že většina českých rodin má přehled o svých výdajích, jen 6 % domácností výdaje nesleduje, nevede si o nich záznamy a neví, jaká je struktura jejich domácích výdajů. Téměř čtvrtina českých domácností (24 %) má o rodinných výdajích detailní přehled. 75 % domácností uvedlo, že se jim alespoň občas podaří ušetřit nějaké peníze,“ říká Petr Hartoš, analytik pojišťovny Kooperativa.

Studenti investují s Fio bankou na burzách

21.03.  |  Fio banka

Fio banka zahájila v březnu další kolo projektu Studentbroker, který je součástí učebních osnov dvacítky vysokých škol a univerzit v České republice a na Slovensku. Studenti se díky tomu učí obchodovat s investičními nástroji v praxi.

MND snižuje ceny energií všem svým zákazníkům

21.03.  |  MND

Všichni zákazníci společnosti MND, Moravských naftových dolů, se od 1. března dočkají plošného snížení cen plynu i elektřiny. Zatímco u elektrického proudu cena klesne o 5 %, plyn bude oproti současnému základnímu ceníku Plyn z první ruky levnější o 7 %. Moravské naftové doly se rozhodly své služby zlevnit v reakci na vývoj velkoobchodních cen energií na trhu.

Fio banka se stala popáté za sebou Nejvstřícnější bankou roku

16.03.  |  Fio banka

Česká Fio banka byla odbornou porotou, serverem bankovnipoplatky.com i veřejností zvolena Nejvstřícnější bankou roku 2015, v hodnocení získala 80,1 bodů. První místo v projektu Vstřícná banka obsadila již popáté v řadě.

Fio banka má 570 000 klientů a připravuje novinky

10.02.  |  Fio banka

Fio banka se v roce 2015 stala střední bankou a získala více než 110 000 klientů. Její služby bez poplatků nyní využívá 570 000 osob, pro které chystá několik novinek, například pojištění hypoték či službu 3D Secure.

Fio banka rozšiřuje nabídku o platební terminály a platební bránu

27.01.  |  Fio banka

Fio banka je první nízkonákladovou bankou v České republice, která poskytuje platební terminály pro obchodníky a platební bránu pro e-shopy. Podnikatelům tak kromě účtu bez poplatků nabízí výhodný způsob, jak přijímat platební karty ve svých kamenných či internetových obchodech.

Kooperativa spustila zcela nové webové stránky

07.12.  |  Kooperativa

Nové internetové stránky, které pojišťovna Kooperativa právě spustila, se zaměřují na hlavní potřeby klientů a reflektují moderní trendy.  „Na základě datové analýzy a workshopů s klienty jsme identifikovali hlavní důvody, proč na naše webové stránky lidé přicházejí. 

Evropa čelí několika ekonomickým hrozbám

30.11.  |  Vysoká škola finanční a správní

Vývoji evropské ekonomiky v nejbližším období se věnovali účastníci vědecké konference EVROPSKÁ EKONOMIKA - NÁVRAT K RŮSTU NEBO DLOUHODOBÁ STAGNACE?, kterou pořádala Vysoká škola finanční a správní, za účasti Miroslava Singera, guvernéra ČNB, jenž současně byl key note speakerem konference. V panelové diskusi, která završila dopolední blok soutěže, se přední čeští ekonomové věnovali vysoce aktuálním tématům.

Češi se obávají stáří svých rodičů

23.11.  |  Kooperativa

Podle průzkumu Nadace Kooperativa má sedm z deseti rodin obavu ze zajištění důstojného stáří svých blízkých.

Česká burza RM-SYSTÉM rozšiřuje počet obchodovaných zahraničních emisí

18.11.  |  Fio banka

Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM připravila pro investory novinku v podobě rozšířené nabídky zahraničních emisí. Nyní lze na české burze investovat do akcií dalších sedmi zahraničních společností jako je Google, Apple a další.

Fio banka obhájila prestižní ocenění Účet roku

13.11.  |  Fio banka

Osobní účet od Fio banky zvítězil v hodnocení Fincentrum Banka roku 2015 v kategorii Účet roku a obhájil tak loňské prvenství. Účet vybrala z dvaceti nominovaných bank odborná porota. Fio banka se také umístila na druhém místě v kategorií Nejdynamičtější banka roku.

Fio banka umožňuje založit účet úplně online bez papírování

29.10.  |  Fio banka

Česká Fio banka nově rozšířila možnosti založení účtu na dálku o další způsob, který je čistě elektronický bez nutnosti tisknout dokumenty, sjednávat schůzku s kurýrem či chodit na pobočku. Zájemci o osobní účet bez poplatků nyní vše vyřídí online.

Mezinárodní metody online placení

26.10.  |  Lottoland

Nakupování na internetu se pro soudobou společnost stalo již samozřejmostí. Pokrok v oblasti informačních technologií zahýbal obchodem v globálním měřítku. V dnešní době má přístup k internetu již téměř každý bez ohledu na věk i sociální postavení. 

Klienti Fio banky investují v listopadu bez poplatků

23.10.  |  Fio banka

Fio banka připravila pro nové i stávající klienty jedinečnou investiční akci. Celý listopad jim umožní investovat zcela zdarma na české burze RM-SYSTÉM.

Tisková zpráva Asociace občanských poraden k semináři v PSP

06.10.  |  Asociace občanských poraden

Jaké jsou největší problémy občanů, se kterými se obracejí na Občanské poradny? Kdo a co může pomoci jejich obtíže řešit?

Soukromá Vysoká škola finanční a správní prolamuje bariéry v česko-čínských vztazích

21.09.  |  Vysoká škola finanční a správní

Vysoká škola finanční a správní (VŠFS) využila pobídek čínských univerzit a zapojila se do unikátního česko-čínsko-amerického vzdělávacího projektu. Ve čtvrtek 17. září 2015 bylo na této univerzitě slavnostně ke studiu přijato prvních 25 čínských studentů oboru Business Management and Corporate Finance & BSBA. V následujících letech škola očekává každoročně 30 až 40 nových studentů.

Potřebujete půjčku rychle?

10.09.  |  Rychlé půjčky

Čas jsou peníze, toto úsloví platí beze zbytku i v dnešní době. Může se velice rychle naskytnout situace, kdy budete potřebovat peníze, a to nezbytně nutně a v co nejkratší době. Skutečně půjde o čas. Dříve bylo na všechno více času. Nyní se ale můžete dostat velmi rychle i do finanční nouze. Ale nemusí jít přímo o nouzi. Nepředvídané výdaje se mohou přihodit kdykoli.

Fio banka nyní umožňuje převedení portfolia cenných papírů zdarma

14.07.  |  Fio banka

Fio banka připravila pro nové investiční klienty speciální akci. Všichni, kdo si k ní chtějí převést své stávající portfolio cenných papírů, to nyní mohou učinit zcela bez poplatků. Akce trvá do konce ledna 2016.

První velký přechod od stravenek na elektronické karty startuje v Brně

18.06.  |  Edenred

Nové stravenkové karty Ticket Restaurant® Card umožňující platby v široké síti restaurací jsou již na trhu. Řešení přinášejí společnosti Edenred a MasterCard.

Fio banka snižuje úrokové sazby hypoték

28.05.  |  Fio banka

Fio banka již po druhé v letošním roce snižuje úrokové sazby hypoték. Zájemci o bydlení mohou žádat o úvěry na bydlení s úrokem již od 1,71 %.

Finanční správa začíná rozesílat obálky se složenkami k zaplacení daně z nemovitých věcí

27.04.  |  Finanční správa

Lhůta pro zaplacení daně z nemovitých věcí (nebo její první splátky) na zdaňovací období roku 2015 končí 1. června. Finanční správa, jako každoročně, rozesílá poštou složenky k zaplacení této daně. V obálce letos navíc poplatníci najdou i leták s instrukcemi jak postupovat, když chtějí tuto daň od příštího roku platit mnohem jednodušeji - prostřednictvím SIPO.

Klenotnictví ALO diamonds prodalo dva výjimečné šperky za zhruba sedm miliónů korun

24.04.  |  ALO diamonds

V březnu 2015 společnost ALO diamonds prodala smaragd, jenž je svou velikostí, barvou a čistotou opravdovým unikátem. S váhou přes 14 karátů může jeho hodnota zastínit nejeden diamant. Byl zakoupen jako samostatný kámen a jeho cena se pohybovala okolo 2 milionů korun. Z kamene se nyní vyrábí šperk, jehož design je tvořen ve spolupráci s klientem, jemu na míru.

Realitní trh je nejživější od finanční krize, problematická je legislativa

24.04.  |  LEXXUS

Realitní trh v České republice je v nejlepší kondici od finanční krize. Zákazníky motivují k nákupu extrémně nízké sazby hypoték. Developerům banky na výstavbu nových projektů ochotně půjčují. Naproti tomu je problémem nestabilní legislativní a úřední prostředí, které může způsobit, že bude v následujících třech letech nedostatek nových bytů. Shodli se na tom účastníci fóra expertů v oblasti rezidenční výstavby Strictly Residential, které se konalo ve středu v Praze.

Fio banka výrazně zlevňuje hypotéky

31.03.  |  Fio banka

Česká Fio banka nyní nabízí ještě výhodnější úvěry na bydlení. Plošně snižuje úrokové sazby hypoték a minimální fixní sazba tak nově činí 1,99 % p.a., a to bez nutnosti uzavřít jakékoliv doplňkové služby či pojištění.

Společnost SONET začala nabízet Wi-Fi platební terminál Spire SPw60, ideální pro restaurace či hotely

27.03.  |  SONET

Společnost SONET nainstalovala u prvního zákazníka technologicky velmi žádaný Wi-Fi platební terminál Spire SPw60. Díky bezdrátovému přenosu dat představuje ideální řešení pro restaurace či hotely. Experti brněnské firmy tak úspěšně dovršili vývojový projekt pro novou platformu postavenou na operačním systému Linux. Díky tomu SONET výrazně rozšíří nabídku svých zařízení o novou generaci platebních terminálů od společnosti Spire Payments.

Z pojišťovací části ING je NN, názvem se vrací ke kořenům

23.03.  |  NN Životní pojišťovna

Počínaje dnešním dnem vstupuje pojišťovací část ING do nové etapy. Od 23. března dochází k přejmenování ING Životní pojišťovny a ING Penzijní společnosti na NN Životní pojišťovnu a NN Penzijní společnost. Pojišťovna, která se na českém trhu objevila již v roce 1992 jako první zahraniční pojišťovna, svým názvem odkazuje na své původní označení Nationale-Nederlanden. Návrat k historii je nejen symbolický, ale i faktický.

Unikátní projekt učí studenty investovat

12.03.  |  Fio banka

Studenti českých a slovenských vysokých škol mají již po dvanácté možnost vyzkoušet si online investování v rámci projektu Studentbroker, který pořádá česká Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM. Nejlepší mladí investoři získají věcné ceny.

mBank vstupuje na trh refinancování úvěrů

27.02.  |  mBank

Největší internetová a mobilní banka mBank prostřednictvím svého úspěšného produktu s názvem mPůjčka Plus plánuje vstoupit na slibný trh refinancování.

Natržené bankovky nesmí obchodníci odmítnout

13.02.  |  dTest

Nezřídka se nám při placení dostane do rukou bankovka, které chybí růžek či část okraje, která je pomačkaná, natržená nebo dokonce na dva kusy a slepená izolepou. Nejsou výjimkou ani bankovky popsané či pomalované. Co pak s nimi udělat? Je možnost je odmítnout? A co obchodník, musí je od nás vždy přijmout?

Fio banka má téměř 460 000 klientů a chystá novinky

05.02.  |  Fio banka

Česká Fio banka navýšila v roce 2014 počet svých klientů o 117 000 a aktuálně její výhodné služby bez poplatků využívá již skoro 460 000 osob. Pro své klienty chystá v letošním roce řadu novinek.

Zodpovědně k odpovědnosti, nabádá Česká asociace pojišťoven

03.02.  |  ČAP

Česká asociace pojišťoven (ČAP) spouští v pořadí už osmou informační kampaň „Únor měsíc pojištění“. Ta se letos zaměří na podporu významu pojištění odpovědnosti v občanském životě. Upozorní na rizika spojená s každodenní běžnou činností, i na změny a nároky vyplývající z nového občanského zákoníku. Stejně jako v předešlých letech je součástí kampaně také unikátní průzkum veřejného mínění. Ten například ukazuje, kolik procent Čechů má odpovědnost pojištěnou, a jaká je jejich osobní zkušenost s odpovědnostní škodou.

Fio banka nově nabízí dobíjení kreditu O2

22.01.  |  Fio banka

Česká Fio banka nově umožňuje svým klientům dobíjet předplacené karty O2, a to včetně předplacených karet některých virtuálních operátorů v této síti. Službu mohou klienti využívat v Internetbankingu.

Fio banka přichází s novou generací Internetbankingu

14.01.  |  Fio banka

Česká Fio banka představuje dlouho očekávanou novinku – dnes nabídne všem svým klientům nový Fio Internetbanking.

Účtem roku 2014 je Fio osobní účet

14.11.  |  Fio banka

Fio banka získala první místo v prestižním hodnocení Fincentrum Banka roku 2014 v kategorii Účet roku, jehož výsledky byly včera slavnostně vyhlášeny.

MasterCard spouští v Česku MasterPass TM – pohodlný a bezpečný způsob, jak zaplatit on-line

06.11.  |  MasterCard

Společnost MasterCard®, jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, spouští na českém trhu významnou novinku v digitálních platbách – MasterPassTM. Jde o platební službu, která umožní zákazníkům rychle a bezpečně platit u všech zapojených on-line obchodníků, na internetu nebo přímo v mobilu. Uživatelé si stáhnou nebo aktualizují aplikaci MasterCard® Mobile ve svém mobilním telefonu nebo tabletu, uloží údaje o svých platebních kartách i doručovací adresu, a pak už jen pomocí pár kliků platí ve všech e-shopech v České republice i v zahraničí, kde je uvedeno logo „Nakupuj s MasterPassTM“.

Titul Bankovní inovátor pro účet v 15 měnách

31.10.  |  Fio banka

Účet, který je možné založit v 15 měnách bez poplatků, zvítězil v ocenění Hospodářských novin Nejlepší banka 2014 a získal titul Bankovní inovátor. Založit si ho mohou osoby i podnikatelé u české Fio banky, která toto ocenění obdržela již potřetí v řadě.

Nejvíce bezobslužných terminálů v Česku využívají parkoviště, neobejdou se bez nich ani lyžařské areály

02.10.  |  Lesensky.cz

Podle odborníků si Česko začíná zvykat na bezobslužné terminály. Zákaznici se setkávají se službami bezobslužných terminálů nejvíce na parkovištích, kam experti instalují 90 % ze všech zařízení. I lyžařské areály však využívají bezobslužné odbavovací systémy a podle Asociace horských středisek ČR pouze nejmenší střediska ještě používají papírové karty. Do budoucna lze očekávat i širší využití těchto terminálů, například v pohostinství či u čerpacích stanic.

Díky dobrým výsledkům těžby půjdou u MND ceny plynu na zimu dolů

01.10.  |  MND

MND – Moravské naftové doly hlásí dobré výsledky těžby plynu v letošním roce a proto od 13. 10. 2014 snižují ceny. České domácnosti tak budou s MND topit tuto zimu ještě výhodněji.

Studenti opět investují v rámci projektu Studentbroker

01.10.  |  Fio banka

Na českých a letos poprvé i slovenských vysokých školách byl zahájen projekt Studentbroker, ve kterém si mohou studenti vyzkoušet obchodování na světových burzách. V podzimním, již jedenáctém, semestru, se do projektu zapojí až 20 vysokých škol a univerzit z České republiky a Slovenska.

Katastr nemovitostí je třeba zkontrolovat do konce tohoto roku

23.09.  |  Asociace občanských poraden

V záplavě právních změn, které přinesl nový občanský zákoník a doprovodná legislativa k 1.1.2014 se je obtížné vyznat i pro odborníky a je se tudíž na místě důvodně obávat, že řada ustanovení unikne pozornosti veřejnosti, pro kterou tato pochopitelná, leč právně neomluvitelná neznalost zákona může mít závažné důsledky. Uplynutím lhůty jednoho roku se totiž účinky tzv. materiální publicity a domněnka správnosti údajů v katastru nemovitostí začne vztahovat i na práva zapsaná v době před účinností nového zákoníku.

Fio banka zahajuje Školu investování

09.09.  |  Fio banka

Více než 10 let pořádá Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM investiční semináře po celé České republice. Nejinak je tomu i letošní podzim, kdy zahajuje v pořadí již 21. semestr Školy investování.

Fio banka nabízí kontokorent bez poplatků

28.08.  |  Fio banka

Česká Fio banka vylepšuje kontokorentní úvěr k osobním i podnikatelským účtům. Nyní je možné vybírat ze tří různých tarifů podle potřeby klienta, přičemž u Tarifu 3 se neplatí žádný poplatek za přistavení kontokorentu ani jeho obnovu. Nově mohou o kontokorent žádat nejen stávající, ale i noví klienti.

Fio banka má 400 tisíc klientů a zahajuje kampaň

25.08.  |  Fio banka

Česká Fio banka letos navýšila počet svých klientů o více než 70 tisíc a aktuálně jejích služeb využívá již přes 400 tisíc osob. Ode dneška také zahajuje další vlnu své reklamní kampaně.

Fio banka zlevňuje platby v EUR

31.07.  |  Fio banka

Česká Fio banka od 1. srpna 2014 umožňuje svým klientům posílat a přijímat platby v eurech ještě výhodněji. Přijatá i odeslaná europlatba nyní stojí 20 Kč.

Nový nebankovní produkt ZAIMO – půjčka založená na BIG DATA, produkt budoucnosti

30.07.  |  ZAIMO

Na český trh vstupuje do sektoru nebankovních půjček prémiový produkt ZAIMO. Je jedinečný procesem schvalování, samotným scoringem a informačním servisem, který je zákazníkovi v průběhu půjčky poskytován. ZAIMO je inovativní produkt, který klienty posuzuje speciálním scoringem, který pracuje na principu moderního ověřování kredibility a pracuje s BIG DATA, nemusíte složitě dokládat příjmy. Produkt ZAIMO je půjčka na maximálně 12 měsíců a online si zákazník může půjčit až 25 000 Kč.

Fio banka otevírá novou pobočku v pražských Lužinách

23.07.  |  Fio banka

Česká Fio banka rozšiřuje dostupnost svých služeb a otevírá jedenáctou pobočku v Praze. Celkem se jedná již o její sedmdesáté páté obchodní místo v celé České republice. 

Pojišťovna České spořitelny má pro klienty na bonusech připraveno 565 milionů korun

23.07.  |  Pojišťovna České spořitelny

Klienti Pojišťovny České spořitelny, kteří si sjednají FLEXI životní pojištění, mají nárok na bonus za věrnost a bonus za bezeškodní průběh. V tuto chvíli pro ně má pojišťovna na speciálních bonusových účtech připraveno 565 milionů korun. Bonus za věrnost se vyplácí jednorázově po patnácti letech a na bonus za bezeškodní průběh mají klienti nárok každých pět let bez pojistné události. O benefit si nemusí žádat, pojišťovna ho připisuje automaticky.

Konference PNEU & BUSINESS 2014 o aktuálních tématech odvětví

09.07.  |  Club 91

10. září 2014 pořádá odborný magazín PNEU REVUE a internetový portál pneurevue.cz odvětvovou konferenci PNEU & BUSINESS 2014, která se bude zabývat problematikou prodeje a servisu pneumatik a aftermarketu. Na programu konference je na patnáct přednášek a prezentací, pokrývajících širokou škálu témat, která zajímají podnikatele a manažery firem v odvětví.

Kooperativa připravila pojištění špičkové léčby v zahraničí – BEST DOCTORS

08.07.  |  Kooperativa

Zdravotní situace Čechů je stále vážnější. Jak vyplývá z průzkumu, který má k dispozici pojišťovna Kooperativa, každoročně je u nás diagnostikováno 80 tisíc nových případů rakoviny. Alarmující je i nárůst tohoto onemocnění. Jestliže v roce 1965 onemocněli rakovinou zhruba 3 lidé z tisícovky, dnes je to téměř 8 případů. Na druhou stranu, výrazně se také lepší péče o nemocné. Z osmi nemocných rakovinou je v sedmi případech léčba účinná a pacient se vyléčí.

Fio banka získala v červnu téměř 11 tisíc nových klientů, jde o historický rekord

02.07.  |  Fio banka

Celkem 10 687 klientů přišlo během června k české Fio bance, což je nejvyšší měsíční nárůst v její dosavadní historii. Kvalitní služby bez poplatků tak dohromady aktuálně využívá již 388 tisíc klientů.

Nadace Jedličkova ústavu dostane 430 000 Kč na tranzitní program S FLEXI do života

01.07.  |  Pojišťovna České spořitelny

V úterý 1. července se na Střeleckém ostrově koná festival pro Prahu bez bariér „Děkujeme, pokračujte“. Nadaci Jedličkova ústavu zde Tomáš Vaníček, náměstek generálního ředitele Pojišťovny České spořitelny, předá šek na 430 000 Kč na tranzitní program „S FLEXI do života“. Program pomáhá lidem s postižením při přechodu ze školy do další životní etapy. FLEXI životní pojištění spolupracuje s Nadací Jedličkova ústavu od ledna letošního roku.

FLEXI prodlužuje do konce července akci dvojnásobné plnění za vážná zranění při dopravní nehodě

24.06.  |  Pojišťovna České spořitelny

Pojišťovna České spořitelny prodlužuje o jeden měsíc speciální akci pro klienty, kteří si sjednají FLEXI životní pojištění s krytím rizika trvalých následků úrazu, invalidity nebo velmi vážného onemocnění. Za zranění při dopravní nehodě dostanou tito klienti dvojnásobek sjednané pojistné částky. Speciální nabídka, která definitivně skončí 31. července 2014, platí po celou dobu trvání smlouvy.

Na minimální sazby Fio hypoték od 1,92 % p.a. dosáhne nyní více lidí

20.06.  |  Fio banka

Fio banka opět snižuje sazby hypoték a zároveň upravuje výši slev tak, aby na minimální sazby dosáhl co největší počet zájemců. Díky novému způsobu výpočtu úrokových sazeb jim nyní může u nejběžnějších hypoték poskytnout garantované sazby.

Fio banka otevírá druhou pobočku v Olomouci, celkem má již 74 poboček

18.06.  |  Fio banka

Česká Fio banka rozšiřuje svoji působnost v Olomouci a otevírá zde již druhou pobočku. V celé České republice je tak klientům k dispozici již na sedmdesáti čtyřech místech.

Zlatá koruna 2014 přinesla Fio bance 10 cen, z toho 4 zlaté

18.06.  |  Fio banka

Fio banka získala v soutěži Zlatá koruna 2014 čtyři Zlaté, tři Stříbrné a tři Bronzové koruny. Účty bez poplatků opět obhájily první místo hned ve třech kategoriích, letos navíc zabodoval Fio Smartbanking v nové kategorii On-line aplikace.

FLEXI životní pojištění získalo šestou Zlatou korunu

11.06.  |  Pojišťovna České spořitelny

Pojišťovna České spořitelny ovládla kategorii Životní pojištění roku v soutěži Zlatá koruna. Získala hned dvě prestižní ocenění: Produkt FLEXI životní pojištění si již pošesté za sebou odnesl zlatou medaili, dětské pojištění FLEXI životní pojištění – JUNIOR obsadilo bronzovou příčku. Pojišťovna navázala na loňský úspěch. Ocenění převzal 10. června Petr Zapletal, generální ředitel Pojišťovny České spořitelny. FLEXI je na trhu již 13 let a k dnešnímu dni ho má sjednáno více než 1 milion klientů.

Firmy na jižní Moravě a internet: Řemeslníci zapomínají na internetové uživatele

05.06.  |  Seznam.cz

Jižní Morava patří mezi obchodně nejaktivnější kraje, po Praze je tu nejvíce firem i e-shopů, i když jde až o čtvrtý nejlidnatější kraj v republice. A přestože internetová populace jižní Moravy čítá 750 tisíc lidí, 8 z 10 řemeslníků nemá vlastní webovou prezentaci. Na největším on-line katalogu Firmy.cz přitom každý měsíc hledá i jejich služby 272 000 potenciálních zákazníků, třetina internetové populace regionu.

Ve startovním nákladu 18 000 výtisků vychází kniha Stanislava Bernarda TVRDOHLAVÝ MUŽ

05.06.  |  65. pole

Nejoriginálnější český pivovarník líčí vlastní cestu k vyhlášené značce piva, odhaluje zákulisí politické korupce a českého podnikání na cizí účet, zamýšlí se nad naší společností i Evropskou unii.

S Fio bankou dostanete o 30 % kreditu T-Mobile navíc

29.04.  |  Fio banka

Fio banka nabízí ve spolupráci s T-Mobile od začátku května do konce července třicetiprocentní bonus na dobíjení kreditu prostřednictvím internetbankingu.

Finanční událost roku představila zcela nové koncepty řízení malých a středních firem

28.04.  |  Vysoká škola finanční a správní

Na půdě Vysoké školy finanční a správní se konala 25. dubna 2014 mimořádná událost evropského významu. Do posledního místa zaplněné Kongresové centrum univerzity bylo svědkem setkání největších světových špiček v oblasti controllingu, v čele s jeho guru Péterem Horváthem.

FLEXI dává do konce června dvojnásobné plnění za vážná zranění při dopravní nehodě

28.04.  |  Pojišťovna České spořitelny

Klienti, kteří si od 1. května 2014 do 30. června 2014 sjednají FLEXI životní pojištění s krytím rizika trvalých následků úrazu, invalidity a velmi vážného onemocnění dostanou za zranění při dopravní nehodě dvojnásobek sjednané pojistné částky. Speciální akcí chce Pojišťovna České spořitelny podpořit sjednávání podceňovaných rizik.

Nová kampaň Fio banky s Jakubem Kohákem upozorňuje na nesmyslné poplatky

23.04.  |  Fio banka

Česká Fio banka zahajuje zcela novou kampaň, kterou upozorňuje na nesmyslnost placení poplatků za běžné bankovní služby. Kreativní koncept agentury AG Geronimo ve spojení s improvizací Jakuba Koháka, který se kromě režie ujal i hlavní role, přináší zábavnou a nekonvenční podívanou.

Fio banka otevírá novou pobočku v Praze 8 - Kobylisích

23.04.  |  Fio banka

Česká Fio banka otevírá novou, již desátou pobočku v Praze. Rozšiřuje tak počet svých obchodních míst po celé České republice na 73.

Povinné ručení vloni skončilo ve ztrátě, letos by mohlo dojít ke stabilizaci

16.04.  |  ČKP

I přes zpomalení propadu z předchozích let skončil trh povinného ručení v rekordní ztrátě 5 %. Nezachránil ho ani rostoucí počet pojištěných vozidel. Na očekávaný nepříznivý výsledek pojišťovny zareagovaly zdražováním, což by mělo vést ke stabilizaci trhu a jeho pozvolnému růstu. Počet nepojištěných vozidel se v roce 2013 podařilo udržet na stabilní úrovni a výraznější výkyvy neregistrovala Česká kancelář pojistitelů ani u nepojištěných škod.

Vyjádření České bankovní asociace v reakci na dnešní rozhodnutí Ústavního soudu ve věci sporu o poplatky za vedení úvěrových účtů

15.04.  |  Česká bankovní asociace

Rozhodnutí Ústavního soudu potvrdilo dlouhodobé stanovisko bank, stejně jako většinový názor obecných soudů i finanční arbitryně, že banky postupovaly v souladu s českým právem a poplatky byly sjednány a účtovány v souladu se zákonem. Pro úplnost dodáváme, že vedle Ústavního soudu ve věci tzv. sporu o poplatky rozhodlo celkem 29 soudců na 4 obvodních soudech. Dohromady padlo 300 rozhodnutí s výsledkem 297:3 ve prospěch bank.

Equa bank otevírá pobočku v brněnské Galerii Vaňkovka

15.04.  |  Equa bank

V brněnském nákupním a společenském centru Galerie Vaňkovka otevírá Equa bank svoji novou pobočku. Je to už její 33. obchodní místo v České republice. Equa bank tak pokračuje v rozšiřování své obchodní sítě, do konce roku plánuje otevřít další 3 pobočky v různých regionech ČR.

Fio banka nabízí účty a výhodný platební styk již v 15 měnách

09.04.  |  Fio banka

Fio banka nabízí devět nových měn, v nichž je možné vést běžný účet a odesílat a přijímat platby s výhodnými poplatky. Celkem tak vede účty a poskytuje výhodné platby již v patnácti měnách.

Jawa kolem světa aneb 49 tisíc kilometrů s kartami Fio

04.04.  |  Fio banka

Fio banka svým bezplatným účtem a kartami podpořila projekt Jawa kolem světa 2013-2014, který si kladl za cíl reprezentovat ve světě i doma tradici českých značek. Cesta kolem Země trvala Jawě 350 z roku 1978 a jejímu jezdci a novináři Pavlovi Suchému téměř osm měsíců.

Guru světového controllingu v Praze

03.04.  |  Vysoká škola finanční a správní

Péter Horváth, nejvýznamnější a nejcitovanější expert na controlling na světě, profesor Universität Stuttgart a autor nejprodávanější světové oborové knihy bude mít klíčový referát na mezinárodní vědecké konferenci „Controlling v malých a středních podnicích – nejen o číslech“, kterou v pátek 25. dubna 2014 pořádá na své půdě Vysoká škola finanční a správní.

„Životní pojištění je nutnost,“ říkají i ti, kdo ho nemají

17.03.  |  Pojišťovna České spořitelny

O tom, že je dnes životní pojištění nutnost, je přesvědčena polovina dotázaných. Pouhá dvě procenta respondentů životní pojištění nepotřebuji, protože sami mají dostatečnou finanční rezervu. Vyplývá to z výsledků výzkumu, který pro Pojišťovnu České spořitelny zpracovala společnost Ipsos.

Studentbroker zahajuje již desátý semestr, nejlepšího odmění tabletem

14.03.  |  Fio banka

Na českých vysokých školách bylo zahájeno desáté kolo projektu Studentbroker, který za dobu své existence pomohl již několika tisícům studentů v praktickém pochopení problematiky investování na kapitálových trzích. Zapojeno je celkem 17 vysokých škol a univerzit.

Až 70 % velkých společností chce v příštích třech letech zavést biometrický podpis

13.03.  |  Unicorn Systems

Dynamické biometrické podpisy SignoSoft přispívají k vyšší bezpečnosti dokumentů, zrychlují zpracování smluv, zvyšují komfort obsluhy zákazníků a firmám šetří náklady.

Škola investování otevírá již podvacáté

12.03.  |  Fio banka

Fio banka zahájila ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM registrace do jarního, již dvacátého cyklu Školy investování. Ve více než 50 městech ČR proběhnou bezplatné semináře, na kterých může kdokoli získat informace z oblasti kapitálových trhů.

Fio banka nově nabízí levné SEPA platby

03.03.  |  Fio banka

Fio banka je ode dneška členem SEPA a umožňuje tak zasílání levných a rychlých europlateb širšímu okruhu bank. Přijatá platba stojí 25 korun, odeslaná 50 korun.

FLEXI pomůže klientům Jedličkova ústavu s návratem do běžného života

25.02.  |  Česká spořitelna

FLEXI životní pojištění zahajuje spolupráci s Jedličkovým ústavem. Finančně podpoříme tranzitní program „S FLEXI do života“, pomůže lidem s postižením při přechodu ze školy do další životní etapy. Do charitativních projektů a sportovních i kulturních akcí se zapojí také zaměstnanci Pojišťovny České spořitelny. Tato spolupráce velmi dobře zapadá do naší strategie být jako Pojišťovna nápomocní ve vážných životních situacích.

Fio banka má 350 tisíc klientů a připravuje novinky

25.02.  |  Fio banka

Nejvstřícnější banka roku 2013 získala od začátku roku již téměř 20 tisíc nových klientů a aktuálně tak jejích služeb využívá zhruba 350 tisíc osob. Od začátku roku uvedla na trh několik novinek, další budou brzy následovat. Jde například o účty a výhodné platby v devíti nových měnách nebo SEPA platby.

Průzkum ING Životní pojišťovny: Češi zaměňují pojištění se spořením

24.02.  |  NN Životní pojišťovna

Češi v oblasti pojištění vynikají nízkou propojištěností i tzv. podpojištěností. Průzkum ING Životní pojišťovny ale odhalil další neduh – vnímání životního pojištění jako produktu pro spoření. Jako nástroj zhodnocení finančních prostředků ho totiž vnímají dvě třetiny, pro polovinu je zajištěním na stáří.

Kovařík: Česká zbrojovka není jen výrobcem zbraní, ale i vysoce přesných strojírenských součástí

21.02.  |  Finance.cz

Dívka má pod andělskými křídly zavěšené dvě pistole – to je nové logo společné českobrazilské firmy CZ–Brasil. „Brazílie je velmi perspektivní zemí pro vývoz,“ zdůrazňuje generální ředitel Zbrojovky Uherský Brod Lubomír Kovařík v rozhovoru pro Finance.cz. Česká zbrojovka loni dosáhla obratu 2,8 miliardy korun.

Transys Chrudim letos čeká rekordní rok

19.02.  |  Transys, spol. s r.o.

Už v lednu má chrudimská společnost Transys, spol. s r.o., podepsané kontrakty, které zaručují převýšení loňského obratu. Firma se specializuje hlavně na dodávky dopravních systémů k přepravě sypkých materiálů, eventuálně zajišťuje samostatná projekční řešení transportních technologií. Především se jedná o projekty v oblasti pásové dopravy uhlí, popílku, písků, biomasy a podobných hmot. Nové objednávky převyšší finanční objem přes 100 miliónů korun.

Fio banka zlevňuje hypotéky

17.02.  |  Fio banka

Fio banka snižuje všechny fixní úrokové sazby hypoték a navyšuje počet i výši možných slev. Minimální úroková sazba tak nově činí 2,59 % p.a.

FLEXI životní pojištění za loňský rok připisuje klientům zhodnocení až 6,82 %

13.02.  |  Česká spořitelna

Stěžejní produkt Pojišťovny České spořitelny, FLEXI životní pojištění, si u nejnovějších smluv běžně placeného pojistného připsal zhodnocení 6,82 %. V průběhu roku 2013 pojišťovna zhodnotila finanční prostředky svých klientů v průměru o 3,31 %. Pojistný trh tlačily kupředu světové akcie rozvinutých zemí (Amerika, Japonsko, západní Evropa).
1 2 3 4 5 12 23 33 44

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.