Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář tiskových zpráv

Všechny tiskové zprávy

Aviva zvýšila předepsané pojistné za loňský rok o rekordních 35 procent

03.03.  |  Aviva

Rok 2005 se stal nejúspěšnějším obdobím v dosavadní historii působení společnosti Aviva životní pojišťovny v České republice. Hrubé předepsané pojistné v tomto roce dosáhlo 745,3 miliónů korun, což představuje ve srovnání s rokem 2004 nárůst o 35 procent.

Evropská komise navrhuje zvýšenou ochranu nákladní dopravy před terorismem

03.03.  |  Zastoupení EK v ČR

Evropská komise navrhla nová evropská pravidla na lepší ochranu nákladní dopravy před teroristickými útoky. Tato pravidla zvýší bezpečnost dodavatelského řetězce v pozemní dopravě.

Atradius naléhá na české podniky: Buďte připraveni, ptačí chřipka se přibližuje

03.03.  |  Atradius

Atradius, globální pojišťovna obchodních pohledávek, varuje, že vzhledem k tomu, že se v posledních týdnech potvrdil výskyt ptačí chřipky ve Francii, Německu, Rumunsku, Rakousku a Slovensku, mají mít české podniky plány, jak se vyrovnat s důsledky případného rozšíření nemoci na své obchodní aktivity a příjmy.

Povolený debet KB pro lékaře a lékárníky

03.03.  |  Komerční banka

Komerční banka nabízí výhodné řešení pro lékaře a lékárníky pro  financování běžných provozních potřeb. Lékaři a lékárníci mají možnost využít povolený debet s výhodnou úrokovou sazbou pouhých 8 % p.a. To například znamená, že čerpání 100tisícového povoleného debetu s 8% sazbou vyjde lékaře jen na 667 korun měsíčně. Díky povolenému debetu může lékař či lékárník získat až 3 milióny korun, takže nemusí nijak omezovat provoz ordinace a snadno uhradí své běžné výdaje.

Naše strategie v oblasti správy osobních financí

03.03.  |  ING ČR

Pojišťovna ING dosáhla zvýšení aktiv ve správě o 12 % na 27,7 mld. Kč. Hrubé předepsané pojistné se zvýšilo o 5 % na 5,6 mld. Kč. Pojišťovna ING získala v kategorii životního pojištění za produkt Životní pojištění Investor Plus ocenění Zlatá koruna 2005 a MasterCard Banka roku 2005.  

Skupina Depeche Mode upravila svůj hit "Suffer well" pro hru The Sims 2

03.03.  |  Electronic Arts

Společnost Electronic Arts (NASDAQ: ERTS) dnes oznámila, že charakteristický zvuk legendární, alternativní rock hrající skupiny Depeche Mode byl převeden do rodného jazyka The SimsTM, Simlish. Populární song ‘Suffer Well’ z posledního alba Depeche Mode ‘Playing the Angel’ byl nahrán v jazyce Simlish a fanoušci hudby a počítačových her si tuto ojedinělou možnost užijí prostřednictvím hry The Sims™ 2 Ve světě podnikání, třetího dodatku, který naváže na slavný zábavní zážitek v podobě hry The Sims™ 2.

Zvýšené DPH na stavební práce a řešení "po česku"

03.03.  |  rooney & bennett

Po skončení výjimky, od ledna 2008, přejdou v Česku stavební práce do standardní sazby DPH (tj. z 5% do 19%). Podle naší vlády se však není čeho obávat. Pokud jsme se s Evropskou unií nedohodli po dobrém, však my si už najdeme nějakou kličku, jak z této lapálie ven! A tak vznikla definice sociálního bydlení.

Fórum "Institucionální základy zdravých financí" přivedlo do Prahy finančníky z celkého světa

03.03.  |  The World Bank

Vláda České republiky a Světová banka pořádaly tento týden v Praze společně mezinárodní setkání na téma institucionálních základů pro zdravé finanční systémy. Setkání, které skončilo v úterý, bylo spojeno s oslavou zařazení České republiky mezi vyspělé země a přivedlo do Prahy vysoké představitele a zástupce mezinárodní finančních institucí a organizací z více než dvaceti zemí. Účastníci diskutovali o vývoji mezinárodní finanční architektury a dosavadních zkušenostech v této oblasti.

Zelení jdou do voleb pod heslem „KVALITA ŽIVOTA“

02.03.  |  Strana zelených

Strana zelených se v politickém rozhodování bude řídit měřítkem  kvality života dnešní i příštích generací. Kvalita života je hlavní hodnotou volebního programu strany, který byl dnes prezentován při zahájení předvolební kampaně zelených.

Jubileum on-line poradny SOS

02.03.  |  SOS

Desetitisící dotaz zodpověděli poradci Sdružení obrany spotřebitelů v on-line poradně na adrese poradna.spotrebitele.info, která funguje necelé čtyři roky let a je bezplatná. Jubilejní tazatel získal jako pozornost od SOS předplatné časopisu Štít spotřebitele.

Budoucnost programů fondů Evropské unie

02.03.  |  MMR

Národní rozvojový plán ČR na léta 2007-2013 představuje výchozí strategický dokument pro budoucí období realizace programů fondů EU v regionech ČR a to včetně návrhu struktury a zaměření jednotlivých programů pomoci a způsobu jejich realizace na národní úrovni.

MF spolu se Světovou bankou uspořádalo seminář k problematice daní z příjmu

02.03.  |  Ministerstvo financí

Dne 1.března 2006 se v Praze z iniciativy náměstkyně ministra financí Ing.Dany Trezziové konal jednodenní seminář společně organizovaný Ministerstvem financí České republiky a Světovou bankou. Tématem semináře s názvem „Vztah mezi základem daně a finančním výkaznictvím” byla prolematika vztahu účetního výsledku společnosti a základu daně z příjmů.

Více než 2/3 transakcí provádějí klienti Poštovní spořitelny elektronicky

02.03.  |  Poštovní spořitelna

68 % tuzemských příkazů k úhradě, které zadávají klienti Poštovní spořitelny, probíhá prostřednictvím kanálů přímého bankovnictví. Z celkových téměř 24 milionů příkazů klienti PS v loňském roce provedli elektronicky více než 15 milionů příkazů. Průměrný poměr elektronicky zadávaných transakcí činil za celý loňský rok 64 %.

Vodafone uvádí seriál o podnikatelích, které na obrazovku nominovala veřejnost

02.03.  |  Vodafone

Začíná třetí pokračování dokumentárního seriálu Dvanáct odvážných o originálních českých podnikatelích, které na televizní obrazovku nominovala veřejnost. Seriál, jehož duchovním otcem je Oskar, pokračuje pod producentským vedením nové značky Vodafone. Televize Prima bude Dvanáct odvážných vysílat od 5. března každou neděli po 1350. 

Europark Štěrboholy uvítá jedinečnou hokejovou show v barvách HC Sparta Praha

02.03.  |  Tipsport

Nákupní centrum Europark Štěrboholy v Praze bude v sobotu 4. března hostit unikátní hokejovou roadshow HC Slavia Praha v rámci projektu „Jde se na hokej!“. V odpoledních hodinách se část komplexu nákupního a zábavního centra promění v hokejovou arénu se spoustou zajímavých akcí. Součástí ledové show bude i autogramiáda vybraných hráčů hokejového týmu Sparty.

Stát v prvních dvou měsících roku 2006 hospodařil s mírným schodkem

02.03.  |  Ministerstvo financí

Státní rozpočet na rok 2006 byl schválen Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR zákonem č. 543/2005 Sb. ze dne 2. prosince 2005, který stanovil příjmy ve výši 884,4 mld. Kč, výdaje ve výši 958,8 mld. Kč a schodek ve výši 74,4 mld. Kč.

Nové veřejné zakázky Ministerstva financí urychlí obnovu krajiny poškozené uhelnou těžbou

02.03.  |  Ministerstvo financí

Ministerstvo financí, do jehož gesce přešla po 1.1.2006 agenda řešení ekologických škod bývalého Fondu národního majetku České republiky, v letošním roce podstatně posílí zadávání veřejných zakázek s cílem zahlazovat poškození krajiny v oblastech s dřívější intenzivní uhelnou těžbou.

Nové veřejné zakázky Ministerstva financí urychlí obnovu krajiny poškozené uhelnou těžbou

02.03.  |  Ministerstvo financí

Ministerstvo financí, do jehož gesce přešla po 1.1.2006 agenda řešení ekologických škod bývalého Fondu národního majetku České republiky, v letošním roce podstatně posílí zadávání veřejných zakázek s cílem zahlazovat poškození krajiny v oblastech s dřívější intenzivní uhelnou těžbou.

Téměř třetina lidí stráví v práci na internetu ze soukromých důvodů polovinu pracovní doby a více

02.03.  |  Job3000.cz

Výsledky lednové ankety personálního serveru Job3000.cz poukazují na šokující fakt: přístup k internetu je v zaměstnání často značně zneužíván, celých 30 % respondentů uvedlo, že na internetu ze soukromých důvodů tráví 4 hodiny denně i více. Z těch účastníků ankety, kteří mají v práci přístup k internetu, jej pouze 16 % nesmí soukromě využívat.

Od prvního března mohou mladí žádat o úvěr na modernizaci bytu

02.03.  |  NEWTON College

Od prvního března mohou mladí žádat o úvěr na modernizaci bytuStředa 1. března je datem, od kterého mohou lidé mladší 36 let žádat o zvýhodněný úvěr až 150 000 korun na modernizaci bytu či rodinného domu ze Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB).  

GE Money Bank je nejrychleji rostoucí společností GE ve střední a východní Evropě

02.03.  |  GE Money Bank

GE Money Bank pokračovala na českém trhu v roce 2005 v dynamickém růstu – výrazně rostl zájem především o její úvěrové produkty. Díky inovacím a rozšiřování pobočkové a bankomatové sítě také zvýšila v roce 2005 dostupnost a flexibilitu svých služeb.

V čele GE Money Bank Pieter van Groos

02.03.  |  GE Money Bank

Od 1. března dochází k zásadní změně na postu Country Managera GE Money pro ČR a SR a generálního ředitele GE Money Bank, a.s. Gerarda Ryana v obou těchto funkcích nahradí Pieter van Groos, který dosud působil jako generální ředitel GE Money Bank v Rakousku. Gerard Ryan byl povýšen na pozici finančního ředitele turecké Garanti Bank, v níž v loňském roce GE koupila více než čtvrtinový podíl.

Komise navrhuje vložit až 500 milionů EUR ročně na pomoc pracovníkům

02.03.  |  Evropská komise

Pracovníkům v EU bude v návratu do práce pomáhat nový fond s ročním rozpočtem až 500 milionů EUR, který by mohl každoročně podpořit až 50 000 pracovníků v EU, zejména v oblastech a odvětvích, kterých se nejvíce dotýkají významné změny ve struktuře mezinárodního obchodu. Nový „Evropský fond pro přizpůsobení se globalizaci“, který dnes Komise navrhla, poskytne jednorázovou a časově omezenou individuální podporu na služby, které mají podle konkrétní situace pracovníkům, kterých se dotkla globalizace, pomoci například formou individuálních dávek, rekvalifikací nebo poradenstvím při hledání nového zaměstnání.

Budoucí obsah pojmu „sociální bydlení“ ve vztahu k možné snížené sazbě daně z přidané hodnoty od roku 2008

02.03.  |  Ministerstvo financí

Vláda projednala dne 15. února 2006 postup pro případ, že České republice nebude prodloužena plošná výjimka udělená do konce roku 2007 na možnost uplatnění snížené sazby daně z přidané hodnoty pro veškeré stavební práce spojené s výstavbou, rekonstrukcí, modernizací a opravami bytového fondu. Pokud nedojde k prodloužení výjimky, bude od 1.1. 2008 možné využít sníženou sazbu daně jen pro tzv. „sociální bydlení“.

Moderní daňový, důchodový a sociální systém

02.03.  |  ODS

Současný daňový, důchodový a sociální systém neodpovídá potřebám a rizikům současnosti a budoucnosti. Socialisté podporují model, ve kterém stát vybírá vysoké daně a odvody, a ty patří k nejvyšším na světě. Rozdělují je podle svých zájmů a posilují tak vliv státu na naše životy.

Lidé mimo Prahu a Brněnsko více staví, rekonstruují a berou si neúčelové hypotéky

02.03.  |  Hypoteční banka

V regionech mimo Prahu a Jihomoravský kraj lidé mnohem více staví „na vlastní pěst“ nebo rekonstruují, půjčují si spíše na domy než na byty a také si ve větší míře berou neúčelové hypotéky. Praha, pod kterou v Hypoteční bance spadá i Středočeský kraj, a Brněnsko zase vedou v nákupu hotového bydlení a bytů. V Praze si pak lidé berou nejvyšší hypotéky z celé republiky. Vyplývá to z porovnání regionů, které provedla Hypoteční banka na kompletním vzorku hypoték poskytnutých v roce 2005. Hypoteční banka půjčila 14 638 občanům jak prostřednictvím své obchodní sítě, tak ve spolupráci s mateřskou ČSOB 18,3 miliardy Kč.

Index PMI o výrobě v České republice

02.03.  |  ABN AMRO Asset Management

V únoru robustní růst české výrobní ekonomiky, protože nové objednávky a zaměstnanost stoupaly silným tempem

Strana zelených vyzývá českou politickou reprezentaci, aby při rozhovorech s ruským prezidentem Putinem nastolila otázku lidských práv

02.03.  |  Strana zelených

Strana zelených vyzývá současnou politickou reprezentaci České republiky, která se zúčastní jednání s  prezidentem Ruské federace Vladimírem Putinem, aby nastolila otázku lidských práv.

Volba sympaťáka Tipsport extraligy se blíží do finále

02.03.  |  Tipsport

Dnešním dnem startuje hlasování o vítěze fanouškovské ankety Sympaťák Tipsport extraligy, do jehož finále se probojovalo 14 zástupců všech extraligových klubů. Slavnostní vyhlášení vítěze, který v období od 1. března do 25. dubna 2006 dostane od svých fanoušků nejvíc hlasů, proběhne na slavnostním Galavečeru Tipsport extraligy 3. května 2006.

Reakce Komise na tiskovou zprávu NKÚ

02.03.  |  KCP

Komise pro cenné papíry tímto reaguje na včera zveřejněnou tiskovou zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu z kontrolní akce č. 05/13. Komise zásadně nesouhlasí se závěry, které NKÚ po své kontrole na Komisi učinil, vzhledem k tomu, že neodpovídají skutečnému stavu.

ČMSS rozšířila svou nabídku o nový tarif Atraktiv s úrokovou sazbou 3,7 % p.a.

02.03.  |  ČMSS

S platností od 1. března 2006 rozšiřuje Českomoravská stavební spořitelna svoji produktovou nabídku o nový tarif Atraktiv. Nová nabídka vedle sloučení tradičních výhod stavebního spoření s principy hypotéky podstatným způsobem upevňuje dlouhodobou úrokovou jistotu klientů ČMSS a usnadňuje plánování i realizaci rodinných investic do bydlení.

Zefektivnění hospodaření malého a středního podnikání

02.03.  |  AVK, spol. s r.o.

AVK představuje projekt zaměřující se na zefektivnění hospodaření malých a středních podnikatelských subjektů

100% účast na Urbis Investu

02.03.  |  Stavební veletrhy Brno

Za dva měsíce, ve dnech 25. až 29. dubna 2006, bude na veletrhu Urbis Invest, který proběhne společně se Stavebními veletrhy Brno 2006, představeno všech 14 krajů včetně hlavního města Prahy.

Stavební veletrh se silnou rakouskou účastí

02.03.  |  Stavební veletrhy Brno

Na letošním ročníku Stavebního veletrhu IBF v Brně se ve společné expozici v pavilonu D představí šest rakouských firem, jejichž skupinová účast na veletrhu je organizována Obchodním oddělením Rakouského velvyslanectví v Praze v rámci proexportního programu Rakouské hospodářské komory „go-international“.

Doprovodný program Stavebních veletrhů míří i na široký okruh odborné veřejnosti

02.03.  |  Stavební veletrhy Brno

Celý průběh Stavebních veletrhů i veletrhu Urbis Invest bude v termínech od 24. do 28. dubna již tradičně obohacen také o kvalitní doprovodný program, zahrnujíc odborné konference a semináře. O pestrosti doprovodných akcí svědčí také bohatý seznam pořadatelských i organizačních subjektů, včetně Ministerstva pro místní rozvoj ČR,Asociace krajů ČR, Svazu měst a obcí, nebo ČD Reality a.s.

Soutěž pro návštěvníky stavebních veletrhů

02.03.  |  Stavební veletrhy Brno

Ve dnech 25. – 29. dubna 2006 se uskuteční soutěž pro návštěvníky stavebních veletrhů Brno 2006. Vyhlašovatelem soutěže jsou Veletrhy Brno, které připravily pro účastníky soutěže lákavé ceny.

Česká exportní banka hraje v obchodu s Ruskem významnou úlohu

02.03.  |  Česká exportní banka

V rámci návštěvy prezidenta RF V.V. Putina bude zítra slavnostně podepsána Rámcová úvěrová smlouva mezi Českou exportní bankou a Vněšekonombankou pro střednědobé financování vývozu z ČR do RF. Tato smlouva umožní pružnější a výhodnější financování připravovaných projektů v oblasti spolupráce českých a ruských podniků. Úvěry na export a investice do Ruska tvoří dnes v portfoliu ČEB více než 20 % a lze předpokládat, že s rozvojem spolupráce obou zemí tento podíl dále vzroste.

Na konferenci “Rodina na kolejích” se sešli odborníci, kteří spojili svoji profesi s rodinou

02.03.  |  KDU-ČSL

V den, kdy byl představen program KDU-ČSL pro volby do Poslanecké sněmovny, představovali během své dvanáctihodinové cesty vlakem náměstek ministra práce a sociálních věcí za KDU-ČSL  Marián Hošek, Marie Cacková, krajská radní zodpovědná za projekt “Rodinný pas” či Josef Zeman, ředitel Národního centra pro rodinu, spolu s kandidáty KDU-ČSL, program Zelená pro rodinu a 50+. V odpoledních hodinách do vlaku nastoupil i lídr kandidátky na Karlovarsku,  fotbalový trenér a bývalý reprezentant František Straka.

Stavební zákon znovu míří do sněmovny

02.03.  |  MMR

Po té co nový stavební zákon prošel senátem, vrací se s několika připomínkami a pozměňovacími návrhy zpět do sněmovny

Evropská komise navrhuje zvýšenou ochranu nákladní dopravy před terorismem

02.03.  |  Evropská komise

Evropská komise navrhla nová evropská pravidla na lepší ochranu nákladní dopravy před teroristickými útoky. Tato pravidla zvýší bezpečnost dodavatelského řetězce v pozemní dopravě. Umožní provozovatelům, kteří jsou v systému zapojeni, využít výhod v oblasti bezpečnostních kontrol a poskytne jim lepší bezpečnostní postavení ve vztazích s obchodními partnery včetně pojišťoven.

V HARTMANNU se lidem líbí

02.03.  |  Hartmann

Výzkum jehož se zúčastnilo přes 1200 zaměstnanců potvrdil trend zlepšující  se firemní kultury. Lidé největšího výrobce zdravotnických prostředků v ČR – firmy Hartmann-Rico ocenili zejména otevřenost managementu a možnost seberealizace.

Představitelé KDU-ČSL na tiskové konferenci představili svůj volební program

02.03.  |  KDU-ČSL

Členové předsednictva KDU-ČSL, ministři a předsedové odborných komisí KDU-ČSL zdůraznili, že za volebním programem stojí rok velmi intenzivní práce a konzultace s odborníky v daných oblastech.

Retail Summit 2006 se vydařil!

02.03.  |  Retail Summit 2006

Výsledky reprezentativního výzkumu mezi jeho účastníky prokázaly, že se konference celkově povedla a že organizačnímu týmu se podařilo uspokojivě splnit sliby dané po loňském ročníku

Nová kampaň ČSOB Pojišťovny: Bobr bude řádit na sněhu

28.02.  |  ČSOB Pojišťovna

Jedna z nejúspěšnějších televizních reklam loňského roku – spot s elektronickou loutkou bobra, který ničí, na co přijde, do doby, než zasáhne pojišťovací poradce – bude mít pokračování. ČSOB Pojišťovna totiž od počátku března spustí novou imageovou kampaň, jejíž ústřední postavou bude opět bobr - tentokrát na horách. Roli klienta v ní bude hrát skokan na lyžích. Ve spotu si tak zahrál i dvojnásobný olympijský medailista a světový rekordman ve skoku na lyžích Pavel Ploc.

Komerční banka oznámila výrazné zvýšení provozního zisku za rok 2005

28.02.  |  Komerční banka

Komerční banka dnes zveřejnila auditované nekonsolidované výsledky za rok 2005 podle IFRS (Mezinárodní standardy finančního výkaznictví). Celkové výnosy, které rostly díky dobrým obchodním výsledkům jak v retailovém, tak podnikovém bankovnictví, spolu s úspěšným řízením nákladů, vedly k meziročnímu růstu provozního zisku o téměř 8 %.

Startuje projekt Srovname.cz

28.02.  |  srovname.cz

Na adrese www.srovname.cz byly spuštěny nové stránky, kde si může každý velmi snadno a přehledně najít nejlevnější cenu spotřební elektroniky u různých prodejců. Tato služba bude znamenat revoluci v nákupních zvyklostech nás všech.

Přeřaďte na vyšší rychlost

28.02.  |  HVB Bank

HVB Bank nabízí nové úvěrové produkty pro podnikatele a menší firmy s výší úvěrového rámce až 5 milionů korun. 

CENTRAL GROUP získal ocenění Dům roku 2006

27.02.  |  CENTRAL GROUP

Rodinný dům z nabídky CENTRAL GROUP byl již podruhé oceněn prestižní cenou DŮM ROKU, kterou každoročně vyhlašuje časopis Můj dům. Oceněným domem v roce 2006 je velmi moderně řešený typ Progres 8, který má dispozici 6+1 s dvougaráží. Ukázkový dům tohoto typu si mohou všichni zájemci prohlédnout v Průhonicích u Prahy (Po – Ne 13 – 18 hod.).

Vlaky SC Pendolino cestovalo již více než 100 tisíc cestujících

27.02.  |  České dráhy

Jako komerčně velmi úspěšný produkt hodnotí České dráhy spoje SC Pendolino, provozované pod touto značkou na trase Praha – Ostrava. Od 11. prosince 2005, kdy České dráhy začaly spoje SC Pendolino provozovat, využilo této služby již více než 100 tisíc cestujících. Ranní spoje z Ostravy, večerní z Prahy – stejně jako nedělní večerní spoje bývají zcela vyprodány – a to již několik dní předem.

Strategické fórum Slovensko

27.02.  |  top vision

Ve dnech 28.-29. dubne 2006 se v Hotelu Kamila, Bratislava, uskuteční první ročník Strategického fóra na Slovensku.

HC Slavia bavila i pomáhala

27.02.  |  Tipsport

Pražské obchodní centrum Černý Most se v sobotu 25. února obléklo do slávistických barev. I sem totiž zavítala akce Jde se na hokej!“. V odpoledních hodinách se část komplexu nákupního a zábavního centra proměnila v ledovou arénu a fandilo se hokeji. Součástí ledové show byla jak autogramiáda vybraných hráčů extraligového teamu Slávie tak i návštěva dětského domova.

Atradius naléhá na české podniky: Buďte připraveni, ptačí chřipka se přibližuje

27.02.  |  Atradius

Atradius, globální pojišťovna obchodních pohledávek, varuje, že vzhledem k tomu, že se v posledních týdnech potvrdil výskyt ptačí chřipky ve Francii, Německu, Rumunsku, Rakousku a Slovensku, mají mít české podniky plány, jak se vyrovnat s důsledky případného rozšíření nemoci na své obchodní aktivity a příjmy. Atradius si je vědoma potenciálního nebezpečí pro lidi, zároveň si však uvědomuje možný komerční dopad na společnosti a již vypracovala plány pro monitorování a kontrolu rizika podniků.

Objem finančních prostředků poskytnutých zdravotníkům dosáhl za dva měsíce 167 milionů Kč

27.02.  |  ČSOB

Celkem 441 zdravotnických zařízení během dvou měsíců využilo speciální nabídky ČSOB, která jim umožňuje jednoduše vyřešit problémy způsobené zpožděním plateb zdravotních pojišťoven. Objem finančních prostředků, které byly zdravotníkům poskytnuty na překlenutí platební neschopnosti pojišťoven přesáhl 167 milionů korun.

Bavorsko žádné vývozy odpadu do zahraničí nechce

27.02.  |  MMR

Poslední únorový čtvrtek přijal ministr pro místní rozvoj ČR Radko Martínek Bavorskou hospodářskou delegaci vedenou státním ministrem hospodářství, infrastruktury, dopravy a technologie Erwinem Huberem. Společně jednali o členství ČR v EU, o spolupráci v rámci Interreg III, zabývali se také otázkami rozvoje venkova, územního plánování a v neposlední řadě vedli diskusi nad „komunální“ politikou EU.

Nové Spotřebitelské informační centrum v Královéhradeckém kraji

24.02.  |  SOS

Sdružení obrany spotřebitelů ČR otevírá 1. března 2006 novou poradnu pro spotřebitele v Královéhradeckém kraji, v Týništi nad Orlicí. Otevřením nového Spotřebitelského informačního centra SOS nyní zajišťuje poradenskou činnost v osobních poradnách ve  všech krajích České republiky.

Informace o zavádění registračních pokladen

24.02.  |  Ministerstvo financí

Zákon č. 215/2005 Sb., o registračních pokladnách nabyl účinnosti dne 1. července 2005. Tento zákon stanoví způsob evidence plateb vedené fyzickými a právnickými osobami při provozování maloobchodu nebo hostinské činnosti na základě živnostenského oprávnění.

Prezident Wolfowitz se v Praze připojí ke globálnímu jednání na vysoké úrovni

24.02.  |  The World Bank

Finanční  regulátoři, představitelé dozoru nad finančním trhem a tvůrci finanční politiky z více než 20 zemích celého světa se sejdou příští týden v Praze, aby na vysoké úrovni diskutovali pokrok a dlouhodobé výzvy v oblasti tzv. mezinárodní finanční architektury. Rokování se bude soustřeďovat na dosavadní zkušenosti a nedořešené otázky v zavádění tzv. institucí finančního systému. Tím se rozumí pravidla fungování, která se ukazují jako nutná k tomu, aby národní a mezinárodní finanční systémy byly transparentní, stabilní a odolné proti krizím.

Národní technické muzeum získá původní podobu

24.02.  |  ŽS Brno

Částečná rekonstrukce budovy Národního technického muzea mu vrací podobu navrženou architektem Milanem Babuškou ve 30. letech minulého století. Muzeum tak obnoví původní prostorový koncept výstavních sálů v jednotlivých poschodích a zároveň jeho zaměstnanci získají důstojné zázemí pro svou badatelskou, archivní a expoziční práci.

Ministři Martínek a Gyurovszky zahájili veletrh Holiday World

24.02.  |  MMR

Na pozvání ministra pro místní rozvoj Radko Martínka přijel do České republiky slovenský ministr výstavby a regionálního rozvoje László Gyurovszky. V rámci pracovní návštěvy oba ministři zahájili 15. ročník veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Martínek při této příležitosti předal cenu Holiday World Award osobnosti cestovního ruchu roku 2005, kterou se stal předseda představenstva hotelové společnosti Euroagentur Viliam Sivek.

Betonáři zachraňují před povodněmi, které letos hrozí nebývalou silou

24.02.  |  Českomoravský beton

Společnost Českomoravský beton pomáhá vodohospodářům v přípravě na tradiční jarní povodně, které by v tomto roce mohly být vzhledem k průběhu zimy nebývale silné.

Technologickým podnikatelem roku 2005 České republiky se stal Radim Králík ze společnosti Grapo

24.02.  |  Ernst & Young

Držitelem ocenění Technologický podnikatel roku 2005 České republiky se stal Radim Králík, ředitel společnosti Grapo. Tato cena je součástí soutěže Podnikatel roku vyhlašované každoročně společností Ernst & Young. Společnost Grapo se zabývá vývojem a výrobou digitálních velkoplošných tiskáren s inkousty tvrzenými UV zářením, tiskem velkoplošné grafiky, výrobou světelných reklam a výrobou POP a POS materiálů.

Titul Podnikatel roku 2005 České republiky získal Radim Jančura, ředitel společnosti Student Agency

24.02.  |  Vodafone

Držitelem prestižního ocenění Podnikatel roku 2005 České republiky se stal Ing. Radim Jančura, ředitel a jediný majitel společnosti Student Agency. Svou trofej převzal včera v Paláci Žofín z rukou Dirka Kroonena, vedoucího partnera společnosti Ernst & Young, která soutěž v České republice vyhlašuje od roku 2000. Titul Technologický podnikatel roku získal Radim Králík, ředitel společnosti Grapo. Trofej Začínajícího podnikatel roku si odnesl Jan Řežáb ze společnosti Redboss. Letos poprvé byli v rámci soutěže oceněni také nejlepší podnikatelé v regionech Střední Čechy, Jihomoravský kraj, Plzeňský a Moravskoslezský kraj.

Hypoteční banka garantuje pětileté sazby všem novým klientům

24.02.  |  Hypoteční banka

Jednotnou úrokovou sazbu s pětiletou fixací všem novým klientům bez rozdílu nabízí od 23. února do konce května Hypoteční banka. Garantovaná pětiletá sazba je na úrovni sazeb pro nejbonitnější klienty a u standardní hypotéky do 70 % hodnoty nemovitosti po odečtení běžných bonusů činí 4,19 %. Nabídka platí pro všechny typy hypotečních úvěrů.

Centrum Černý Most uvítá jedinečnou hokejovou show ve slávistických barvách

24.02.  |  Tipsport

Obchodní centrum Černý Most v Praze bude v sobotu 25. února hostit unikátní hokejovou roadshow HC Slavia Praha v rámci projektu „Jde se na hokej!“. V odpoledních hodinách se část komplexu nákupního a zábavního centra promění v hokejovou arénu se spoustou zajímavých akcí. Součástí ledové show bude i autogramiáda vybraných hráčů extraligového teamu Slávie.

Čekárny ČD LOUNGE nově pro všechny cestující první třídy vlaků Českých drah

24.02.  |  České dráhy

Od 26. února 2006 spolu se zahájením platnosti první změny jízdního řádu rozšiřují České dráhy služby komfortních čekárenských zón ČD LOUNGE. Ty fungují    ve čtyřech stanicích – Praha Holešovice, Pardubice hlavní nádraží, Olomouc hlavní nádraží a Ostrava hlavní nádraží – doposud pro cestující první třídy pouze vlaků vyšší kvality – SC Pendolino, EuroCity a InterCity.

Ministerstvo financí pokračuje ve zlepšování podmínek klientů bank

24.02.  |  Ministerstvo financí

Ministerstvo financí pokračuje v aktivních opatřeních k posílení postavení klientů bank v ČR a ke zvýšení transparentnosti finančního trhu v ČR.

Na opravu panelových domů bude přispívat Státní fond rozvoje bydlení

24.02.  |  MMR

Vláda dnes na svém jednání přijala návrh nařízení vlády o použití finančních prostředků Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) z dílny Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Formou dotace bude SFRB krýt část nákladů spojených s odstraňováním havarijních stavů na panelových domech.

Ministr Martínek a Miloš Zeman předali muzeu vládní Tatru 700

24.02.  |  MMR

Automobil Tatra 700, kterým jezdil expremiér Miloš Zeman předal dnes ministr pro místní rozvoj Radko Martínek řediteli Národního technického muzea Tomáši Kupcovi. S vozem se osobně rozloučil také jeho někdejší uživatel Miloš Zeman.

Vláda projednala Národní rozvojový plán ČR

24.02.  |  MMR

Na programu jednání vlády ČR byl dnes i Národní rozvojový plán ČR (NRP), klíčový dokument pro čerpání peněz z fondů EU v příštím programovacím období 2007 – 2013. Prostřednictvím programů fondů EU může ČR v budoucnu získat až sto miliard korun ročně.

MF předložilo vládě výsledky kontroly čerpání prostředků na odstranění starých ekologických zátěží

24.02.  |  Ministerstvo financí

Ministerstvo financí na dnešní jednání vlády připravilo materiál, který shrnuje výsledky kontroly hospodaření s finančními prostředky státu v oblasti likvidace starých ekologických zátěží vzniklých před privatizací. Kontrolu v roce 2005 provedl Nejvyšší kontrolní úřad na bývalém Fondu národního majetku ČR, Ministerstvu financí, České inspekci životního prostředí a u vybraných nabyvatelů privatizovaného majetku.

Unie se chystá zakázat rtuť v teploměrech

24.02.  |  Hartmann

I když Evropská komise včera navrhla, aby se používání rtuti v teploměrech v unii zakázalo, je rtuťový teploměr stále ještě nejčastějším prostředkem zjišťování teploty.

Informace z únorového zasedání burzovní komory

24.02.  |  Burza cenných papírů Praha

Na svém dnešním zasedání burzovní komora mimo jiné schválila úpravu sazebníku burzovních poplatků a úpravu harmonogramu burzovního dne.

ČSOB od února rozšířila nabídku hypotečních úvěrů o nový produkt ČSOB Hypotéku 2 v 1

24.02.  |  ČSOB

ČSOB od února rozšířila svou nabídku hypotéčních úvěrů o nový produkt ČSOB Hypotéka 2 v 1. Ta spojuje účelový a neúčelový hypoteční úvěr v jednom produktu při zachování úrokové sazby, která odpovídá standardní hypotéce.

Bezpečnost silničního provozu: je třeba zvýšit úsilí

22.02.  |  Evropská komise

Evropská komise dnes zhodnotila výsledky evropského boje proti nedostatečné bezpečnosti silničního provozu, který probíhá od roku 2001. Zejména v některých členských státech bylo dosaženo značného pokroku. Ve srovnání s rokem 2001 počet usmrcených na evropských silnicích v roce 2005 poklesl o 8 000 osob. Toto zlepšení však nestačí a bude třeba zvýšit úsilí jak na vnitrostátní, tak i na evropské úrovni, aby se s výhledem do roku 2010 počet osob usmrcených na silnicích snížil o polovinu.

AEGON Pojišťovna uvádí na trh tři nové produkty

22.02.  |  AEGON

AEGON Pojišťovna představila tři nové produkty životního pojištění. Jako první uvede na český trh rizikové pojištění AEGON Premium, které po americkém vzoru cenově zvýhodňuje nekuřáky a lidi se zdravým životním stylem. Vedle toho poskytuje nejširší pojistné krytí a umožňuje pojistit se i na částky ve výši několika milionů.

Patria Direct obchoduje již v celé střední Evropě

22.02.  |  Patria Direct

Patria Direct zahájila obchodování na maďarské burze a stala se tak prvním českým on-line obchodníkem obchodujícím na všech burzách ve středoevropském regionu

Václav Havel uvedl druhý den summitu SEYS 2006

22.02.  |  SEYS 2006

Dnes byl v Obecním domě zahájen druhý den summitu Successor’s European Youth Summit 2006 (SEYS), který je setkáním světových osobností zastávajících významné posty v oblasti obchodu, vědy, výzkumu či umění.

Podnikatelem roku 2005 Jihomoravského kraje se stal Radim Jančura ze společnosti Student Agency, s.r.o.

22.02.  |  Ernst & Young

Radim Jančura, majitel brněnské společnosti Student Agency, si dnes z rukou Stanislava Juránka, hejtmana Jihomoravského kraje, a Richarda Singera, zástupce společnosti Ernst & Young, převzal trofej Podnikatel roku 2005 Jihomoravského kraje. Krajské i celostátní kolo je součástí prestižní mezinárodní soutěže Podnikatel roku, kterou pravidelně vyhlašuje společnost Ernst & Young.

Václav Havel uvedl druhý den summitu SEYS 2006

22.02.  |  SEYS 2006

Václav Havel hovořil především o současném uspěchaném tempu rozvoje naší země.

Rozvíjející se trhy a jejich příležitosti

22.02.  |  Pioneer Investments

John Pollen hodnotí i  polský, ruský a turecký trh

Společnost HVB Factoring se stala členem Asociace factoringových společností

22.02.  |  HVB Factoring

Finanční společnost HVB Factoring vstoupila na trh začátkem roku 2005 a po pouhém roce působení byla přijata mezi členy Asociace factoringových společností v ČR. Členství v asociaci je důkazem toho, že společnost nabízí klientům plnohodnotný servis spojený s touto alternativou financování pohledávek.

Adastra Corporation se prezentuje na veletrhu CeBIT 2006

22.02.  |  Adastra s.r.o.

Adastra Corporation, mezinárodní konzultační a softwarová společnost, se zúčastní letošního veletrhu CeBIT, který proběhne 9. – 15. března v německém Hannoveru.

CETELEM ČR, a.s. se stěhuje

22.02.  |  Cetelem

Společnost CETELEM ČR, a.s., druhá největší nebankovní společnost na trhu spotřebitelských úvěrů, změnila své sídlo. Společnost, která v Praze doposud sídlila na třech místech, se stěhuje do nové kancelářské budovy v blízkosti Anděla v Praze 5 na Smíchově.

Premiér Jiří Paroubek zahájil summit mladých elit SEYS 2006

22.02.  |  SEYS 2006

Svým projevem dnes ráno zahájil premiér České republiky Jiří Paroubek v Obecním domě Successor’s European Youth Summit 2006 (SEYS). Sešlo se zde takřka 400 mladých manažerů z celého světa. Účastníci summitu SEYS zastávají již v mladém věku významné posty v oblasti obchodu, vědy, výzkumu či umění.

Společnost DHL získává vedoucí postavení na trhu expresních služeb

22.02.  |  DHL

DHL Doručení do 12:00 je první expresní službou, která doručuje z Evropy do vybraných zemí Asie před polednem

Srovnání cen přes mobilní telefon

22.02.  |  SrovnaniCen.cz

Server SrovnaniCen.cz, který umožňuje uživatelům vyhledávat a srovnávat ceny zboží v internetových obchodech, tuto službu nově nabízí i přes WAP rozhraní mobilního telefonu. Nyní můžete kdekoli zjistit, za jakou cenu prodávají různé internetové obchody konkrétní zboží.  

Zlatá koruna vyhlašuje 4. ročník

22.02.  |  Zlatá koruna

Zlatá koruna pomáhá vytvářet konkurenční prostředí a učí klienty lépe se orientovat ve složitém světě financí.

Společnost Ernst & Young pořádá 22. února 2006 podnikatelskou konferenci

21.02.  |  Vodafone

Společnost Ernst & Young pořádá 22. února 2006 Podnikatelskou konferenci. Podnikatelé mohou tuto platformu využít k výměně svých zkušeností a načerpat zde inspiraci, jak řešit vybrané problémy podnikatelského prostředí. Témata konference jsou rozdělena do dvou bloků: Podnikatelské recepty pro úspěšnou firmu a Podnikání v českém prostředí.

Společnost CENTRAL GROUP slaví 12 let na trhu

21.02.  |  CENTRAL GROUP

Již 12 let působí společnost CENTRAL GROUP na trhu nového bydlení. Za dobu své působnosti si již 4600 klientů vybralo některý z jejích bytů, domů nebo parcel za svůj nový domov. Firma v současné době zaujímá 1. místo na českém trhu nového bydlení.

Odborná konference ODS v Benešově 21. února 2006

21.02.  |  ODS

Další odborná konference Občanské demokratické strany s názvem “Moderní a efektivní stát, moderní daňový, důchodový a sociální systém” se bude konat v úterý 21. února od 17 hodin v Městském divadle v Benešově (Tyršova 163).  

GE Money Bank od 20. února nabízí Půjčky v akci s nízkou měsíční splátkou

21.02.  |  GE Money Bank

Od 20. února přichází GE Money Bank se speciální nabídkou Expres půjček. V rámci nabídky „Půjčky v akci“ mohou klienti získat půjčky ve výši 50, 70 nebo 90 tisíc Kč s nízkou garantovanou splátkou. Půjčku přitom klienti mohou získat snadno a rychle již během několika minut. Nabídka GE Money Bank platí až do konce května tohoto roku.

Evropský rok mobility pracovníků začíná s milionem pracovních míst online

21.02.  |  Evropská komise

Dnes bude jako součást zahájení Evropského roku mobility pracovníků spuštěn nový internetový server, na kterém bude hned od počátku zveřejněn zhruba milion nabídek zaměstnání z celé EU. Internetové stránky a evropský rok zahájí předseda Evropské komise José Manuel Barroso, komisař Vladimír Špidla a rakouský ministr hospodářství a zaměstnanosti Martin Bartenstein v Bruselu na konferenci o mobilitě pracovníků „Workers' mobility: a right, an option, an opportunity?“ (Mobilita pracovníků: právo, možnost, příležitost?). Cílem evropského roku je, aby lidé byli lépe informováni o přínosech práce v jiné zemi nebo nové profesi a aby si tyto přínosy více uvědomovali, ale i upozornit na to, jak může pracovníkům v takovém přesunu pomoci EU.

ORCO PROPERTY GROUP: nový web evropských rozměrů spuštěn

21.02.  |  Orco Property Group

1. února byl spuštěn korporátní web společnosti Orco Property Group, předního investora, developera a asset managera na středoevropském trhu s nemovitostmi. Vznikl ve spolupráci dvou profesionálních internetových agentur FG Forrest, a.s. a Lundegaard s.r.o., přičemž FG Forrest dal webu tvář – vytvářel grafickou podobu a podobu šablon – a Lundegaard implementoval systém pro řízení webového obsahu LARS CMS, na kterém korporátní web běží.

Winterthur Group celosvětově zvýšila zisk na 1,1 miliardy švýcarských franků

21.02.  |  Winterthur

Winterthur Group dosáhla v roce 2005 zisku ve výši 1,1 miliardy švýcarských franků (CHF), meziročně se tak její zisk zvýšil o téměř 47 %. Meziročně došlo k nárůstu také celkového objemu obchodování a hrubého předepsaného pojistného. Winterthur Group je jednou z největších pojišťovacích skupin v Evropě, prostřednictvím penzijního fondu a pojišťovny úspěšně působí také na českém trhu.

Winterthur spravuje v ČR celkem 30,4 miliardy Kč

21.02.  |  Winterthur

Winterthur, který v České republice působí prostřednictvím penzijního fondu a pojišťovny, spravuje v ČR aktiva v hodnotě téměř 30,4 miliardy Kč. Oproti loňskému roku se jedná o nárůst o 14,7 %. Společnosti do nového roku vstoupily s novým názvem, když změnily své jméno z Credit Suisse Life & Pensions na Winterthur.

ČSOB je první českou bankou působící v regionu jihovýchodní Asie

21.02.  |  ČSOB

ČSOB podepsala v pátek 17. února na půdě velvyslanectví ČR v Indonésii pod záštitou velvyslance Jaroslava Veselého exklusivní rámcovou úvěrovou dohodu s nejsilnější indonéskou bankou Bank Mandiri. ČSOB tak výrazně usnadňuje českým firmám obchod s Indonésií. Smlouva umožňuje poskytnout exportní úvěry na dodávky českých vývozců až do maximální výše 40 mil. USD.

Rekordní sumu prostředků vložili drobní investoři do ČSOB Zajištěných fondů během prvních šesti týdnu letošního roku

21.02.  |  ČSOB

Hned na začátku roku si ČSOB zajištěné fondy připsaly rekordní objem peněz. Do fondů jejichž upisovací období začalo první pracovní den letošního roku a skončilo v pátek 17.2. vložili drobní investoři více než 1,7 miliardy korun.

Sybase na trh uvedl PowerDesigner 12.0

21.02.  |  Sybase

Společnost Sybase oznámila uvedení nové verze produktu PowerDesigner 12.0, všestranného nástroje pro modelování a  design (navrhování), určeného pro společnosti, které potřebují rychle, cenově efektivně a konzistentně vytvořit nebo přepracovat své obchodní aplikace. 

Rada Klubu finančních ředitelů zvolila svého prezidenta

21.02.  |  CFO club

Ve středu 15. února zvolila Rada Klubu finančních ředitelů poprvé svého Prezidenta a dva Viceprezidenty.

Série odborných konferencí ODS míří do Českých Budějovic

21.02.  |  ODS

Třináctá odborná krajská konference Občanské demokratické strany s názvem “Moderní a efektivní stát, moderní daňový, důchodový a sociální systém” se bude konat v pondělí 20. února od 15 hodin na Malé scéně Domu Kultury Metropol v Českých Budějovicích (Senovážné náměstí 2).  
1 12 23 30 31 32 33 34 35 36 44

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.