Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Pošta bývalý klášter na Smíchově za 353 milionů opět neprodala

19.09.

Praha 19. září (ČTK) - O koupi bývalého kláštera svatého Gabriela na Smíchově z majetku České pošty se dnes nepřihlásil nikdo, kdo by splňoval podmínky. Česká pošta proto opakovanou aukci s vyvolávací cenou sníženou na 353,35 milionu korun znovu zrušila. ČTK to řekl mluvčí státního podniku Matyáš Vitík. Pošta o prodej historického objektu usiluje dlouhodobě, zatím ale neúspěšně. Bývalý řeholní dům benediktinek sídlí v sousedství Kinského zahrady v Holečkově ulici. Součástí areálu je původně konventní kostel Zvěstování Páně, lidově zvaný svatého Gabriela.

Kdy klesnou ceny bytů v ČR ve městech a na venkově

19.09.  |  Martin Ježek

Ceny bytů u nás patří k nejdražším v Evropě. V čele pomyslné bytové hitparády je Praha, ale i v ostatních velkých městech jsou byty pěkně drahé. Podle odborníků jsou ale ceny až příliš vysoko a měly by klesat.

Českomoravská Nemovitostní koupila za 2 miliardy Blox v Dejvicích

17.09.

Praha 17. září (ČTK) - Administrativní budovu Blox v pražských Dejvicích koupil od společnosti CFH za více než dvě miliardy korun realitní holding Českomoravská nemovitostní (ČMN). Celkem tak spravuje téměř 60.000 metrů čtverečních nemovitostí. Další expanzi chystá ke konci roku, uvedl server Euro.cz.

Hypoteční banka nově nabízí hypotéky i na mobilní domy

12.09.  |  Lucie Mečířová

Nemáte na to, abyste si koupili vlastní stavěný dům? Mnoho Čechů se díky vysokým cenám nemovitostí začalo zajímat o mobilní domy. Ještě donedávna však na ně nebylo možné získat hypotéku. To vše se ale mění, hypotéky na mobilní domy nově dává hypoteční banka.

S novou službou už nebudete muset u pronájmu platit kauci

10.09.  |  Lucie Mečířová

Budete si hledat anebo už rovnou hledáte nový pronájem? Nájmy jsou vysoké a společně s tím je finančně náročná i vratná kauce, která může prokazovat ještě větší zátěž, pokud je vyšší než jeden nájem. S tím vám však může pomoci nová služba Dodomo.

5 nejčastějších mýtů o stavebním spoření, kterým Češi věří

06.09.  |  Redakce

Zajímá vás, jaké jsou nejčastější mýty o stavením spoření, kterým mnoho Čechů stále věří? Slouží toto spoření pouze na výstavbu? A opravdu musíte mít uzavřenou pouze jednu smlouvu?

E15: CPI Property Group stoupl v pololetí zisk na 4,3 miliardy Kč

03.09.

Praha 3. září (ČTK) - Realitní skupině CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, stoupl v pololetí čistý zisk meziročně o tři procenta na rekordních 166 milionů eur, což je v přepočtu 4,3 miliardy korun. Napsal to dnes zpravodajský server E15.cz. Příjmy skupiny stouply o 13 procent na 322 milionů eur, v přepočtu 8,3 miliardy korun. Skupina podle serveru plánuje další investice.

Jak docílit toho, aby pronajimatel dovolil domácího mazlíčka? Zeptali jsme se realitního makléře

03.09.  |  Lucie Mečířová

Máte domácího mazlíčka a kvůli němu je problém sehnat pronájem? Přečtěte si, jak na takovou situaci hledí realitní makléř.

Za stejnou službu různé ceny. Češi mohou změnou poskytovatele elektřiny ušetřit až 12 000

31.08.  |  Redakce

Průměrná česká domácnost může za rok změnou poskytovatelů služeb ušetřit až 51 131 Kč. Vyplývá to z dat projektu Index24 za první pololetí tohoto roku. Index již šest let sleduje vývoj útrat domácností a také úspor, kterých lze u jednotlivých výdajů dosáhnout. Největším pravidelným výdajem zůstává pro Čechy i nadále hypotéka, nejvíce se však dá aktuálně ušetřit změnou dodavatele elektřiny – v průměru 12 000 korun, což je meziročně více než dvojnásobný nárůst.

Soud pozastavil vydání 282 milionů z prodeje skladů v Olomouci

30.08.

Olomouc 30. srpna (ČTK) - Krajský soud v Ostravě pozastavil vydání celého výtěžku 282 milionů korun z nedávné dražby areálu bývalých vojenských skladů nedaleko centra Olomouce firmě Gallanzaro. Areál patřil zkrachovalé firmě Net Media Group. Aukci v červenci soudní žalobou napadl Radim Švec, který si odpykává trest za podvod ve věznici ve Znojmě. Tvrdí, že je stále akcionářem Net Media Group a o dražbě nebyl řádně informován. Soud by proto podle Švece měl aukci prohlásit za neplatnou. ČTK informaci získala z insolvenčního rejstříku.

UDI Group připravuje u Plzně stavbu logistického centra za 2 mld.

29.08.

Přehýšov (Plzeňsko) 29. srpna (ČTK) - Společnost GFB Czech ze skupiny UDI Group připravuje u Plzně stavbu logistického centra na 33 hektarech za dvě miliardy korun. Jde o druhou etapu logistického areálu Přehýšov na severu Plzeňska u dálnice D5. Developer už získal rozhodnutí o umístění stavby, informoval dnes ČTK jeho mediální zástupce Radek Stavěl.

Ztrácí se u vás elektřina? Jak zjistit černý odběr a co s tím?

27.08.  |  Jana Poncarová

Spadnout do černého odběru můžete i bez vlastního zavinění. Za neoprávněný odběr energií hrozí tisícové pokuty. Jak černý odběr zjistit? A co dělat?

Pohne podzim s cenami plynu a elektřiny? Ptali jsme se analytiků

21.08.  |  Jana Poncarová

Podzim obvykle zamíchá karty s elektřinou i zemním plynem. Podle toho, co se v průběhu roku děje na energetických burzách, připravují dodavatelé své nové ceníky. Plyn padá, elektřina je na vážkách.

Sazby hypoték se obloukem vracejí ke 2 procentům

13.08.  |  Luboš Svačina

Hypoteční sazby již několik měsíců klesají, bez ohledu na to, že ČNB se snaží svou měnovou politikou držet sazby spíše výše. Jak je to možné? A kam se budou vyvíjet sazby v následujících měsících?

Exekuce na vaše nájemníky: jak ochránit svůj majetek?

12.08.  |  Lucie Mečířová

Počet lidí v exekuci neustále stoupá a bohužel se mnoha pronajímatelům již přihodilo, že si na jejich zadlužené nájemníky došlápl exekutor. Co dělat v případě, když zabaví něco, co není jejich, ale vaše? A jak takové situaci předejít?

Hádáte se s dodavatelem? Jak vám pomůže mimosoudní řešení sporů?

12.08.  |  Jana Poncarová

Do křížku s dodavatelem se můžete dostat velmi snadno. Stačí podepsat nevýhodnou smlouvu nebo odsouhlasit záludné obchodní podmínky. Když už nevíte kudy kam, je jednou z možností mimosoudní řešení sporu.

Jsou hypotéky v České republice drahé?

08.08.  |  Luboš Svačina

Evropská hypoteční federace před pár dny vydala zprávu, ve které mapuje vývoj na hypotečním trhu v prvním čtvrtletí letošního roku. Kromě jiného je součástí zprávy také porovnání úrokových sazeb sjednaných hypoték. Jak si stojí česká republika v mezinárodním srovnání?

Můžete si v pronájmu nahlásit trvalé bydliště i bez souhlasu majitele?

07.08.  |  Lucie Mečířová

Jste v nájmu nebo podnájmu a rádi byste si svou adresu nahlásili jako trvalé bydliště? Budete potřebovat souhlas majitele bytu anebo si můžete jít bydliště nahlásit bez jeho vědomí?

Forbes: Budovu Drn v centru Prahy koupil za 2,5 mld. Kč fond KGAL

02.08.

Praha 2. srpna (ČTK) - Developerská kancelář Sebre prodala architektonicky ojedinělou budovu nazývanou Drn na rohu Národní třídy a Mikulandské ulice německému fondu KGAL za 2,5 miliardy korun (100 milionů eur). Na svých webových stránkách to dnes uvedl měsíčník Forbes, s tím, že jde o rekordní výnos na nemovitosti tohoto typu. Za developerskou kanceláří Sebre stojí podnikatelé Petr Němec a Jan Fidler.

Studentské bydlení je šance pro majitele investičních bytů

02.08.  |  Redakce

Studenti, kteří nedostali kolej nebo zkrátka dávají přednost takzvanému privátu, mohou být zajímavou cílovou skupinou pro majitele investičních bytů, a to jak ve velkých, tak v menších univerzitních městech. Poptávka po pronájmech z jejich strany je nejsilnější v průběhu srpna a nároky na vybavení a stav bytu jsou u studentů nižší než u jiných potenciálních nájemníků.

Energetickou chudobou jsou nejvíce ohroženi senioři, pomůže zateplení

29.07.  |  Redakce

Podle výsledků letošního průzkumu agentury STEM je téměř 20 % českých domácností ohroženo tzv. energetickou chudobou. Výsledky průzkumu ukazují, že české domácnosti jsou zvyklé mít v zimě doma daleko vyšší teplotu než ve většině evropských států. Čtvrtina respondentů obětuje tomuto luxusu i úspory v ostatních výdajích na živobytí.

Dobří versus špatní dodavatelé elektřiny. Jak je poznat?

26.07.  |  Jana Poncarová

Vyznat se v cenách, obchodních podmínkách i přístupu prodejců energií není jednoduché. Lidem mají pomoci nová pravidla, na nichž se shodli dodavatelé elektřiny a plynu.

Meziroční růst cen nových bytů v Praze zpomalil na 8,6 procenta

24.07.

Praha 24. července (ČTK) - Meziroční růst prodejních cen nových bytů v Praze na konci června v porovnání s koncem března zpomalil zhruba o deset procentních bodů na 8,6 procenta. Mezičtvrtletně ceny klesly v průměru o 2,5 procenta na 102.058 korun za metr čtvereční. Jde o první pokles po prudkém zdražování v posledních čtyřech letech. Počet prodaných bytů v prvním pololetí meziročně klesl o devět procent na 2500. Vyplývá to z údajů developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group, které dnes zveřejnily na tiskové konferenci.

Jaký typ tepelného čerpadla použít ve vašem domě?

22.07.  |  Michal Bureš

O tepelných čerpadlech koluje řada mýtů a prodejci se také občas ve svém tvrzení mohou rozcházet. Jaké tedy použít tepelné čerpadlo na vaší stavbě či pozemku?

Potíže s dodavatelem energií: Kde vám pomůžou?

19.07.  |  Jana Poncarová

Bezpočtukrát jste telefonovali na zákaznickou linku, poslali jste spoustu žádostí a stále nic. Dodavatel požaduje zaplacení sankce, odmítá vám sdělit termín ukončení dodávek nebo se s vámi přestal bavit. Co si v takové situaci počít?

Jaké doklady vyřídit při bourání starého domu?

19.07.  |  Michal Bureš

Jaké doklady vyřídit před a po demolici? Kdy vám bude hrozit pokuta? A které úřady musíte kontaktovat?

Kolik stojí tepelná čerpadla?

18.07.  |  Michal Bureš

Přemýšlíte nad pořízením tepelného čerpadla a moc si nevíte rady? Jaké jsou typy, na kolik vás vyjdou? A o kolik se sníží vaše provozní náklady na energie?

Jaké dotace můžete získat na tepelné čerpadlo?

16.07.  |  Michal Bureš

Tepelné čerpadlo vám může ušetřit náklady na energie a díky dotacím bude jeho návratnost kratší a úspora výdajů větší. O jaké dotace můžete požádat? A kdy o ně požádat?

Možná budou opět 100% hypotéky. Pro koho ale?

15.07.  |  Lucie Mečířová

Na hypotékách posledních pár let visí řada omezení, díky kterým na ně plno lidí nedosáhne. To se ale může změnit pro mladé, kteří chtějí vlastní bydlení. Alespoň podle nového návrhu zákona.

Sucho může prodražit vodu. Bazény napouštějte pozvolna

12.07.  |  Jana Poncarová

Další suché léto znamená, že se v některých obcích nesmí napouštět bazény nebo kropit trávníky. Sucho by nepřímo mohlo zdražit vodu. Jak s ní šetřit? A proč bazény napouštět pozvolna?

Má nájemce nárok vidět vyúčtování za energie?

12.07.  |  Lucie Mečířová

Jste v pronájmu a domácí vám neukazuje vyúčtování za energie? Máte nárok vědět, zdali máte přeplatek nebo nedoplatek? Jak to ve skutečnosti je?

Jaké výhody mají tepelná čerpadla? Jaká je jejich návratnost?

11.07.  |  Michal Bureš

Jaká je návratnost tepelných čerpadel a kdy se vám nevyplatí? Jaké výhody a nevýhody mají jednotlivé typy čerpadel? 

Jak a kde se bránit proti rušení nočního klidu?

09.07.  |  Lucie Mečířová

S létem a prázdninami začíná i doba vysedávání na balkónech a terasách dlouho do noci, případně grilování na zahrádkách. S hlasitým vybavováním se tak snadno může dojít k rušení nočního klidu. Jak se bránit hlasitým sousedům?

O zelenou elektřinu se má soutěžit. Zdraží aukce proud českým domácnostem?

04.07.  |  Jana Poncarová

Elektrická energie na přelomu roku zdražila a další navýšení by mohly podle některých odborníků přinést aukce, v nichž by se soutěžilo o zelenou elektřinu. Novinku chystá ministerstvo průmyslu a obchodu. Názory expertů nejsou jednoznačné.

PSJ Invest prodala Main Point na Pankráci Korejcům za tři mld. Kč

28.06.

Praha 28. června (ČTK) - Developer PSJ Invest prodal kancelářskou budovu Main Point v Praze na Pankráci ze více než tři miliardy korun jihokorejské investiční společnosti Hana Financial Investment. ČTK to dnes sdělila skupina Mint Investments, která transakci zprostředkovala.

Poplatek za vklad do katastru nemovitostí se zdvojnásobí

27.06.  |  Michal Bureš

Od Nového roku si nejspíše za vklad do katastru nemovitosti připlatíte. Jak vysoký bude poplatek? A proč se zvyšuje?

Chcete ochránit svůj nemovitý majetek? Může vám pomoci svěřenský fond

24.06.  |  Lucie Mečířová

Zájem o svěřenské fondy posledních několik let neustále stoupá. Lidé do něj navíc začali vkládat i nemovitosti. Jak funguje svěřenský fond a co se stane s vloženým majetkem?

Šetří Češi? Spotřeba elektřiny a plynu oproti loňsku klesá

21.06.  |  Jana Poncarová

Od začátku letošního roku snížili Češi svoji spotřebu elektřiny i zemního plynu. Částečně za to mohou i nadprůměrné venkovní teploty, díky nimž se tolik netopilo. Zároveň klesají ceny plynu, ušetřit mohou hlavně domácnosti, které jím vytápí.

Musíte v nájmu nového spolubydlícího nahlásit majiteli bytu?

20.06.  |  Lucie Mečířová

Chcete si do nájmu nastěhovat drahou polovičku anebo jen spolubydlícího, který vám pomůže s nájmem a domácností? Ne vždy potřebujete souhlas majitele nemovitosti. Kdy ale ano?

Dražit se bude pozemek v Praze za 140 mil.Kč, patřil Chvalovskému

11.06.

Praha 11. června (ČTK) - V září letošního roku se bude dražit developerský pozemek s rozlohou 36.000 metrů čtverečních na rozhraní Střížkova a Libně v Praze. Minimální podání v elektronické dražbě, kterou organizuje aukční a realitní agentura Gavlas, bude 140 milionů korun. Jde o pozemky, které patřily bývalému fotbalovému bossovi Františkovi Chvalovskému. V tiskové zprávě o tom informovala společnost Gavlas, očekává silný zájem. Přesný termín dražby zatím není stanoven.

Českomoravská Nemovitostní koupila za miliardu budovu Crystal

11.06.

Praha 11. června (ČTK) - Realitní holding Českomoravská Nemovitostní koupil za více než miliardu korun kancelářskou budovu Crystal v Praze od holdingu CFH. Českomoravská Nemovitostní to dnes oznámila v tiskové zprávě. Hodnota jejího portfolia se nákupem Crystalu výrazně zvětšila, nyní činí asi tři miliardy korun. Budova má 14 nadzemních a čtyři podzemní podlaží, v nichž jsou i sklady či 121 parkovacích míst. Největšími nájemci v Crystalu jsou Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Všeobecná zdravotní pojišťovna, GES Group Finance a Česká lékárna.

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti?

10.06.  |  Lucie Mečířová

Budete si pořizovat byt nebo dům? Ještě před samotnou koupí byste si měli ověřit a zhodnotit hned několik důležitých faktorů. Jaké to jsou?

Jak si spočítat, jestli se vám vyplatí koupit byt na investici

06.06.  |  Redakce

V poslední době se zvyšuje zájem o nájemní bydlení. Důvodem je růst cen nemovitostí v posledních letech a také zpřísňující se podmínky na získání hypotečního úvěru. Kvůli nim a kvůli rostoucím úrokovým sazbám řada lidí na hypoteční úvěr nedosáhne a musí zvolit cestu nájemního bydlení. Vyplatí se  v takových podmínkách koupě bytu za účelem pronájmu, tedy tak zvaný investiční byt? 

CPI má u hranic na Tachovsku vybudovat průmyslovou zónu 90 ha

03.06.

Přimda (Tachovsko) 3. června (ČTK) - Devadesátihektarová zóna pro výrobu a logistiku by měla v příštích letech vzniknout v katastru pohraničního města Přimdy na Tachovsku u dálnice D5 na Německo. Developerská skupina CPI miliardáře Radovana Vítka, která skoupila pozemky poblíž osady Mlýnec, už dvakrát jednala na městském úřadu. Zatím není hotová vizualizace, řekla ČTK starostka Marie Šperková (SNK - Přimda a její obce). Pokud developer zaplní celou plochu, půjde po plzeňských Borských polích o druhý největší industriální park v Plzeňském kraji.

Co s hypotékou po skončení fixace? Nebojte se refinancování

31.05.  |  Redakce

V souvislosti se zvyšujícími se základními úrokovými sazbami je problematika hypotečních úvěrů v dnešní době velice ožehavým tématem. Mladí lidé s průměrnými příjmy na ni kolikrát ani nedosáhnou a řada těch, kterým byl úvěr v minulosti již přiznán, nyní řeší, jakou cestu zvolit, až pomine období její fixace. Pakliže se mezi ně řadíte i vy, v následujícím článku se dozvíte, jaké jsou vaše možnosti. Rada číslo jedna zní: refinancování se rozhodně nebojte.

Nezapomněli jste něco zaplatit?

27.05.  |  Redakce

Oficiální termín pro zaplacení daně z nemovitosti je 31. května. Do tohoto dne je třeba, aby měl finanční úřad peníze za daň z nemovitosti na účtě. Nezapomněli jste to letos zaplatit? Máte čas ještě do konce tohoto týdne.

Část zóny Kvasiny se kvůli úsporám možná stavět nebude

24.05.

Kvasiny (Rychnovsko) 24. května (ČTK) - Část plánované nové průmyslové zóny Solnice - Kvasiny u rostoucího závodu automobilky Škoda Auto v Kvasinách se kvůli úsporám možná stavět nebude. Již přidělenou státní dotaci na výstavbu zóny 653 milionů korun by chtěl kraj kvůli růstu nákladů navýšit o 280 milionů korun. Pokud by se menší část zóny nestavěla, mohlo by se ušetřit 205 milionů korun. Vyplývá to z materiálu ministerstva průmyslu a obchodu pro pondělní jednání vlády, který má ČTK k dispozici.

Zdražil dodavatel? Jak se bránit vysokým zálohám za energie?

24.05.  |  Jana Poncarová

Elektřina a plyn se během roku platí zálohově, většinou měsíčně nebo čtvrtletně. Společně s ročním vyúčtováním pak dodavatelé zasílají i nový rozpis záloh. Zvýšit je mohou pouze, pokud pro to mají důvod. Jak se příliš vysokým platbám za energie můžete bránit? 

Chcete změnit zálohy na energie?

21.05.  |  Martin Ježek

Platíte zálohy na energie a pokaždé vám vrací peníze? Přeplatek je samozřejmě příjemná zpráva, ale tento druh spoření u dodavatelů energie se zrovna nedoporučuje, například úroky vám tam rozhodně nenaskočí. Lepší je si zálohy rozumně nastavit.

Investor nákupního centra chce po Prostějovu 320 mil. Kč

20.05.

Prostějov 20. května (ČTK) - Developerská společnost Manthellan požaduje po prostějovské radnici 320 milionů korun jako náhradu škody za to, že v centru města nemůže investovat zhruba miliardu korun do dlouho plánovaného obchodního domu Galerie Prostějov. \"Obdrželi jsme předžalobní výzvu,\" řekla dnes na dotaz ČTK mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová. Projekt nákupního centra se nepodařilo uvést v život poté, co radnice loni změnila názor na platnost smlouvy o smlouvě budoucí, která se týkala Galerie Prostějov.

Tempo růstu cen bytů v Česku na konci loňského roku zvolnilo

20.05.

Praha 20. května (ČTK) - Tempo růstu cen bytů v Praze a krajských městech na konci loňského roku zvolnilo. Ceny meziročně vzrostly v průměru o 6,5 procenta na 57.200 korun za metr čtvereční. To je nejnižší růst za poslední dva roky, od kdy jsou údaje k dispozici. Nejdražší byla Praha (77.400 Kč za metr čtvereční, růst o 9,3 pct), nejlevnější Ústí nad Labem (16.300 Kč), kde ovšem byty meziročně zdražily o 18,1 procenta. Naopak v Olomouci byty zdražily o 4,6 procenta. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte, která prostřednictvím portálu cenovamapa.org zpracovává informace o prodejních cenách z kupních smluv evidovaných v katastru nemovitostí.

Stěhujete se? Podívejte se, jak neudělat chybu při přepisu energií

17.05.  |  Jana Poncarová

Když se stěhujete, jednou z mnoha věcí, kterou musíte vyřídit, je přepis energií. Nevyhnete se vyplňování formulářů a žádostí či dokládání dokumentů. Na co nezapomenout? A jak se vyhnout pokutě, kterou si někteří dodavatelé mohou naúčtovat? 

Tipy, jak výhodně refinancovat hypotéku

16.05.

Končí vám fixace hypotéky, tak teď přemýšlíte, co s tím. Podívejte se, co s hypotékou udělá prodloužení doby splácení nebo změna výše měsíčních splátek.

Břežanský zámek, kde bydlel Heydrich, někdo koupil za 38,7 mil.Kč

10.05.

Panenské Břežany (u Prahy) 10. května (ČTK) - Dolní zámek v Panenských Břežanech u Prahy, který za druhé světové války obýval zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich, dnes zájemce v dražbě koupil za 38,7 milionu korun. ČTK to zjistila na webu exekutorského úřadu. Elektronická dražba trvala 1,5 hodiny, vyvolávací cena byla 30 milionů korun.

Na dodavatele si stěžovalo nejvíce lidí v historii. Problémem jsou smlouvy i podomní prodej

10.05.  |  Jana Poncarová

Někteří dodavatelé se loni činili, a tak na ně lidé poslali nejvíce stížností v historii. Potíže měli například s fakturami, při změně obchodníka nebo při zprostředkování aukcí. Podle spotřebitelských poraden by si lidé měli dávat pozor na to, co podepisují. Nejvíce rizik totiž přináší podomní prodej.

Příspěvek na bydlení 2019: kdo na něj má nárok a jak se vypočítá?

10.05.  |  Redakce

Příspěvky na bydlení jsou určeny pro sociálně slabší domácnosti, jejichž příjmy nestačí na pokrytí potřebných výdajů za nájem, energie a jiné poplatky spojené s bydlením. Aby měl občan na finanční pomoc nárok, musí mít v objektu, na který příspěvek požaduje, trvalé bydliště. Výše příspěvku pak závisí na celkových příjmech domácnosti.

Bývalé vojenské sklady v Olomouci byly vydraženy za 353 mil. Kč

09.05.

Olomouc 9. května (ČTK) - Rozlehlý areál bývalých vojenských skladů v sousedství rušné Velkomoravské ulice v Olomouci, který už léta bez užitku chátrá, byl dnes v elektronické aukci vydražen za 353 milionů korun. Vyvolávací cena byla 300 milionů korun. ČTK informaci získala na portálu www.e-drazby.cz, který aukci areálu organizoval. Jméno vydražitele nebylo zatím zveřejněno. Realitní transakci připravil insolvenční správce Net Media Group Jan Klváček. Firma Net Media Group pozemky a budovy vojenských skladů vlastní, přičemž od října 2017 je v konkurzu.

Hypotéky nejspíše podraží, jaké máte alternativy?

09.05.  |  Michal Bureš

Česká národní banka poměrně často šlape žadatelům o hypoteční úvěr za krk. Omezuje možnosti poskytování hypoték a také zvyšuje úrokové míry. Jaké máte alternativy k hypotečnímu úvěru?

Cena plynu klesá

08.05.  |  Euro.cz

Na energetických burzách začala klesat cena plynu. Proč tomu tak je? Přečtěte si analýzu, proč klesá cena, kolik teď plyn stojí a kolik plynu je momentálně na evropském trhu.

Jak si Česko vede v cenách nájmů oproti zbytku Evropy?

06.05.  |  Lucie Mečířová

Ceny nájmů rostou, koupit nemovitost je stále složitější a hůře dosažitelné. Právě proto výrazně stoupá poptávka po pronájmech. Jak jsou na tom Češi s cenami nájmů v porovnání s ostatními zeměmi a jaké to má důsledky na současný trh s nemovitostmi?

Lze získat dodatečné stavební povolení?

02.05.  |  Lucie Mečířová

Myslíte si, že vám nemůžou nakázat, abyste zbourali dům, který si tak pracně stavíte? Pak jste na omylu. Pojďme se společně podívat, kdy vám může úřad přikázat odstranění stavby a jak sehnat dodatečné stavební povolení.

Průměrná cena nových bytů v Praze do dubna stoupla o 18,2 pct

25.04.

Praha 25. dubna (ČTK) - Průměrná cena nových prodaných bytů v Praze na konci března meziročně vzrostla o 18,2 procenta na 104.666 korun za metr čtvereční. Tempo růstu se proti konci roku 2018 mírně snížilo. Počet prodaných nových bytů meziročně zůstal na 1200. Vyplývá to z údajů developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group, které dnes zveřejnily na tiskové konferenci.

Hledáte střednědobý nájem? Hledání vám usnadní služba Flatio

25.04.  |  Lucie Mečířová

Hledáte střednědobý nájem? Potřebujete se někde ubytovat na dobu, která nebude delší než 1 rok? Možná vám mohou pomoct služby od českého startupu Flatio.

Podmínky činnosti realitních makléřů se zřejmě zpřísní zákonem

24.04.

Praha 24. dubna (ČTK) - Požadavky na realitní makléře a podmínky jejich činnosti zřejmě budou stanoveny zákonem. Makléři by měli být podle vládního návrhu bezúhonní, kvalifikovaní a pojištění, měli by mimo jiné sdělit klientům výši své provize za zprostředkování prodeje či pronájmu nemovitosti. Změny přináší nový zákon o realitním zprostředkování, jehož předlohu dnes Sněmovna po dvou hodinách posuzování v prvním kole podpořila. Normu nyní projednají sněmovní výbory hospodářský a ústavně právní.

Daň z nemovitosti 2019: už vám přišla složenka?

24.04.  |  Redakce

Daň z nemovitosti je splatná do 31. května každý rok. Víte, jak velkou daň budete platit, kam ji musíte zaplatit a jaké jsou pokuty za pozdní zaplacení?

Zájem o úvěry na bydlení začíná pomalinku růst

23.04.  |  Luboš Svačina

Po dvou hubených měsících došlo v březnu k mírnému oživení poptávky po úvěrech na bydlení. Banky a stavební spořitelny v uplynulém měsíci poskytly úvěry za téměř 20 miliard. Čtvrtletní výsledky hypotečních bank jsou však nejhorší za posledních 5 let. Co je příčinou?

Letošní výdaje bytového fondu se zvýší o 750 milionů korun

18.04.

Praha 18. dubna (ČTK) - Letošní výdaje Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) se proti původně schváleným plánům zvýší o 750 milionů na 3,48 miliardy korun. Vládní návrh dnes schválila Sněmovna. Na dotace obcím pro výstavbu nájemních sociálních bytů půjde 650 milionů korun. Dvojnásobně na 200 milionů korun se zvýší objem peněz na dotace obcím pro obnovu veřejných prostranství.

Dodavatelé elektřiny ovládají on-line svět. Co vyřídíte přes počítač nebo mobil?

18.04.  |  Jana Poncarová

Už několik let můžete změnit zálohu nebo reklamovat vyúčtování on-line přes zákaznický portál. Dodavatelé postupně rozšiřují požadavky, které přes internet vyřídíte. Nově vznikla třeba aplikaci pro odečet, jež sama navrhne úpravu záloh, možný je i přechod k jiné společnosti bez jediného papíru. 

Jak zažádat o dotace z Nová zelená úsporám?

18.04.  |  Lucie Mečířová

Zalíbil se vám některý z programů od Nová zelená úsporám? Uvažujete o tom, že chcete rekonstruovat dům anebo uspořit na energiích? Přečtete si, kolik díky projektu můžete ušetřit a jak si zažádat o dotaci.

Kolik lze uspořit se zelenými technologiemi?

15.04.  |  Lucie Mečířová

Ceny elektřiny stoupají a mnoho lidí přemýšlí nad tím, jak uspořit na ohřevu s ohledem na míru životního komfortu. Lze ušetřit a ještě třeba trochu něco navíc vydělat nejen na úsporných technologiích v rodinných domech, ale třeba i v panelákovém nebo činžovním domě?

Trest pro dodavatele energií: Milionové pokuty za podomní prodej

12.04.  |  Jana Poncarová

Za nekalé obchodní praktiky rozdal v poslední době Energetický regulační úřad milionové pokuty. Dodavatelé se provinili při telefonickém i podomním prodeji, když používali nátlak nebo zamlčovali skutečnosti. Nesprávné, zavádějící nebo nepřesné informace přitom podle odborníků vedou spotřebitele k chybným rozhodnutím.

Chata v záplavové nebo povodňové oblasti: pojistí vám ji vůbec?

12.04.  |  Lucie Mečířová

Chcete si koupit chatu na rekreaci? Anebo už ji rovnou máte vybranou? A prověřili jste si, že není v povodňové oblasti? Pokud bude a dojde k záplavě, hrozí, že vám pojišťovna neproplatí škodu, a to i když budete platit vysokou pojistku.

Může vás pronajimatel vyhodit z nájmu kvůli psovi nebo kouření?

08.04.  |  Lucie Mečířová

Domácí mazlíčky, kuřáky anebo kolikrát dokonce ani děti pronajimatelé ve svých bytech nechtějí. Když už jste ale jednou v nájmu a pořídíte si psa anebo začnete kouřit, může vás vlastník vyhodit? Co na to říká zákon anebo nájemní smlouva?

Elektřinu ze slunce nebo větru můžete mít i ve své zásuvce. Je ale dražší

05.04.  |  Jana Poncarová

V posledních pěti letech výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů v Česku stagnuje. Vláda i výrobci hledají možnosti, jak ji znovu nastartovat. Dodavatelé zase lákají spotřebitele na speciální zelené tarify, kdy jim do zásuvek proudí jen ekologicky vyrobený proud. Rozhodující je ale pořád cena. 

ČNB ponechala sazby beze změny. Sazby hypoték dál klesají

05.04.  |  Luboš Svačina

Hypoteční sazby klesají a klesat nejspíše ještě budou. Cenový průměr měřený indexy GOFI v březnu klesl na 3procentní hranici. V praxi však není těžké nalézt banku nabízející své hypoteční úvěry se sazbou začínající 2kou.

Rozhovor: Je možné, že budou zrušeny zpřísněné podmínky pro hypotéky?

03.04.  |  Lucie Mečířová

Chtěli byste si v blízké době zkusit zažádat o hypotéku, ale nevíte, zdali se vyplatí čekat na pokles cen nemovitostí? Dá se vůbec v budoucnu nějaký očekávat? To si přečtěte v našem rozhovoru.

Na co nezapomenout při předání zakoupené nemovitosti?

02.04.  |  Lucie Mečířová

Koupili jste si dům nebo byt? Hypotéka, platba a smlouva jsou vyřízeny a vám už nezbývá nic jiného, než si nemovitost převzít? Přečtěte si, na co byste při předání rozhodně neměli zapomenout.

Vítkově CPI klesl zisk o devět procent, tržby stouply o 17 pct

01.04.

Praha 1. dubna (ČTK) - Realitní skupině CPI Property Group, jejímž většinovým akcionářem je podnikatel Radovan Vítek, loni klesl čistý zisk meziročně o devět procent na 631 milionů eur (16,3 miliardy korun). Tržby vzrostly o 17 procent na 604 milionů eur (15,6 miliardy korun). Firma zveřejnila výsledky na svých stránkách.

Chcete prodat nemovitost prostřednictvím realitky?

01.04.  |  Martin Ježek

Máte nemovitost a chcete ji prodat. Samozřejmě, že by to měl být výhodný prodej. Jak to udělat, abyste byli spokojení a neměli z transakce zahořklý nebo ukřivděný pocit?

3 kroky k dobrému světlu. Jak vybrat LED žárovku?

29.03.  |  Jana Poncarová

Stačí jedno stisknutí vypínače a tmavý pokoj prozáří světlo. Aby bylo opravdu dobré, je třeba obezřetně vybrat žárovku. Zatímco u klasických „edisonek“ se výběr podřizoval výkonu, u moderního osvětlení rozhodují další kritéria.

Jak si říct o dotace na dešťovou vodu?

22.03.  |  Jana Poncarová

Loni na podzim přibylo do dotačního programu Dešťovka dalších 100 milionů korun. Příspěvek až 55 tisíc korun mohou získat domácnosti, které chtějí zachytávat dešťovou vodu pro zalévání zahrady, 105 tisíc korun je připraveno na složitější systémy. Dotace se vztahují i na chaty a chalupy, pokud v nich lidé trvale žijí.

Trh s úvěry na bydlení zamrznul. Oživení je však na obzoru

22.03.  |  Luboš Svačina

Banky a stavební spořitelny v průběhu února poskytly úvěry za 14,5 mld. Kč. Oproti loňskému roku klesla produkce úvěrů na bydlení o 32 procent. Znatelný pokles je viditelný jak v oblasti stavebního spoření, tak hypoték. Jaké jsou důvody a jak dlouho bude trvat toto ochlazení?

Nájem nebo podnájem? Je v tom velký rozdíl

21.03.  |  Lucie Mečířová

Mnozí se mylně domnívají, že nájem a podnájem je totéž. Rozhodně tomu ale tak není. Jaké jsou zásadní rozdíly a u kterého bydlení budete omezenější

Jak ochránit sebe i nemovitost před nesolidním nájemníkem

19.03.  |  Lucie Mečířová

Chcete začít pronajímat nemovitost, ale bojíte se, že najdete špatného nájemníka? Jak si jej jako nájemce můžete prověřit? Co máte o nájemníkovi právo vědět a jak často chodit kontrolovat byt?

Kvíz: otestujte si, jaké jsou vaše šance na získání hypotéky

18.03.  |  Lucie Mečířová

Chcete si letos zkusit zažádat o hypotéku na vlastní dům nebo byt? Zkuste si náš kvíz, díky kterému alespoň orientačně zjistíte, jaké jsou vaše šance na získání nejžádanějšího úvěru na bydlení.

Prodejci elektřiny změnili taktiku. Na co si dát pozor?

15.03.  |  Jana Poncarová

Většina obcí a měst zakázala podomní prodej. To ale neznamená, že si prodejci elektřiny nebo zemního plynu dali pauzu. Domácnosti oslovují telefonicky. Když se na schůzku předem objednají, nejde už o podomní prodej. Rizika ovšem přináší úplně stejná. 

Šetřím, šetříš, šetříme

14.03.  |  Martin Ježek

Snažíte se, ale přesto nejste schopni ušetřit? Na účtu vám po zaplacení všech nezbytných měsíčních výdajů nic nezbude? Zkusme se podívat, jestli se nějaké možnosti skutečně nenabízejí.

Obchodní zónu v H.Králové koupil od firmy Tesco investiční fond

12.03.

Hradec Králové 12. března (ČTK) - Obchodní zóna u hypermarketu Tesco poblíž královéhradecké výpadovky na Pardubice změnila majitele. Od britské firmy Tesco ji koupil investiční fond Conseq Realitní, který spadá pod firmu Conseq Funds investiční společnost. Oba subjekty jsou součástí koncernu Conseq. ČTK to dnes řekla zástupkyně investora Pavla Lorencová. Částku, kterou fond za zónu zaplatil, neuvedla. Největšími nájemci v prodané obchodní zóně jsou firmy ASKO-NÁBYTEK, Electro Word, Okay nebo STAHLGRUBER CZ.

Hypoteční sazby se vracejí pod 3 procenta

12.03.  |  Luboš Svačina

Nabídkové sazby hypoték dál klesají. V průběhu února zlevnilo své hypotéky 6 bank, mezi kterými nechyběly ani 3 největší poskytovatelé. Jak se budou vyvíjet sazby dál?

CPI miliardáře Vítka vydala další dluhopisy za osm miliard korun

11.03.

Praha 11. března (ČTK) - Realitní skupina CPI Property Group, jejímž většinovým akcionářem je podnikatel Radovan Vítek, vydala další dluhopisy za 350 milionů dolarů (osm miliard korun). Obchodují se na burze Euronext v Dublinu. Společnost to dnes ČTK oznámila v tiskové zprávě. CPI navázala na únorovou emisi, kdy vydala v Hongkongu obligace za 1,3 miliardy korun.

Silní zůstávají silní. „Škatulata hýbejte se“ se na energetickém trhu nekonala

08.03.  |  Jana Poncarová

Českým domácnostem a firmám dodává energii kolem osmdesáti dodavatelů. Někteří z nich počítají zákazníky na stovky, jiní na sta tisíce. Ačkoli letos změnil dodavatele rekordní počet odběratelů, žádná velká „škatulata hýbejte se“ se nekonala. Kdo má kolik zákazníků? A vypovídá počet odběrných míst o kvalitě dodavatele? 

Jak koupit na hypotéku nemovitost v dražbě nebo aukci

05.03.  |  Lucie Mečířová

Chcete letos kupovat nemovitost? Plno lidí zkouší internetové aukce a dražby, které se začínají těšit čím dál větší oblibě. Lze v nich ale koupit dům či byt na hypotéku?

Výdaje bytového fondu se zvýší o 750 milionů Kč, schválila vláda

04.03.

Praha 4. března (ČTK) - Letošní výdaje Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) se proti původně schváleným plánům zvýší o 750 milionů na 3,48 miliardy korun. Důvodem jsou plánované dotace obcím na výstavbu nájemních sociálních bytů, na které má jít 650 milionů korun. Dvojnásobně na 200 milionů korun se pak má zvýšit i objem peněz, který je připraven na dotace obcím pro regeneraci veřejných prostranství. Navýšení má být kryto penězi fondu bez nároku na státní rozpočet. Schválila to dnes vláda, informovala na tiskové konferenci po jednání vlády ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Nejčastější chyby, které nás u dodavatelů mohou stát tisíce korun

01.03.  |  Jana Poncarová

Když se nám nelíbí, jak s námi dodavatel energie komunikuje, můžeme odejít. Stejnou možnost máme, když zdraží. Podle spotřebitelských poradců ale svá práva využíváme málo, zatímco své povinnosti mnohdy ani neznáme. Často se pak zbytečně dostáváme do problémů.

Letošní výdaje bytového fondu se mají navýšit o 750 milionů korun

28.02.

Praha 28. února (ČTK) - Letošní výdaje Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) se mají proti původně schváleným plánům navýšit o 750 milionů na 3,48 miliardy korun. Důvodem jsou plánované dotace obcím na výstavbu nájemních sociálních bytů, na které má jít 650 milionů korun. Dvojnásobně na 200 milionů korun se pak má navýšit i objem peněz, který je připravený na dotace obcím pro regeneraci veřejných prostranství. Navýšení má být kryto penězi fondu bez nároku na státní rozpočet. Návrh v pondělí projedná vláda. Plánované příjmy fondu zůstanou na dříve uvedené výši 779 milionů korun.

Investice do nemovitostí v Česku loni klesly skoro o třetinu

27.02.

Praha 27. února (ČTK) - Objem investic do nemovitostí v Česku loni meziročně klesl o 30 procent na 2,62 miliardy eur (přibližně 67,2 miliardy Kč). Nižší byl také počet transakcí, a to o 27 procent. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Colliers International, podle které pokles souvisí s nedostatkem kvalitních nemovitostí na prodej.

Čím dál oblíbenější realitní aukce: co od nich očekávat?

27.02.  |  Lucie Mečířová

Chcete si koupit nebo prodat nemovitost a makléři vás lákají na realitní aukce? Na čem stojí jejich princip? A budou spíš výhodné pro kupujícího nebo pro prodávajícího?

Leden přinesl znatelný pokles počtu i objemu sjednaných hypoték

25.02.  |  Luboš Svačina

V lednu výrazně klesl počet i objem sjednaných hypoték, který byl nejnižší za poslední 4 roky. Průměrná úroková sazba poskytnutých hypoték sice vzrostla, ale dobrou zprávou je, že nabídkové sazby již klesají.

CPI zavře nákupní centrum v Čestlicích, statik doporučil demolici

22.02.

Praha 22. února (ČTK) - Realitní skupina CPI Property Group dnes ukončila provoz svého nákupního centra Spektrum v obchodní zóně v pražských Čestlicích. Budovu čeká demolice, doporučil ji statický posudek. CPI chce po zbourání budovy na jejím místě postavit nové obchodní centrum, otevřít by se mělo koncem příštího roku. Skupina CPI to oznámila ČTK.

Přes 371 tisíc domácností loni změnilo dodavatele. I proto, že se zdražovalo

22.02.  |  Jana Poncarová

Od loňského jara se mluvilo o zdražování elektřiny. I to je jeden z důvodů, proč podle analytiků změnilo loni dodavatele o téměř sto tisíc domácností více než v roce 2017. Svůj díl na tom mají i telefonisté. Část dodavatelů je totiž začala využívat místo podomních prodejců.
« Předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.