Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Jaké doklady budete pro zahájení stavby domu? A kam pro ně?

08.07.  |  Redakce

Chystáte se začít stavět dům a nevíte, jaké povolení potřebujete? Podívejte se na výčet dokladů a potvrzení, které budete ke stavebnímu povolení potřebovat.

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

21.01.

Praha 21. ledna (ČTK) - Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda dnes schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Kdo vlastní české hokejové kluby?

21.01.  |  Michal Bureš

Kdo vlastní české extraligové kluby? Jedná se o bývalé hokejisty, papaláše, města či miliardáře vlastníci klub jako spolek?

Banky loni poskytly hypotéky za více než 220 miliard. Hypotéky již nezdražují

18.01.  |  Luboš Svačina

Objem sjednaných hypoték v prosinci meziročně klesl o 25,8 %. Necelých 15 miliard již nestačilo k tomu, aby banky překonaly objemový rekord z roku 2017. Úrokové sazby hypoték přestaly růst a některé banky dokonce oznámily snížení sazeb.

Jaké přílohy je třeba dodat k daňovému přiznání k dani z nemovitosti?

18.01.  |  Michal Bureš

Kolem přiznání k dani z nemovitostí koluje spousta mýtů. Jaké přílohy dodat k daňovému přiznání k dani z nemovitých věcí? Je nutné dodávat výpis z katastru nemovitostí?

Kam se pohne cena elektřiny? A je lepší fixace, nebo aukce?

17.01.  |  Jana Poncarová

Elektřinu od nového roku zdražila většina dodavatelů. Zohlednili tak dlouhodobý nárůst ceny silové elektřiny na burzách. Podle analytiků sice na trzích přijde ochlazení, ale na výrazné zlevňování se české domácnosti těšit nemohou. Je lepší si cenu fixovat, nebo ji nakoupit pomocí aukcí?

Pražské nákupní centrum Novodvorská má nového vlastníka

15.01.

Praha 15. ledna (ČTK) - Francouzská realitní společnost Klepierre prodala pražské nákupní centrum Novodvorská Plaza investiční firmě Bluehouse. Hodnotu transakce firmy nesdělily. ČTK o tom dnes informovala společnost CBRE, která nového majitele zastupovala.

Růst cen bytů nekončí. Dostupnost bydlení se dál zhoršuje

14.01.  |  Luboš Svačina

Průměrná cena bytů před třemi měsíci překonala hranici 3 milionů korun a bohužel ani v prosinci se růst tohoto ukazatele nezastavil. Výsledkem je další zhoršení dostupnosti bydlení.      

Rok 2019 přináší zdražení tepla z tepláren. Připlatíme si stokoruny ročně

11.01.  |  Jana Poncarová

Domácnostem v roce 2019 zdraží teplo. O kolik se faktury navýší, bude záležet hlavně na palivu, jež teplárna používá. Teplo z uhlí zdraží v průměru o 5 %, v případě zemního plynu bude nárůst cen o něco nižší. Lidé si za teplo v průměru připlatí o několik stokorun ročně.

Central Group koupil od PSN pozemek na Zličíně za dvě miliardy

10.01.

Praha 10. ledna (ČTK) - Developer Central Group koupil od Pražské správy nemovitostí (PSN) průmyslový areál v Praze Zličíně, kde původně sídlil Siemens. Na pozemku o rozloze 360.000 metrů čtverečních chce postavit byty s občanskou vybaveností včetně několika mateřských škol. ČTK to dnes sdělila mluvčí Central Group Marcela Fialková. Ani jedna strana cenu transakce nezveřejnila, odborníci ji odhadují zhruba na dvě miliardy korun.

Hypotéky 2019: Co všechno nově musíte splnit? Jak zlepšit svoje šance?

10.01.  |  Pavel Bambásek

Od října minulého roku se výrazně zpřísnila pravidla pro poskytnutí hypotéky. Abyste mohli o hypotéku vůbec požádat, musíte mít nově naspořeno více peněz z vlastního. Kromě výše čistého měsíčního příjmu je také zásadní, zda máte dluhy jinde.

E15: Hotel Evropa v centru Prahy má nového majitele

09.01.

Praha 9. ledna (ČTK) - Secesní hotel Evropa v centru Prahy koupil od společnosti Julius Meinl zakladatel cestovní kanceláře Exim Tours Ferid Nasr. Chce z něj udělat nejluxusnější hotel ve střední Evropě. Informoval o tom server E15. Hotel je nyní v rekonstrukci, otevřít má na konci příštího roku. Provozovat ho bude celosvětový řetězec Marriott prostřednictvím své značky luxusních hotelů W Hotels.

Lidé si loni na bydlení půjčili přes 290 miliard

09.01.  |  Luboš Svačina

Známe listopadové obchodní výsledky bank a stavebních spořitelen. Na hypotékách banky rozpůjčovaly téměř 19,5 miliardy korun. Stavební spořitelny přidaly dalších bezmála 6 miliard. V obou případech produkce meziročně vzrostla. Jaký bude celoroční výsledek?

Pinkasův palác na pražské Kampě vydražila před Vánoci PPF Reality

08.01.

Praha 8. ledna (ČTK) - Pinkasův palác na pražské Kampě vydražila před Vánoci za 480 milionů korun společnost PPF Reality, která patří do holdingu PPF Real Estate. ČTK to dnes sdělila mluvčí PPF Zuzana Migdalová. Dosud největší nedobrovolné dražby v ČR se 20. prosince zúčastnily dva subjekty, vítěz si tehdy nepřál zveřejnit svoji totožnost. Podnět k dražbě dala PPF banka, vyvolávací cena byla o deset milionů nižší.

Hypotéka jako luxus, který si dovolí málokdo

08.01.  |  Euro.cz

Rostou hypoteční sazby, rostou ceny nemovitostí a také se loni zpřísnily podmínky pro hypotéky. Takže kdo si může hypotéku vůbec dovolit?

Hartenberg prodal Orchard, největší kancelářský park v Ostravě

07.01.

Praha 7. ledna (ČTK) - Hartenberg Holding prodal největší kancelářský park v Ostravě Orchard Office Park společnosti BHS Real Estate Fund. Hodnota transakce přesáhla 1,4 miliardy Kč. Orchard nabízí 34.000 metrů čtverečních moderních kanceláří ve třech budovách a dokončen byl v roce 2009. Hartenberg, který patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), o tom dnes informoval ČTK.

Jak poznáte úsporný spotřebič? Plusy u „áček“ pravděpodobně zaniknou

07.01.  |  Jana Poncarová

Plusy u písmene A matou spotřebiče, a tak Evropská unie společně s výrobci připravuje změnu stupnice, podle níž spotřebitelé poznají úsporné domácí spotřebiče, třeba ledničky a pračky. Nová stupnice by měla mít škálu od A do G. Cílem změn je ulehčit zákazníkům nalezení energeticky úspornějších výrobků a umožnit jim tak snížit spotřebu energie, tedy i výdaje.

Nové ceny elektřiny 2020. Státem regulovaná položka zdražuje o 1,3 %

06.01.  |  Jana Poncarová

Více než polovinu z ceny elektřiny tvoří regulovaná položka. Její výši každý rok na sklonku listopadu zveřejňuje Energetický regulační úřad. Příští rok mírně poroste, stejně jako obchodní složka. Lidé si podle své spotřeby připlatí desítky až stovky korun.

Počet veřejných dražeb v Česku loni klesl o 12 procent na 1749

03.01.

Praha 3. ledna (ČTK) - Počet dražeb v Česku loni meziročně klesl o 11,6 procenta na 1749, od roku 2000 byl tak nejnižší. Objem odhadních cen draženého majetku vzrostl o 0,8 procenta na 5,53 miliardy Kč. V porovnání s rekordním rokem 2002 se počet snížil zhruba o tři pětiny, objem klesl o dvě třetiny. Vyplývá to z údajů Komory dražebníků České republiky.

HN: Allianz získala za 2,8 mld. Kč kancelářské budovy na Pankráci

02.01.

Praha 2. ledna (ČTK) - Realitní divize finanční skupiny Allianz získala za 110 milionů eur (zhruba 2,8 miliardy korun) kancelářské budovy Trimaran a City Element na Pankráci. Koupila je od rakouského developera S+B Gruppe. Informovaly o tom dnes Hospodářské noviny (HN). Jde o jeden z největších tuzemských realitních obchodů loňského roku.

Plyn zdražuje. Dodavatelé zatím mlčí. Připlatíme si?

02.01.  |  Jana Poncarová

Velkoobchodní ceny zemního plynu za poslední půlrok zdražily zhruba o polovinu. Ačkoli většina dodavatelů zatím nezdražila, přiznávají, že nárůst cen budou muset zohlednit. Ceny plynu by tak podle analytiků mohly domácnostem v roce 2019 zdražit o 5 až 7 procent.

Sněmovna schválila rozpočet SFRB s výdaji 2,73 miliardy korun

21.12.

Praha 21. prosince (ČTK) - Výdaje Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) na příští rok vzrostou meziročně zhruba o čtvrtinu na 2,73 miliardy korun. Počítá s tím rozpočet fondu, který dnes schválila Sněmovna. Příjmy jsou naplánovány na 779 milionů korun a jsou meziročně o 12,8 procenta nižší.

Pinkasův palác na pražské Kampě byl vydražen za 480 milionů korun

20.12.

Praha 20. prosince (ČTK) - Pinkasův palác na pražské Kampě byl v dosud největší nedobrovolné dražbě v ČR vydražen za 480 milionů korun. Vyvolávací cena byla o deset milionů nižší. Dražby se zúčastnily dva subjekty, vítěz si nepřál zveřejnit svoji totožnost. Dražba se dnes konala v pražském hotelu InterContinental. Jejím navrhovatelem byla PPF Banka, nemovitost dosud vlastnila firma Artemis Property, která je zároveň zástavcem. Objekt se nyní rekonstruuje.

V Praze se bude dražit Pinkasův palác s vyvolávací cenou 470 mil.

20.12.

Praha 20. prosince (ČTK) - V pražském hotelu InterContinental se dnes bude dražit Pinkasův palác, který stojí na Kampě mezi Čertovkou a Karlovým mostem. Vyvolávají cena je 470 milionů korun, minimální příhoz je pět milionů. Jde o nedobrovolnou dražbu, podle makléřů je to největší dražba tohoto druhu v Česku. Akce začíná v 15:00.

Elektřina je nejdražší za sedm let. Zdražuje většina dodavatelů

20.12.  |  Jana Poncarová

O stovky až tisíce korun narostou českým domácnostem roční účty za elektřinu. Většina dodavatelů totiž zdražuje, protože rostou ceny elektřiny na energetických burzách. Nahoru je žene vysoká poptávka, ceny i uhlí i emisních povolenek. V průměru bude v roce 2019 cena elektřiny vyšší o 8 až 10 %.  

Klesnou s přísnějšími hypotékami ceny nemovitosti? Kde to platí a kde nikdy nebude?

20.12.  |  Pavel Bambásek

Počet lidí, kteří žádají o hypoteční úvěr, poklesl zhruba o pětinu. Stojí za tím přísnější podmínky České národní banky pro schvalování hypoték. Postupně se zvyšují i úrokové sazby a přibližují se třem procentům. Povede to i k menšímu zájmu o nemovitosti? Kde ceny bytů a domů klesnou? A kde k tomu možná nikdy nedojde?

Novou ředitelkou Státního fondu rozvoje bydlení je Hana Pejpalová

17.12.

Praha 17. prosince (ČTK) - Novou ředitelkou Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) se stala Hana Pejpalová (50). Ve funkci vystřídala Evu Helclovou. ČTK to dnes sdělila mluvčí SFRB Karolína Smetanová.

Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?

14.12.  |  Michal Bureš

Jaké dokumenty budete potřebovat při vkladu do katastru nemovitostí? Jak jej snadno vyřídit online?

Pinkasův palác na Kampě jde za 470 mil. Kč do nedobrovolné dražby

13.12.

Praha 13. prosince (ČTK) - Pinkasův palác na pražské Kampě jde do nedobrovolné dražby. Vyvolávací cena je 470 milionů korun a podle realitní společnosti Gaute, která má prodej na starosti, je to největší nedobrovolná dražba v Česku. Dražba bude 20. prosince v Praze a je veřejná. Jejím navrhovatelem je PPF Banka, majitelem nemovitosti a zástavcem je firma Artemis Property. Objekt je nyní v rekonstrukci.

Zdražil váš dodavatel? Právě teď můžete bezplatně odejít

13.12.  |  Jana Poncarová

Letošní podzim je ve znamení nárůstu ceny elektřiny. Ve chvíli, kdy dodavatelé zdražují, mají spotřebitelé v rukávu eso. Bez jakýchkoli sankcí totiž mohou ukončit smlouvu.

Jak si vyřídit výpis z katastru nemovitostí online?

13.12.  |  Michal Bureš

Obíhání úřadů je otrava a v Česku se pomalu začíná přecházet na online vyřizování různých tiskopisů a dokumentů. Výpis z katastru nemovitostí i další tiskoviny lze získat snadno a rychle elektronicky. Jak na to?

Jak banka rozhodne, jestli vám dá, nebo nedá půjčku?

12.12.  |  Veronika Bučková

Jestliže jste již někdy žádali v bance o úvěr, možná jste se setkali s pojmem „bonita klienta“ nebo „bonita žadatele“. Víte však, co tento pojem znamená a k čemu si banka bonitu klienta zjišťuje?

MMR spustí program na podporu výstavby sociálních bytů v březnu

11.12.

Praha 11. prosince (ČTK) - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) spustí program na podporu výstavby sociálních bytů pro města a obce v březnu 2019. Na konferenci Žofínské fórum to dnes uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). Na stavbu sociálních bytů poskytne stát obcím stoprocentní dotaci. Jde však maximálně o pětinu bytů v konkrétním domě. Na zbytek bytů si může obec vzít buď zvýhodněný úvěr z fondu bydlení, nebo klasický komerční úvěr.

Babiš požaduje přijetí stavebního zákona do r. 2021, tlačí na MMR

11.12.

Praha 11. prosince (ČTK) - Premiér Andrej Babiš považuje za prioritní, aby nový stavební zákon, který má výrazně zkrátit povolování staveb, byl schválen do konce funkčního období vlády v roce 2021. K řešení bytové krize by mohla přispět podle něj i motivace obcí státem k budování bytů pomocí dotačního programu. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) chtělo do doby, než bude nový zákon přijat, povolování staveb zefektivnit mimo jiné zavedením tzv. fikce souhlasu závazného stanoviska. Návrh ale narazil na odpor ministerstev, krajů a Nejvyššího správního soudu. Zaznělo to dnes na dvou konferencích k bytové situaci a na setkání Babiše se středočeskými starosty a vedením kraje v Praze.

Babiš: Nový stavební zákon musí být schválen do konce roku 2021

11.12.

Praha 11. prosince (ČTK) - Nový stavební zákon musí být schválen do konce funkčního období této vlády v roce 2021, je to jednoznačná priorita. Ve svém videopříspěvku to na dnešním Fóru Zlaté koruny uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Za pomalý postup při přípravě zákona kritizoval ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), vedené ministryní Klárou Dostálovou (za ANO). Harmonogram MMR přitom Babišovým představám zhruba odpovídá.

V Praze se dnes bude diskutovat o současné bytové krizi

11.12.

Praha 11. prosince (ČTK) - V Praze dnes budou odborníci na dvou konferencích diskutovat o řešení současné bytové krize. První se koná ráno v Top hotelu, druhá odpoledne na Žofíně. Ceny nemovitostí v Česku v posledních třech letech výrazně vzrostly, například v Praze zhruba o 75 procent. Nabídka bytů je dlouhodobě nižší než poptávka.

Kdy potřebujete výpis z katastru nemovitostí?

11.12.  |  Michal Bureš

Výpis z katastru nemovitostí je třeba i v případech, kdybyste to možná nečekali. Jak jej snadno získat a kolik vás to bude stát? Kde najdete informace o tom, že nemovitost je v exekuci?

Stát nabídl podruhé k pronájmu zámek Veleslavín

07.12.

Praha 7. prosince (ČTK) - Stát podruhé nabídl k pronájmu areál barokního zámku Veleslavín v Praze 6. Cenu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který má zámek z 18. století ve správě, stanovil cenu 525.000 korun měsíčně. Zájemci mohou podat nabídky do 7. ledna příštího roku. Úřad dnes zveřejnil výběrové řízení na webu. V prvním výběrovém řízení vyhlášeném v listopadu, do kterého se nikdo nepřihlásil, byla cena 750.000 korun měsíčně. Úřad chtěl původně zámek vydražit za 382 milionů korun, ministr kultury ale odvolal potřebný souhlas s dražbou. Praha usiluje o získání zámku do svého majetku.

O pronájem zámku Veleslavín nikdo neprojevil zájem

06.12.

Praha 6. prosince (ČTK) - Do výběrového řízení na pronájem areálu barokního zámku Veleslavín v Praze 6 se nikdo nepřihlásil. Cena byla stanovena na 750.000 korun měsíčně. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásí druhé výběrové řízení v pátek 7. prosince. Tentokrát bude cena za měsíční pronájem o třetinu nižší. Informaci, kterou přinesl portál SeznamZprávy.cz, ČTK potvrdil tiskový mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka. Úřad chtěl původně zámek vydražit za 382 milionů korun, ministr kultury ale odvolal potřebný souhlas s dražbou. Praha usiluje o získání zámku do svého majetku.

Ostravská Nová Karolina změnila majitele za 5,4 miliardy korun

06.12.

Praha 6. prosince (ČTK) - Nemovitostní fond ČS koupil za 5,4 miliardy korun ostravské obchodní centrum Forum Nová Karolina. Dosavadním vlastníkem centra o rozloze přes 58.000 metrů čtverečních byl společný podnik britské investiční skupiny Meyer Bergman a kanadského penzijního fondu HOOPP. Podle společnosti CBRE, která spořitelnu při nákupu zastupovala, je to největší letošní transakce v segmentu maloobchodních prostor v Česku. CBRE dnes o transakci informovala v tiskové zprávě.

Hypotec?ni? sazby rostou nad 3 procenta

06.12.  |  Luboš Svačina

Hypote?ky se sazbou zac?i?naji?ci? dvojkou se pomalu sta?vaji? minulosti?. V listopadu zachva?tila hypotec?ni? trh velka? vlna zdraz?ova?ni?. Az? na vy?jimky rostly sazby ve vs?ech banka?ch. Pru?me?r nabi?dkovy?ch sazeb vzrostl o 2 desetiny procentni?ho bodu a u nejc?aste?ji poskytovany?ch u?ve?ru? jsme jiz? nad tr?emi procenty. Sazby se nad 3 procenta vraceji? po 4 letech.

Jak získat nájemní smlouvu do obecního nebo městského bytu nejen v Brně

04.12.  |  Lucie Mečířová

Dělá vám problém najít si pronájem? Uvažujete o tom, že byste rádi bydleli v městském nebo obecním bytě? Máte ale vůbec šanci na získání nájemní smlouvy?

Má jeden žadatel šanci na získání hypotéky?

03.12.  |  Lucie Mečířová

I když hypotéky stále zpřísňují a úroky se zvyšují, poptávka po vlastním bydlení neustále roste. Velký zájem o hypoteční úvěry pak nemají jen rodiny a páry, ale i osoby, které žijí samy. Jaké jsou jejich šance na získání půjčky?

Kdo vymyslel bylinky?

28.11.  |  Martin Ježek

Léčba bylinkami je mezi lidmi velmi populární. Vracíme se tak k léčení přírodními prostředky. Ale i bylinky mohou být nebezpečné, proto je dobré se o jejich užívání předem informovat.

Plzeň příští rok nezdraží teplo, MHD, nájmy,ani daň z nemovitosti

27.11.

Plzeň 27. listopadu (ČTK) - Plzeň příští rok nezdraží teplo, MHD, nájmy městských bytů, odpady, ani daň z nemovitosti. Cena vodného a stočného vzroste o inflaci, tedy o 2,6 procenta, na 88,38 korun za metr krychlový. Vyplývá to z údajů zveřejněných na webu města.

Jsou bylinky všemocné?

27.11.  |  Martin Ježek

Možná, že znáte staré přísloví, že na každou nemoc se najde bylina. Je i není to pravda. A podle odborníků je to i tím, že ani klasická medicína nevyléčí každou nemoc.

Víte, co vám dodavatel účtuje? Vyznejte se ve faktuře za elektřinu

26.11.  |  Jana Poncarová

Otevřeli jste právě vyúčtování od dodavatele elektřiny a nevěřícně hledíte na všechna ta čísla a pojmy? Hledáte, kde je uvedena spotřeba a za co vše platíte? Připravili jsme pro vás průvodce fakturou za elektřinu.

Vítkově CPI Property Group vzrostl ve 3. čtvrtletí zisk o pětinu

23.11.

Praha 23. listopadu (ČTK) - Realitní skupině CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, ve třetím čtvrtletí stoupl čistý zisk meziročně o 19 procent na 246 milionů eur (v přepočtu 6,3 miliardy korun). Tržby stouply o 17 procent na 382 milionů eur (v přepočtu 9,82 miliardy korun). Společnost to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Poptávka po úvěrech na bydlení v říjnu zbourala všechny rekordy

23.11.  |  Luboš Svačina

Počty i objemy v říjnu sjednaných hypoték vysoko překonaly dosavadní říjnové rekordy. Hlavní příčinou je paradoxně nová regulace, která zhoršuje dostupnost úvěrů na bydlení. Jak je to možné? A co se bude dít dál?

Na prohlídky bytů k pronájmu chodí v Berlíně i stovky lidí

22.11.

Berlín 22. listopadu (zpravodaj ČTK) - Najít si v širším centru německé metropole byt k pronájmu je pro řadu lidí prakticky neřešitelným problémem. Kvůli prudce rostoucím cenám nájmů a obecnému nedostatku bytů často měsíce stráví pečlivým sledováním inzerce, návštěvami nemovitostí, na které se ve stejný den přišly podívat i stovky dalších lidí, nebo psaním motivačních dopisů ve snaze zaujmout pronajímatele. Ani to ale nemusí stačit.

Kdy bude daň z nemovitých věcí v roce 2019 platit nájemce?

21.11.  |  Lucie Mečířová

Mysleli jste si, že daň z nemovitých věcí platí pouze majitel nemovitosti? Tak to jste byli na velkém omylu. Přečtěte si, zdali jí náhodou coby nájemce nepodléháte taky.

8 nejčastějších chyb při vytápění, které zvyšují účet za teplo

19.11.  |  Jana Poncarová

Na bydlení, platby za energie nebo vodu padne zhruba pětina z rozpočtu domácností. Právě v topné sezóně roste spotřeba energií. Když při vytápění chybujete, zvyšujete svůj účet o stovky až tisíce korun. Jakým nejčastějším chybám se vyhnout?

Co je dobré vědět o příspěvku na bydlení?

19.11.  |  Lucie Mečířová

Nacházíte se ve finančně náročné životní situaci a máte problém utáhnout bydlení? Bojíte se, že skončíte pod mostem? A už jste slyšeli o příspěvku na bydlení? Mohl by vám pomoct.

Hypoteční sazby letí nahoru. Ceny bytů poprvé vystoupaly nad 3 miliony

16.11.  |  Luboš Svačina

Hypoteční sazby i ceny bytů rychle rostou, což má fatální dopad na dostupnost vlastnického bydlení. Spolu s tím od října začaly platit i nová pravidla ČNB pro posuzování žádostí o úvěr. Množina lidí, kteří dosáhnou na vlastní bydlení, se tím vším rychle zmenšuje.

Jak moc je opravdu výhodné vaše stavební spoření

16.11.  |  Redakce

Stavební spoření je považováno za bezpečný a výhodný produkt pro běžné spoření, na bydlení, pro děti i pro starší. Jak moc výhodné ale takové stavební spoření opravdu je? A opravdu vám nabídne vysoké zhodnocení?

Zvedl vám dodavatel zálohy za elektřinu? Braňte se, pokud nejsou férové

12.11.  |  Jana Poncarová

Měsíční zálohy, které každý měsíc posíláte na účet svému dodavateli, musí co nejvěrohodněji odrážet vaši spotřebu. Energetické společnosti je sice můžou navýšit, ale jen když k tomu mají důvod. Přibývá ovšem situací, kdy lidé platí víc, než by měli.

Panattoni chce v Plzni investovat přes 2 mld. Kč do hi-tech zóny

08.11.

Plzeň 8. listopadu (ČTK) - Developerská skupina Panattoni Europe chce v Plzni investovat přes dvě miliardy korun a vytvořit hi-tech průmyslovou zónu. Panattoni Pilsen Digital Park má vzniknout na 28 hektarech v areálu bývalé Škody Plzeň v lokalitě Borských teras. Rozsáhlý brownfield je momentálně prázdný, řekl dnes ČTK generální ředitel Panattoni Europe pro Česko a Slovensko Pavel Sovička. Zóna má přinést stovky pracovních míst pro vysoce kvalifikované zaměstnance.

5 věcí, které se podceňují při pojištění nemovitosti a domácnosti

08.11.  |  Lucie Mečířová

Máte pojištěný byt či dům a navíc i domácnost? Děláte moc dobře. Otázkou už jen zůstává, zdali jsou vaše pojistné smlouvy nastaveny tak, abyste z nich v případě pojistné události těžili. Ukážeme vám hned několik věcí, které se velice často podceňují a berou na lehkou váhu.

Vítkova CPI splatí všechny své dluhopisy, snižuje úvěrové náklady

07.11.

Praha 7. listopadu (ČTK) - Realitní společnost Czech Property Investments, která je dceřinou firmou skupiny CPI Property Group ovládané miliardářem Radovanem Vítkem, splatí koncem listopadu všechny své dluhopisy. Věřitelům uhradí částku přibližně 8,5 miliardy korun. CPI dnes sdělila ČTK, že ke splacení přistoupila, protože peníze může s nižšími náklady získat na mezinárodních kapitálových trzích.

Psychosomatika: je to šamanství, nebo medicína XXI. století?

07.11.  |  Martin Ježek

Souvislost mezi psychickým stavem člověka a jeho tělesným stonáním je známa dávno. Přesto se ale do povědomí současných lékařů dostává jen pomalu. Na způsoby a vůbec pozici psychosomatické léčby jsme se zeptali předsedy Společnosti psychosomatické medicíny České lékařské společnosti JEP Vladislava Chvály.

Bakala prodal nemovitosti v Karlíně realitnímu fondu Amundi CR

01.11.

Praha 1. listopadu (ČTK) - Podnikatel Zdeněk Bakala prodal skupinu nemovitostí v pražském Karlíně realitnímu fondu Amundi Czech Republic. Součástí komplexu je i multifunkční sál Forum Karlín. ČTK to dnes sdělila Bakalova mluvčí Šárka Samková. Obě strany se dohodly, že cenu transakce nezveřejní.

Veleslavínský zámek se bude dražit 30. listopadu za 382 mil.Kč

31.10.

Praha 31. října (ČTK) - Barokní zámek v pražském Veleslavíně se bude dražit 30. listopadu. Minimální cena chátrajícího komplexu je stanovena na 382 milionů korun. Dražbu schválilo ministerstvo kultury a poté ji vyhlásil správce objektu, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). ČTK o tom dnes informoval mluvčí úřadu Radek Ležatka. Proti dražbě se v září postavili zastupitelé Prahy 6.

Ceny nemovitostí dále rostly, nejvíce u bytů, nejméně u pozemků

31.10.

Praha 31. října (ČTK) - Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku ve třetím čtvrtletí meziročně dále rostly, tempo růstu ale mírně zpomalilo. Nejvíce zdražily byty, nejméně pozemky. Byty zdražily nejvíce také v porovnání s druhým čtvrtletím letošního roku. Ceny bytů rostly nejvíce v mimopražských oblastech, hlavně v Jihočeském, Karlovarském a Libereckém kraji. Na tiskové konferenci to dnes sdělili zástupci Hypoteční banky.

ČNB ve čtvrtek nejspíše opět zvýší sazby

31.10.  |  Luboš Svačina

Ve čtvrtek bude bankovní rada ČNB rozhodovat o sazbách. Očekává se další navýšení sazeb. Jak jsou na tom sazby v Česku v porovnání s dalšími evropskými zeměmi a jak se případné další zvýšení základních sazeb promítne do cen hypoték?

Centrum Nová Karolina v Ostravě kupuje Česká spořitelna

26.10.

Brno/Ostrava 26. října (ČTK) - Česká spořitelna kupuje do svého nemovitostního fondu ostravské obchodní centrum Nová Karolina. ČTK to zjistila z internetových stránek Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který transakci posuzuje.

Průměrný nájem v Praze do října vzrostl o 8,5 pct na 345 Kč/m2

26.10.

Praha 26. října (ČTK) - Průměrné nájemné bez poplatků v Praze ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostlo o 8,5 procenta na 345 korun za metr čtvereční. Za poslední dva roky stouplo téměř o čtvrtinu. Nejvíce se za poslední rok zvýšilo v Praze 9. V mimopražských regionech je nájemné v průměru zhruba poloviční, přičemž nejvyšší je v Jihomoravském kraji. Vyplývá to z aktuálních údajů developerské společnosti Trigema.

Dešťovka mění podmínky a přidává 100 milionů korun

26.10.  |  Jana Poncarová

Česká republika má za sebou další suchý rok. Řešení nedostatku vody spatřuje stát v dotacích, a tak navyšuje objem peněz v programu Dešťovka. Domácnosti se mohou hlásit o desetitisícové až statisícové příspěvky na zachytávání dešťové vody. Nově mohou dotaci získat všechny domácnosti, nejen lidé žijících v úředně potvrzených suchých oblastech.

Průměrná cena nových bytů v Praze v 3. čtvrtletí stoupla o 16 pct

24.10.

Praha 24. října (ČTK) - Průměrná cena nových prodaných bytů v Praze ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 15,5 procenta na 96.000 korun za metr čtvereční. Tempo růstu cen se však snížilo z 24 procent na konci druhého čtvrtletí. Počet prodaných bytů klesl o 12,5 procenta na 1050 a byl nejnižší od druhého čtvrtletí 2013. Vyplývá to z údajů developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group, které dnes zveřejnily na tiskové konferenci.

Zájem o úvěry na bydlení v září lámal rekordy

19.10.  |  Luboš Svačina

Od října začínají platit nová doporučení ČNB ohledně posuzování příjmů žadatelů o úvěr. Mnoho lidí si chtělo sjednat úvěr ještě za starých podmínek. Banky a stavební spořitelny v září poskytly úvěry za 27,1 mld. Kč a přepsaly dosavadní rekordy. Co se bude dít dál?

Ceny elektřiny se domácnostem prodraží až o 15 %. Kdy můžete odejít k jinému dodavateli?

19.10.  |  Lucie Mečířová

Léta snižování cen energií jsou u konce. Teď nás bude čekat zdražování. Musíte vyšší ceny tolerovat anebo můžete odejít za levnějším dodavatelem elektřiny? Pravda je někde na pomezí.

Do dalšího pokusu o dražbu Krejčířovy vily se nikdo nepřihlásil

16.10.

Praha 16. října (ČTK) - Ani do dalšího pokusu o dražbu větší černošické vily uprchlého Radovana Krejčíře, který si v Jihoafrické republice odpykává trest 35 let vězení, se nepřihlásil žádný zájemce. Vyplývá to z údajů na portálu e-drazby.cz. Podle informací ČTK se může další pokus uskutečnit nejdříve za čtyři měsíce, vyvolávací cena zůstane na 48,6 milionu korun.

Jak prodat byt co nejdráže? Nepodceňujete profesionální fotky a home staging

16.10.  |  Pavel Bambásek

Chcete byt prodat co nejdráže? Pak se určitě soustřeďte ta to, jak ho budete prezentovat! Neváhejte investovat do home stagingu a také do profesionálního fotografa. Pak to zvládnete i bez realitky!

Zpřísnění podmínek pro hypotéky se může dotknout i refinancování

16.10.  |  Lucie Mečířová

Chcete si brát v blízké době hypotéku anebo refinancovat stávající úvěr? Pak buďte na pozoru. Hypotéky se zase zpřísnily a nové podmínky se do jisté míry můžou vztahovat i na refinancování. Co se pro vás tedy může změnit?

Účty za elektřinu narostou o stovky až tisíce korun. Záleží na tom, zda jen svítíte nebo i topíte

12.10.  |  Jana Poncarová

Většina domácností bude mít dražší účty za elektřinu. Dodavatelé totiž postupně zdražují. Velké energetické firmy už ceníky zvýšily, další společnosti se na to chystají. Hlavní vlna nárůstu cen má podle expertů nastat na podzim nebo po Novém roce.

Zdražování elektřiny přeje šmejdům. Jak nenaletět?

05.10.  |  Jana Poncarová

Elektřina zdražuje, což dává podomním prodejcům do ruky argument, proč byste měli kývnout právě na jejich akční nabídku. Nejde přitom jen o návštěvy obchodníků u vás doma. Na pozoru se mějte také při telefonátu – smlouvu lze totiž sjednat i na dálku.

5 případů, kdy se neplatí daň z příjmu z prodeje nemovitosti

04.10.  |  Lucie Mečířová

Prodáváte nemovitost? Tak to určitě víte, že utržené peníze bude třeba řádně zdanit. Anebo ne? Podívejte se s námi hned na 5 případů, ve kterých se daň z příjmu z prodeje nemovitosti rozhodně platit nemusí.

Jakou povinnou výbavu musíte vozit v autě od 1. října?

02.10.  |  Kopún Abrahám

1. října 2018 se změnily požadavky na povinnou výbavu v autě? Například autolékarnička už nemá expiraci a nemusí se měnit. Jaké další změny nastaly a jste na ně připravení?

ČNB zvýšila základní sazby. Budou reagovat i banky a hypotéky?

01.10.  |  Luboš Svačina

Bankovní rada ČNB na svém zasedání v minulém týdnu podle všech předpokladů zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 25 bazických bodů na 1,50 %. Současně rozhodla o zvýšení lombardní sazby na 2,50 % a diskontní sazby na 0,50 %.

Jak ušetřit tisícovky za teplo? Nepodceňujte přípravu na topnou sezónu

27.09.  |  Jana Poncarová

S nástupem chladných dnů se začínají pomalu roztápět radiátory i kamna. O nákladech za nadcházející topnou sezónu rozhodují nejen ceny paliva a energií, ale také příprava otopné soustavy. Na co se zaměřit?

Zpřísnění pravidel pro poskytování úvěrů se blíží. Lidé se předzásobují

26.09.  |  Luboš Svačina

Srpnové výsledky bank a stavebních spořitelen jsou venku. O úvěry na bydlení je zájem, který překračuje i loňská maxima. Jedním z důvodů je rychle se blížící zpřísnění pravidel pro posuzování příjmů žadatelů o úvěr. Jak se tato změna promítá na trhu s úvěry na bydlení?

Jak na "novou" hypotéku dosáhnou lidé s minimální či průměrnou mzdou?

26.09.  |  Michal Bureš

4 příklady vám ukáží, jak nové podmínky ČNB omezí vaše možnosti při získání hypotéky. Podmínky začnou platit již 1. října 2018. Jaké musíte mít mzdy a úspory, abyste dosáhli na průměrnou hypotéku? A jakou hypotéku si může dovolit člověk s minimální a průměrnou mzdou?

S novým školním rokem se shánějí pronájmy. Na co si dát pozor?

25.09.  |  Martin Ježek

Začal nový školní rok a města, ve kterých jsou školy, zažívají první nápory studentů. Pokud jsou přespolní, tak si krom studia shánějí také místo k bydlení. Pokud z nějakého důvodu neklapnou koleje, je na čase se podívat na nabídku pronájmů. A my si řekneme, na co si při tom dát pozor.

Od 1. října se zpřísňují podmínky k získání hypotéky!

25.09.  |  Michal Bureš

Od 1. října se opět zpřísňují podmínky a my vám ukážeme, co vše musíte nově splnit, abyste získali hypotéku. Kolik mít ušetřeno a jakou mít mzdu? Jaké jsou sazby hypoték? A co státní půjčka?

Jak pořídit nemovitost v exekuci?

14.09.  |  Michal Bureš

Koupit nemovitost od vlastníka společně s exekucemi je velký risk, protože nikdy nemáte jistotu, který dluh na vás vyskočí. Ale tento risk může přinést zisk v podobě levně získané nemovitosti. Jak na tento nákup? A na co si dát pozor?

Sen o vlastním bydlení se vzdaluje

13.09.  |  Luboš Svačina

Pořídit si vlastní bydlení je kvůli růstu cen nemovitostí a nyní i dalšímu růstu úrokových sazeb čím dál těžší. Navíc od října začne platit nové doporučení ČNB ohledně posuzování příjmu žadatelů o úvěr. Jak se všechny tyto faktory promítají v dostupnosti bydlení v ČR?

Prodej aut v Evropě: Diesely se neprodávají, elektroauta až tak netáhnou

13.09.  |  Kopún Abrahám

Vypadá to, že prostě starý dobrý benzín vede. A v absolutních číslech se ho pořád prodá v Evropě suverénně nejvíc.

5 kroků k pořízení nemovitosti v exekuci či dražbě

07.09.  |  Michal Bureš

Chcete koupit levně nemovitost v exekučním řízení a nevíte jak na to? Na co si dát pozor? A jak probíhá celé exekuční řízení nemovitosti?

Sazby hypoték rostou. Ale ne ve všech bankách

06.09.  |  Luboš Svačina

Srpen přinesl zdražení hypoték. Pro navýšení sazeb se rozhodlo 5 bank a k nim se v tomto týdnu přidala i Komerční banka. Na druhou stranu Air Bank sazby snížila. Co se to na trhu děje a jak se budou sazby vyvíjet dál?

Pražský dopravní podnik odsouhlasil stavbu na Palmovce za 1,2 mld

30.08.

Praha 30. srpna (ČTK) - Dozorčí rada pražského Dopravního podniku ve středu odsouhlasila znění budoucí smlouvy s firmou Akvo Praha, která přestaví asi za 1,2 miliardy korun nevyužívané autobusové nádraží na Palmovce. Uvedl to dnes server IHNED.cz. Přestavbu bude mít na starosti společnost Landia Management. Vzniknout má nový dopravní terminál i desítky obchodů a stovky bytů.

Jak ve 3 krocích koupit nemovitost na vlastní pěst

29.08.  |  Michal Bureš

Hledáte nemovitost, ale nechcete dávat desetitisíce realitce? Jak na koupi nemovitosti na vlastní pěst? Na co si dát pozor v kupní smlouvě?

Hypotéka a OSVČ: jak získat úvěr na bydlení s nízkým daňovým základem?

29.08.  |  Lucie Mečířová

Přemýšlíte o vlastním bydlení, ale nedosáhnete na hypotéku kvůli nízkému daňovému základu? S tímto problémem se setkává čím dál tím více Čechů. Co můžete udělat proto, abyste byli pro banku bonitnější?

Krátkodobé pronájmy jsou v módě. Kolik vynášejí majitelům nemovitostí?

27.08.  |  Lucie Mečířová

Krátkodobých pronájmu v Česku stále přibývá. Vynášejí ale vůbec majitelům nemovitostí? A co rozhodně neopomenout, pokud byste i vy chtěli takto začít podnikat?

Elektřina zdraží, varují dodavatelé. Viníkem jsou vedra i rostoucí ceny uhlí

24.08.  |  Jana Poncarová

Většina domácností v Česku se v nadcházejícím období musí připravit na nárůst cen elektřiny. Velcí dodavatelé už zdražili, menší se na navýšení cen energií chystají. Obchodníci tento krok odůvodňují rostoucími cenami komodit na energetických burzách.

Kdy je majitel nemovitosti povinen předložit energetický průkaz budovy?

22.08.  |  Lucie Mečířová

Jste majitelem nemovitosti a uvažujete o tom, že začnete byt či dům pronajímat? Anebo ho máte v plánu rovnou prodávat? Podívejte se s námi, jestli je vaší povinností zajistit PENB.

Z pokuty hned exekuce? To je nový trik některých dodavatelů

17.08.  |  Jana Poncarová

Už několik let můžete ke smlouvě na dodávky elektřiny získat LED žárovky zdarma. Do potíží se dostanete ve chvíli, kdy od smlouvy odstupujete. Dodavatel vám naúčtuje pokutu a rovnou ji předá inkasní agentuře.

Central Group loni snížil zisk o 17 procent na 934 milionů korun

16.08.

Praha 16. srpna (ČTK) - Central Group, jeden z největších bytových developerů v Česku, loni meziročně snížil čistý zisk o 17 procent na 934 milionů Kč. Příjmy z prodeje a investic klesly o tři procenta na 5,3 miliardy korun. Společnost o tom dnes informovala ČTK. Důvodem je především dokončení velkého projektu na pražském Žižkově se 700 byty, který přispěl k nadprůměrnému zisku roku 2016. Ve srovnání s výsledkem roku 2015 je loňský zisk vyšší o více než 40 procent, uvedla firma.

Experti: Program půjček na bydlení mladým je populismem

15.08.

Praha 15. srpna (ČTK) - Program státních půjček na bydlení mladým, který dnes odstartoval, je podle expertů populismem politiků a dostupnost bydlení nezlepší. Při současných cenách nemovitostí je třeba v Praze prakticky nepoužitelný, shodli se analytici. Mladé rodiny do 36 let mohou ode dneška žádat o státní půjčku až dva miliony korun na rekonstrukci nebo pořízení nového bydlení. Stát na program pro letošní rok vyčlenil 650 milionů korun.

Jak si zažádat o státní hypotéku ve 3 krocích

15.08.  |  Michal Bureš

Od 15. srpna máte možnost zažádat si novou státní půjčku na bydlení, a to až do 2 milionů korun. Co musíte splnit, abyste na ni získali nárok?

Na státní půjčku na bydlení čekali někteří lidé přes noc

15.08.

Praha 15. srpna (ČTK) - Na státní půjčku na bydlení čekali někteří lidé přes noc. Mluvčí Státního fondu rozvoje bydlení Karolína Smetanová řekla ČTK, že ráno v 06:30, tj. zhruba 90 minut před spuštěním programu, čekalo na pobočkách fondu v Praze i v Olomouci shodně něco přes sto zájemců. Po spuštění programu se ale podle ní podařilo zaměstnancům fondu lidi poměrně rychle odbavit a po 08:30 se už delší fronty netvořily.

8 tipů, jak nenaletět šmejdům v energetice

10.08.  |  Jana Poncarová

Mezi podomními prodejci nejsou jen zástupci dodavatelů, ale také zprostředkovatelé elektřiny nebo zemního plynu. Pro ně platí jiná pravidla než pro obchodníky s energiemi. Stačí jeden podpis a může se roztočit kolo potíží. Tady je 8 tipů, jak se bránit a nenaletět.
1 2 3 4 5 6 7 12 18 23
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.