Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityÚčty a spoření

Zprávy a aktuality

Jak neudělat chybu při investování? Nesledujte jen výnos, radí portfolio manažerka Amundi

19.04.  |  Michal Bureš

Vysoká inflace znehodnocující úspory, nejistoty kolem budoucnosti starobních důchodů i široká nabídka investičních příležitostí, to vše Čechy nutí přemýšlet nad investováním. Jaké otázky si položit, než začnete odkládat peníze? Jakým chybám se vyhnout při investování do podílových fondů? Na tyto otázky odpovídá Markéta Jelínková, portfolio manažerka společnosti Amundi.

Jakým způsobem spořit na důchod?

17.05.  |  Martin Ježek

Co důchod je a čím by měl být? Pro mnohé je důchodový věk strašák. Sice se na něj těší, ale radost kalí strach z možného nedostatku prostředků. Tak to ale vůbec být nemusí.

Stěhujete se? Podívejte se, jak neudělat chybu při přepisu energií

17.05.  |  Jana Poncarová

Když se stěhujete, jednou z mnoha věcí, kterou musíte vyřídit, je přepis energií. Nevyhnete se vyplňování formulářů a žádostí či dokládání dokumentů. Na co nezapomenout? A jak se vyhnout pokutě, kterou si někteří dodavatelé mohou naúčtovat? 

Kdy začít myslet na důchod?

16.05.  |  Martin Ježek

V myslích mnohých lidí je penze spojena s nejvyšším věkem, emocemi a trápením. To ale nemusí být pravda. Pětašedesátníci, kteří odcházejí do starobního důchodu jsou dnes ještě lidé, kteří jsou velmi aktivní a zdraví. Sportují, pracují, jsou společenští a někteří dokonce zakládají nové rodiny.

Jak šetříme a kde si ukládáme?

04.05.  |  Martin Ježek

I když si kdekdo stěžuje, mnoho českých rodin má přebytečné peníze a ukládá si je na horší časy. Pokud si je ale dávají do bank, pak na nevýhodný účet.

Do kdy můžete vrátit peníze ze směnárny?

09.04.  |  Michal Bureš

Od 1. dubna 2019 můžete vrátit vyměněné peníze ve směnárně. Za jakých okolností můžete peníze? A do jaké částky a do kdy můžete peníze vrátit?

Jak nejlépe zhodnotit peníze?

26.03.  |  Martin Ježek

Přišli jste k penězům? Šetřili jste, dobře jste se oženili či vdaly nebo jste měli v Americe strýčka a on vám odkázal tisíce dolarů? Prostě výborné zprávy. Tak co teď s těmi penězi?

Není sazba jako sazba aneb co je p. a. či RPSN?

07.03.  |  Michal Bureš

Obří úrok na spořicím účtu, hypotéka atakující 1% sazbu či rychlá půjčka z klidu domova a téměř zdarma. I tak často působí reklamy na finanční produkty. Jak ale poznat pravou úrokovou sazbu a jak se vyznat v podmínkách finančních produktů?

Srovnání termínovaných vkladů

04.03.  |  Michal Bureš

Termínované vklady patří mezi konzervativní finanční produkty a mají řadu výhod. Která banka poskytuje nejvýhodnější termínovaný vklad?

Termínované vklady – jak fungují a kdy se vám vyplatí?

07.02.  |  Redakce

Termínované vklady představují jednu z možností, jak jednoduše zhodnotit své volné finanční prostředky. Stačí pouze jednorázově vložit peníze na účet a několik týdnů, měsíců či let na ně nesáhnout. Proč uložit své peníze právě na termínovaný vklad a jaké jsou jeho výhody oproti běžnému účtu? To se dočtete v našem článku.

Jak postupovat při zdědění dluhu?

16.01.  |  Lucie Mečířová

Smrt v rodině je vždy tragédie. Po pohřbu se navíc dědici musejí účastnit pozůstalostního řízení, ve kterém se bude řešit rozdělení majetku po zesnulém. Co když vám ale nezanechá žádné jmění, ale jenom dluhy? Anebo oboje?

6 tipů, jak bezpečně na finanční aplikace

21.12.  |  Redakce

Bezhotovostní platby jsou čím dál populárnější. S nimi stoupá i obliba různých mobilních aplikací, ať se jedná o internetové bankovnictví či možnost platit kartou bez terminálu. Spravovat finance z mobilu a tabletu je pohodlné a jejich zabezpečení je většinou na velmi dobré úrovni. Jak ale eliminovat všechna rizika a používat finanční aplikace zcela bez obav?

Jak musíte zadat platební příkazy, aby to došlo do konce roku?

18.12.  |  Redakce

Blíží se konec roku a možná řešíte, jak poplatit všechna stavební spoření a další poplatky, aby platba patřila ještě do tohoto roku? Sepsali jsme pro vás přehled, do kdy musíte zadat platební příkazy, aby platba došla na druhý účet ještě do konce tohoto roku.

Výprodeje na akciových trzích mohly způsobit algoritmy

07.12.

Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla. Akciové trhy vnímaly zprávy pozitivně a v pondělí otevřely silným nákupním gapem.

Jak na přechod z penzijního připojištění na doplňkové penzijní spoření

05.12.  |  Lucie Mečířová

Máte uzavřené penzijní připojištění, ale rádi byste si začali spořit na důchod v doplňkovém penzijním spoření? Oba produkty mít nemůžete. Přechod z jednoho na druhý ale už možný je. Jakým způsobem?

Nemůžete teď platit příspěvky na penzijní připojištění? Smlouvu nemusíte hned rušit

28.11.  |  Lucie Mečířová

Máte uzavřenou smlouvu o penzijním připojištění, ale už dál nechcete anebo nemůžete spořit? Uvažujete o vypovězení smlouvy, ale nevíte, jak na to? Poradíme vám!

Srovnání stavebního spoření 2018: Které je nejvýhodnější uzavřít před Vánoci?

26.11.  |  Michal Bureš

Která stavební spořitelna zřídí vašemu potomkovi účet zdarma? Která spořitelna nabízí nejvýhodnější smlouvu ještě před Vánoci?

Jak a kde si zřídit transparentní účet

22.11.  |  Lucie Mečířová

Rádi byste si vytvořili transparentní účet a nevíte, jak na to? Jaké banky tuto možnost nabízejí a kdy je dobré po něm „sáhnout“?

Otestujte se: Co všechno víte o měnovém kurzu?

21.11.  |  Redakce

Měnový kurz je jedna ze základních ekonomických veličin, se kterou se setkáváme často. Hlavně když jedeme na dovolenou a chceme vědět, kolik euro za kolik korun dostaneme. Víte ale o měnovém kurzu vše, co se vyplatí znát? Otestujte se.

Jak moc je opravdu výhodné vaše stavební spoření

16.11.  |  Redakce

Stavební spoření je považováno za bezpečný a výhodný produkt pro běžné spoření, na bydlení, pro děti i pro starší. Jak moc výhodné ale takové stavební spoření opravdu je? A opravdu vám nabídne vysoké zhodnocení?

Jak vybrat vhodný podnikatelský účet?

13.11.  |  Lucie Mečířová

Rozhodli jste pro podnikání a přemýšlíte o založení podnikatelského účtu? Podle čeho byste měli vybírat? A jaký účet pro vás bude tou nejlepší volbou?

6 tipů, jak vybrat stavební spoření pro děti a bez poplatků

10.11.  |  Michal Bureš

Stavební spoření je díky státní podpoře stále pro mnoho lidí atraktivní. Jak si jej nastavit, aby bylo co nejvýhodnější pro vás a vaše děti? A na které poplatky si dát pozor?

Kdy konečně banky zlevní poplatky za přeshraniční platby?

07.11.  |  Euro.cz

Evropská unie by chtěla zlevnit  přeshraniční převody v rámci EU. Bankám se to ale nelíbí, protože na tom můžou prodělat, poplatky za převod peněz z měny do jiné měny jsou vysoké, stejně jako náklady bank na takový převod.

Kdo vlastní české stavební spořitelny?

06.11.  |  Michal Bureš

Stavební spoření je díky státní podpoře zajímavým produktem. Kdo ovšem vlastní české stavební spořitelny? Ital, Němec či snad Rus? Jaké měly tržby a zisky stavební spořitelny?

Podnikatelský účet pro OSVČ: musí se zřídit?

06.11.  |  Lucie Mečířová

Začínáte s podnikáním? V takovém případě vás tedy bude rozhodně zajímat, zdali si v oblasti financí vystačíte s běžným soukromým účtem anebo zdali bude nutné zřídit speciální podnikatelský. Jak to tedy ve skutečnosti je?

Stavební spoření má své výhody i nevýhody. Kterých je víc?

30.10.  |  Martin Ježek

Rozhodujete se mezi stavebním spořením a například spořicím účtem? Oba produkty mají své výhody, ale i nevýhody. Zkusme si je přiblížit.

Vkladní knížka: vyplatí se, nebo už je za zenitem?

30.10.  |  Lucie Mečířová

Přemýšlíte o tom, že byste dětem začali spořit a uvažujete o vkladní knížce? Jedná se skutečně o tradiční produkt, který fungoval řadu desetiletí. Některé banky jej ještě stále nabízejí. Vyplatí se ale, anebo už nestojí ani za řeč?

Jak na "novou" hypotéku dosáhnou lidé s minimální či průměrnou mzdou?

26.09.  |  Michal Bureš

4 příklady vám ukáží, jak nové podmínky ČNB omezí vaše možnosti při získání hypotéky. Podmínky začnou platit již 1. října 2018. Jaké musíte mít mzdy a úspory, abyste dosáhli na průměrnou hypotéku? A jakou hypotéku si může dovolit člověk s minimální a průměrnou mzdou?

Od 1. října se zpřísňují podmínky k získání hypotéky!

25.09.  |  Michal Bureš

Od 1. října se opět zpřísňují podmínky a my vám ukážeme, co vše musíte nově splnit, abyste získali hypotéku. Kolik mít ušetřeno a jakou mít mzdu? Jaké jsou sazby hypoték? A co státní půjčka?

U které banky zaplatíte hodinkami?

11.09.

Garmin Pay nebo Fitbit Pay? U které české banky si už nemusíte vybírat a zaplatíte jen chytrými hodinkami?

4 tipy, na co si dát pozor při výběru ideálního spořicího účtu

31.08.  |  Redakce

Víte, na co všechno si dát pozor, když si chcete otevřít nový spořicí účet?

Při placení kartou v cizině můžete zaplatit poplatek navíc

29.08.  |  Martin Ježek

Víte, co je „Cash Advance“? Je to vlastně poplatek za vybírání peněz za pomocí platební karty v cizině na přepážce v bankách. Není zrovna malý a někdy si ho při platbě kartou naúčtují obchodníci nebo restauratéři, aniž byste to vy chtěli.

Co dělat, když vám na dovolené někdo ukradl peněženku

28.08.  |  Martin Ježek

„Jsme v pohodě, máme se dobře, je dost vedro, ale moře fajn. Těšíme se na knedlíky s borůvkama,“ píšete mailovou pohlednici z prázdnin. Dopíšete, odešlete a chcete jít na zmrzlinu. Ale peněženka není k nalezení. Za chvilku hledá i váš partner, pak i děti, nakonec voláte delegáta, ale ten říká, že s tím vám bohužel nepomůže. Peníze nejsou k nalezení, co teď?

Poslal jsem peníze na špatný účet… Co teď?

23.08.  |  Martin Ježek

Občas se toho sejde moc a vy musíte najednou platit hned několik plateb. Děláte to třeba pomocí internetového bankovnictví, jste unavení, zkrátka přepíšete se a pošlete peníze úplně někam jinam, nebo někomu jinému. Jak podobnou situaci řešit?

Už jste někdy za oběd zaplatili Facebookem?

20.08.  |  Martin Ježek

V posledním dílu seriálu, který se věnuje elektronickým převodům peněz, se podíváme do blízké budoucnosti. Finance se totiž dají převádět i jinak – třeba pomocí sociálních sítí. V České republice se tato změna teprve chystá.

Bankovní převod do zahraničí: co se vyplatí znát?

13.08.  |  Martin Ježek

Elektronické převody peněz mezi bankami dnes provádí už asi každý. Je samozřejmě možné posílat finance nejen do tuzemských bank, ale také za hranice.

Vyjde letos dovolená v cizině dráž, či levněji?

09.08.  |  Martin Ježek

Ti, kteří se z dovolené v zahraničí vrátili, už to vědí. Pro ty, co se na ni chystají, to je příjemná zpráva: V oblíbených zemích na dovolené ušetříme.

Jak dlouho trvá, než se převedou peníze z banky do banky?

06.08.  |  Martin Ježek

Elektronické převody peněz mezi bankami jsou dnes samozřejmostí a nejspíše si bez nich již neodkážeme tok našich financí představit. Je asi jasné proč – nepotřebujeme hotovost.

Čtvrtina Čechů se zadlužuje rizikově. Před dluhovou pastí pomůže konsolidace a refinancování půjček

02.08.  |  Redakce

Máte půjčku na auto, vyčerpaný kontokorent a také úvěrovou kartu. Splátky tak posíláte hned několika směry, přičemž si každý z věřitelů nezapomene naúčtovat příslušné poplatky. Možná stojí za to, uvažovat o sloučení půjček do jediného úvěru. Tomuto opatření se říká konsolidace. Celý dluh si navíc můžete přestěhovat k jiné úvěrové společnosti pomocí takzvaného refinancování. Aby vše provázela také řádná úspora, je třeba si pohlídat několik věcí.

Jaké stavební spoření vybrat pro děti a studenty?

01.08.  |  Lucie Mečířová

Chcete svým dětem začít spořit nějaké peníze do dospělosti? Zkuste stavební spoření. Má zajímavý úrok a mnoho dalších výhod.

Odkládáte si nějaké peníze na důchod? Měli byste

30.06.  |  Martin Ježek

Je až překvapivé, kolik lidí se nestará o to, co bude zítra. Tím pomyslným zítřkem myslíme důchod. Prostě čas, kdy už nebudete z nějakých důvodů moci pracovat. Třeba i proto, že se vám nebude chtít.

Jak legálně pracovat s manželkou ve vlastním podniku

21.06.  |  Lucie Mečířová

Podnikáte a rádi byste do práce zahrnuli i svého/svou manžela/manželku? Může jeden z manželů zaměstnat toho druhého? Podívejte se, co na to říká zákoník práce.

3 teorie a investiční strategie, kdy nakoupit bitcoin

07.06.  |  Hana Bartušková

Investice do bitcoinu a dalších kryptoměn je silně riziková, volatilní a dost zisková investice. Potenciálně. A nebo taky ne, nebo taky na tom můžete prodělat poslední kalhoty. A proto si při investicích na kryptotrzích dejte pozor.

Hledáte atraktivní zhodnocení? Investujte do firem

01.06.  |  Redakce

Kdo hledá zajímavý výnos, může se podílet na financování firem. Podnikatelé nebo malé a střední podniky hledají díky příznivému ekonomickému vývoji různé cesty, jak financovat rozvoj svého byznysu. Vzniká tak mnoho nových příležitostí, jak v době nízkých úrokových sazeb kvalitně zhodnotit volné finanční prostředky. Díky FinTech platformám jsou investice do firem dostupné i drobným investorům.

Jsou Češi investiční "konzervy"?

31.05.  |  Michal Bureš

Češi jsou při investování známí svoji konzervativností a vyhlédavají minimální riziko, které s sebou nese nízký úrok. Do čeho Češi nejvíce investují? Jaký očekávají úrok? Jaké jsou trendy v investování? Jak se liší investování dle pohlaví, věku a vzdělání?

7 tipů, jak ušetřit na vysněné svatbě

31.05.  |  Michal Bureš

Svatba je jedním z vrcholů života každého člověka a rovněž se jedná o velkou zátěž na vaši peněženku. Jak na ní ušetřit a stále byla dle vašich snů?

Jak si v ČR mohou spořit důchodci

31.05.  |  Lucie Mečířová

Jste v důchodu a přemýšlíte o spoření? Kam se vyplatí odkládat peníze a do čeho by měl důchodce zkusit investovat? Přečtěte si srovnání jednotlivých finančních produktů.

Stavební spoření: ano, či ne?

24.05.  |  Martin Ježek

Stavební spoření u nás patři k nejoblíbenějším produktům. Je však vždy a za každých okolností výhodné?

Měníme peníze na dovolenou II: 7 triků směnáren

23.05.  |  Michal Bureš

Triků směnáren je nespočet - dvojí kurzovní lístek, skryté poplatky, neplatné bankovky a další. Jak se jim bránit?

Měníme peníze na dovolenou I: Jak ušetřit při výběru z bankomatu?

22.05.  |  Michal Bureš

Také rádi vybíráte peníze na dovolené z bankomatu? Na co si dát pozor? A která banka má nejvyšší poplatek za výběr z bankomatu v zahraničí?

Lidé mění kvůli zdražování dodavatele energií. Vyplatí se fixace cen?

11.05.  |  Jana Poncarová

České domácnosti v prvním čtvrtletí letošního roku ukázaly, že o změnu dodavatele elektřiny a plynu mají znovu zájem.Pokud bude podobný trend pokračovat, padne pětiletý rekord. Důvodem narůstajícího počtu změn dodavatelů je podle odborníků zdražování energií. 

Průvodce investičním světem

07.05.  |  Redakce

V době, kdy se roční inflace pohybuje okolo 2 %, je rozumné investovat a nenechat své úspory ležet ladem. Možností k investování a zhodnocení peněz existuje spousta. Vybrali jsme pro vás šest investičních variant. Která bude pro vás ta nejvýhodnější?

Hypotéka vs. úvěr ze stavebního spoření

28.04.  |  Michal Bureš

Výše úroků u hypoték roste a do obliby se stále více dostává úvěr ze stavebního spoření, který má ovšem rovněž svá úskalí. Jaké jsou aktuální úrokové sazby u uvěru ze stavebního spoření a jaké u hypoték? Provnejte výhody a nevýhody hypoték a stavebního spoření.

Jak funguje stavební spoření?

27.04.  |  Michal Bureš

Stavební spoření se znovu dostává do obliby, jaké jsou jeho výhody? Jaký je státní příspěvek? A kolik si můžete odečíst z daní? Jak z něj získat úvěr?

5 výhod stavebního spoření, díky kterým zhodnotíte své peníze

24.04.  |  Lucie Mečířová

Chcete své peníze zhodnotit, ale bojíte se investic a spořicí účty a terminované vklady podle vás moc nevynášejí? Není to jen váš názor. Co ale stojí za to, je stavební spoření.

Je na uložení peněz lepší spořicí účet nebo termínovaný vklad?

21.04.  |  Lucie Mečířová

Přemýšlíte o tom, že byste začali spořit? Nemůžete se rozhodnout, jestli zkusit spořicí účet nebo termínovaný vklad? Tak si je tedy pojďme porovnat!

Třetina Čechů chce změnit banku, ale odhodlají se jen 2 % z nich

20.04.  |  Michal Bureš

Důvěřují Češi svým bankám? Co ji může ohrozit? Nástup FinTech společností? Či vysoké poplatky a nízké úroky? Kolik lidí změnilo loni banku?

Počet exekucí v Česku se v roce 2018 zvýšil. Kde se lidé zadlužují nejvíc?

26.02.  |  Lucie Mečířová

Exekuce představují významný problém pro stále více českých domácností i podnikatelů. Oproti loňskému roku se počet lidí v exekuci zvýšil o 3,4 % na 863 tisíc. V jakých krajích je největší problém s předlužením občanů?

Jak si správně nastavit životní pojistku

15.01.  |  Martin Ježek

Pokud se chcete pojistit, je dobré si přečíst podmínky. Když se vám totiž něco stane, pak vám v případě špatně ujednané životní pojistky pojišťovna nemusí taky zaplatit vůbec nic. Poradíme, jak na to.

Jak děti finančně zajistit bez rizika?

02.01.  |  Martin Ježek

Slyšíme kolem sebe, jak zabezpečit své děti, jak je nenechat napospas, kdyby se s rodiči náhodou něco stalo. Všechny jsou samozřejmě nejlepší a nejvýhodnější, a to pro každého. Tyhle kampaně asi marketérům nebaštíte, ale pro jistotu vám poradíme, jak neudělat chybu.

Jak zadat příkaz v bance, aby platba došla do konce roku 2017

15.12.  |  Redakce

Blíží se konec roku a vánoční dny klidu a míru. Pokud plánujete do konce roku odeslat ještě nějaké platby, typicky například splátku pro stavební spoření, abyste získali plnou státní podporu za rok 2017, tak si dejte pozor na data zadání příkazů ve své bance, aby byly tyto platby včas zaúčtovány.

Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili

26.09.  |  Martin Ježek

Někdy máte dojem, že je to s těmi úsporami zakleté. Chcete ušetřit na energiích, investujete, a nakonec zaplatíte víc. Pak si za pár mincí koupíte hobbymarketu věc, kterou jste vždy považovali za malichernost, a ona vám domů vrátí finance v řádu stokorun. Dnes se opět se podíváme, v čem je pes zakopán a kde je řešení tohoto problému.

5 tipů, jak efektivně ušetřit peníze

14.09.  |  Lucie Czillingová

Považujete se za typ člověka, kterému za se za krátký čas rozkutálí peníze, ani se nenaděje? Možná právě vám je tento článek adresovaný.

Velké porovnání mobilních tarifů pro studenty 2017

11.09.  |  Lucie Mečířová

Přemýšlíte o změně mobilního tarifu a nejste si jistí, jestli je vůbec z čeho vybírat? Co nám v letošním roce pro studenty připravila velká trojka? A co nám můžou nabídnout virtuální operátoři?

8. září aneb Den finanční gramotnosti: otestujte si tu svou

08.09.  |  Hana Bartušková

Finanční gramotnost je důležitou součástí našeho běžného života. Aneb vždycky se vyplatí, když se dokážete správně orientovat v nabídce bankovních produktů a dokážete efektivně spravovat své osobní finance. Jste finančně gramotní? Otestujte se!

Bankovní účty pro studenty: kde nejsou zbytečné poplatky?

04.09.  |  Lucie Mečířová

Nad založením bankovního konta uvažuje plno studentů a nejen těch, kteří se snaží přivydělávat si při studiu. Je ale z čeho vybírat? Podle čeho bychom se vůbec měli rozhodovat?

Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?

27.07.  |  Lucie Mečířová

Internetové bankovnictví je hojně využíváno převážně mezi mladými lidmi. Ulehčuje to čas a čas jsou přece peníze. Bohužel plno z nich také zapomíná na důslednost, která se může řádně prodražit. Kdy vám hrozí u internetového bankovnictví nebezpečí?

5 tipů, jak správně investovat do podílových fondů

11.07.  |  Lukáš Urbánek

Investování do podílových fondů nabízí vysoké výnosy a dobré zhodnocení peněz. Ale také s sebou nese vyšší riziko než například penzijní připojištění nebo stavební spoření. Máme pro vás 5 tipů, jak začít.

Šetřím, šetříš, šetříme. Jak na to?

20.06.  |  Martin Ježek

Pro někoho je nedostatek peněz skutečný problém a vyjít s nimi každý měsíc považují skoro za nemožné. Situace by se možná zlepšila, kdyby dodržovali několik následujících zásad.

Full service. Bankomat může zcela nahradit banku

12.06.  |  Euro.cz

Nechodit do banky a ušetřit tak čas. Vybrat si bankovky podle sebe, zobrazit zůstatek na účtu a vložit peníze na účet. To jsou služby, které podle průzkumu agentury STEM/MARK Češi na bankomatech oceňují nejvíce. Podmínkou přežití bankomatů v budoucnosti bude osobní přístup ke každému klientovi zvlášť, míní bankéři.

Spokojeni se svou bankou jsme i proto, že od ní můžeme snadno odejít

29.05.  |  Martin Ježek

Klienti „kamenných“ bank byli podle průzkumů v loňském roce se svými bankami spokojeni, ale stále více jich využívá FinTech společností, které taky doporučují svým známým a příbuzným.

Bankovní revoluce nastane v lednu

16.05.  |  Martin Ježek

Svět bank čeká příští rok doslova revoluce. Začne totiž platit evropská směrnice, která mimo jiné dovolí zavedení aplikace, z níž si budete moct řídit všechny své bankovní účty, a bude jedno, jestli je máte u jedné, nebo pěti bank. Mezi banky tak vstoupí další hráči a peněžní ústavy možná odsoudí do role pouhé úschovny peněz.

Jak jste na tom s bezpečností na internetu?

11.05.  |  Martin Ježek

Bezpečnost na internetu – téma tisíckrát omílané, a přesto jakoby se některých vůbec netýkalo. A to I presto, že hackeři můžou zneužít od vašeho facebookového profilu, až po odlehčení bankovního účtu od financí. Že se to týká jen známých lidí? To je pravda jen zčásti. Pokud jsou někde dveře bez zámku, proč by jimi hackeři nevešeli a nezkomplikovali majitelům život?

Jak se proinvestovat ke svému prvnímu milionu za deset, dvacet nebo třicet let

28.04.  |  Hana Bartušková

Chcete být milionářem? Archimédes kdysi prohlásil: "Dejte mi pevný bod ve vesmíru a já pohnu celou Zemí." Pokud jde o investice, tak můžeme zase směle prohlásit: "Dejte mi dostatečně dlouhé období a našetřím miliony s minimálními vklady." Věděli jste, že můžete být jednou milionář, i když si šetříte jen dvě stovky měsíčně?

Jak fungují kvantové peníze?

19.04.  |  Martin Ježek

Jak dokonale zabezpečit virtuální finanční transakce? Dá se to udělat pomocí takzvaných virtuálních bankovek, které nelze padělat.

5 nejčastějších chyb, které děláte jako investor

05.04.  |  Hana Bartušková

Chyby při investování peněz udělá někdy každý. Místo zhodnocení investic se tak můžete dočkat malých výnosů, nebo dokonce ztráty. Jsou ale určité chyby, kterých se většinou dopouští začátečníci v investování a kterým je jednoduché se vyhnout. Tak co, umíte investovat své peníze bez chyb?

Dnes je poslední den na výměnu neplatné papírové padesátikoruny

31.03.  |  ČTK

Lidé mají dnes poslední možnost vyměnit na pobočkách České národní banky papírové padesátikoruny, jejichž platnost skončila k 1. dubnu 2011. Ke konci loňského roku bylo podle statistik centrální banky mezi lidmi 11,6 milionu papírových padesátikorun za 581 milionů korun.

Jaký jste investor podle své krevní skupiny?

22.03.  |  Hana Bartušková

Věděli jste, že krevní skupiny jsou různě geograficky rozšířené a že s každou krevní skupinou jsou spojené jiné charakterové vlastnosti? Pokud znáte svou krevní skupinu, tak vám povíme, jaký jste investor.

Pozor na firmy, které neoprávněně přijímají vklady od veřejnosti

17.03.  |  ČTK

Česká národní banka dnes znovu upozornila na aktivity novozélandské společnosti Savings Fund Limited a zároveň na aktivity společnosti Salia Group. Činnost obou firem podle centrální banky vykazuje znaky neoprávněného přijímání vkladů od veřejnosti, neoprávněného poskytování platebních služeb a neoprávněného shromažďování peněz od veřejnosti. Společnosti nemají povolení k poskytování finančních služeb v ČR, upozornila ČNB.

Vláda podpořila výměnu informací o internetových útocích u bank

13.03.  |  ČTK

Banky a Česká národní banka by měly sdílet informace o internetových útocích a incidentech a o přijatých opatřeních, jak takovým útokům zabránit. Počítá s tím novela zákona o bankách, kterou během dnešního jednání podpořila vláda. O schválení materiálu informoval na twitteru mluvčí kabinetu Martin Ayrer.

Hypotéky zdražují, úroky vkladů jsou stále nízké. Hrozí nám záporné sazby?

10.03.  |  Redakce

Úrokové sazby v posledních letech stabilně klesaly. Klientům bank přinesl takový vývoj extrémně levné hypotéky i velmi příznivé sazby spotřebitelských úvěrů. Na druhé straně však i takřka mizivé výnosy z vkladů. Jaký vývoj můžeme očekávat letos? A může nastat situace, že úroky budou záporné? Negativní sazby může centrální banka zavést v souvislosti s ukončováním devizových intervencí. Jaký by to mělo dopad na klienty bank?

Soud bude řešit vytunelování Metropolitního spořitelního družstva

20.02.  |  ČTK

Pražský městský soud dnes začne projednávat případ vytunelování zkrachovalého Metropolitního spořitelního družstva. Dvacítka obžalovaných údajně způsobila členům záložny škodu přes 1,2 miliardy korun. Vedle manažerů družstva čelí obvinění řada takzvaných bílých koní.

Neplatné papírové padesátikoruny je možné vyměnit do konce března

30.01.  |  ČTK

Papírové padesátikoruny, jejichž platnost skončila k 1. dubnu 2011, je možné vyměnit na pobočkách České národní banky (ČNB) už jen do konce letošního března. Mezi lidmi přitom bylo podle statistik ČNB ke konci loňského roku ještě 11,6 milionu papírových padesátikorun za 581 milionů korun.

Na anonymních vkladních knížkách ČS zůstalo 1,78 miliardy Kč

02.01.  |  ČTK

Na anonymních vkladních knížkách České spořitelny, jejichž výplata skončila definitivně s rokem 2016, zůstalo 1,78 miliardy Kč. Počet nevyzvednutých vkladů činil 2,456 milionu. Peníze dostane od spořitelny Nadace Depositum Bonum.

Doplatit stavebko pro maximální státní podporu za rok 2016 půjde do 30. 12.

20.12.  |  Lukáš Pololáník

Do posledních dnů roku lze na stavební spoření vložit peníze pro získání maximální státní podpory za rok 2016. Většina spořitelen otevře ve svých pobočkách pokladny ještě v pátek 30. prosince, některé zpracují i platby v sobotu na Silvestra.

Jsou finanční produkty pro studenty opravdu výhodnější?

25.11.  |  Redakce

Na trhu dnes narazíte na řadu produktů, které svým názvem cílí na studenty. Studentský účet, půjčka, nebo dokonce hypotéka. Je však produkt označený jako studentský automaticky výhodnější?

Air Bank rozšíří služby, omezí ale výhody neaktivním klientům

22.11.  |  ČTK

Air Bank plánuje do konce roku 2018 rozšířit síť bankomatů ze současných 120 na 350. Dále pro klienty chystá v příštím roce zavést kontokorent, cestovní pojištění nebo placení pomocí mobilních telefonů vybavených čipem NFC. Neaktivním klientům ale zruší garanci výhodného úročení peněz.

Centrální evidence účtů je hotová. Bude fungovat od roku 2018

15.11.  |  Veronika Hejná

Kontroverzní zákon o centrální evidenci účtů vstoupil v účinnost 6. října 2016, přičemž samotná centrální evidence účtů by měla fungovat až od 1. ledna 2018. Důvodem zavedení centrální evidence byl požadavek na administrativní zjednodušení postupu oprávněných orgánů veřejné moci při zjišťování, u které úvěrové instituce má či nemá konkrétní osoba veden účet.

Banky budou sdílet informace o kybernetických útocích, uvádí novela

07.11.  |  ČTK

Banky a Česká národní banky by měly sdílet informace o internetových útocích a incidentech a o přijatých opatřeních, jak takovým útokům zabránit. Počítá s tím novela zákona o bankách, kterou poslalo ministerstvo financí k připomínkám.

Průzkum: Češi spoří jinak, než považují za výhodné

31.10.  |  ČTK

Češi spoří jinak, než považují za výhodné. Za jednoznačně nejvýhodnější způsob investice a zhodnocení peněz považují nemovitosti, uvedlo je 48 procent dotázaných. Přes 90 procent respondentů však sdělilo, že si koupi bytu nebo domu coby investici nemůže dovolit. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS mezi tisícovkou respondentů pro společnost Golden Gate CZ.

Vláda asi odmítne dodatečné odškodnění klientů Union banky

24.10.  |  ČTK

Někdejší klienti zkrachované Union banky by neměli dostat dodatečné odškodnění, jak navrhla skupina poslanců ČSSD. Zřejmě takový postoj zaujme k předloze na pondělní schůzi vláda. Záměru by měla vytknout podle předběžného stanoviska pro ministry nepřípustnou zpětnou platnost i to, že nadstandardní odškodnění by se týkalo jen jednotlivců, navíc pouze jednoho ze zkrachovalých bankovních ústavů.

Záložna Creditas dostala od ČNB bankovní licenci

19.10.  |  ČTK

Největší tuzemská záložna Creditas obdržela od České národní banky bankovní licenci. Od ledna 2017 se tak český bankovní trh rozšíří o další instituci zaměřenou na retailové i firemní zákazníky. ČTK to dnes sdělil předseda představenstva Creditasu Vladimír Hořejší. Udělení licence následně ČTK potvrdil mluvčí ČNB Marek Zeman s tím, že je "před nimi ještě dlouhý proces přeměny."

Vklady klientů ERB bank budou vyplácet od čtvrtka pobočky ČS

18.10.  |  ČTK

Garanční systém finančního trhu (GSFT) začne vyplácet pojištěné vklady klientům ERB bank 20. října prostřednictvím vybraných poboček České spořitelny. To, že banka s ruským kapitálem není schopna dostát svým závazkům, oznámila Česká národní banka 11. října.

ERB bank není schopna dostát svým závazkům

11.10.  |  ČTK

ČNB oznámila, že ERB bank není schopna dostát svým závazkům. Do sedmi dnů musí Garanční systém finančního trhu začít s výplatou náhrad vkladů klientům. Banka s ruským kapitálem ERB bank se zaměřuje hlavně na financování českého exportu do Ruska, ale poskytuje i běžné bankovní služby. V ČR má pobočky v Praze a v Karlových Varech.

V Brně bude možné nahrát jízdenku MHD na platební kartu

06.10.  |  ČTK

Brňané si budou moci od 1. ledna nahrát předplatní jízdenky na MHD na platební kartu, zaplatí je v e-shopu. Cestující si bude moci zvolit, jestli bude mít jízdenku na kartě, s níž běžně platí, nebo si vyzvedne kartu bez vazby k účtu a může si i dál kupovat papírové jízdenky, které se zatím neruší.

Výběr peněz z anonymních vkladních knížek je možný do konce roku 2016

06.10.  |  Redakce

Klienti mají poslední tři měsíce na výběr peněz z anonymních vkladních knížek. Jejich výplata skončí na konci roku 2016. Česká spořitelna lhůtu pro výplatu peněz několikrát prodloužila. Přibližně na 98 % anonymních vkladních knížek je uložena částka nepřesahující 5 000 Kč, na 41 % z nich je uloženo dokonce méně než 50 Kč.

MasterCard zavádí ověřování totožnosti přes selfie či digitální otisk

05.10.  |  ČTK

MasterCard spouští v České republice a dalších 11 evropských zemích možnost ověřování totožnosti při platbě přes mobilní telefon prostřednictvím selfie či digitálního otisku. Systém už byl vyzkoušen v Nizozemsku, USA a Kanadě a v roce 2017 by se měl postupně rozšířit do celého světa.

ČSSD opět předložila návrh na odškodnění klientů Union banky

26.09.  |  ČTK

Skupina poslanců ČSSD ve Sněmovně opět předložila návrh na dodatečné odškodnění klientů zkrachovalé Union banky. Týká se pouze fyzických osob a dosahovat má zákonem stanovené hranice 100.000 eur, tedy asi 2,7 milionu korun na osobu. Stejný návrh předložili sociální demokraté už v létě 2013, tehdejší úřednická vláda Jiřího Rusnoka ho odmítla a Sněmovna už o něm před volbami nerozhodla.

Jak bezpečně platit bezkontaktními kartami?

14.09.  |  Redakce

Platební karty jsou mezi Čechy stále oblíbenější. Od roku 2006 až do loňského prosince vzrostl počet bezhotovostních transakcí realizovaných prostřednictvím karet u obchodníků téměř 4krát. Největší podíl bezhotovostních plateb tvoří bezkontaktní platby. Používání bezkontaktních karet je pohodlné a při dodržování základních pravidel bezpečné. Na prvním místě je však vždy ostražitost držitele platební karty.

Jak dostat peníze ze zkrachovalé banky

08.09.  |  Redakce

Doba krachů kampeliček, družstevních záložen a bank je pryč. Přesto i v současné době se můžete dostat do situace, kdy instituce, u které máte uloženy peníze, může zkrachovat. Ke svým penězům se dostanete díky Garančnímu systému finančního trhu.
1 2 3 4 5 9 12 16
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Rejstříky - osoby

    Rejstriky.finance.cz
    Rejstříky - subjekty

      Rejstriky.finance.cz
      Rejstříky - adresy

        Rejstriky.finance.cz