Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář tiskových zpráv

Všechny tiskové zprávy

Kooperativa již odhalila podvody za téměř 30 milionů korun

21.04.  |  Kooperativa

Vyšetřovatelé pojišťovny Kooperativa každoročně šetří několik set podezřelých pojistných událostí. Stále vyšší úspěšnost v odhalování pojistných podvodů potvrzují i výsledky za první čtvrtletí roku 2011.

RSTS dosáhla v roce 2010 čistého zisku ve výši 686 milionů korun

21.04.  |  Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) v roce 2010 navzdory nejistotě, která opanovala trh stavebního spoření v souvislosti s diskuzemi o dopadech plánovaných legislativních změn, zaznamenala vynikající výsledky, a dále tak upevnila svoji pozici mezi stavebními spořitelnami.

UniCredit Bank nabízí až do konce května historicky nejnižší úrokovou sazbu hypotečního úvěru v ČR – 2,5 % p.a.

21.04.  |  UniCredit Bank

Přesně rok po uvedení Převratné hypotéky od UniCredit Bank na český trh, která konceptem variabilní úrokové sazby umožnila výrazné snížení úroků a přispěla tak k oživení celého hypotečního trhu, boří banka další mytickou hranici. Od 20. dubna 2011 až do konce května snižuje UniCredit Bank úrokovou sazbu Převratné hypotéky na historicky nejnižší úroveň v ČR, a to od pouhých 2,5 % p.a.

Společnost ING Bank zveřejnila výsledky za rok 2010 – čistý zisk ve výši 671 mil. Kč

20.04.  |  ING Bank N.V.

Společnost ING Bank Česká republika završila rok 2010 velmi úspěšně – její finanční výsledky se dostaly blízko úrovně rekordního roku 2009 a čistý zisk za rok 2010 dosáhl 671 mil. Kč. Při započtení pozitivního vlivu přehodnocení dluhopisových portfolií (116 mil. Kč), souhrnný čistý zisk stoupl na úroveň 787 mil. Kč (o 3 % nižší ve srovnání s rokem 2009).

Připoutejte se prosím, volatilita zůstává!

20.04.  |  Saxo Bank

Dle naší tradice Vám znovu nabízíme makroekonomický výhled Saxo Bank pro 2. čtvrtletí roku 2011, v kterém Vám přiblížíme události které můžou výrazně ovlyvnit dění na globálních kapitálových trzích a zasáhnout tak i Vaše investiční portfolio.

KPMG International Case Competition: Čeští studenti po roce opět na stupních vítězů

20.04.  |  KPMG

Kvartetu českých studentů se v konkurenci 19 týmů z celého světa podařilo probojovat mezi nejlepší. Vítěze vůbec poprvé určilo dramatické hlasování.

Larry Williams, světoznámý a kontroverzní obchodník s komoditami, přijede do Prahy

19.04.  |  Czechwealth

Larry Williams, hvězda světového finančnictví, přijede v červnu do Prahy.

Spolupráce LBBW Bank a Wüstenrot

19.04.  |  LBBW Bank CZ

LBBW Bank CZ navázala začátkem dubna spolupráci s Wüstenrot - stavební spořitelnou a.s. a nově svým klientům nabízí zprostředkování stavebního spoření Wüstenrot.

UniCredit Bank znovu v červeném, nyní s „MasterCard červenou kartu“

14.04.  |  UniCredit Bank

UniCredit Bank přichází po úspěšném červeném designu karty Maestro již s druhou „Červenou kartou, která Vás vrací do hry“. Nyní se ke kartě Maestro přidávají všechny nově vydané debetní karty MasterCard Standard s motivem Ligy mistrů UEFA.

Půjčku na svatbu zvažuje pětina Čechů

13.04.  |  GE Money Bank

Podle průzkumu GE Money Bank vidí půjčku na svatbu jako investici do budoucnosti více než polovina lidí.

Soutěž Zlatá koruna 2011: začíná finálové hlasování

11.04.  |  Zlatá koruna

Dnes bylo zahájeno finálové hlasování v Ceně veřejnosti Zlatá koruna, která se každoročně udílí nejoblíbenějším finančním produktům. Současně začíná hodnocení finančních produktů v odborné části soutěže, na kterém se podílejí více než tři stovky odborníků z Finanční akademie. Konečné výsledky letošního 9. ročníku Zlaté koruny budou slavnostně vyhlášeny 2. června v TOP HOTELu Praha.

Projekt Vzdělávejte se pro růst podpoří podniky

11.04.  |  MPSV

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyhlásilo v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost novou průřezovou výzvu Vzdělávejte se pro růst. Podpoří zaměstnavatele, kterým se podařilo překonat hospodářskou recesi a v současné době mají potenciál k získávání nových zakázek, rozšiřování výrobních nebo obchodních aktivit. V rámci této průřezové výzvy bude rozděleno celkem 2,3 miliardy Kč.

Půjčka určena podnikatelům

10.04.  |  Finance.cz

Potřebujete co nejrychleji a bez zbytečných průtahů získat určitou finanční hotovost nato, abyste mohli uskutečnit svůj podnikatelský záměr? Chybí vám finanční prostředky na realizaci Vašeho záměru a vy jste si přitom vědomi, že bez peněz to nepůjde? Nemůžete nebo nechcete uvolnit jednorázově větší obnos peněz, které budou pro plánovaný úkon nezbytné? Zkuste se obrátit na odborníky, kteří zajišťují zprostředkování ať už bankovních či nebankovních půjček (nebankových pôžičiek) různého typu pro financování jakýchkoli zásahů spojených s vaším současným podnikáním.

AWD ČR potvrdila narůst obratu a zvýšila počet privátních finančních poradců

04.04.  |  AWD

AWD ČR zažila úspěšný začátek letošního roku, když v prvním čtvrtletí podle předběžných údajů zaznamenala nárůst obratu oproti stejnému období v loňském roce v rozmezí mezi 5 až 10 %.

Elektronické knihy dobývají ČR pod hlavičkou Wooky!

04.04.  |  Komerční banka

Fenomén elektronických knih, dobývající trhy v USA, se již několik let nesměle přesouvá do České republiky.

Investice, která Vám chce vydělat!

04.04.  |  Colosseum, a.s.

INVEST Premium – motivovaný správce, nejlepší příležitosti z celého světa, vklad od 250 tisíc korun, peníze kdykoliv k dispozici!

Krok za krokem k vlastnímu podnikání

04.04.  |  onlineinvest.sk

Hledáte užitečné informace o podnikání? Chcete si založit vlastní společnost, ale nevíte, jak postupovat při založení společnosti? Nacházíte množství článků, ale v žádném nejsou komplexní informace? Zkuste si přečíst náš článek, ve kterém Vám krok za krokem vysvětlíme, jak postupovat. Založenie sro přináší hodně formálních "vybavovačiek", ale díky expertům na zakládání společnosti se může i pro Vás stát jednoduchou záležitostí.

Národní soustava povolání II

01.04.  |  MPSV

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV) pokračuje v realizaci projektu Národní soustavy povolání (NSP), což je otevřená databáze informací o potřebách trhu práce. Obsahuje informace o povoláních uplatnitelných na trhu práce a požadovaných kompetencích.

Bankovní sektor loni vykázal čistý zisk 55,7 miliardy Kč

01.04.  |  ČNB

Bankovní sektor v ČR v roce 2010 vykázal v podmínkách zhoršování kvality úvěrového portfolia z důvodu hospodářské situace čistý zisk 55,7 miliardy korun po předloňském čistém zisku 59,7 miliardy korun, což představovalo meziroční pokles o 6,8 procenta.

Nabourali Vás? U ČPP máte zajištěnu rychlou pomoc a uhrazení celé opravy

01.04.  |  ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) spouští v dubnu jarní kampaň na podporu povinného ručení.

Výsledky finanční skupiny VIG za rok 2010

31.03.  |  VIG

Vienna Insurance Group v roce 2010 zvýšila zisk (před zdaněním) o 15,1 procenta na 507,8 milionů EUR. Padl i návrh na zvýšení dividendy z 0,90 EUR na 1 euro na akcii.

Fio banka se stala členem České bankovní asociace

30.03.  |  Fio banka

Fio banka se stala členem České bankovní asociace. Bude se tak nově aktivně podílet na směřování českého bankovního trhu.

MPSV upozorňuje na povinnost zákonného pojištění agentur práce

24.03.  |  MPSV

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) upozorňuje na povinnost zákonného pojištění agentur práce. Podle novely zákona o zaměstnanosti účinné od ledna 2011 má agentura práce, která vykonává tzv. agenturní zaměstnávání, povinnost mít do 31. 3. 2011 sjednané pojištění proti úpadku. Agentury, které obdržely povolení po 1. 1. 2011, musí tuto povinnost splnit do 2 měsíců od nabytí právní moci rozhodnutí. Opatření má přispět k omezení činnosti agentur, které nedodržují předpisy a zneužívají tak své klienty.

Největší finanční veletrh ve střední Evropě bude v červnu v Praze

23.03.  |  MoneyExpo 2013

Veletrh MoneyExpo Praha 2011, zaměřený na finance, investice a trading, se uskuteční 18. a 19. června 2011 v kongresovém centru TOP Hotelu Praha. Desítky špičkových finančníků z Česka i ze zahraničí předají své neocenitelné zkušenosti asi dvěma tisícovkám hostů. Půjde o největší podobnou událost ve střední Evropě.

Vyšší platy mají lidé s MBA vzděláním

23.03.  |  CMC

Titul MBA pomáhá k vyššímu platu. Vyplývá to z výzkumu společnosti Insight, který se zaměřoval právě na to, jak se držitelům titul Master of Business Administration daří v jejich další kariéře. Už rok po úspěšném zakončení se absolventům zvýšil plat v průměru o 15 procent, pět let po absolvování kurzu pak vydělávají absolventi až o 40 procent více než na začátku studia. Mezi nejlépe placené top manažery patří ti, kteří kurz absolvovali v CMC Graduate School of Business v Čelákovicích. Vydělávají v průměru 99 tisíc korun.

Celoživotní vzdělávání v Bankovním institutu VŠ dostupné pro všechny

23.03.  |  BIVŠ

Celoživotní vzdělávání tvoří nedílnou součást Bankovního institutu vysoké školy (BIVŠ).

Unikátní aplikace pro chytré mobily od České pojišťovny

23.03.  |  Česká pojišťovna

Česká pojišťovna jako první v Česku představila užitečného mobilního pomocníka  usnadňujícího komunikaci s pojišťovnou.

Kup a drž - vydělávat peníze ve spánku?

22.03.  |  Saxo Bank

Strategie "kup a drž" se zakládá na teorii tvrdící, že investiční trh má celkovou růstovou tendenci.

Česká spořitelna věnovala 1,8 mil. Kč na pomoc dětem ohroženým drogami a kriminalitou

17.03.  |  Česká spořitelna

Česká spořitelna v kampani „Připište si na účet pomoc ohroženým dětem“ podpořila činnost nízkoprahových klubů. Výtěžek ve výši 1,8 mil. Kč rovnoměrně rozdělila mezi tyto kluby tak, že každý z klubů získal na podporu své činnosti průměrnou částku 33 tis. Kč. Nízkoprahové kluby jsou zařízení nabízející volnočasové aktivity pro děti a mládež, kteří by se jinak kvůli svému sociálnímu zařazení k podobným činnostem možná nedostali. Kluby provozuje Charita ČR, dlouhodobý partner Nadace České spořitelny.

ČSOB fondy v březnu posilují svou nabídku

17.03.  |  ČSOB

Již týden ČSOB nabízí svým klientům Optimum fund ČSOB Růstový fix 1, který je vhodnou součástí portfolia pro budoucí očekávaný vývoj na finančních trzích a zároveň odráží jejich požadavky. Těm, kteří chtějí mít své peníze neustále po ruce, se nabízí možnost investic do další řady výnosově úspěšných fondů Portfolio Pro.

Nové letní pneumatiky letos vsázejí na ochranu životního prostředí

17.03.  |  Pneumatiky.cz

Na trhu s letními pneumatikami letos vítězí ochrana životního prostředí. Prodejci pneu představili novinky pro letní sezónu 2011, ve kterých dominují ekologické produkty. Přední výrobci totiž reagují na nejnovější trendy a zvýšenou poptávku po eko pneu. Zákazníci by však s koupí nových letních pneumatik neměli váhat. Může totiž dojít k vyprodání vybraných modelů podobně jako v zimní sezóně.

Jak získat všechny potřebné data o akciích Google?

16.03.  |  Saxo Bank

Zamlouvají se vám akcie Google? Před nákupem jakékoliv akcie je však nutné provést detailní analýzu: historie akcie, vzorců, názorů analytiků a všech ostatního, co se za tím skrývá.

Volksbank CZ podporuje regionální rozvoj

16.03.  |  Sberbank CZ

Ve středu 9. března 2011 proběhlo finále a slavnostní vyhlášení projektu „S Vysočinou do Evropy“, kterou zaštiťoval kraj Vysočina. Jedním ze tří hlavních partnerů projektu je Volksbank CZ, která přispěla finančním darem 100 000 korun.

Bez Zlaté koruny bychom neměli o finančním trhu tak dokonalý přehled

14.03.  |  Zlatá koruna

Až do konce března mohou finanční společnosti přihlašovat své produkty do soutěže Zlatá koruna. Letos se koná již její devátý ročník. Zlatá koruna je tak nejstarší soutěží finančních produktů u nás.

Cizí jazyk zvládnete nejlépe v zahraničí

14.03.  |  Channel Crossings

Studijní pobyty v zahraničí jsou odedávna jednou z nejefektivnějších možností, jak dokonale zvládnout cizí řeč.

Posuzování příspěvku na péči bude jednodušší a objektivnější

11.03.  |  MPSV

Posuzování dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu a jeho důsledků, tedy stanovování stupně závislosti pro účely přiznání příspěvku na péči, se zjednoduší podle mezinárodního modelu.

AWD nadace Pomoc dětem pomáhá nastávajícím maminkám

11.03.  |  AWD

Klid a pocit bezpečí během těhotenství přinese nastávajícím maminkám v Šumperské nemocnici nový ultrazvukový přístroj, který jejímu porodnickému oddělení věnovalo Občanské sdružení Život dětem v Šumperku za finančního přispění Nadace AWD Pomoc dětem.

Jak predikovat budoucí cenu akcie?

10.03.  |  Saxo Bank

Vzhledem ke spekulativní povaze cen akcií je téměř nemožné předpovídat jejich budoucí hodnotu. Ceny akcií jsou ovlivňovány tím, jakou mají investoři představu o budoucím výkonu společnosti a o očekávaném růstu.

Znáte nějaký fond, který vydělal 1 000 000 %? Je jen jeden – Americký Pioneer Fund

10.03.  |  Pioneer Investments

Pioneer Fund – třetí nejstarší americký fond a nejstarší fond skupiny Pioneer Investments, spravovaný z Bostonu, dosáhl od svého založení v roce 1928 ke konci loňského roku nejvyššího kumulativního výnosu, jaký byl kdy podílovým fondem dosažen. Celková výkonnost činila ohromujících 1 043 985,15 % a Pioneer Fund tak překonal i své dva starší konkurenty.

Lady karta od Komerční banky je první prémiová karta MasterCard World zaměřená na ženy na evropském trhu

09.03.  |  MasterCard

Komerční banka představila novou kreditní kartu pro ženy s názvem Lady karta.

Klienti se záznamem v negativním registru jsou třikrát rizikovější

09.03.  |  Home Credit

Registry dlužníků jsou preventivním nástrojem, který dokáže omezit předlužování klientů.

UniCredit Bank přichází s novinkou - internetové bankovnictví v mobilu

08.03.  |  UniCredit Bank

Od začátku března spouští UniCredit Bank jako první banka na českém trhu internetové bankovnictví v mobilním telefonu. Vychází tak vstříc stále rostoucí oblibě tzv. chytrých mobilů - „smartphonů“ u svých klientů.

Začíná škola investování zdarma, přihlaste se i vy!

08.03.  |  Fio banka

Obchodování na burze stále není v České republice oproti zahraničí příliš rozšířené. Mnoho lidí láká investování do akcií, ropy či zlata, ale myslí si, že je složité, nebo je potřeba mít miliony.  Přesvědčte se, že to není pravda.

Česká spořitelna umožní klientům platit kartami s bezkontaktní platební technologií

08.03.  |  Česká spořitelna

Česká spořitelna spustí na podzim 2011 ve spolupráci s karetní asociací VISA Europe novinku v placení kartou: bezkontaktní platební technologii.

Colosseum, a.s. pobočka Slovenská republika se stala členem Asociace obchodníků s cennými papíry

08.03.  |  Colosseum, a.s.

Společnost Colosseum, a.s. pobočka Slovenská republika se stala ke dni 3. března 2011 řádným členem slovenské Asociace obchodníků s cennými papíry (AOCP).

85 procent Čechů se chystá letos šetřit

07.03.  |  Zlatá koruna

Před IX. Fórem Zlaté koruny, které se koná zítra na téma „Finanční produkty v krizi, nebo krize produktů?“, proběhl výzkum agentury Ipsos Tambor zaměřený na finanční chování lidí a jejich vztah k finančním produktům a poskytování finančních služeb. Otázky byly zaměřeny na srozumitelnost produktů, způsob jejich výběru, přístup finančních společností ke klientům, ale také například na funkci rodinných rozpočtů a ochranu spotřebitele.

Chcete obchodovat akcie a přitom nebýt vystaven riziku poklesu trhů?

07.03.  |  Saxo Bank

Tisíce Čechů obchodujících na zahraničních akciových trzích používá strategii párového obchodování.  Mnozí z nich se obchodováním zahraničních akcií živí.

AWD splnilo cíle v oblasti hospodářských výsledků v roce 2010

07.03.  |  AWD

AWD Holding, jeden z největších poskytovatelů privátního finančního poradenství v Evropě, splnil cíle v oblasti hospodářských výsledků za rok 2010. Zisk před úroky a daněmi (EBIT) se zlepšil oproti výsledkům z předchozího roku (mínus 41,1 mil. euro) o cca 90 mil. euro a dosáhl 49,1 mil. euro.

Češi jsou na reformu penzí připraveni

07.03.  |  AXA

Na reformu penzijního systému, kterou se chystá prosadit vláda, jsou Češi v zásadě připraveni. Vyplývá to z jejich odpovědí v rámci mezinárodního průzkumu AXA Retirement Scope 2010.

Jaké fundamenty sledují profesionálové?

04.03.  |  Saxo Bank

Fundament firmy - tedy to, kolik společnost vydělává a jak efektivně využívá svoje zdroje - je tím hlavním faktorem, který určuje vývoj ceny akcie nebo CFD. Mezi nejdůležitější patří zisky, provozní efektivnost a cash flow.

Co bude nabízet finanční trh po krizi?

03.03.  |  Zlatá koruna

Pod názvem „Finanční produkty v krizi, nebo krize produktů?“ se uskuteční v úterý 8. března v Praze IX. Fórum Zlaté koruny. Záštitu nad ním převzal ministr financí Miroslav Kalousek, který na úvod fóra vystoupí. Hlavní náplní fóra bude diskuse o tom, jaký dopad bude mít  na finanční sektor soubor úsporných opatření a vládních reforem a jak se finančního trhu a zákazníků dotkne zavedení přísnější regulace.

Byl zahájen 9. ročník soutěže Zlatá koruna

02.03.  |  Zlatá koruna

Od začátku března mohou finanční společnosti přihlašovat své produkty do soutěže o Zlatou korunu a získat tak toto prestižní ocenění, které se nejlepším finančním produktům uděluje již devátým rokem. Soutěž probíhá v celkem 15 kategoriích. Kromě toho budou již tradičně uděleny i tři hlavní ceny – Novinka roku, Cena veřejnosti a Cena podnikatelů. Výsledky devátého ročníku budou vyhlášeny 2. června v TOP HOTELu Praha.

Společnost Colosseum představuje komoditní platformu Web Runner v českém jazyce

02.03.  |  Colosseum, a.s.

Web Runner je vynikající platforma pro obchodování s komoditami od společnosti Strategy Runner. Prostřednictvím internetového prohlížeče mají nyní investoři přístup na světové komoditní trhy, a to v českém jazyce.

Naučte se obchodovat akcie od profesionálů

01.03.  |  Saxo Bank

Hledáte způsoby jak efektivně posílit výnosy vašeho portfolia? Nebo zmenšit riziká, kterým jsou vystavena vaše aktiva? 

Změna termínů výplaty důchodů v roce 2011

01.03.  |  ČSSZ

Česká správa sociálního zabezpečení oznamuje svým klientům, že v roce 2011 dojde ke změně některých výplatních termínů důchodů. Mění se kvůli státním svátkům, dnům pracovního klidu a svátkům, které stanovuje zákon č. 245/2000 Sb., o státních svátcích.

Fio banka podporuje Den bez bankovních poplatků

28.02.  |  Fio banka

Fio banka podporuje myšlenku Dne bez bankovních poplatků. Svým klientům dala dárek k oslavě tohoto dne již v předstihu – každý měsíc deset výběrů z bankomatu v síti Pharro zdarma. Bez poplatků je tak běžná správa účtu pro klienta Fio banky každý den v roce.

Jak vybrat akcie s potenciálem zisku?

28.02.  |  Saxo Bank

Desetitisíce Čechů provádí své operace na zahraničních akciových trzích.  Někteří z nich během několika minut provádějí milionové operace po celém světě.

Direct Pojišťovna nově spolupracuje se společností Home Credit

28.02.  |  Direct pojišťovna

DIRECT Pojišťovna zahájila spolupráci se společností  Home Credit, která patří k lídrům českého trhu spotřebitelského financování. Klienti si mohou při sjednání spotřebitelského úvěru na nákup ojetého auta od Home Creditu uzavřít i autopojištění úvěrovaného vozu od DIRECT Pojišťovny. Všem klientům, kteří si takto uzavřou povinné ručení nebo havarijního pojištění, je navíc garantována neměnná sazba autopojištění po dobu až sedmi let.  

Pobočky GE Money Bank otevřeny i o víkendech

28.02.  |  GE Money Bank

Vybrané pobočky GE Money Bank ve velkých městech prodlužují otevírací dobu do večerních hodin i o sobotách a nedělích. Klienti mohou o víkendech využívat plné škály služeb banky.

Padělky českých bankovek většinou není těžké odhalit

28.02.  |  ČNB

V roce 2010 bylo na území České republiky zadrženo 4 986 padělků české měny v hodnotě přes 4,8 milionu korun. Nejčastěji se jednalo o falzifikáty nízké kvality, které by měli občané snadno rozpoznat. Jedna zadržená bankovka připadala v loňském roce na 70 200 kusů bankovek v oběhu, což je čtyřikrát méně než v zemích eurozóny.

Triglav pojišťovna nabízí klientům OZP úsporu na pojistném až 50 %

28.02.  |  Triglav pojišťovna, a.s.

Triglav pojišťovna zahájila v lednu 2011 exkluzivní spolupráci s Oborovou zdravotní pojišťovnou (OZP). Jejím klientům začala nabízet své pojistné produkty v oblasti neživotního pojištění za zvýhodněných podmínek. Na povinném ručení tak nyní mohou všichni pojištěnci OZP ušetřit až 50 %.

Baterie v loňském roce zlevnily o 18 %, stojí za snižováním cen elektroniky

28.02.  |  BatteryShop.cz

Ceny baterií na českém trhu klesly v roce 2010 oproti předchozímu roku o 18 %. Vyplývá to z nejnovějších statistik specializovaného tuzemského e-shopu BatteryShop.cz, který zaznamenal průměrnou hodnotu baterií do notebooků ve výši 1 290 Kč. Trend klesajících cen potvrzují i samotní výrobci, podle kterých je příčinou skokového snižování cen konkurenční boj a nižší výrobní náklady. Ceny baterií by tak podle odborných odhadů měly klesat i letos.

Úvěry od lišky přináší lepší bydlení

28.02.  |  ČMSS

Jednička ve financování bydlení je tady pro Vás. Založením stavebního spoření u Lišky položíte ten nejlepší základní kámen Vašeho domova.

Fio banka se stala nejlepší bankou a obchodníkem s cennými papíry v anketě Zlatý Měšec 2011

23.02.  |  Fio banka

Fio banka získala dvě cenná prvenství v anketě Zlatý Měšec 2011 – v kategorii Banky a družstevní záložny a Obchodník s cennými papíry. V první jmenované kategorii jde o třetí vítězství Fio v řadě.

ČSOB otevírá novou pobočku v Brně

18.02.  |  ČSOB

Ve čtvrtek 10. února ČSOB otevřela v Brně v městské části Černovice novou pobočku, která bude obsluhovat jak klienty – fyzické osoby, tak malé a střední podniky a korporátní firmy.

O hypotéky České spořitelny měli v roce 2010 největší zájem Pražáci, nejmeně si je sjednávali v Karlovarském kraji

17.02.  |  Česká spořitelna

V roce 2010 nejvíce hypoték ČS si sjednali Pražané a to přes dva tis. hypotečních úvěrů za více než 4,3 mld. Kč.

VZP ušetřila díky elektronizaci veřejných zakázek 12,5 milionu

16.02.  |  VZP ČR

VZP se připojuje k současným trendům elektronizace zadávání veřejných zakázek, naplňujícím zásady transparentnosti a boje proti korupci, a zavádí osvědčený informační systém eGORDION.

UniCredit Bank v prvním čtvrtletí dále posiluje pobočkovou síť

16.02.  |  UniCredit Bank

Čtvrtá největší banka vstoupila do další fáze expanze pobočkové sítě v České republice. Nové pobočky a franšízy otevřela již na konci loňského roku.

Fio banka zlevňuje zahraniční platební styk

15.02.  |  Fio banka

Fio banka představuje nové řešení pro zahraniční platební styk, v rámci nějž budou klienti ode dneška moci posílat a přijímat zahraniční platby levněji. Nejvíce jsou zvýhodněny transakce realizované v nejčastěji používaných měnách.

RSTS vyčlenila 1,5 miliardy korun na podporu trhu s bydlením za mimořádně zvýhodněných podmínek

15.02.  |  Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna v rámci úvěrové nabídky vyčlenila pro své klienty 1,5 miliardy korun na podporu zlepšení jejich bydlení.

ČSSZ: pojistné na sociální zabezpečení se daří vybírat úspěšně

15.02.  |  ČSSZ

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) vybrala v období od 1. 1. do 31. 12. 2010 na pojistném na sociální zabezpečení, které zahrnuje systémy důchodového a nemocenského pojištění, 332,6 miliard korun, včetně příspěvku na státní politiku zaměstnanosti 346,1 miliard Kč.

Nadstandardní pojištění si nejčastěji pořizují klienti z regionů postižených živelnými pohromami

14.02.  |  Kooperativa

Unikátní produkt povinného ručení NA100PRO Kooperativa představila v říjnu roku 2010. Kromě přímé likvidace a rozšířených asistenčních služeb klientům nabízí také stoprocentní úhradu škody.

Spořicí novinky od Raiffeisenbank nabízejí vyšší výnos

14.02.  |  Raiffeisenbank

Raiffeisenbank nově na spořicím účtu eKonto Flexi nabízí úrok až 2,5 % p.a. Zároveň spouští nový produkt prémiového bankovnictví Kombi vklad, jehož jedinečnost je dána spojením výhod termínovaných vkladů a investic do podílových fondů.

Stavební spoření od RSTS nově i na pobočkách České pošty

14.02.  |  Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna je klientům opět o krok blíž. Od dubna budou lidem produkty RSTS přístupné také přes pobočky České pošty, což jim zkrátí cestu k využití výhod, které RSTS svým klientům nabízí v oblasti spoření i úvěrů.

Wüstenrot zlevnil hypotéky

14.02.  |  Wüstenrot

S hypotékami od Wüstenrotu můžete optimálně financovat nejen své bydlení, ale i další potřeby. Úrokové sazby jsou nyní nejvýhodnější za posledních několik let a ušetříte také na poplatcích.

Volksbank CZ: Cash Back máme také v nabídce!

10.02.  |  Sberbank CZ

Od ledna 2011 už i klienti Volksbank CZ mohou využívat u tuzemských obchodníků výběr hotovosti pomocí platební karty, tzv. Cash Back. Držitelé všech typů platebních karet VISA a MasterCard tak mají možnost vybrat si finanční prostředky až do výše 1 500 Kč přímo v obchodě společně s platbou za uskutečněný nákup. Výše nákupu musí splňovat minimální hranici 300 korun, využití služby je pro klienty Volksbank zdarma.   

Home Credit posílil pozici na trhu, loni půjčil 8,4 miliardy

09.02.  |  Home Credit

Společnost Home Credit, která se specializuje na spotřebitelské úvěry, půjčila v roce 2010 českým domácnostem 8,4 miliardy korun. Ve srovnání s rokem 2009, kdy poskytla českým domácnostem 7,7 miliardy, se jedná o bezmála 10% nárůst. Oživení na trhu s úvěry se pozitivně projevilo u všech typů úvěrů, nejvýrazněji u hotovostních půjček a kreditních karet. Home Credit loni posílil tržní podíl mezi nebankovními společnostmi, které se zabývají spotřebitelským financováním, na 21 % oproti 19 % v roce 2009. 

Na penzi se loni zaměřilo 60 % klientů Rentie, nejmenší zájem projevovali o ochranu majetku

09.02.  |  Rentia

Společnost Rentia zaznamenala v roce 2010 největší zájem o finanční produkty z oblasti zabezpečení penze. Podle obchodních statistik loni řešilo zajištění v důchodu více než 60 % všech klientů společnosti. Rentia rovněž registrovala nárůst poptávky po životním pojištění. Češi v loňském roce naopak opomíjeli ochranu majetku a pojištění z této oblasti si sjednávali nejméně. 

Nejvíce pohledávek se v roce 2010 inkasovalo v Praze

09.02.  |  M.B.A. Finance

Více než 12,5 % dlužníků, jejichž nehrazené závazky se dostaly do správy inkasních společností, bydlí v Praze. Ukázalo to statistické šetření inkasní společnosti M.B.A. Finance, provedené souhrnně za rok 2010. Praha je těsně následovaná krajem Moravskoslezským s 12,3 % a Středočeským s 11,9 %.

Nákupy valentýnských překvapení v e-shopech se slevou!

08.02.  |  VIV NETworks

2.11.2011 Známé úsloví „nechci slevu zadarmo“ přestalo na internetu díky portálu www.kuponyonline.cz platit už o Vánocích. Portál nově nabízí slevy na nákup valentýnských dárků, které mohou návštěvníci ihned uplatnit v široké nabídce partnerských e-shopů.

Běžný účet Fio banky je opět výhodnější

08.02.  |  Fio banka

Fio banka ode dneška nabízí svým klientům měsíčně deset výběrů ze sítě bankomatů Pharro zdarma.

Počty důchodů, důchodců a poplatníků pojistného ke 31. 12. 2010

07.02.  |  ČSSZ

Celkem 2 260 032 starobních důchodů vyplácela Česká správa sociálního zabezpečení ke konci roku 2010. Přitom důchodců starobních i osob pobírajících důchody invalidní a pozůstalostní evidovala ČSSZ celkem 2 819 093. Těm ČSSZ ke 31. 12. 2010 vyplácela celkem 3 446 767 důchodů. Kromě toho zasílala ČSSZ celkem 59 548 výplat důchodů do zahraničí (do 72 zemí světa).

Stavebko od Raifky celé rodině

04.02.  |  Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) spouští od 17. 1. marketingovou kampaň s cílem upozornit na jeden z dlouhodobě nejoblíbenějších produktů na finančním trhu, který je výhodný pro všechny členy rodiny.

Přibývá lidí, kteří vykonávají samostatnou výdělečnou činnost

04.02.  |  ČSSZ

Podnikatelů – osob samostatně výdělečně činných, bylo ke konci roku 2010 celkem 977 069, což je o 21 410 OSVČ více (2,2 %) než za stejné období roku 2009. Vyplývá to z evidence České správy sociálního zabezpečení.

Hospodářské výsledky MasterCard Europe za rok 2010 potvrzují rostoucí poptávku spotřebitelů po elektronických platbách

04.02.  |  MasterCard

Společnost MasterCard Europe oznámila své evropské provozní výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2010.

Fio banka se zapojuje do systému PayMyway pro rychlé a bezpečné platby na internetu

03.02.  |  Fio banka

Fio banka nově nabízí svým klientům možnost platit na internetu komfortně, rychle, bezpečně a zdarma díky systému PayMyway, který propojením internetbankingu klienta s e-shopy umožní expedici zboží po zaplacení bez nutnosti čekat na doručení platby.

mBank rozšiřuje nabídku služeb pro podnikatele a nově nabízí povolené přečerpání

03.02.  |  mBank

mBank rozšiřuje nabídku služeb pro podnikatele a od února nabízí povolené přečerpání na podnikatelském účtu mBUSINESS KONTO.

Rok 2010: méně dočasných pracovních neschopností a méně prostonaných dnů

03.02.  |  ČSSZ

Dočasných pracovních neschopností (DPN) méně o 12,6 %, méně prostonaných dnů o 16 % a kratší průměrná doba trvání jednoho případu DPN o 3,9 % – to ukazují údaje České správy sociálního zabezpečení, srovná-li se rok 2010 s rokem předcházejícím.

Kooperativa svým klientům doporučuje zvážit cestu do rizikových oblastí Stornopoplatky jim uhradí z cestovního pojištění

02.02.  |  Kooperativa

Klienti Kooperativy mohou z cestovního pojištění standardně uplatnit zrušení cestovní služby (storno zájezdu, letenky, ubytování či jiné cestovní služby) z jakéhokoliv prokazatelného důvodu.

Stavební spoření je i vaše jistota

01.02.  |  Wüstenrot

Wüstenrot vám nabízí vysoké zhodnocení a smlouvu zdarma. U všech nových smluv o stavebním spoření, které si sjednáte do 31. března 2011, budou vaše vklady úročeny sazbou 2,5 % ročně.

Jste si skutečně jistí, že mluvíte anglicky?

01.02.  |  Channel Crossings

Stejně jako mnoho jiných odvětví prošel i sektor jazykového vzdělávání v posledních letech významnými změnami.

Záložna Creditas připravila nový produkt: Spořící účet Creditas

01.02.  |  Creditas

Produkt je zajímavý zejména v souvislosti s klesajícími úrokovými sazbami spořících účtů na bankovním trhu.

Zájem o financování bydlení opět roste: počet nových hypoték ČS narostl v roce 2010 o 13 %

01.02.  |  Česká spořitelna

Ideální hypotéku České spořitelny si v loňském roce sjednalo více než 11 100 klientů, což je o 13 % více než v roce 2009. Také celkový objem nově poskytnutých hypoték byl v meziročním srovnání vyšší.

Zájemci o dotaci volají stále častěji

31.01.  |  CzechInvest

Celkem 14 270 telefonických dotazů k Operačnímu programu Podnikání a inovace položili podnikatelé a další volající analytikům strukturálních fondů agentury CzechInvest, kteří se starají o bezplatnou Zelenou informační linku o podpoře podnikání na čísle 800 800 777.

Řídící výbor evropského projektu NETC@RDS jednal v Praze

31.01.  |  VZP ČR

Řídící výbor evropského projektu NETC@RDS hostila v minulých dnech Všeobecná zdravotní pojišťovna. Této významné akce se zúčastnilo 30 členů řídícího výboru z 16 zemí EU, většina z nich jsou vedoucí pracovníci zdravotních pojišťoven.

Méně lidí si kryje svá životní rizika

28.01.  |  ČAP

Obchodní výsledky členů České asociace pojišťoven (ČAP) za rok 2010 potvrzují výrazný růst objemu trhu. Celkové předepsané pojistné se zvýšilo oproti předchozímu roku o 8 %. Současně však meziročně poklesl počet uzavřených smluv v životním pojištění o 1,3 %.

Pojišťovny opět úspěšné v boji s podvodníky

25.01.  |  ČAP

Statistiky České asociace pojišťoven (ČAP) za rok 2010 potvrdily vysokou úspěšnost pojistitelů při odhalování pojistných podvodů na českém trhu.

Služba INVEST Premium společnosti Colosseum, a.s. dosáhla ve druhé polovině roku 2010 zhodnocení o 11,7 %

25.01.  |  Colosseum, a.s.

Unikátní správa finančních prostředků s motivovaným správcem a nejlepšími příležitostmi z celého světa. Výkonnost je v korunách a po odečtení všech poplatků!

Služba INVEST Premium společnosti Colosseum, a.s. dosáhla ve druhé polovině roku 2010 zhodnocení o 11,7 %

20.01.  |  Colosseum, a.s.

Služba INVEST Premium je unikátní správa aktiv, kterou společnost Colosseum, a.s. uvedla na trh v polovině roku 2010. Již během druhého pololetí roku 2010 pak byly účty klientů zhodnoceny o 11,7 %.
1 4 5 6 7 8 9 10 12 23 33 44

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.