Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář tiskových zpráv

Všechny tiskové zprávy

Na Wüstenrot propad zájmu o hypotéky na bydlení nedolehl

04.02.  |  Wüstenrot

I když byl rok 2009 pro hypotéky velmi nepříznivý a celkový trh se propadl podle předběžné zprávy Ministerstva pro místní rozvoj o téměř 35 %, hypoteční banka Wüstenrot uzavřela loňský rok mimořádně úspěšně. Schválila celkem na 2 100 hypotečních úvěrů v objemu téměř 3 miliardy korun. V objemu hypoték tak meziročně zaznamenala pokles jen o 6 %, v počtu o pouhá 3 %.

GfK: Přitažlivými benefity pro zaměstnance jsou platy a volno navíc

04.02.  |  GfK Czech

Zaměstnanecké benefity jsou společně s výší platu a dobrými vztahy s kolegy zásadním elementem, který zaměstnanec bere v úvahu při hodnocení spokojenosti či nespokojenosti se svou prací.

Podmínky pro činnost agentur práce a zaměstnávání osob se zdravotním postižením by se měly změnit

04.02.  |  MPSV

Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky (MPSV) připravilo novelu zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti (zákon o zaměstnanosti). Hlavní změny se týkají zpřísnění podmínek pro vydávání povolení ke zprostředkování zaměstnání, uznávání odborné způsobilosti zástupců agentur práce a zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

V ČR legálně pracuje více než 230 tisíc cizinců

03.02.  |  MPSV

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV) na území České republiky k 31. prosinci 2009 evidovalo 230 709 legálně pracujících cizinců. Nejvíce se jich uplatňuje ve zpracovatelském průmyslu a nejčastěji jsou zaměstnáváni jako pomocné a nekvalifikované síly.

Osobní účet České spořitelny podpoří nízkoprahové kluby pro děti a mládež

03.02.  |  Česká spořitelna

Česká spořitelna věnuje 60 Kč za každý nově otevřený Osobní účet na činnost tzv. nízkoprahových klubů. Jde o zařízení nabízející volnočasové aktivity pro děti a mladé lidi, kteří by se jinak kvůli svému sociálnímu zařazení k podobným činnostem možná nedostali.

Nemocní lidé při cestování riskují, pojištění se na ně nevztahuje

03.02.  |  Triglav pojišťovna, a.s.

Lidé odjíždějící na dovolené nemocní riskují finanční ztráty, cestovní pojištění se totiž nevztahuje na nedoléčené choroby.

Saxo Bank uvádí investiční seriál 10 šokujících předpovědí pro rok 2010

02.02.  |  Saxo Bank

Jako každý rok, tak i v roce 2010 Saxo Bank investorům přináší „10 Šokujících předpovědí“, které jsou součastí makroekonomického výhledu banky pro příští rok.

AXA Bank Europe vstupuje na český trh

02.02.  |  AXA

Finanční skupina AXA rozšiřuje svou nabídku v České republice o bankovní služby. AXA Bank Europe bude nabízet výhodný spořicí účet s roční úrokovou sazbou 3 %. K jeho prodeji bude banka využívat interní i externí distribuční sítě finanční skupiny AXA včetně 30 kmenových poboček. Účet lze rovněž jednoduše založit on-line na internetu a prostřednictvím call centra.

KPMG Česká republika: Studenti mají šanci poměřit své schopnosti se světem

01.02.  |  KPMG

Právě byl zahájen další ročník soutěže EMA International Case Competition. Ti nejlepší pojedou na finále do Athén.

Přibylo OSVČ, které si samostatnou výdělečnou činností vydělávají

01.02.  |  ČSSZ

Lidí, kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, bylo ke konci roku 2009 o cca 17,4 tisíce více než ve stejném období roku 2008. Vyplývá to z evidence České správy sociálního zabezpečení.

Nová Perspektiva splní všechny vaše požadavky

01.02.  |  Kooperativa

Od konce ledna Kooperativa nabízí na českém trhu novinku, Univerzální životní pojištění Perspektiva. Nové pojištění reaguje na poptávku na trhu. Klienti požadují univerzální pojištění, které jim dokáže zajistit pojistnou ochranu v každém období života. Na jedné smlouvě tak mohou pojistit i své děti - a to hned po narození, vybírat ze širokého spektra rizik a volit různé poměry mezi pojištěním a investiční složkou.

Akční hypotéky bez poplatku

01.02.  |  Hypoteční banka

Chcete ušetřit na hypotéce? Nyní máte skvělou příležitost! Pokud do konce února podáte u Hypoteční banky žádost o hypoteční úvěr, nebudete díky akci „valentýnská hypotéka“ hradit poplatek za zpracování hypotéky.

Dotace na školení mají zabránit krizi, do podniků se však dostávají pozdě

29.01.  |  Renards

Až několik měsíců musejí firmy čekat na peníze z dotací na školení zaměstnanců. Důvodem je nebývale velký počet podaných žádostí, čímž se výrazně prodlužuje schvalovací proces. Cílem těchto dotačních programů je zmírnit dopady hospodářské recese, dlouhým čekáním se však protikrizový efekt vytrácí.

Nejlevnější půjčka - rychlá půjčka na míru

29.01.  |  Credium, a.s.

Nejlevnější půjčka to je on-line neúčelová rychlá půjčka s maximální výší do 250 000 Kč, s volitelnou délkou splácení od 6 do 72 měsíců a s vyřízením zdarma.

Nejlevnější půjčka – úspěšná alternativa od finančního profesionála Credium

29.01.  |  Credium, a.s.

Finanční společnost Credium velice pozitivně zapůsobila na českém trhu spotřebitelského financování. Svým novým produktem, tzv. Nejlevnější půjčkou dokázala oslovit již několik tisíc nových klientů, především rodin s dětmi, které v nejistém ekonomickém období hledají oporu u seriózní a kompetentní finanční společnosti.

2 836 lidí porušilo vloni režim dočasně práceneschopného pojištěnce, čekal je postih

29.01.  |  ČSSZ

Celkem 142 921 kontrol dodržování režimu dočasně práceneschopného pojištěnce provedli zaměstnanci okresních, v Praze Pražské, v Brně Městské správy sociálního zabezpečení (OSSZ/PSSZ/MSSZ) v roce 2009.

Vzdělávací kurzy Fio a burzy RM-SYSTÉM právě začínají

29.01.  |  RM-Systém

Chcete se naučit obchodovat na burze? Pořádáme bezplatné vzdělávací kurzy. Zaregistrujte se včas!

Evropská unie podpoří integraci sociálně vyloučených skupin na trh práce

28.01.  |  MPSV

Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky (MPSV) vyhlásilo výzvu pro předkládání grantových projektů Integrace sociálně vyloučených skupin na trh práce v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ).

Zájem o pojištění hypoték se zvyšuje

28.01.  |  Hypoteční banka

Lidé jsou v době hospodářského poklesu zodpovědnější při sjednávání hypotečních úvěrů a častěji si své hypotéky pojišťují, ukazují data Hypoteční banky, specialisty na poskytování hypotečních úvěrů.

V loňském roce ubylo pracovních neschopností, stonalo se ale déle

27.01.  |  ČSSZ

O 31 % pracovních neschopností méně než v roce 2008. To jsou údaje České správy sociálního zabezpečení, srovná-li se rok 2009 se situací k 31. 12. 2008.

Test MF DNES potvrdil, že nejkvalitnější poradenské služby poskytuje AWD ČR

27.01.  |  AWD

Nejkvalitnější finanční poradenství v ČR poskytuje společnost AWD Česká republika. To potvrdil nejen rozsáhlý průzkum časopisu Osobní finance na konci roku 2008, ale i dnešní MF DNES.

VIG ČR loni s pojistným 1,67 miliardy eur

26.01.  |  VIG

Meziroční růst předepsaného pojistného o 15,6 procenta na 1,67 miliardy eur vykázaly loni podle předběžných výsledků společnosti skupiny Vienna Insurance Group v České republice (VIG ČR).

Poštovní spořitelna myslí na zdraví i peněženky svých klientů

26.01.  |  Poštovní spořitelna

Na klienty Poštovní spořitelny čeká další atraktivní bonus. Tentokrát mohou všichni majitelé platebních a kreditních karet PS využít zvýhodněnou Lékovou kartu Pharmaland.

Generální ředitel GE Money Bank prodával pečivo na podporu dětského domova

26.01.  |  GE Money Bank

Nejvyšší vedení GE Money Bank, v čele s generálním ředitelem Peterem Herbertem, podpořilo Dětský domov ve Dvoře Králové prodejem vlastnoručně vyrobeného pečiva.

Česká podnikatelská pojišťovna vystavila daňová potvrzení k životnímu pojištění za rok 2009 na celkovou sumu 100 milionů korun

26.01.  |  ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) začala svým klientům hromadně rozesílat potvrzení o pojistném zaplaceném na soukromé životní pojištění za rok 2009, které si mohou odečíst z daňového základu.

Z eKonta Raiffeisenbank již putovalo na charitu půl milionu korun

25.01.  |  Raiffeisenbank

Charitativní rozměr eKonta je mezi klienty Raiffeisenbank stále populárnější. Banka již díky pomoci svých klientů prostřednictvím eKonta poskytla na charitu 500.000 korun..

Rok 2009: AXA věnovala přes 3,5 mil. korun na projekty společenské odpovědnosti

25.01.  |  AXA

I v obtížných podmínkách spojených s ekonomickou krizí pokračuje finanční skupina AXA v podpoře společensky odpovědných projektů. V roce 2009 již počtvrté přispěla 2 miliony korun na projekt Světluška zaměřený na pomoc nevidomým.

Nové materiály a technologie

22.01.  |  Stavební veletrhy Brno

Největší bolestí stavebnictví jsou dnes nejen problémy s nedostatkem financí, ale i s nedostatkem kvalifikovaných odborníků. Není divu – materiály jsou ne o generaci, ale nejméně o dvě až tři dále než ty, se kterými pracovali obkladači, zedníci nebo instalatéři ještě začátkem devadesátých let.

Celkem 430 lidí by mělo v letošním roce oslavit sté narozeniny

22.01.  |  ČSSZ

Celkem 430 důchodců narozených v roce 1910 evidovala v lednu Česká správa sociálního zabezpečení. Z toho bylo 359 žen a 71 mužů. Pro srovnání: ve stejném období vloni evidovala ČSSZ celkem 345 stoletých důchodců a v roce 2008 jich bylo 300.

Citibank nabízí novou Citi Shopping kreditní kartu s unikátním cash back programem

22.01.  |  Citibank

S novou Citi Shopping kreditní kartou mají čeští zákazníci jedinečnou možnost ušetřit při každodenních nákupech! Při používání této Citi Shopping kreditní karty mohou za své běžné nákupy získat každý měsíc až 1 000 Kč zpět.

Domácnosti v regionu CEE proplouvají bouřlivými vodami

22.01.  |  UniCredit Group

UniCredit Group analyzuje situaci ve střední a východní Evropě: České domácnosti se těší relativně dobrému finančnímu zdraví; nezaměstnanost a nižší růst mezd zhoršují finanční pozici domácností v regionu CEE; spotřeba poklesla, vzrostla však tendence ukládat úspory a velkou výzvou zůstávají problémy se schopností splácet úvěry.

Výplaty náhrad z Fondu pojištění vkladů se zkrátí na 20 pracovních dnů

22.01.  |  FPV

Fond pojištění vkladů (FPV) a bankovní instituce se intenzivně připravují na zkrácení lhůty pro výplatu náhrad pojištěných vkladů z dnešních tří měsíců na 20 pracovních dnů.

Rozsah dotačního programu SFRB na podporu sociálních bytů bude záviset na dalším financování fondu

22.01.  |  MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci se Státním fondem rozvoje bydlení spustilo v roce 2009 dotační program na výstavbu nájemních bytů pro sociálně slabé občany.

Úřady práce kontrolují využití projektu „Vzdělávejte se!“

20.01.  |  MPSV

Téměř 500 firem zkontrolovaly úřady práce během realizace projektu „Vzdělávejte se!“. Jednalo se o náhodně vybrané společnosti. Kontroly provedly úřady práce přímo ve firmách v době, kdy se jejich zaměstnanci měli za peníze z Evropského sociálního fondu (ESF) školit. Zjistily, že firmy zpravidla čerpaly finanční prostředky efektivně a účelně, k závažnému pochybení ze strany zaměstnavatelů nedošlo.

Informační systém WAK INTRA - maximální možnosti bez investic

20.01.  |  WAK System

WAK INTRA informační systém - nepotřebujete licence ani technické zázemí.

Změna termínů výplaty důchodů v roce 2010

20.01.  |  ČSSZ

Česká správa sociálního zabezpečení oznamuje klientům, že v roce 2010 dojde ke změně některých výplatních termínů důchodů.

Komerční banka zlevňuje hypotéky

19.01.  |  Komerční banka

Úrokové sazby pro všechna období fixace byly sníženy o 0,1 až 0,3 %.

Od 18. ledna Hypoúvěr se sníženou úrokovou sazbou

19.01.  |  Modrá pyramida

Již od 18. ledna 2010  přichází Modrá pyramida s akční nabídkou Hypoúvěrů. V období od pondělí 18. ledna až do 2. března nabízí sníženou úrokovou sazbu Hypoúvěru a Hypoúvěru Garant o 0,3 % p.a. Toto snížení platí pro ty klienty, kteří si zároveň založí Modré konto nebo Modré konto Plus – těm, co tak neučiní, bude úroková sazba snížena  o 0,2 % p.a.

ING naučila klienty výhodně spořit, teď je chce naučit investovat

19.01.  |  ING ČR

ING přichází na trh s novým typem podílového fondu, který v České republice nemá obdoby.

Raiffeisenbank částečně uvolňuje pravidla pro poskytování hypoték

19.01.  |  Raiffeisenbank

Hypotéku od Raiffeisenbank lze nově získat až do 90% hodnoty nemovitosti. Neúčelové hypotéky a hypotéky na konsolidaci banka nově poskytuje až do 65% hodnoty nemovitosti. Uvolnění hypoték může vést k dílčímu nastartování hypotečního trhu.

MasterCard ve spolupráci s Intersparem pomáhá dětem pod patronátem Nadace Terezy Maxové najít nový domov

19.01.  |  MasterCard

Společnost MasterCard se zapojila do projektu Nadace Terezy Maxové dětem a společnosti Interspar s názvem Teribear, který má za cíl pomoci opuštěným dětem nalézt nový domov.

Do vlastního bydlení se vyplatí investovat

18.01.  |  ČMSS

Bydlení je nutnost a rozhodně se vyplatí o něm začít přemýšlet včas. Jen málokdo má ale dostatek potřebných finančních prostředků pro koupi nemovitosti.

Wüstenrot výrazně boduje na trhu stavebního spoření

15.01.  |  Wüstenrot

Rok 2009 byl i přes dopady hospodářské krize pro stavební spořitelnu Wüstenrot obchodně úspěšný.

SFRB pomáhá mladým lidem k vlastnímu bydlení

15.01.  |  MMR

Jednou z priorit Ministerstva pro místní rozvoj a Státního fondu rozvoje bydlení je zvýšit dostupnost vlastního bydlení pro mladé rodiny. Tento cíl zajišťuje Fond od roku 2004 pomocí nízkoúročeného úvěru. Úvěr může být poskytnut rodině, v níž alespoň jeden z manželů v době podání žádosti ještě nedovršil 36 let věku, nebo i samostatně žijící osobě splňující tento věkový limit, pokud pečuje alespoň o jedno nezletilé dítě.

Státní podpora hypoték bude letos 1 %

15.01.  |  MMR

Ministerstvo pro místní rozvoj bude v roce 2010 poskytovat příspěvek na hypotéční úvěry ve výši 1% bodu. O příspěvek je nutné zažádat už při sjednání hypotéky a vztahuje se k úvěrům čerpaným od 1. 2. 2010 do 31. 1. 2011.

Nová panevropská platforma pojišťovny Aviva se odrazí i ve změně jejího českého vedení

14.01.  |  Aviva

V souvislosti s transformačním projektem evropské divize pojišťovací skupiny Aviva se celé současné vedení jejího zastoupení v České republice rozhodlo na základě jednání a dohody se zástupci skupiny dát své funkce k dispozici. K odchodu vedení dojde nejpozději k 30. dubnu 2010.

PETROLInvest svým klientům v prvním roce vydělal

14.01.  |  Allianz pojišťovna

Investice do jednorázového životního investičního pojištění PETROLInvest se klientům v prvním roce výrazně zhodnocovaly.

Od ledna se zvýšil zvláštní příspěvek k důchodu

14.01.  |  ČSSZ

Česká správa sociálního zabezpečení vyplácí od ledna 2010 zvýšený zvláštní příspěvek k důchodu, který byl klientům přiznán podle zákona č. 357/2005 Sb., o ocenění účastníků národního boje za osvobození Československa. O jeho valorizaci rozhodla vláda svým nařízením č. 340/2009 Sb.

Co dělat při dopravní nehodě?

14.01.  |  ČAP

S přívaly sněhu se v těchto dnech potýká celá střední Evropa a Česká republika není výjimkou. Velké množství sněhu a zledovatělé vozovky způsobují vrásky na čele nejen silničářům, ale i samotným řidičům.

Míra nezaměstnanosti v prosinci 2009 byla 9,2 %

11.01.  |  MPSV

K 31. prosinci 2009 bylo bez práce 539 136 lidí. To je o 30 227 více než ke konci loňského listopadu, meziročně nezaměstnaných přibylo 186 886. Vyplývá to z údajů úřadů práce. Míra registrované nezaměstnanosti dosáhla 9,2 %.

Povinnost platit pojistné na sociální zabezpečení byla vždy

11.01.  |  MPSV

Vyjasnění stanovisek k platbě pojistného na sociální zabezpečení v 1. pololetí 2007. To byla podstata jednání na Ministerstvu práce a sociálních věcí. Svolal ho ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka po dohodě s předsedou Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR Janem Wiesnerem.

TurboConsult dokončil implementaci svého bankovního systému ve společnosti Akcenta

08.01.  |  TurboConsult

Úspěšným završením implementačního projektu ve spořitelním a úvěrním družstvu Akcenta dokončila společnost TurboConsult rozhodující fázi vývoje svého nového produktu – bankovního informačního systému Elbos.

Nekorektní postup některých pojišťovacích zprostředkovatelů

07.01.  |  ČNB

Česká národní banka upozorňuje veřejnost na nekorektní postup pojišťovacích zprostředkovatelů, kteří se vydávají za zaměstnance ČNB a nabízejí kontrolu pojistných smluv, případně jinou podobnou pomoc vztahující se k pojistným produktům.

Lidé bez práce mohou využít historicky první Příručku nezaměstnaného v roce 2010

07.01.  |  MPSV

Co dělat při ztrátě zaměstnání, na koho se obrátit, na jaké dávky od státu vzniká nárok nebo jak si najít nové zaměstnání a co všechno je k tomu potřeba. Tyto a další informace přináší publikace „Příručka nezaměstnaného v roce 2010“.

Kooperativa spustila nový klientský web

06.01.  |  Kooperativa

Kooperativa vstupuje do roku 2010 s novou internetovou prezentací, která klade důraz především na jednoduchost, přehlednost a vizuální atraktivitu.

Přehled změn v pojistném na sociální zabezpečení

06.01.  |  MPSV

Od 1. ledna 2010 do 31. prosince 2010 budou platit úsporná opatření v gesci Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), která se týkají pojistného na sociální zabezpečení, státní sociální podpory, zaměstnanosti a nemocenského pojištění.

Podmínky pro zvýšení regulovaného nájmu v roce 2010

05.01.  |  MMR

Podle zákona č. 107/2006 Sb. může pronajímatel jednostranně zvýšit nájem jedenkrát ročně počínaje 1. lednem 2007 a následně vždy k 1. lednu daného roku. Zákon umožňuje pronajímateli jeho zvýšení i později. Novou výši nájmu však není možné uplatnit zpětně, pokud se na tom nedohodnou obě strany.

Volksbank CZ jde do nového roku s elektronickými výpisy

05.01.  |  Sberbank CZ

Od ledna roku 2010 si mohou klienti Volksbank CZ sjednat předávání bankovních výpisů novým způsobem, a to elektronicky prostřednictvím služby Internet ban-king. Takzvaný elektronický výpis, neboli eVýpis, je dostupný zdarma a je plnohodnotným do-kladem, který klientovi umožňuje snazší a bezpečný přístup ke kompletnímu přehledu transak-cí na jeho účtu.

Startující Black list umožní kontrolu dodavatelů veřejných zakázek

05.01.  |  MMR

Rejstřík osob se zákazem plnění veřejných zakázek tzv. „black list“, který byl spuštěn v souladu s novelou zákona o státních zakázkách, umožní větší a důslednější kontrolu dodavatelů.

Bydlení bychom měli změnit třikrát za život

05.01.  |  GE Money Bank

Celkové náklady na změnu nás stojí miliony.

Silvestrovské vydání: kuriózní hlášení na call centrum

29.12.  |  ČSOB Pojišťovna

Některá hlášení na call centrum likvidací bývají zajímavá. Dopátrat se, jaké vozidlo řidič používá či správně vyslovit vlastní jméno bývá občas překvapivě složité. Přinášíme proto několik nejzajímavějších hlášení na call centrum ČSOB Pojišťovny.

Veřejnou službu mohou obce využít při úklidu zasněžených chodníků

22.12.  |  MPSV

Od 1. ledna 2009 si lidé, kteří jsou déle než půl roku v hmotné nouzi, mohou zlepšit svou finanční situaci vykonáváním tzv. veřejné služby. Tou se rozumí pomoc obci např. při udržování čistoty ulic, veřejných prostranství či pomoc v oblasti kulturního rozvoje a sociální péče.

Od ledna 2010 se změní příspěvek na provoz motorového vozidla

22.12.  |  MPSV

Jedním z úsporných opatření, která povedou ke snížení deficitu státního rozpočtu, je změna výše příspěvku na provoz motorového vozidla. Dojde k ní od 1. ledna 2010, a to na základě vyhlášky Ministerstva práce a sociálních věcí č. 451/2009 Sb., která dnes vyšla ve Sbírce zákonů.

Allianz pojišťovna zasílá klientům přidělené číslo škody emailem nebo sms ihned po jejím nahlášení

22.12.  |  Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovna rozšířila rozsah on-line služeb klientům o automatické zaslání přiděleného čísla škody emailem nebo sms ihned po jejím nahlášení.

USF ČR přijala nové členy a posiluje svou pozici v oblasti profesního sdružování

17.12.  |  USF

Řady Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) k prvnímu prosinci 2009 rozšířily další dvě společnosti – JPL SERVIS, s.r.o. a Top Consultant, s.r.o. Celkem tak sdružení reprezentuje již šestnáct finančně zprostředkovatelských a poradenských společností.

Saxo Bank nabízí investorům CFD na emise CO2

16.12.  |  Saxo Bank

Poptávka po investicích spojených se životním prostředím roste.

Nepodceňujte rizika zimní dovolené!

15.12.  |  ČAP

České asociace pojišťoven (ČAP) vydala informační a instruktážní brožurku „BEZPEČNĚ NA LYŽE“ určenou všem milovníkům zimních sportů v zahraničí. Stručný a kompletní průvodce sezónního cestovního pojištění obsahuje všechny nezbytné kroky od výběru vhodného pojištění až po řešení případné vzniklé pojistné události.

SG Equipment Finance je připravena na změny zákona o DPH

14.12.  |  SG Equipment Finance

Od 1. ledna 2010 dochází v České republice ke změně zákona o dani z přidané hodnoty. Dochází ke změnám v sazbách daně, kdy základní sazba se mění z 19 % na 20 % a snížená sazba daně z 9 % na 10 %.

Letáky MPSV provedou veřejnost změnami od 1. ledna 2010

14.12.  |  MPSV

Jak se změní nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné a pojistné na sociální zabezpečení. Tyto a další informace přináší informační leták „Úsporný balíček – Změny v gesci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR od 1. ledna 2010“.

Co se změní v důchodovém pojištění od 1. 1. 2010

14.12.  |  ČSSZ

Od 1. 1. 2010 dojde k významným změnám v oblasti důchodového pojištění v návaznosti na zahájenou první etapu důchodové reformy. Upravují se základní parametry pro výpočet dávek, tj. podmínky nároku na dávky, a to zejména pokud jde o důchodový věk a potřebnou dobu pojištění.

Stanovisko MPSV k úpravě výživného

11.12.  |  MPSV

V poslední době se v médiích objevila celá řada článků o záměrech ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové, které se týkají systému určování výživného.

Dohoda o hrazení nákladů v souvislosti s tzv. neschopenkami

11.12.  |  MPSV

Ošetřujícím lékařům bude možné proplácet část administrativních nákladů v souvislosti s tzv. neschopenkami. Včera večer se na tom dohodli ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka a ministryně zdravotnictví Dana Jurásková.

U UniCredit Bank v prosinci hypotéka bez zpracovatelského poplatku

10.12.  |  UniCredit Bank

UniCredit Bank vychází opět vstříc žadatelům o hypoteční úvěry, kteří se v současné době více obávají rizik spojených s nezaměstnaností. Od 1. prosince 2009 přichází po dobu jednoho měsíce s nabídkou nulového zpracovatelského poplatku pro klienty, kteří se rozhodnou uzavřít uvěrovou smlouvu společně s úvěrovým pojištěním Cardif.

Nová služba v Hypoteční bance – Mimořádná splátka 10 %

10.12.  |  Hypoteční banka

Hypoteční banka, specialista na hypoteční úvěry, zavedla pro své klienty novou službu s názvem Mimořádná splátka 10 %. Tato služba umožní klientům u úvěrů s fixací úrokové sazby na 10 let jednou ročně předčasně splatit až 10 % z aktuálního zůstatku jistiny úvěru bez speciálního poplatku.

Změny v nemocenském pojištění od 1. ledna 2010

09.12.  |  ČSSZ

Od 1. ledna 2010 se mění některé právní předpisy, které se týkají nemocenského pojištění. Tato úprava dávek nemocenského pojištění má být účinná pouze pro období jednoho roku, to znamená od 1. 1. 2010 do 31. 12. 2010.

Miroslav Tacl odchází z pozice předsedy představenstva Allianz pojišťovny

09.12.  |  Allianz pojišťovna

Dozorčí rada Allianz pojišťovny, a.s. přijala rezignaci předsedy představenstva Allianz pojišťovny, a. s. Miroslava Tacla s datem účinnosti k 31.12.2009.

Míra nezaměstnanosti byla v listopadu 8,6 %

09.12.  |  MPSV

Ke 30. 11. 2009 bylo bez práce 508 909 lidí. To je o 10 149 více než ke konci letošního října, meziročně nezaměstnaných přibylo 188 610. Vyplývá to z údajů úřadů práce. Míra registrované nezaměstnanosti dosáhla 8,6 %. Byla tak o 0,1 p.b. vyšší než v listopadu 2009, meziročně vzrostla o 3,3 p.b.

AČPM s novým vedením

09.12.  |  AČPM

Valná hromada Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM), která se dne 3. prosince 2009 sešla v PwC Business Community Center, zvolila nové statutární orgány AČPM na další dvouleté funkční období.

Zajímají vás akcie? Sledujte burzu on-line.

08.12.  |  Akcie.cz

Zajímá vás, jak se vyvíjejí ceny akcií, ropy nebo zlata? Jestli už je krize za námi? Názory odborníků i investorů naleznete na Akcie.cz

Rok 2009: Krize opět naučila Čechy šetřit

08.12.  |  Home Credit

Celosvětová ekonomická recese změnila chování spotřebitelů i v České republice. Lidé nakupují méně a jsou ve svých výdajích obezřetnější.

Cyklisté se dočkají miliardové podpory i v roce 2010

08.12.  |  MMR

Cykloturistika je v ČR financována  z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury, regionálních operačních programů, Integrovaného operačního programu a programů přeshraniční spolupráce.

HOUSE OF ENGLAND COMPANY obnovila prodej a servis vozů JAGUAR a LAND ROVER

08.12.  |  HOUSE OF ENGLAND COMPANY

Kromě značek JAGUAR a LAND ROVER firma HOUSE OF ENGLAND začala nově prodávat značky ASTON MARTIN, BENTLEY, ROLLS ROYCE, MORGAN,CATERHAM a RADICAL.

MPSV vydalo Statistickou ročenku z oblasti práce a sociálních věcí

07.12.  |  MPSV

Pomocí tabulek a grafů popsat sociální situaci a stav na trhu práce v roce 2008. To je cíl Statistické ročenky, kterou vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

OSVČ a pojistné na sociální zabezpečení v roce 2010

04.12.  |  ČSSZ

Pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) zůstává odvod pojistného na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti pro rok 2010 ve stejné výši jako v roce 2009.

Speciální akce Triglavu odhalila zájem veřejnosti o majetkové pojištění

04.12.  |  Triglav pojišťovna, a.s.

Triglav pojišťovna vyhodnotila speciální akci týkající se majetkového pojištění, kterou zahájila začátkem dubna a ukončila v říjnu. Zájem o atraktivní slevu 20 % převýšil očekávání. Měsíc před koncem roku eviduje pojišťovna bezmála dvakrát více uzavřených smluv než loni, přičemž takřka čtvrtina majetku byla letos pojištěna online.

UniCredit Bank rozšířila nabídku o nový typ úvěru

02.12.  |  UniCredit Bank

UniCredit Bank uvedla na trh v předvánočním období nový typ úvěrového produktu, obratový spotřebitelský úvěr.

Mimořádně úročený vánoční jednorázový vklad UNIQA pojišťovny

02.12.  |  UNIQA pojišťovna, a.s.

UNIQA pojišťovna přichází s jedinečnou vánoční nabídkou: limitovaným jednorázovým životním pojištěním AKORD GARANT s ročním výnosem 3,9 %. Během pevné smluvní doby 6 let činí celkové efektivní zhodnocení 18,7 – 19,37 %.

e - Databáze produktů Evropského sociálního fondu má pomoci čerpat prostředky EU i podpořit zaměstnanost

02.12.  |  MPSV

Na 350 produktů obsahuje nová internetová databáze (e – Databáze) Evropského sociálního fondu (ESF). Týkají se zaměstnanosti, rozvoje lidských zdrojů a sociální integrace v ČR.

Společné doporučení ministerstva práce a sociálních věcí a veřejného ochránce práv k chráněnému bydlení

02.12.  |  MPSV

Zákonem č. 206/2009 Sb., došlo k novelizaci zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách (dále jen zákon o sociálních službách), a zákona č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi (dále jen zákon o pomoci v hmotné nouzi), s účinností od 1. srpna 2009.

Allianz pojišťovna nabízí klientům on-line náhled na pojistné smlouvy

01.12.  |  Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovna spustila novou službu pro klienty: on-line náhled na stav pojistných smluv na internetu. Klient tak například může kdykoliv zjistit, do kdy má zaplacené pojistné, kdy nastane termín pro příští platbu, v jaké výši a na jaký účet.

Nezaměstnanost eurozóny se zvyšuje na 9,8 %

01.12.  |  Fio banka

Nezaměstnanost eurozóny se zvyšuje v říjnu letošního roku na nejvyšší hodnotu za posledních 11 let na 9,8 %, což je v souladu s očekáváním analytiků a v září se nezaměstnanost pohybovala ve výši 9,7 %.

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí novou internetovou službu MojeČPP

01.12.  |  ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) informuje o zavedení nové internetové služby pod názvem MojeČPP.

Stát podpoří české zemědělce dotací až 800 milionů korun

01.12.  |  Fio banka

(Praha 30.11.2009) Stát poskytne zemědělcům podporu až 800 mil. Kč prostřednictvím dotací úroků z krátkodobých provozních úvěrů. Zemědělci mohou čerpat dotace z prostředků Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF).

Díky systému EURES se dozvíte, co potřebujete k práci v Norsku a Švédsku

30.11.  |  MPSV

Informace o životních podmínkách v Norsku a Švédsku, pracovních příležitostech a administrativě, kterou si musíte před vstupem na tamní trh práce vyřídit. To vše se dozvíte během Skandinávského dne.

Cestovní pojištění ušetří během zimní dovolené starosti navíc

30.11.  |  AXA

Nezbytnou součástí každé cesty do zahraničí by mělo být cestovní pojištění. Pojistnou událost v loňské zimě nahlásil každý osmnáctý klient, který si uzavřel cestovní pojištění u pojišťovny AXA.

Kdo má nárok na ošetřovné, když bylo uzavřeno školské zařízení?

27.11.  |  ČSSZ

Na ošetřovné má při splnění stanovených podmínek nárok zaměstnanec, pokud nemůže vykonávat zaměstnání z důvodu ošetřování nemocného člena domácnosti. Dříve se tato dávka nazývala „podpora při ošetřování člena rodiny“.

Lékaři mohou mimořádně rozhodnout zpětně o vzniku dočasné pracovní neschopnosti

27.11.  |  ČSSZ

Při respiračních obtížích není potřeba z důvodu vystavení rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti (tzv. neschopenky) okamžitě navštěvovat ošetřujícího lékaře, ale pouze ho v tomto případě kontaktovat telefonicky.

Které povinné ruční je výhodnější?

26.11.  |  AXA

Hledáte povinné ručení za co nejnižší cenu? Chcete, aby navíc přineslo něco i přímo vám? Možná, že správnou volbou je AXA!

Hledáte své místo na slunci? Nová Ruda.

25.11.  |  Skanska

Na úpatí Jizerských hor, přesněji jihovýchodně od centra Liberce v městském obvodu Vratislavice nad Nisou, leží mírně svažitý slunný pozemek s krásným výhledem na zvlněnou krajinu.

Klíčová investiční témata roku 2010 budou pestrobarevnější, říká ING Investment Management

25.11.  |  ING IM

Společnost ING Investment Management Europe (ING IM) na své Výroční predikční konferenci oznámila, že v roce 2010 očekává růst rozdílů ve vývoji v makroekonomice, na trzích i sektorech a větší divergenci a pestrobarevnost témat investování. Podle jejího názoru bude výkonnost rozvíjejících se trhů nadále lepší než výkonnost vyspělých trhů, a to díky lepší dynamice růstu a dostatečné likviditě. Dále očekává, že investoři budou preferovat rizikovější aktiva před těmi bezrizikovými. Přitom se v rámci expozice na rizikové investice mohou přiklánět spíše k defenzivnímu stylu investování.
1 9 10 11 12 13 14 15 23 33 44

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.