Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář tiskových zpráv

Všechny tiskové zprávy

Do nového bydlení nejčastěji investují čtyřicátníci

12.06.  |  CENTRAL GROUP

Průměrný věk osob, které investují do koupě nových nemovitostí v Praze, se dle průzkumu společnosti CENTRAL GROUP a.s. pohybuje okolo 39 let.

Česká spořitelna rozšiřuje možnosti investování přes SERVIS 24

12.06.  |  Česká spořitelna

Česká spořitelna rozšiřuje možnosti investování prostřednictvím služby SERVIS 24 Internetbanking. Klienti si v internetové aplikaci mohou nově vymodelovat vlastní portfolio s nejvhodnějším rozložením investic a následně nakoupit, prodat či vyměnit zvolené investiční produkty přímo prostřednictvím internetového bankovnictví.

Řetězec Interspar se stal novým retailovým partnerem programu Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka

12.06.  |  ATOZ

Vítězné výrobky 7. ročníku marketingového programu Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka byly mezi 30. květnem a 6. červnem 2007 promovány v řetězci Interspar, který se stal v letošním ročníku retailovým partnerem programu.

ČP Invest uvádí na trh nový fond s chráněnou hodnotou garant 90

11.06.  |  ČP Invest

ČP INVEST investiční společnost, a. s. přichází na trh s novým click fondem Garant 90, který pracuje na principu chráněné úrovně. Fond svojí aktivní investiční strategií průběžně uzamyká 90 % nejvyšší dosahované hodnoty podílového listu na denní bázi a omezuje tak riziko možné ztráty.

Genius Active od GE Money Bank je nejlepší běžný účet na trhu

07.06.  |  GE Money Bank

Genius Active od GE Money Bank je nejlepší běžný účet na českém trhu. Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna 2007. Účet Genius Active získal Bronzovou korunu v kategorii Univerzální bankovní produkt a umístil se nejlépe ze všech běžných účtů.

ČMSS jednoznačně míří k novému ročnímu úvěrovému rekordu. V květnu se objem poskytnutých úvěrů přiblížil hranici tří miliard korun.

06.06.  |  ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna je v České republice dlouhodobě největším poskytovatelem úvěrů na bydlení. Rok od roku poskytuje tyto úvěry ve stále větším objemu. Výsledky za měsíc květen jednoznačně potvrzují, že Liška směřuje k novému ročnímu rekordu. Vynikajících výsledků přitom dosahuje i ve sjednávání nových smluv o stavebním spoření.

Penzijní fond České spořitelny připíše klientům zhodnocení ve výši 3,04 %

06.06.  |  Česká spořitelna

Penzijní fond České spořitelny – třetí největší penzijní fond na českém trhu - připíše svým klientům zhodnocení prostředků za rok 2006 ve výši 3,04 %. Připsané zhodnocení  je o 0,99 procentního bodu nižší než zhodnocení za rok 2005, které činilo 4,03 %. O výši zhodnocení rozhodla v květnu valná hromada penzijního fondu.

Spořit nebo investovat? Poštovní spořitelna má řešení

05.06.  |  Poštovní spořitelna

Rozhodování mezi spořicími účty a otevřenými podílovými fondy pomáhá Poštovní spořitelna klientům řešit svým novým produktem. Na trh uvedla Spořicí investiční účet, který kombinuje obě alternativy s jištěním proti výraznému poklesu.

Živnostenská banka rozšiřuje možnost poskytnutí „100% hypotéky“

05.06.  |  Živnostenská Banka

Živnostenská banka od června rozšiřuje a zjednodušuje možnost získání 100% hypotečního úvěru. V této fázi budou moci o 100% hypotéku požádat klienti, jejichž nemovitost se nachází v lokalitách Praha, Praha-západ, Praha-východ, Brno a Brno-venkov.

ČP INVEST umožňuje uzavřít smlouvu o investování on-line

05.06.  |  ČP Invest

ČP INVEST investiční společnost, a. s. přichází s možností elektronického uzavírání rámcových smluv přes internet pomocí kvalifikovaných certifikátů ICA nebo České pošty s vyplněným jménem, příjmením a adresou trvalého bydliště.

Podnikatelské úvěry od Raiffeisenbank jsou nyní dostupnější a lze čerpat vyšší částky

04.06.  |  Raiffeisenbank

Raiffeisenbank od dnešního dne výrazně obměnila parametry Podnikatelské rychlé půjčky a Podnikatelského kontokorentu. Lze čerpat vyšší částky, využít delší dobu splatnosti, jednodušší je rovněž celý proces vyřízení úvěru.

GE Money Bank rozšířila Internet Banku o karetní servis

04.06.  |  GE Money Bank

GE Money Bank spustila v Internet Bance servis pro držitele debetních a kreditních karet. Díky této službě získají klienti lepší přehled o svých platebních kartách a jimi prováděných transakcích.

Změna na postu generálního ředitele ČS se uskuteční již k dnešnímu datu, 31. květnu 2007, místo k 1. červenci 2007

31.05.  |  Česká spořitelna

Pan Gernot Mittendorfer nahrazuje generálního ředitele a předsedu představenstva České spořitelny, pana Jacka Stacka již k dnešnímu datu, 31. květnu 2007, namísto k původně plánovanému 1. červenci 2007.

AXA cestovní pojištění – jednoduše a rychle

31.05.  |  AXA

S blížícím se obdobím letních dovolených představuje AXA nové programy cestovního pojištění AXA 10, AXA 30 a AXA YEAR. Jednotlivé programy jsou nabízeny ve dvou variantách podle rozsahu pojištění, tak aby si klient mohl nastavit pojištění podle svých potřeb.

Hypoteční banka nabízí zdarma dálkový přístup do katastru nemovitostí

31.05.  |  Hypoteční banka

Klienti Hypoteční banky už nemusí kvůli dokladům o své nemovitosti na katastrální úřad.

Klienti finančních poradců by se neměli bát toho, že od nich dají poradenské firmy ruce pryč

30.05.  |  USF

Minulý týden se v médiích objevila zpráva, že klienti, kteří své peníze investovali prostřednictvím společnosti OVB do investiční společnosti Helvag, chtějí na konci května protestovat před sídlem firmy proti nezájmu OVB odškodnit je.

Novinka kolektivního investování – fondy KB Kapitál

30.05.  |  Komerční banka

Komerční banka zahájila prodej nových podílových fondů, tzv. fondů kvalifikovaných investorů. Tyto tři nové fondy kolektivního investování - KB Kapitál jsou vhodné především pro velké podniky a municipality.

Fond PROSPERiTA posiluje

29.05.  |  Prosperita holding

Podílový fond PROSPERiTA - OPF globální, v uplynulém týdnu opět posiloval.

Home Credit uvedl na trh novinku ve splátkovém prodeji:

29.05.  |  Home Credit

Společnost Home Credit a. s. začala nabízet klientům nový produkt splátkového prodeje, který je současně novinkou i na českém trhu spotřebitelských úvěrů. Jakékoliv zboží si z obchodu mohou odnést domů za jednotnou měsíční splátku 400 korun, podle výše úvěru se mění pouze délka splácení.

Hypotéky od Raiffeisenbank lze předčasně splatit bez poplatku

29.05.  |  Raiffeisenbank

Raiffeisenbank od počátku června nabídne tzv. „turbo“ hypotéku umožňující mimořádné splátky hypotéky bez jakéhokoliv sankčního poplatku. Žadatelé o hypotéku tak mají větší možnost ovlivňovat své měsíční splátky a splácení celého úvěru.

MasterCard zaznamenal v Evropě

24.05.  |  MasterCard

V prvním čtvrtletí roku 2007 zaznamenal MasterCard Worldwide v Evropě nárůst objemu plateb kartou a výběrů hotovostí o 15,2 % na 141 miliard USD. Nárůst objemu plateb kartou byl doprovázen 15,9% růstem objemu nákupů v Evropě na 104 miliardy USD.

Hypotéku Naopak a HypoExpres od GE Money Bank nyní nově na všechny účely

24.05.  |  GE Money Bank

GE Money Bank se rozhodla rozšířit zájemcům možnost využití hypotečních úvěrů Hypotéka Naopak a HypoExpres. Hypotéky teď mohou čerpat klienti na všechny účely

Základní ukazatele vývoje penzijního připojištění v České republice k 31.3.2007

23.05.  |  Ministerstvo financí

K 31. březnu 2007 dosáhl podle evidence Ministerstva financí celkový počet neukončených penzijních připojištění výše 3,7 mil., což představuje proti stavu ke konci roku 2006 nárůst o 2,4 %.

AXA odmění všechny své zaměstnance akciemi skupiny

23.05.  |  AXA

Valná hromada akcionářů skupiny AXA rozhodla, že v rámci rozsáhlého projektu Ambice 2012 bezplatně přidělí akcie všem zaměstnancům skupiny. Každému zaměstnanci AXA kdekoli na světě bude do konce roku 2007 zdarma předáno 50 akcií společnosti.

Allianz pojišťovna v I. čtvrtletí 2007

22.05.  |  Allianz

Allianz pojišťovna hospodařila v I. čtvrtletí 2007 s čistým ziskem 239,9 mil. Kč, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 3,7 %.

AXA penzijní fond vykázal ve své kategorii nejvyšší zisk - 472,6 milionů korun

22.05.  |  AXA

AXA penzijní fond vstoupil velmi úspěšně do roku 2007. V prvním čtvrtletí letošního roku dosáhl mezi českými penzijními fondy nejlepšího hospodářského výsledku, když vykázal zisk 472,6 mil. Kč. Dosáhl tak výrazně nejlepšího výsledku na trhu ve zhodnocení prostředků svých klientů.

GE Money Multiservis nově umožňuje postupné čerpání úvěru až do výše 200 000 korun

21.05.  |  GE Money Multiservis

Novinku zákazníci využijí například při financování koupelen, kuchyní nebo rekonstrukce bytů.

Každý čtvrtý nový zájemce o penzijní připojištění si vybral ČSOB Penzijní fondy

18.05.  |  ČSOB

ČSOB Penzijní fondy se v prvním čtvrtletí roku 2007 výrazně podílely na růstu celého trhu. Počet účastníků  tří penzijních fondů spravovaných ČSOB se zvýšil o více než 25 tisíc, přičemž celkově vzrostl počet účastníků v penzijních fondech za první tři měsíce roku o 105 tisíc. Každý čtvrtý si tak zvolil fondy ČSOB. Letošní vývoj potvrzuje loňský silný růst penzijních fondů ČSOB, kdy počet účastníků vzrostl o téměř 20 procent, což bylo dvakrát více než na celém trhu.

Web Raiffeisen stavební spořitelny v novém

18.05.  |  Raiffeisen stavební spořitelna

Dnes Raiffeisen stavební spořitelna představila nové webové stránky (www.rsts.cz). Inovovaná a přehledná grafika, logicky členěná struktura, propracovanost či řada zajímavých funkcí vychází vstříc klientům i neklientům Raiffeisen stavební spořitelny.

Nový systém pro ochranu před zneužitím karet funguje: ČSOB a PS již přes rok nezaznamenaly jediný případ skimmingu

17.05.  |  ČSOB

Za rok, kdy ČSOB a Poštovní spořitelna instalovaly do svých bankomatů nový bezpečnostní systém proti skimmingu, nezaznamenaly tyto banky žádný případ zneužití platební karty klientů.

Cenový vyhledávač Srovname.cz rozšiřuje své služby

17.05.  |  Srovname.cz

Historicky první cenový vyhledávač u nás, který pouze v předvánočním období vyhledal pro české uživatele internetu přes půl milionu nejlepších cen elektroniky, oživuje svůj vzhled a významně rozšiřuje portfolio sledovaných produktů.

HVB Bank nabízí nové produkty internetového bankovnictví - BusinessNet Basic a BusinessNet Professional

16.05.  |  HVB Bank

Po zavedení internetového bankovnictví vyšší generace pro privátní a podnikatelskou klientelu přichází HVB Bank s novou nabídkou také pro velké firemní klienty. Nové služby mají jednoduchý název BusinessNet.

PFČP zvýšil v prvním čtvrtletí zisk téměř o 20 %

16.05.  |  PFČP

Penzijní fond České pojišťovny (PFČP) pokračuje v letošním prvním čtvrtletí s výbornými výsledky, tak jako v loňském roce. Za první tři měsíce roku 2007 společnost vytvořila  zisk ve výši 341 milionů korun, což v meziročním srovnání představuje téměř 20% nárůst. Celkový počet klientů PFČP vzrostl za stejné období na 1,01 milionu.

Česká spořitelna nabídne službu elektronické fakturace

16.05.  |  Česká spořitelna

Česká spořitelna nabídne počátkem druhé poloviny tohoto roku jako první banka na českém trhu službu elektronické fakturace. Novou službu budou moci využívat jak podnikatelské subjekty z řad klientů České spořitelny, tak i ostatní firmy v České republice.

ČMSS v tomto roce poskytla úvěry na bydlení v objemu

16.05.  |  ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna i v tomto roce směřuje k rekordním ročním obchodním výsledkům. Potvrzuje to obchodní bilance za duben i za první čtyři měsíce roku 2007. Nárůsty zaznamenává ČMSS v počtech i objemech realizovaných obchodů.

Obchody ČSOB Leasing vzrostly o miliardu

15.05.  |  ČSOB Leasing

Objem obchodů společnosti ČSOB Leasing za první čtvrtletí 2007 vzrostl o více než jednu miliardu korun. Za první tři měsíce společnost financovala automobily, stroje a zařízení v celkové pořizovací ceně 5,5 miliardy korun bez DPH, což představuje meziroční růst o 24 procent. ČSOB Leasing s více než sedmnáctiprocentním podílem na leasingovém trhu suverénně obhájil pozici jedničky.

V prvním čtvrtletí 2007 dosáhlo AWD nejlepšího výsledku ve své historii

15.05.  |  AWD

Skupina AWD zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2007 nejvyšší čísla za 19tileté období svého podnikání.

Novinky v nabídce ČMSS: Zajištěný fond II - Nemovitostního růstu a Smíšený fond dynamický

15.05.  |  ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) rozšiřuje od dnešního dne nabídku fondů kolektivního investování o dva nové fondy.

GE Money Bank zahájila rok 2007 velmi dobře

14.05.  |  GE Money Bank

První čtvrtletí roku 2007 bylo z pohledu GE Money Bank ve znamení pokračujícího růstu a dalšího posilování pozice mezi největšími bankami v České republice. Úspěšně jsme představili nový typ běžného účtu Genius Active, který je první svého druhu na českém trhu a k dnešnímu dni si jej zřídilo již více než 50 tisíc klientů.

Komerční banka přináší výhodný balíček pro začínající podnikatele

14.05.  |  Komerční banka

Komerční banka přichází na trh s novým balíčkem Efekt Start, který je určen začínajícím podnikatelům a firmám. Těm poskytne levnou a pohodlnou správu financí a usnadní tak start vlastní firmy.

Již 30 000 klientů AXA penzijního fondu využívá bezplatného internetového přístupu k účtu

14.05.  |  AXA

O zaslání PINu pro bezplatný přístup požádalo k dnešnímu dni více než 30 000 klientů. Nabídky bezplatného internetového přístupu ke svému účtu mohou využívat klienti AXA penzijního fondu od konce února.

Na Accenture Zlatá koruna 2007 Žofínském finančním fóru

11.05.  |  Zlatá koruna

Česká republika je na rozcestí a pokud chceme jít cestou úspěšného ekonomického rozvoje je nezbytné urychleně přistoupit ke strategickým změnám v ekonomické politice státu.

Komerční banka v 1. čtvrtletí roku 2007 zvýšila výnosy a zisk

11.05.  |  Komerční banka

Komerční banka dnes zveřejnila své konsolidované hospodářské výsledky za 1. čtvrtletí 2007 podle IFRS (Mezinárodní standardy finančního výkaznictví). Čistý zisk Skupiny Komerční banky se zvýšil o téměř 4 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2006 a dosáhl 2 511 milionů Kč.

Penzijní fond České pojišťovny připsal zhodnocení ve výši 3,3 %

11.05.  |  PFČP

Penzijní fond České pojišťovny (PFČP), který je největším poskytovatelem penzijního připojištění v České republice, připíše svým klientům za rok 2006 zhodnocení 3,3 procenta.

Mojebanka, internetové bankovnictví Komerční banky, nabízí nové užitečné funkce

11.05.  |  Komerční banka

Komerční banka spustila v aplikaci internetového bankovnictví Mojebanka nové užitečné funkce. Přes internet budou moci klienti KB hledat nové i archivní výpisy k účtu a platebním kartám zpět až do roku 2003, povolit inkaso a SIPO, či investovat do nových podílových fondů.

Zisk ČSOB Leasing vzrostl o čtvrtinu

10.05.  |  ČSOB Leasing

Hrubým ziskem ve výši 577 milionů korun skončilo hospodaření společnosti ČSOB Leasing za rok 2006. Zisk společnosti dle mezinárodních účetních standardů (IFRS) meziročně vzrostl o 107 milionů korun, tedy o 23 procent. Čistý zisk činil 397 milionů korun, tedy o 45 milionů korun více než v roce 2005.  

Poštovní spořitelna zvyšuje limity pro výběr peněz Maxkartou

10.05.  |  Poštovní spořitelna

S počátkem května zvýšila Poštovní spořitelna výši týdenních limitů výběru z bankomatu nebo plateb u obchodníka pro Maxkarty typu VISA Electron. S danou kartou mohou klienti provést požadovanou akci až do výše 30 000 Kč u postžirových účtů, podnikatelé s postkontem až do výše 50 000 Kč.

Ode dneška mohou zájemci o financování bydlení žádat v Komerční bance o Flexibilní hypotéku

10.05.  |  Komerční banka

Počínaje dnešním dnem mohou zájemci o hypoteční úvěr v Komerční bance žádat o ojedinělou novinkou – Flexibilní hypotéku. Flexibilní hypotéka umožňuje přerušení a změnu výše měsíčních splátek.  

Kontrol práce neschopných v letošním 1. čtvrtletí přibylo, víc než 1 500 lidí přišlo o nemocenské

07.05.  |  ČSSZ

Celkem 75 490 kontrol dodržování léčebného režimu v pracovní neschopnosti provedli zaměstnanci pracovišť České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) v prvním čtvrtletí roku 2007.

V Eurocentru oslaví Den Evropy

07.05.  |  Eurocentrum Praha

Eurocentrum Praha a odbor komunikace Úřadu vlády ČR spolu se Zastoupením Evropské komise v České republice a Informační kanceláří Evropského parlamentu pořádají Oslavy dne Evropy, v rámci kterých proběhne také Den otevřených dveří v Evropském domě.

ČSOB Hypotéka – růst díky inovacím

04.05.  |  ČSOB

Za první čtvrtletí letošního roku vzrostl objem nových hypoték u ČSOB o 64 % v porovnání ze stejným obdobím loňského roku. ČSOB tak dosáhla lepšího výsledku než celkový trh, kde si hypotéky za stejné období polepšily pouze o 49 %.

Penzijní fond Komerční banky připsal klientům za rok 2006 zhodnocení ve výši 3 % p.a.

04.05.  |  Komerční banka

Penzijní fond Komerční banky (PFKB), čtvrtý největší penzijní fond na trhu penzijního připojištění v České republice, zakončil rok 2006 s čistým ziskem 529 milionů korun.

Evropská penze přináší nový standard v investičním životním pojištění

04.05.  |  Broker Consulting

Individuální spořící účet – tak se dá jednoduše charakterizovat nový finanční produkt EVROPSKÁ PENZE – DŮCHODOVÝ PROGRAM, se kterým přicházejí na trh od 1. května 2007 Broker Consulting, a.s., a Vienna Insurance Group - Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. (ČPP).

Skupina Zetor vykázala za první čtvrtletí provozní zisk ve výši 59 milionů korun

04.05.  |  Zetor

Brněnská skupina Zetor, největší producent traktorové techniky v rámci nových členských zemí Evropské unie, vykázala za první čtvrtletí letošního roku provozní zisk ve výši 58,875 milionů korun. V porovnání se stejným obdobím loňského roku, kdy skupina Zetor dosáhla provozního zisku 41,373  milionů korun, se jedná o nárůst 42,3 procent.

AWD otevřela své šestnácté poradenské centrum

04.05.  |  AWD

Společnost AWD, největší evropský privátní finanční poradce, dnes otevřela v Brně své šestnácté poradenské centrum v ČR. Cílem AWD je vybudovat pro své poradce a klienty síť poradenských center podobnou, jakou mají banky a další finanční ústavy.

Konto Genius Active od GE Money Bank si založilo již 50 000 klientů

03.05.  |  GE Money Bank

Výhodná a transparentní konta Genius Active využívá k dnešnímu dni již více než 50 000 klientů. Nový účet s jedním paušálním poplatkem přitom GE Money Bank představila teprve před třemi měsíci.

ATLANTIK FT má čistý zisk 160 mil. a je kapitálově nejsilnějším obchodníkem v ČR

03.05.  |  Atlantik AM

Společnost ATLANTIK FT, patřící do holdingu KKCG Finance, dosáhla v roce 2006 čistého zisku ve výši 160 milionů Kč. Zisk z poplatků a provizí se meziročně zvýšil o 30 % na 128 milionů a objem realizovaných obchodů na BCPP vzrostl také o 30 % na téměř 174 miliard.

Moderní nástroje pro finanční analýzu a modelování

03.05.  |  HUMUSOFT

Společnost HUMUSOFT s.r.o. pořádá ve spolupráci s Českou národní bankou dne 23.5.2007 již pátý ročník pracovního semináře "Moderní nástroje pro finanční analýzu a modelování".

Nové balíčky ČSOB startují právě dnes

03.05.  |  ČSOB

Od dnešního dne mohou všichni klienti ČSOB začít využívat inovovaných balíčků osobních účtů, které nabízejí „všechno, co klient běžně potřebuje, v jedné ceně“.

GE Money Bank poskytla v prvním čtvrtletí Expres půjčky za téměř 3 mld. Kč

02.05.  |  GE Money Bank

GE Money Bank poskytla v prvních třech měsících tohoto roku přes 41 tisíc nových Expres půjček v celkové hodnotě téměř 3 mld. Kč, což představuje 10% meziroční nárůst. Průměrná financovaná částka dosáhla hodnoty 71 tisíc Kč. Expres půjčku lze nyní v rámci speciální Jarní nabídky získat za výhodnějších podmínek.

Space: Nová značka pro mladé na českém bankovním trhu

02.05.  |  Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna dnes představila novou značku pro mladé – Space.  Hodlá s její pomocí zastřešit veškeré své aktivity v oblasti filmu, hudby a sportu směřované k mladým lidem. Space nahradí dosavadní značku pro mladé Maxlive a bude prezentován hlavně na webové stránce www.i-space.cz.

Miliarda k ročním „narozeninám“

30.04.  |  ČSOB

Investice do fondu ČSOB Realitní Mix, který byl uveden do nabídky ČSOB přesně před rokem, přesáhla 1 miliardu Kč. Důvody přízně, kterou realitnímu fondu čeští investoři prokazují, jsou zřejmé. Výkonnost tohoto akciového fondu za posledních 12 měsíců činí 28 %.

Cetelem už letos financoval úvěry za 2,4 miliardy

30.04.  |  Cetelem

Cetelem financoval v prvním čtvrtletí letošního roku úvěry za 2,4 miliardy korun, o 27 % více než v loňském roce.

Volksbank CZ refinancuje hypoteční úvěry

27.04.  |  Sberbank CZ

Volksbank CZ nabídne od května 2007 refinancování úvěrů na bydlení prostřednictvím nového produktu „Refinancování hypoték od Volksbank“.

Volksbank CZ více než zdvojnásobila počet svých prodejních míst

27.04.  |  Sberbank CZ

Počet prodejních míst Volksbank CZ vzrostl během jediného roku o více než 140 procent. Z původních osmnácti na dnešních čtyřicet tři. K tomuto nárůstu přispěl především koncept VolksbankShopů, prodejních míst v obchodech řetězce Kaufland. Hlavní prodejní kanál banky – pobočková síť Volksbank CZ – byl rozšířen z osmnácti na dvacet tři poboček.

Leoš Vondrák manažerem v Ernst & Young

26.04.  |  Ernst & Young

Do týmu podnikového poradenství Ernst & Young nastoupil v dubnu na pozici manažera Leoš Vondrák (38). Bude odpovídat za služby optimalizace dodavatelsko-odběratelského řetězce a za oblasti informačních systémů. Podnikové poradenství je jedním z nejrychleji rostoucích oddělení v Ernst & Young v ČR v posledních letech.

Mladí lidé si uvědomují zodpovědnost za zajištění svého důstojného stáří

26.04.  |  AXA

Podle výsledků již třetího celosvětového výzkumu skupiny AXA, zkoumajícího život v důchodovém věku jak z pohledu samotných důchodců, tak ekonomicky aktivních jednotlivců, jsou mladší generace ochotnější připustit  zodpovědnost za svou situaci po odchodu do důchodu.

Proces získávání dotací z EU se musí zefektivnit

26.04.  |  ČSOB

Česká republika mírně zaostává v čerpání dotací z evropských fondů. Podle analýzy specializovaného útvaru ČSOB EU Centrum jsme k březnu 2007 dokázali získat pouze 26 % dotací z alokace na roky 2004-2006, zatímco Polsko nebo Slovensko přes 30 % dotací. Výsledky prezentovala ČSOB dnes na Fóru Hospodářských novin v Praze.

Růst hodnoty společnosti v rukách CFO

25.04.  |  Top Vision

Podpora expanzivního růstu a Tlak na výkonnost a konsolidace core business jsou ústředními tématy letošního ročníku CFO Fora. Ve dnech 17. – 18. května bude zámek Štiřín hostit již podeváté finanční ředitele, top manažery, investory a osobnosti z finanční sféry, jež na svých bedrech nesou zodpovědnost za úspěšné finanční řízení společnosti. Cílem setkání je výměna zkušeností a názorů a samozřejmě diskuse o aktivní roli finančního managementu při zvyšování hodnoty společnosti.

Klienti u GE Money Bank již zkonsolidovali úvěry v hodnotě 3,5 mld. Kč

25.04.  |  GE Money Bank

Konsolidaci půjček, kterou od září loňského roku nabízí GE Money Bank, využilo do konce března 2007 již téměř 23 tisíc klientů. Celková hodnota jimi refinancovaných úvěrů dosáhla 3,5 mld. Kč.

Penzijní fond České pojišťovny má již jeden milion klientů

25.04.  |  PFČP

Penzijní fond České pojišťovny (PFČP) v uplynulých dnech překonal hranici jednoho milionu klientů a potvrdil tak svoji pozici největšího poskytovatele penzijního připojištění v České republice.

Pojišťovna České spořitelny je Pojišťovnou roku 2006 v kategorii životního a úrazového pojištění

25.04.  |  Česká spořitelna

Dne 23. dubna 2007 byly slavnostně vyhlášeny výsledky ankety pojišťovacích makléřů Pojišťovna roku 2006, kterou pořádala Asociace českých pojišťovacích makléřů.

ING Bank ČR loni vytvořila čistý zisk 245 milionů korun

24.04.  |  ING ČR

ING Bank Česká republika vytvořila v roce 2006 čistý zisk 245 milionů korun. Tohoto výsledku dosáhla díky uplatňování dlouhodobé globální strategie skupiny ING. Jedním ze základních kamenů této strategie je maximalizace tvorby hodnot společnosti (Maximizing Value Creation). Díky této strategii vzrostly v roce 2006 příjmy z klientských obchodů v pražské pobočce ING Bank o více než 10 procent.

V prvním čtvrtletí financoval Home Credit svým klientům nákupy za bezmála 1,7 miliardy korun

24.04.  |  Home Credit

Rostoucí zájem Čechů o praktické formy spotřebitelského financování se potvrdil i na počátku roku 2007. Během jeho prvních tří měsíců financovala společnost Home Credit a. s. svým klientům v České republice nákupy v celkové hodnotě 1,697 miliardy korun, což představuje 34% nárůst ve srovnání se stejným obdobím minulého roku.

Karta Aura k novému autu

24.04.  |  Cetelem

Cetelem se rozhodl rozšířit úspěšnou akci s kreditní kartou Aura, kterou dával jako bonus k vozům Dacia Logan, na dalších osm značek automobilů. Do 30.6.2007 dostane každý klient, který si pořídí vybrané automobily prostřednictvím Autoúvěru, kreditní kartu Aura s limitem 20 000 Kč a s nulovým úrokem na nákup pohonných hmot, příslušenství a náhradních dílů.

Kooperativa zvítězila v soutěži Pojišťovna roku ve čtyřech ze sedmi kategorií

24.04.  |  Kooperativa

Kooperativa, druhá největší pojišťovna českého trhu, dominovala ve většině kategorií v sedmém ročníku prestižní ankety Pojišťovna roku, kterou každoročně vyhlašují pojišťovací makléři.

ČSOB PF Progres letos uskuteční fúzi se Zemským penzijním fondem

24.04.  |  ČSOB PF

Zemský penzijní fond se do konce letošního roku sloučí s ČSOB Penzijním fondem Progres.  Oba penzijní fondy již uzavřely písemnou dohodu o realizaci záměru sloučení společností. Fúze bude završena zápisem sloučení do obchodního rejstříku k 31. 12. 2007.

Komerční banka připravila pro klienty hypotéku s možností přerušení a změny výše měsíčních splátek

24.04.  |  Komerční banka

Komerční banka přichází na český trh hypotečních úvěrů s ojedinělou novinkou. Jako první banka v zemi nabídne svým klientům hypotéku s možností přerušení a změny výše měsíčních splátek. Výhod KB Flexibilní hypotéky budou moci klienti Komerční banky využívat již od 9. května 2007.

526 mil. Kč pro klienty ING Penzijního Fondu

23.04.  |  ING Penzijní fond

Pátý největší penzijní fond na českém trhu, ING PF, rozhodl o připsání výnosů klientům za rok 2006. Valná hromada fondu konaná dne 3. dubna 2007 stanovila, že ze zisku 619 mil. Kč po zdanění přesune na účty svých klientů 526,45 mil. Kč. Průměrné roční zhodnocení na jednoho klienta tak dosáhne úrovně 3,6 %.

Triumf studentů VŠE v soutěži KPMG Case Competition v Johannesburgu

20.04.  |  KPMG

Tým čtyř studentů z Vysoké školy ekonomické v Praze zvítězil v mezinárodním finále prestižní soutěže KPMG Case Competition, které se uskutečnilo v Jihoafrické republice. Po úspěšně zvládnutém národním kole v budově společnosti KPMG Česká republika v Praze tak za sebou český tým...

Spotřebitelé: Komise vydává výroční zprávu za rok 2006 o nebezpečných spotřebních výrobcích

20.04.  |  Evropská komise

Lepší spolupráce mezi celními orgány v rámci celé Evropské unie vedla k vyššímu počtu nebezpečných spotřebních výrobků, které byly minulý rok odstraněny z trhu EU – od plyšových medvídků přes fény na vlasy, čistící spreje, mini motorky, zapalovače až po lyžařská vázání.

Objem operativního leasingu ČSOB Leasing vzrostl o 30 %

19.04.  |  ČSOB Leasing

Objem obchodů společnosti ČSOB Leasing v oblasti operativního leasingu v loňském roce meziročně vzrostl téměř o 30 procent. ČSOB Leasing se tak dle statistiky České leasingové a finanční asociace posunul v žebříčku společností poskytujících operativní leasing ze sedmého na páté místo.

ČSOB se chce postarat až o třetinu podnikatelů a malých firem

19.04.  |  ČSOB

Až třetinu trhu v oblasti malých a středních podnikatelů chce během letošního roku získat ČSOB. Plán, který v tomto týdnu největší tuzemská banka oznámila, spočívá především v uplatňování vhodné kombinace nabídky vysoce flexibilních produktů a bezplatného poradenství.

Národní plán zavedení eura v ČR zveřejněn na internetu ...

18.04.  |  Ministerstvo financí

Ministerstvo financí a Česká národní banka dnes na svých internetových stránkách zveřejnily Národní plán zavedení eura, který ve středu 11. dubna 2007 schválila vláda.

KPMG plánuje v regionu výrazný růst

18.04.  |  KPMG

Navýšení tržeb na trojnásobek a silnější koordinace služeb pro klienty. To je ambiciózní plán KPMG ve střední a východní Evropě pro následující období. K dosažení těchto cílů mají pomoci schopnosti odborníků soustředěných v rámci „centres of excellence“. 

V roce 2006 dosáhly příjmy skupiny AXA 79 miliard euro

17.04.  |  AXA

Skupina AXA, přední světová společnost v oblasti finančního zabezpečení a správy majetku, zaznamenala v loňském roce výrazný růst.

GE Money Bank hlásí 102% růst objemu nových hypoték

16.04.  |  GE Money Bank

Během prvního čtvrtletí letošního roku poskytla GE Money Bank nové hypotéky v celkovém objemu 1,728 mld. Kč, což v porovnání s loňským rokem představuje 102 % růst.

Citibank jako jediná banka v ČR nabízí od pondělí kreditní karty bez ročního poplatku

13.04.  |  Citibank

Jako první banka v České republice přichází od pondělí Citibank s revoluční novinkou v oblasti bankovních kreditních karet. Od 16. dubna bude roční vedení Citibank kreditní karty Classic bez poplatku.

Hypoteční boom pokračuje: Hypoteční banka dosáhla 44procentního nárůstu

13.04.  |  Hypoteční banka

Nízké úrokové sazby a akční nabídky bank, to jsou faktory, které letos podporují vysoký zájem lidí o nové bydlení. Hypoteční banka společně s prodejní sítí ČSOB a dalšími partnery poskytla občanům v prvním čtvrtletí již 5343 hypoték za 8,6 miliardy korun.

Čtvrtletní výsledky ČMSS signalizují nový roční rekord

13.04.  |  ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna vykročila v prvním čtvrtletí tohoto roku za novým rekordem. Obchodní výsledky za první tři měsíce přesvědčivě dokumentují nárůst obchodní výkonnosti.

Česká spořitelna nabídne svým obchodníkům službu Cash back

12.04.  |  Česká spořitelna

V červnu letošního roku Česká spořitelna umožní svým obchodníkům sjednání služby Cash back. Držitelé platebních karet tak budou moci vybírat hotovost i v některých obchodech. Česká spořitelna pro své klienty připravila také další novinky: předplacenou platební kartu a kreditní kartu pro podnikatele a firmy a tzv. tankomaty. Navíc, všechny nově vydané platební karty České spořitelny jsou v současné době čipové.

Zájem klientů o ČSOB Chráněný fond roste

11.04.  |  ČSOB

V březnu nově představený ČSOB Chráněný fond vzbudil mezi klienty nebývalý zájem. Během prvních pěti týdnů do něj klienti vložili více než 155 milionů korun. Ukazuje se tak, že nová koncepce pravidelného investování, se kterou přišla ČSOB v nedávných dnech, dokáže oslovit i obvykle konzervativní české domácnosti.

Nová on-line verze Max Homebankingu PS: jedinečná služba přímého bankovnictví

11.04.  |  Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna představila novou službu přímého bankovnictví – on-line verzi Max Homebankingu PS. Tato „lehká“ verze homebankingu v sobě slučuje jednoduchost internetbankingu s pokročilými funkcemi homebankingu, a to za výhodnější cenu.

Již každá třetí větší firma šetří díky CCS

11.04.  |  CCS

Nová komunikační kampaň CCS České společnosti pro platební karty a.s. (CCS) se právě rozbíhá v rozhlase a tisku. Reklamní sdělení je založeno na testimonialech – referenčních doporučeních spokojených zákazníků CCS. Kampaň proběhne ve vlnách od začátku dubna do konce května letošního roku.  

Pořízení motocyklu do 30 minut s motoCREDITEM od GE Money Auto

10.04.  |  GE Money Auto

Rychlé a dostupné financování nových i ojetých motocyklů nabízí společnost GE Money Auto, jednička českého trhu ve financování automobilů koncovým zákazníkům. Výhodný účelový úvěr motoCREDIT lze uzavřít do 30 minut přímo u prodejce na některém z více než 100 obchodních míst rozsáhlé sítě spolupracujících obchodních zástupců.

Jak využít sílu zákazníků pro rozvoj firmy

10.04.  |  INCOMA Consult

Ve středu 6.6.2007 se v konferenčním centru hotelu Ambassador v Praze uskuteční již 8.ročník kongresu Marketing Management.

Fórum českého stavebnictví 2007 naznačilo rizika budoucího vývoje a nezbytnost úzkého kontaktu s evropským trhem

10.04.  |  INCOMA Consult

Za účasti téměř 200 domácích i zahraničních odborníků se ve dnech 27.-28.3.2007 v pražském hotelu President naplnily ambice organizátorů – poradenské společnosti INCOMA Consult a Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR pod záštitou Evropské federace stavebního průmyslu – představit vývoj českého stavebnictví v kontextu evropského trhu a poukázat na jeho rizika a nejpalčivější problémy.

Unikátní a rychlé KB úvěry pro příslušníky bezpečnostních sborů

06.04.  |  Komerční banka

Komerční banka jako první na trhu reaguje na specifika úpravy služebního poměru příslušníků bezpečnostních sborů v novém služebním zákoně. Ten stanovuje služební poměr na dobu určitou, což může mít vliv na možnost financování individuálních potřeb těchto zaměstnanců.

V zajištěných fondech ČSOB je více než 30 miliard korun

06.04.  |  ČSOB

ČSOB Asset Management posiluje svoji pozici lídra v segmentu zajištěných fondů na českém trhu. Celkový objem prostředků, který čeští investoři svěřili  zajištěným fondům ČSOB přesáhl 30 miliard Kč.

Citigroup Foundation podpoří projekty českých neziskových organizací částkou 169 000 dolarů

06.04.  |  Citigroup

Nadace Citigroup Foundation věnuje částku převyšující 3,5 milionů Kč na rozvoj vybraných projektů českých neziskových organizací. Mezi podpořené patří projekty organizace Junior Achievement ČR, Střediska náhradní rodinné péče, nadace VIA, Gender Studies a Nadace Academia Medica Pragensis.
1 12 20 21 22 23 24 25 26 33 44

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.