Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář tiskových zpráv

Všechny tiskové zprávy

Hospodářské výsledky MasterCard Europe za rok 2010 potvrzují rostoucí poptávku spotřebitelů po elektronických platbách

04.02.  |  MasterCard

Společnost MasterCard Europe oznámila své evropské provozní výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2010.

Fio banka se zapojuje do systému PayMyway pro rychlé a bezpečné platby na internetu

03.02.  |  Fio banka

Fio banka nově nabízí svým klientům možnost platit na internetu komfortně, rychle, bezpečně a zdarma díky systému PayMyway, který propojením internetbankingu klienta s e-shopy umožní expedici zboží po zaplacení bez nutnosti čekat na doručení platby.

mBank rozšiřuje nabídku služeb pro podnikatele a nově nabízí povolené přečerpání

03.02.  |  mBank

mBank rozšiřuje nabídku služeb pro podnikatele a od února nabízí povolené přečerpání na podnikatelském účtu mBUSINESS KONTO.

Rok 2010: méně dočasných pracovních neschopností a méně prostonaných dnů

03.02.  |  ČSSZ

Dočasných pracovních neschopností (DPN) méně o 12,6 %, méně prostonaných dnů o 16 % a kratší průměrná doba trvání jednoho případu DPN o 3,9 % – to ukazují údaje České správy sociálního zabezpečení, srovná-li se rok 2010 s rokem předcházejícím.

Kooperativa svým klientům doporučuje zvážit cestu do rizikových oblastí Stornopoplatky jim uhradí z cestovního pojištění

02.02.  |  Kooperativa

Klienti Kooperativy mohou z cestovního pojištění standardně uplatnit zrušení cestovní služby (storno zájezdu, letenky, ubytování či jiné cestovní služby) z jakéhokoliv prokazatelného důvodu.

Stavební spoření je i vaše jistota

01.02.  |  Wüstenrot

Wüstenrot vám nabízí vysoké zhodnocení a smlouvu zdarma. U všech nových smluv o stavebním spoření, které si sjednáte do 31. března 2011, budou vaše vklady úročeny sazbou 2,5 % ročně.

Jste si skutečně jistí, že mluvíte anglicky?

01.02.  |  Channel Crossings

Stejně jako mnoho jiných odvětví prošel i sektor jazykového vzdělávání v posledních letech významnými změnami.

Záložna Creditas připravila nový produkt: Spořící účet Creditas

01.02.  |  Creditas

Produkt je zajímavý zejména v souvislosti s klesajícími úrokovými sazbami spořících účtů na bankovním trhu.

Zájem o financování bydlení opět roste: počet nových hypoték ČS narostl v roce 2010 o 13 %

01.02.  |  Česká spořitelna

Ideální hypotéku České spořitelny si v loňském roce sjednalo více než 11 100 klientů, což je o 13 % více než v roce 2009. Také celkový objem nově poskytnutých hypoték byl v meziročním srovnání vyšší.

Zájemci o dotaci volají stále častěji

31.01.  |  CzechInvest

Celkem 14 270 telefonických dotazů k Operačnímu programu Podnikání a inovace položili podnikatelé a další volající analytikům strukturálních fondů agentury CzechInvest, kteří se starají o bezplatnou Zelenou informační linku o podpoře podnikání na čísle 800 800 777.

Řídící výbor evropského projektu NETC@RDS jednal v Praze

31.01.  |  VZP ČR

Řídící výbor evropského projektu NETC@RDS hostila v minulých dnech Všeobecná zdravotní pojišťovna. Této významné akce se zúčastnilo 30 členů řídícího výboru z 16 zemí EU, většina z nich jsou vedoucí pracovníci zdravotních pojišťoven.

Méně lidí si kryje svá životní rizika

28.01.  |  ČAP

Obchodní výsledky členů České asociace pojišťoven (ČAP) za rok 2010 potvrzují výrazný růst objemu trhu. Celkové předepsané pojistné se zvýšilo oproti předchozímu roku o 8 %. Současně však meziročně poklesl počet uzavřených smluv v životním pojištění o 1,3 %.

Pojišťovny opět úspěšné v boji s podvodníky

25.01.  |  ČAP

Statistiky České asociace pojišťoven (ČAP) za rok 2010 potvrdily vysokou úspěšnost pojistitelů při odhalování pojistných podvodů na českém trhu.

Služba INVEST Premium společnosti Colosseum, a.s. dosáhla ve druhé polovině roku 2010 zhodnocení o 11,7 %

25.01.  |  Colosseum, a.s.

Unikátní správa finančních prostředků s motivovaným správcem a nejlepšími příležitostmi z celého světa. Výkonnost je v korunách a po odečtení všech poplatků!

Služba INVEST Premium společnosti Colosseum, a.s. dosáhla ve druhé polovině roku 2010 zhodnocení o 11,7 %

20.01.  |  Colosseum, a.s.

Služba INVEST Premium je unikátní správa aktiv, kterou společnost Colosseum, a.s. uvedla na trh v polovině roku 2010. Již během druhého pololetí roku 2010 pak byly účty klientů zhodnoceny o 11,7 %.

O účet Fio banky můžete nově zažádat on-line

19.01.  |  Fio banka

Fio banka nabízí nově možnost požádat o běžný účet prostřednictvím internetového formuláře. Pro klienty na letošní rok připravuje více novinek, mimo jiné smartbanking nebo výhodnější zahraniční platby mimo eurozónu.

Investiční tipy FINANCE Zlín, a.s. v roce 2010

19.01.  |  FINANCE Zlín, a.s

Zajímá Vás, jak úspěšné jsou investice, které pro naše zákazníky vyhledáváme, a na které je pravidelně upozorňujeme v investičních profilech?

Extra rychlé podnikání

18.01.  |  PR text

Jak postupovat při zakládání společnosti, na koho se obrátit, pokud si chcete zakoupit již existující firmu. Čtěte tyto řádky a dozvíte se víc.

Změny v promíjení penále v roce 2011

17.01.  |  ČSSZ

Podle sdělení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže bylo Evropskou komisí (EK) s konečnou platností rozhodnuto, že v řízení o promíjení penále nebude takzvaný „Přechodný rámec“ prodloužen, což znamená, že při rozhodování o promíjení penále nebude nadále využitelná možnost promíjení penále dle rozhodnutí Evropské komise číslo N 236/2009. Rozhodnutí EK ve shora uvedené věci bylo motivováno zejména zajištěním rovného postavení členských států a zabezpečení stejného postupu ve všech členských státech EU.

Raiffeisenbank usnadňuje středním firmám přístup ke kapitálu

14.01.  |  Raiffeisenbank

Raiffeisenbank se stala prvním a v současné době jediným českým autorizovaným poradcem pro vstup společností na polskou burzu New Connect.

Zetor znovu dobývá irácký trh

14.01.  |  Zetor

Společnosti ZETOR TRACTORS, která v loňském roce díky efektivní transformaci úspěšně čelila celosvětové krizi, opět proniká na irácký trh.

Výhled Saxo Bank na rok 2011: Bubliny, býci a medvědi… no potěš!

13.01.  |  Saxo Bank

Rok 2011 bude ve znamení pokračujícího oživení, ale jak varuje Saxo Bank, silné trhy budou podléhat vysoké volatilitě.

Nové FLEXI životní pojištění pro rok 2011 s programem InSpiral

13.01.  |  Pojišťovna České spořitelny

Pojišťovna České spořitelny opět přichází s vylepšeným FLEXI životním pojištěním a pro rok 2011 představuje řadu novinek, včetně nového unikátního programu InSpiral.

Celkem 411 lidí by mělo v letošním roce oslavit sté narozeniny

12.01.  |  ČSSZ

Celkem 411 důchodců narozených v roce 1911 eviduje v lednu Česká správa sociálního zabezpečení. Z tohoto počtu je 341 žen a 70 mužů.

Prostřednictvím aplikace eNeschopenky byla odeslána první elektronická hlášení pracovní neschopnosti na ČSSZ

12.01.  |  KOMIX

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) nabízí službu e-Podání Hlášení pracovní neschopnosti, která lékařům umožňuje zapojit se do elektronické výměny informací.

Raiffeisenbank navýšila úrokové sazby na termínovaných vkladech

12.01.  |  Raiffeisenbank

Raiffeisenbank v těchto dnech navýšila úrokové sazby na termínovaných vkladech. Maximální sazba tak nyní dosahuje 3 % p.a.

Volksbank Investments spouští v ČR první indexový fond kopírující hlavní index PX Burzy cenných papírů Praha

11.01.  |  Sberbank CZ

Společnost Volksbank Investments přichází na trh s prvním indexovým fondem, jehož cílem je přesné kopírování indexu PX, hlavního indexu Burzy cenných papírů Praha.

Vánoční útraty kartami KB vzrostly meziročně o třetinu; neaktivnější klient KB zaplatil svojí kartou 144 krát

11.01.  |  Komerční banka

Držitelé platebních karet vydaných Komerční bankou utratili v období od 1. 12. 2010 do 27. 12. 2010 za své vánoční nákupy téměř 3,9 miliardy korun.

Míra registrované nezaměstnanosti v prosinci vzrostla o 1,0 p. b. na 9,6 %

10.01.  |  MPSV

V průběhu prosince míra registrované nezaměstnanosti v České republice vzrostla o jeden procentní bod (1,0 p. b.) na 9,6 procenta.

Volksbank CZ nabízí hypotéku za korunu!

10.01.  |  Sberbank CZ

Volksbank CZ nabízí od ledna 2011 svým klientům všechny typy hypo-tečních úvěrů a amerických hypoték za pouhou jednu korunu. Zájemci, kteří této nabídky využijí, tak mohou ušetřit až 29 999 korun. Nabídka je platná do 21. února 2011. 

Triglav pojišťovna rozšířila pražskou pobočku, klienti se mohou těšit na vyšší komfort

07.01.  |  Triglav pojišťovna, a.s.

Prostory pražské pobočky Triglav pojišťovny prošly v posledních týdnech zásadní rekonstrukcí. Kanceláře společnosti byly podstatně rozšířeny, přičemž celková plocha získala efektivnější využití. Nejzásadnější změnou je vybudování nového komfortního klientského centra, které nyní maximálně posiluje kvalitu poskytovaných služeb.

Společnost Colosseum, a.s. obdržela AAA rating ČEKIA Stability Award

07.01.  |  Colosseum, a.s.

Společnost Colosseum, a.s. získala v rámci 16. ročníku CZECH TOP 100 excelentní ratingové hodnocení AAA ČEKIA Stability Award a zařadila se tak mezi nejstabilnější firmy v České republice.

ČSSZ vydala leták pro lékaře k eNeschopence

04.01.  |  ČSSZ

Podpořit elektronickou komunikaci s lékaři a zdravotnickými zařízeními má za cíl nová služba, kterou nabízí Česká správa sociálního zabezpečení v pilotním projektu e-Podání Hlášení pracovní neschopnosti – eNeschopenky.

Kreditní linka od GE Money Bank nabízí firmám zjednodušené čerpání úvěrových produktů

04.01.  |  GE Money Bank

Kreditní linka od GE Money Bank nabízí klientům z řad podnikatelů a firem předschválení maximálního rámce finančních prostředků provozního financování a možnost zrychleného čerpání dílčích úvěrů.

Vývoj spotřebitelských insolvencí v České republice v roce 2010

04.01.  |  Creditreform

V roce 2010 činil nárůst počtu insolvenčních návrhů u fyzických osob - spotřebitelů 149,2% proti roku 2009. Potvrdil se tak odhad společnosti Creditreform, že celkový počet insolvenčních návrhů fyzických osob v roce 2010 překročí 10 000.

Rok 2011 bude pro Českou republiku jedním z ekonomicky nejslabších v historii

03.01.  |  Rentia

Stát nám zajistí důstojný důchod, zvyšování platu každý rok je samozřejmostí, ceny nemovitostí musí jen růst, či nejlepší spoření je automaticky od státu. Co mají tato tvrzení společného? Jde o pravdy, které přestaly v roce 2010 definitivně platit.

Novela zákona o spotřebitelském úvěru přináší změny i v hypotékách

29.12.  |  Hypoteční banka

Změny zákona o spotřebitelském úvěru se dotknou i některých forem hypotečních úvěrů. Vliv budou mít na tzv. americké hypotéky, předhypoteční úvěr, nebo financování družstevního podílu. Hypoteční banka zachová stávající nabídku hypotečního financování a bude i nadále schopná pokrýt poptávku klientů po všech současných typech úvěrů. Dopad novely zákona však bude jen minimální a spíše jim přinesou výhody a pozitiva.

Výhledy Commerzbank pro rok 2011: stálé ceny, vyšší spotřeba a klesající nezaměstnanost

23.12.  |  Commerzbank

Podle odhadů Commerzbank bude nadcházející rok 2011 lepším rokem pře-devším pro spotřebitele.

Expres půjčka: Mimořádné benefity pouze do konce roku

23.12.  |  GE Money Bank

Klienti GE Money Bank, kteří uzavřou smlouvu o Expres půjčce do konce roku 2010, získávají bezplatnou možnost libovolného počtu mimořádných splátek či předčasného splacení úvěru po celou dobu trvání smlouvy.

Zvýšení pojištění vkladů na 100 000 EUR je dalším impulsem k rozvoji družstevního bankovnictví

21.12.  |  WPB Capital

Poslední prosincový den vstoupí v platnost novela zákona o bankách. Ta zdvojnásobuje hranici pojištění vkladů v bankách a družstevních záložnách na 100 000 EUR a zkracuje výplatu vkladů na 20 pracovních dní.

Ekonomická prognóza Eurozóny: Směřujeme stále k vícerychlostní Evropě?

16.12.  |  Ernst & Young

Evropská centrální banka (ECB) potřebuje „plán B“ pro případ krize.

Nové EXPRESNÍ Konto od UniCredit Bank - bez poplatku, rychle a s Kartou EXPRES k okamžitému použití

13.12.  |  UniCredit Bank

UniCredit Bank uvádí na český trh další atraktivní produkt – EXPRESNÍ Konto.

OSVČ a pojistné na sociální zabezpečení v roce 2011

13.12.  |  ČSSZ

Od 1. 1. 2011 dochází ke změnám v platbách pojistného na důchodové a nemocenské pojištění osob samostatně výdělečně činných.

Platby v rámci ČR zdarma a levné europlatby oceňují lidé i firmy

13.12.  |  Fio banka

Přijímat a posílat platby po ČR a Slovensku zdarma a za platby po Evropě platit jen euro či dvě – to je nabídka, která již oslovila mnoho lidí a firem v ČR. Na bankovních poplatcích můžete snadno ušetřit i vy.

ČSSZ oslavila 20 let namísto oficialit hledáním zlepšení

09.12.  |  ČSSZ

Letošní výročí dvaceti let své existence si v úterý a dnes připomněla Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) celostátní poradou v Seči na Chrudimsku.

AXA bojuje proti překračování povolené rychlosti

08.12.  |  AXA

Skupina AXA nechala rozmístit 155 reklamních ploch v 57 městech a obcích po území celé České republiky. Ty mají za cíl připomenout řidičům zákonem povolené rychlostní limity a motivovat je k bezpečné jízdě v obcích.

Volksbank prodloužila hypoteční akci Hypotéka bez starostí

08.12.  |  Sberbank CZ

V rámci této kampaně mohou zájemci získat nové i refinancované hypoteční úvěry s úrokovou sazbou již za 3,79 % p.a. a se zvýhodněným poplatkem za jejich zpracování, a to až do 20. prosince 2010.

To tu ještě nebylo – Slevotéka nabízí řízení tanku se slevou 40 procent

08.12.  |  Slevotéka

6.12.2010 Před dvěma týdny na český trh vstoupil první portál kolektivního nakupování specializovaný na víkendové pobyty a zážitky – www.slevoteka.cz.

Překladatelská agentura Channel Crossings obdržela prestižní certifikát kvality služeb

06.12.  |  Channel Crossings

Channel Crossings patří mezi významné hráče na trhu jazykových služeb. Za dobu více než 17letého působení jsme přeložili více než 600 000 normostran nejrůznějších jazykových kombinací a odtlumočili více než 70 000 hodin.

Od začátku roku 2011 budou bankovní vklady ještě lépe chráněny

03.12.  |  FPV

Události roku 2010 výrazně změnily tvář systému evropského systému pojištění vkladů. S důrazem na zvýšení důvěryhodnosti evropského bankovního sektoru vzrostla důležitost ochrany vkladů klientů bankovních institucí a dostupnosti vkladů v případě krachu banky. Fond pojištění vkladů (FPV) a s ním i všechny zainteresované instituce v průběhu roku intenzivně pracovaly na rekonstrukci systému pojištění vkladů a díky vynaloženému úsilí nyní figuruje Česká republika na prvních příčkách nejlépe připravených zemí. 

UniCredit Bank představuje nový moderní spotřebitelský úvěr PRESTO připravený na míru očekáváním českého trhu

03.12.  |  UniCredit Bank

Půjčka PRESTO představuje nový způsob úvěrování pro potřeby klientů v rozmezí od 30 000 Kč do 500 000 Kč.

Výdaje spotřebitelů v Evropě ve třetím čtvrtletí vzrostly o 1,2 procenta, ukazují útraty realizované platebními kartami

02.12.  |  VISA

Průměrná hodnota transakcí uskutečněných prostřednictvím platebních karet v EU nadále klesá. Růst výdajů spotřebitelů se nyní zpomalil.

Home Credit oficiálně zahájil své působení v Číně

02.12.  |  Home Credit

Home Credit je první a jediná zahraniční společnost, která získala v Číně licenci na poskytování spotřebitelských úvěrů.

Vánoce po africku, to je radost z maličkostí

01.12.  |  Akwaaba

Vykouzlit úsměv na jejich tvářičce je snadné. Žádné drahé dárky, ale nejzákladnější věci.

GE Money Bank přichází s revolučními poplatky za europlatby

01.12.  |  GE Money Bank

GE Money Bank jako první banka na trhu přihází od 1. 12. 2010 s poplatky za europlatby jako za tuzemský platební styk.

K oživení ekonomiky dojde už příští rok, uvedli lídři českého a slovenského bankovnictví

25.11.  |  KPMG

Až 84 procent lídrů českých a slovenských finančních institucí očekává,  že k oživení ekonomiky dojde v letech 2011 až 2012. Dvě třetiny finančníků předpokládají, že finanční trh čeká další konsolidace. Cestou z krize nejsou úspory, ale rozumné investice a řízení rizik. Největší investice se plánují do ICT a marketingu.

ING Bank pomáhá dětem rozvíjet jejich potenciál už pět let

24.11.  |  ING Bank N.V.

Již pátým rokem pomáhá dětem v pěstounské péči nebo dětských domovech ING Bank fond Nadace Terezy Maxové dětem v rozvoji jejich talentu, vzdělávání či náplni volnočasových aktivit. Projekt, který vychází ze vzájemné spolupráce ING Bank a Nadace Terezy Maxové dětem, je založen na bázi generálního partnerství a principech transparentnosti, kdy si obě organizace kladou za cíl všestrannou podporu a pomoc opuštěným dětem.

Všechny důchody se od 1. ledna 2011 zvýší

24.11.  |  ČSSZ

Od lednové splátky roku 2011 se zvýší všechny důchody z českého důchodového systému. Tedy řádné i předčasné důchody starobní, důchody pro invaliditu prvního, druhého i třetího stupně, vdovské, vdovecké a sirotčí důchody.

UniCredit Bank se SEPA inkasem stále vede!

22.11.  |  UniCredit Bank

Letošní listopad je pro UniCredit Bank opět ve znamení novinek v bezhotovostním platebním styku. Už je to rok, co mohou naši klienti platit SEPA inkasem (SEPA Direct Debit). Banka nyní nově umožňuje klientům inkasní úhrady v eurech i přijímat, a to nejen v rámci ČR ale i z dalších 31 evropských zemí. UniCredit Bank je stále první a zatím jediná banka v České republice, která svým klientům poskytuje tuto inovativní službu.

Kolektivní nakupování víkendových pobytů a zážitků startuje

19.11.  |  Slevotéka

18. 11. 2010 První český portál kolektivního nakupování specializovaný na víkendové pobyty a zážitky – www.slevoteka.cz – včera začal nabízet své první slevy.

Životopis musí zaujmout

15.11.  |  Robert Half International

Téměř polovina (47 %) manažerů v České republice uvádí, že stráví prvním pročtením CV kandidáta v rámci jeho úvodního hodnocení průměrně 5-10 minut. Ve většině případů (72 %) jsou zapotřebí dvě až tři kola výběrového řízení, než se firma v ČR rozhodne pro vhodného kandidáta. Třetina manažerů považuje za nejdůležitější schopnosti kandidáta pro uplatnění v jejich firmě zejména znalost oboru a schopnost pracovat v týmu. Třetina manažerů potvrzuje, že si v současné době kandidáti před samotným zasláním CV častěji ověřují u dané společnosti detaily týkající se nabízené pracovní pozice.

Pojistné podvody se meziročně zdvojnásobily, v porovnání s rokem 2008 vykazují nárůst o 450%

12.11.  |  Generali Pojišťovna

Za první tři kvartály letošního roku odhalila Generali pojistné podovdy za 46 milionů korun. Celkový účet ale může být vyšší, protože další případy jsou v šetření a dosud nebyly uzavřeny. I tak se výše odhalených pojistných pojistných podvodů meziročně zvojnásobila. Na konci roku můžeme očekávat 100% nárůst proti roku 2009, kdy uchráněná hodnota činila 32 milionů korun. Srovnání s rokem 2008, kdy se částka pohybovala na hranici 11,5 milionů korun a kdy ještě nebyly tolik cítit dopady hospodářské recese, je alarmující. Bude-li trend letošního roku pokračovat, dostaneme se při porovnání let 2008 a 2010 k nárůstu o 450%! Předpokládaný scénář růstu pojistných podvodů v souvislosti s ekonomickou krizí zřejmě získává svou konkrétnější podobu.

Problémové dluhy se zvyšují

12.11.  |  M.B.A. Finance

Průměrná výše problémového dluhu* fyzických osob vzrostla za předchozí tři čtvrtletí letošního roku na 29.802 Kč. Ukázal to průzkum provedený společností M.B.A. Finance. Zatím co v předloňském roce se pohyboval průměr okolo 18 000 Kč, v roce 2009 to bylo již 27 000 Kč.

Život bez sexu… indikátor zdravotního problému

12.11.  |  Petronius CZ

Život bez sexu nastává z různých důvodů, jedním z nich může být fyzický zdravotní problém - porucha erekce.

Komerční pojišťovna rostla za první tři čtvrtletí roku 2010 výrazně rychleji než celý český trh

11.11.  |  Komerční banka

Za uplynulé 3 čtvrtletí letošního roku zvýšila Komerční pojišťovna předepsané pojistné v životním pojištění meziročně o 133 % na 7 miliard korun, zatímco celý český trh životního pojištění rostl meziročně o 19 %.

Direkt pojišťovna si již třetím rokem drží pozici nejdynamičtější pojišťovny na trhu

10.11.  |  Direct pojišťovna

DIRECT Pojišťovna letos představila několik produktových novinek a potvrdila svou pozici inovativní a moderní pojišťovny.

Saxo Bank a Microsoft zpřístupňují akciové trhy zkušeným drobným investorům

10.11.  |  Saxo Bank

Společnosti Saxo Bank a Microsoft dnes uvedly na trh novou obchodní platformu „MSN Trader – Powered by Saxo Bank“. Tato platforma nabízí drobným investorům možnost intuitivního obchodování s akciemi a nabízí jim funkce, které doposud byly dostupné pouze profesionálním investorům.

ČSSZ pojistné nadále úspěšně vybírá i přes stávající ekonomické podmínky

10.11.  |  ČSSZ

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) vybrala v období od 1. 1. do 30. 9. 2010 na pojistném na sociální zabezpečení, které zahrnuje systémy důchodového a nemocenského pojištění, 245,9 miliard korun, vč. příspěvku na státní politiku zaměstnanosti 255,8 miliard Kč.

Úvěry od záložen jsou stále oblíbenější. Důvodem jsou nižší úroky a neochota bank půjčovat

09.11.  |  WPB Capital

Objem úvěrů poskytnutých družstevními záložnami vzrostl dle analýzy ČNB v prvním pololetí letošního roku o 27 procent.

Vienna Insurance Group v 1. až 3. čtvrtletí 2010

09.11.  |  VIG

Koncernové pojistné vzrostlo o 7,1 procenta na 6,5 mld. EUR. Zisk (před zdaněním) se zvýšil o 10,9 procenta na 377,7 mil. EUR. Nadále silný růst v životním pojištění. Další posílení solidní kapitálové vybavenosti koncernu.

Italský šmrnc přijíždí do Prahy

08.11.  |  Markéta Vodičková

Dne 25. 11. 2010 se od 19 hodin v luxusní restauraci Zelená Zahrada bude konat první autorská módní přehlídka talentované módní návrhářky Michaely Skuhravé.

Co ovlivňuje vývoj partnerského vztahu?

08.11.  |  Petronius CZ

Partnerský vztah se během života vyvíjí. Vliv na kvalitu vztahu má mnoho faktorů. Patří sem například otevřenost v komunikaci, psychická pohoda, společné zájmy nebo sexuální život.

Skupina Zetor Group dosáhla za prvních devět měsíců letošního roku zisku 103 milionů korun

08.11.  |  Zetor

Skupina Zetor Group, tradiční český výrobce traktorové techniky, zaznamenává v letošním roce pozitivní výsledky hospodaření. Konsolidovaný zisk před zdaněním dosáhl za první tři kvartály roku 2010 výše 103 milionů korun.

Fio banka registruje silný příliv klientů

08.11.  |  Fio banka

Fio banka zažívá velký zájem o své služby. Od integrace bankovních produktů do jejího portfolia, která proběhla k začátku září, získala do konce října přes 7000 nových klientů.

Chtějte víc!

08.11.  |  Wüstenrot

Chcete, aby se vaše úspory zhodnocovaly vysokým úrokem a státní podporou a k tomu jezdit po českých dálnicích celý rok 2011 zdarma? Máme pro vás jednoduchou radu.

Nový standard o pojistných smlouvách otevírá řadu mimořádných příležitostí

03.11.  |  Ernst & Young

Dlouho očekávaný pracovní návrh nového standardu pojistných smluv je podle společnosti Ernst & Young příležitostí, jak optimalizovat plnění regulačních požadavků týkajících se řízení kapitálu a požadavků v oblasti účetního výkaznictví.

Na internetu přibude portál kolektivního nakupování s víkendovými pobyty a zážitky

01.11.  |  Slevotéka

27.10.2010 Na český trh v listopadu přijde první portál kolektivního nakupování specializovaný na víkendové pobyty a zážitky – www.slevoteka.cz.

Nechte si poradit, jak výhodně a bezpečně zhodnotit své peníze

01.11.  |  Komerční banka

Stále častěji si uvědomujeme, jak důležité je pravidelně zhodnocovat své peníze. K tomu účelu většinou využíváme krátkodobá spoření, která nám ale nepřinášejí dostatečně vysoký zisk.

Půjčka s dobrým úrokem nejen od banky

01.11.  |  Cetelem

Financujte své plány s Osobní půjčkou Cetelem. Rychlé vyřízení, transparentní podmínky a nyní s velmi atraktivním úrokem již od 6,9 % ročně!

Třicátníci spoří na důchod málo, čeká je nepříjemné překvapení

01.11.  |  ČSOB

O nutnosti včasného spoření  na stáří jsme si povídali s Petrem Dufkem, analytikem ČSOB.

ČSSZ odebrala či snížila nemocenské celkem 2 549 lidem - porušili režim dočasně práceneschopného pojištěnce

29.10.  |  ČSSZ

Celkem 141 169 kontrol dodržování režimu dočasně práceneschopného pojištěnce provedli zaměstnanci okresních správ, v Praze Pražské, v Brně Městské správy sociálního zabezpečení (OSSZ/PSSZ/MSSZ) v období od ledna do září 2010. To je o 37 324 (tj. 36 %) kontrol více než ve stejném období roku 2009 – tehdy jich bylo celkem 103 845. Nejvíce kontrol se uskutečnilo v Moravskoslezském kraji – 17 809 a také ve Středočeském kraji – 15 112.

Praha vede v počtu nehod, těch nejzávažnějších je ale nejvíc jinde

26.10.  |  ČSOB Pojišťovna

Za leden až září letošního roku se na domácích silnicích přihodilo 55 550 nehod, které šetřila Policie ČR, plná čtvrtina z nich se přitom odehrála v Praze a na Prahu připadá také bezmála čtvrtina finančního objemu škod. Přesto, jak vypovídají policejní statistiky i statistiky ČSOB Pojišťovny, z hlediska závažnosti dopravních nehod patří hlavní město k nejbezpečnějším regionům republiky, naopak nejvyšší četnost tragických nehod vykazují Jihočeský a Zlínský kraj. V těchto krajích je také nejvyšší procento nehod zaviněných pod vlivem alkoholu.

Finanční arbitr ČR se dostává stále více do povědomí spotřebitelů

25.10.  |  Finanční arbitr

Dokládají to i výsledky za třetí čtvrtletí roku 2010, kdy bylo doručeno celkem 595 podnětů k vyřízení, což představuje nárůst oproti stejnému období za rok 2009 o 56 doručených podnětů.

AXA nabízí nové pojištění vozidel

25.10.  |  AXA

Od 1. listopadu nabízí AXA pojišťovna pojištění vozidel za nových podmínek. Při určování pojistných sazeb povinného ručení i havarijního pojištění bude nyní jedním ze základních kritérií věk držitele vozidla. Zkušení řidiči díky tomu mohou získat lepší podmínky než mladí řidiči, u kterých je riziko nehody mnohem větší. Zavádí se rovněž 10% sleva za roční platbu pojistného. Stávajících klientů se tyto změny netýkají.

Komerční banka spustila novou podobu internetových stránek www.kb.cz

22.10.  |  Komerční banka

Komerční banka připravila pro své klienty novou podobu svých webových stránek. Kromě změn v oblasti vzhledu a struktury stránek je významnou novinkou také lepší přístupnost webu pro zrakově či pohybově hendikepované uživatele.

Nadace AWD letos podpořila dobročinné projekty částkou téměř 750 000 korun

21.10.  |  AWD

Již stovkám dětí pomohla i letos v rámci svých dobročinných projektů AWD Česká republika Pomoc dětem. Od počátku roku činí částka téměř 750 tis. korun.

Fio banka nabízí svým klientům možnost zúčastnit se primárního úpisu akcií varšavské burzy

21.10.  |  Fio banka

Fio banka, největší český on-line broker, aktuálně umožňuje svým klientům zúčastnit se nejen primárního úpisu (IPO) akcií Fortuny na pražské burze, ale i primárního úpisu akcií Varšavské burzy cenných papírů na jejím vlastním trhu.

ČS Premier České spořitelny nabízí movitějších klientům vlastní pobočky a produktovou nabídku na míru

20.10.  |  Česká spořitelna

Možnost diskrétní obsluhy ve vlastní pobočkové síti a základní nabídku produktů a služeb zdarma nabízí od dnešního dne Česká spořitelna klientům s vyššími příjmy či velkým majetkem.

GE Money Bank otevřela v Brně Komerční centrum

20.10.  |  GE Money Bank

GE Money Bank otevřela na začátku září v Brně nové Komerční centrum. Jde o specializovanou pobočku pro podniky a instituce.

Dluhy, stres a jiné problémy

19.10.  |  Petronius CZ

Dluhy a dlouhodobý stres s nimi spojený společně se špatnou životosprávou jsou rizikovými faktory vzniku civilizačních onemocnění.

Nejčastěji bourají Mercedesy, BMW a Volva

19.10.  |  ČSOB Pojišťovna

Čím luxusnější vůz, tím větší pravděpodobnost vzniku nehody. Tak by se daly v kostce shrnout dlouhodobé statistiky ČSOB Pojišťovny týkající se škod z povinného ručení. Nejvyšší frekvenci škod přitom dlouhodobě vykazují majitelé vozů Mercedes, BMW a Volvo. Naopak nejméně bourají řidiči se značkou auta Dacia.

ČS nemovitostní fond vydělal od začátku roku 3,5 %

18.10.  |  Česká spořitelna

Od 1. ledna tohoto roku ČS nemovitostní fond investiční společnosti REICO, která je dceřinou společností České spořitelny, dosáhl zhodnocení ve výši 3,5 %.

Běžný spořicí účet od Volksbank CZ online s finanční podporou!

18.10.  |  Sberbank CZ

Od října 2010 nabízí Volksbank možnost založit si Běžný spořicí účet přes internet. Na podporu nového prodejního kanálu poběží od poloviny října kampaň, jejíž součástí je online hra Modří králíci s mottem „Vyhraj počáteční vklad na svůj účet“. Pokud si ji klient zahraje před založením účtu, získané body mu budou na nově otevřený účet připsány ve formě finanční odměny, která může činit až 750 korun.

Neplaťte, když nemusíte: S hypotékou od Hypoteční banky ušetříte peníze i čas!

18.10.  |  Hypoteční banka

Hypoteční banka je právem považována za jedničku na českém trhu hypoték. Proč se vám vyplatí žádat o úvěr právě u ní? Zbavíte se poplatků a necháte si jejich část vrátit na daních!

Začíná škola investování pro každého. Navštivte seminář zdarma!

15.10.  |  Fio banka

Zhodnocení peněz je bezesporu atraktivním tématem. Hledáte alternativu ke svému termínovanému vkladu? Zajímá vás, jak můžete začít investovat? Nebo snad již zkušenosti máte a hledáte další investiční příležitosti? Vyberte si z následujících témat:

Podzimní hypotéka u Volksbank CZ již od 3,79 % ročně!

14.10.  |  Sberbank CZ

Od poloviny října 2010 Volksbank CZ zahájí podzimní hypoteční kampaň HYPOTÉKA BEZ STAROSTÍ. V rámci této kampaně budou mít zájemci možnost získat nové i refinancované hypoteční úvěry s úrokovou sazbou již za 3,79 % p.a. a se zvýhodněným po-platkem za jejich zpracování.

Kooperativa nezvyšuje sazby, naopak ocení věrné klienty

14.10.  |  Kooperativa

Dobří řidiči u Kooperativy příští rok opět ušetří za povinné ručení. Pro rok 2011 Kooperativa nebude plošně upravovat pojistné sazby. Základní pojistné sazby se tedy nezmění.

ČSSZ zahájila výplatu doplatků tzv. mateřské svým klientům

12.10.  |  ČSSZ

Doplatky peněžité pomoci v mateřství (PPM), tzv. mateřské v těchto dnech vyplatila klientům Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Odebrecht získala ocenění pro nejlepší rodinnou firmu roku IMD-Lombard Odier Global Family Business Award

12.10.  |  Lombard Odier

Ocenění pro nejlepší rodinnou firmu roku IMD-Lombard Odier Global Family Business Award, které se snaží zviditelňovat nepostradatelnou roli rodinných podniků v globální ekonomice, slaví 15. výročí. Letos jej získala brazilská skupina Odebrecht.

Nejvíce dlužníků v ČR je ve věku 31- 40 let

12.10.  |  M.B.A. Finance

Dle průzkumu provedeného společností M.B.A. Finance spadá více než 35 %  dlužníků, kteří mají problém splácet či nesplácí své závazky vůbec, do věkové kategorie 31 – 40 let. Další v pořadí je věková skupina 21 – 30 let s 23,5 %.
1 5 6 7 8 9 10 11 12 23 33 44

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.