Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář tiskových zpráv

Všechny tiskové zprávy

Chytrý odběratel najde nejlevnější elektřinu a plyn

06.10.  |  xBizon

Úsporu tisíců korun ročně za energie slibuje nový server Chytrý odběratel. Projekt společnosti xBizon, s.r.o., jejíž weby se zaměřují na energetiku, umožňuje domácnostem přejít k levnějšímu dodavateli během několika minut.

Fio banka se stala nejlepší Bankou pro podnikatele

05.10.  |  Fio banka

Fio banka byla podnikatelskou veřejností zvolena nejlepší Bankou pro podnikatele v soutěži Český PATRON 2010, kterou vyhlašuje Hospodářská komora České republiky.

Téměř každý desátý klient dá přednost variabilní sazbě

04.10.  |  Golem Finance

Zájem o hypotéky s variabilní úrokovou sazbou roste. Z aktuálních statistik vyplývá, že hypotéku bez fixované úrokové sazby si v srpnu pořídil téměř každý desátý klient. Rostoucí poptávka nenechává banky v klidu a další bankou, která přichází na trh s produktem s variabilní úrokovou sazbou je Raiffeisenbank. Ta díky zmíněné novince bude mít v nabídce již dva hypoteční produkty bez fixace úrokové sazby. 

Fio banka otevírá novou pobočku v Blansku

04.10.  |  Fio banka

Fio banka dnes otevírá novou pobočku v Blansku, která rozšíří pobočkovou síť na 59 obchodních míst. 

Interaktivní výuka jazyků - cesta k motivaci i efektivitě

04.10.  |  Channel Crossings

„Dobrý den, otevřete si učebnice na straně 152 a budeme číst úvodní text lekce číslo sedm.“ Ještě před několika lety tímto způsobem začínala většina výukových hodin v jazykových kurzech soukromých i veřejných škol a gymnázií.

Vozidlo jezdící na naftu i elektřinu

03.10.  |  ČD Cargo

Nakládka železničních vagonů si vyžaduje z praktických i bezpečnostních důvodů nezatrolejované koleje na nádražích nebo vlečkách v závodech a nákladištích.

Ignorovat pojištění na cesty se nevyplácí

25.09.  |  PR text

Zajeďte si na zimní dovolenou na hory nebo do teplých krajů a to nejlépe do zahraničí. Není nadto cestovat alespoň dvakrát do roka – život je příliš krátký na to, abychom ho celý strávili v práci.

Osobní finance na iPhone od AWD vždy při ruce

22.09.  |  AWD

Chcete si vypočítat svůj čistý měsíční plat, budoucí přiznanou penzi nebo výši měsíčního spoření na auto či vybavení bytu a nemáte zrovna po ruce počítač a přístup k internetu? Zajímají vás zprávy ze světa financí, které se do novin nevejdou? Řešením je aplikace „AWD privátní finanční poradce“, užitečný průvodce osobními financemi pro uživatele iPhone. Aplikace jim nabízí nejen celou řadu finančních kalkulaček, ale také denní zpravodajství o bankovních a pojišťovacích produktech, legislativě nebo dění na kapitálových trzích. Novinka se jen několik dní po uvedení do zkušebního provozu ihned objevila mezi TOP 5 nestahovanějších českých finančních aplikací.

Equa bank představuje nové produkty

21.09.  |  Equa bank

Equa bank oficiálně představila zcela novou nabídku produktů a služeb. Vychází tak vstříc náročným požadavkům českých klientů a jejich volání po transparentních a srozumitelných službách, které na českém trhu jednoznačně chybí.

Silnější Aviva EasyLife vstupuje na trh

19.09.  |  Aviva

Počátkem školního roku přišla životní pojišťovna Aviva s výraznou inovací běžně placeného životního pojištění Aviva EasyLife (AEL).

Základní rozpor mladých – půjčka nebo spořicí účet?

14.09.  |  Česká spořitelna

Dnešní mladá generace by se dala rozdělit v zásadě na dvě skupiny. Ať už se jedná o studenty nebo pracující, každý má nějaké příjmy a nějaké výdaje. Jedna skupina myslí na budoucnost a velmi racionálně si šetří peníze na byt, dům, cestování nebo na budoucí život vůbec. Druhá skupina nemyslí na nic, žije naplno a na dluh.

Úrokové sazby míří pod 4 procenta

14.09.  |  Golem Finance

Pokles úrokových sazeb zdaleka nekončí. Hypoteční banky s příchodem nového školního roku roztočily další kolo snižování úrokových sazeb a na rozdíl od předchozích období stranou nezůstali ani největší hráči na trhu v čele s Hypoteční bankou, Komerční bankou, Českou spořitelnou a Raiffeisenbank.

Fio banka otevřela novou pobočku v České Lípě

13.09.  |  Fio banka

Fio banka otevřela novou pobočku v České Lípě. V současné době tak má celkem 58 poboček a chystá další rozšiřování. V plánu je i zvyšování počtu bankomatů co-brandové sítě Pharro – Fio banka. 

Nejméně disciplinovaní v placení za energie jsou obyvatelé Moravy

12.09.  |  M.B.A. Finance

Aktuální statistické šetření inkasní společnosti M.B.A. Finance ukázalo, že nejméně si lámou hlavu s úhradou za dodávky energií obyvatelé Moravskoslezského kraje, jejichž podíl činí 22,4 %.

mBank představuje internetové bankovnictví pro chytré telefony

12.09.  |  mBank

mBank spustila první verzi svého bankovnictví pro chytré telefony IB Light (Internetové bankovnictví Light). Služba IB Light je zdarma dostupná pro uživatele smartphonů, je funkční ve všech telefonech s přístupem na internet a internetovým prohlížečem. Klienti mBank tak mají informace o svých účtech, kreditních kartách či spotřebitelských a hypotečních úvěrech kdykoliv k dispozici ve svém mobilním telefonu.

Do Modré pyramidy nově i pro hypotéku

12.09.  |  Modrá pyramida

Modrá pyramida rozšiřuje své produktové portfolio o nabídku hypotečních úvěrů Komerční banky.

ČD Cargo zlepšuje životní prostředí

12.09.  |  ČD Cargo

Otázka životního prostředí je stále aktuálnější, a proto se v plzeňské teplárně rozhodli přejít na dřevní štěpku. Její přepravy do teplárny realizuje ČD Cargo.

Wüstenrot zhodnotí vaše vklady až o 17 procent

12.09.  |  Wüstenrot

Vkladové produkty Wüstenrot hypoteční banky se vyznačují nadstandardním výnosem. Při volbě vhodné strategie přitom máte potřebné prostředky neustále k dispozici.

Potřebujete si půjčit?

04.09.  |  PR text

Moderní doba nás nutí využívat služby banky téměř každodenně – vklady, výběry, platba kartou anebo také půjčky. Mnoho lidí věří různým mýtům o půjčkách, není se však čeho bát.

V září začíná škola investování

29.08.  |  Fio banka

Chcete vědět, jak využít investičních příležitostí na burze? Přihlaste se do podzimní školy investování, která během 4 měsíců proběhne v 60 městech v České republice.

V září začíná škola investování

26.08.  |  Fio banka

Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM zahájila registrace do podzimní školy investování. Během 4 měsíců uspořádá semináře v 60 městech po celé České republice, v nichž proběhne celkem 100 seminářů pro úplné začátečníky i zkušenější investory.

Domahatelnost práva zdražuje

24.08.  |  M.B.A. Finance

Domoci se práva podraží, od 1. září 2011 dojde ke zvýšení soudních poplatků účtovaných za jednotlivé úkony prováděné soudy.

AXA Bank přidá všem svým klientům úrokový bonus

23.08.  |  AXA

Klienti AXA Bank obdrží na konci letošního roku úrokový bonus ve výši 0,3 % p.a.. Celkové roční zhodnocení včetně základní úrokové sazby se tak zvyšuje až na 2,3 %. Bonus není omezen výší zůstatku a získají ho stávající i noví klienti AXA Bank.

Řady USF posiluje společnost Finance media a.s.

22.08.  |  USF

Představenstvo Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF) na svém červencovém zasedání vyhovělo žádosti společnosti Finance media a přijalo ji za řádného člena sdružení. Své síly tak ke stávajícím členům připojuje provozovatel jednoho z nejvýznamnějších tuzemských finančních portálů, Finance.cz.

Převratná novinka ve spořicích účtech: vydělávejte a ušetřete na daních

22.08.  |  ZUNO Bank

Nedávno vstoupil na trh nový hráč, banka ZUNO. Nabízí spoření s několika velmi zajímavými parametry.

ČSSZ: Přibylo pracovních neschopností, ubylo prostonaných dnů

22.08.  |  ČSSZ

Celkem 763 974 ukončených dočasných pracovních neschopností (DPN) zaznamenala od ledna do konce června 2011 Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Lidé si na penzi ukládají 1,8 % mzdy, nový zákon má motivovat ke spoření

19.08.  |  Rentia

Češi si za první pololetí roku 2011 ukládali na penzijní připojištění v průměru 428 Kč. Vyplývá to ze srpnových statistik Ministerstva financí ČR. Tato částka představuje pouze 1,8 % z průměrné měsíční mzdy, což podle odborníků nestačí pro vytvoření dostatečné finanční rezervy na stáří. Připravovaný zákon o doplňkovém penzijním spoření proto bude motivovat k intenzivnějšímu spoření na penzi.

Smartbanking Fio banky nyní i pro Android!

18.08.  |  Fio banka

Fio banka uvádí na trh unikátní bankovní aplikaci speciálně vyvinutou pro telefony s operačním systémem Android. Vedle majitelů iPhonu tak oslovuje další skupinu uživatelů, kteří chtějí mít neustálou kontrolu nad svým účtem.

RE/MAX přichází s novým projektem

18.08.  |  RE/MAX

Realitní síť RE/MAX zahájila nový projekt podpory aktivit v regionech. Jedná se o vyhledávání a podporu vhodných akcí, které napomáhají získání jedinečnosti regionu a zlepšují možnosti pro volný čas.

AWD ČR v prvním pololetí zvýšila obrat, roste i tržní podíl

17.08.  |  AWD

AWD ČR zažila úspěšný půlrok, když v prvním pololetí podle předběžných údajů zaznamenala nárůst obratu oproti stejnému období v loňském roce o 6 %. O stejné procento vzrostl i počet klientů, který se za prvních šest měsíců roku 2011 ustálil na celkovém počtu 115 270. Tržní podíl společnosti se tak zvýšil na 11,5 % v cílové skupině s nadprůměrnými příjmy (cca 1 milión lidí v ČR).

Je výhodnější hypotéka nebo stavební spoření

17.08.  |  Hypoteční banka

Na současném trhu je široké spektrum nemovitostí pro bytové potřeby a málokterý zájemce o bydlení, který má potřebu pořídit si vlastní byt či dům je schopen zaplatit celou nemovitost z vlastních úspor a je tak nucen hledat jiné finanční prostředky.

Zájem o dovolenou v Egyptě letos klesl o 14 %, o prázdninách se poptávka vrací do normálu

17.08.  |  Invia.cz

Zájem o zájezdy do Egypta klesl za prvních sedm měsíců letošního roku o 14 % oproti roku 2010. Tuzemští prodejci registrovali propad prodeje zájezdů především v prvním čtvrtletí, až o prázdninách se poptávka po dovolených vyrovnala létu 2010. Cestovní kanceláře na snížení zájmu zákazníků reagovaly zlevněním zájezdů až o 20 %. Podle odborníků se však ceny zájezdů v příštím roce vrátí na úroveň loňského roku.

ING Konto, první spořicí účet bez poplatků na českém trhu, oslavilo 10 let

09.08.  |  ING ČR

Letos slaví ING Bank kulaté narozeniny svého vlajkového produktu. ING Konto je na trhu již 10 let a během tohoto období si jej pořídilo více než 350 000 klientů, kterým banka na úrocích vyplatila přes pět miliard korun. ING Konto si dlouhodobě drží stabilní nadprůměrnou úrokovou sazbu, která je aktuálně ve výši 1,75 %.

Společnost E4U vstupuje na pražskou burzu

04.08.  |  E4U

Akcie společnosti E4U, která se zaměřuje na výrobu energie z obnovitelných zdrojů, se začnou 25. srpna 2011 obchodovat na volném regulovaném trhu Burzy cenných papírů Praha.

Česká spořitelna rozšiřuje využití hypoték, nově nabízí hypoteční financování montovaných domů na bázi dřeva

04.08.  |  Česká spořitelna

Hypotéku České spořitelny lze od 1. srpna použít i na financování montovaného domu na bázi dřeva.

Společnost Colosseum, a.s. obdržela i v roce 2011 AAA rating ČEKIA Stability Award

03.08.  |  Colosseum, a.s.

Pro rok 2011 získala společnost Colosseum, a.s. již podruhé v řadě nejvyšší možné ratingové hodnocení ČEKIA Stability Award 2011 - AAA, excelentní - a zařadila se mezi nejstabilnější firmy v České republice.

Obchodujte FOREX s nejrychleji rostoucím brokerem roku 2010

03.08.  |  PR text

Na český trh přichází server pro obchodování na FOREX, s komoditami, indexovými a akciovými CFD Markets.com. Nejrychleji rostoucí broker podle 2010 Fastest Growing Broker Award působí ve více než stovce zemí a poskytuje rozsáhlý servis v patnácti jazycích, nyní i v češtině.

Počty osobních i firemních bankrotů se meziměsíčně snížily. V meziročním porovnání však stále rostou

03.08.  |  CCB - Czech Credit Bureau, a.s.

V červenci bylo vyhlášeno 159 firemních bankrotů, což je o 76 bankrotů méně než v červnu.

Nemovitostní úvěry ve spořitelních družstvech v prvním pololetí stouply, přes léto lze očekávat stagnaci

03.08.  |  Artesa

Díky individuálnímu přístupu je šance získat úvěr od družstevní záložny vyšší než u klasických bankovních domů.

Úrokové sazby hypoték na pětiletém minimu, trh dále roste

29.07.  |  Golem Finance

Průměrná úroková sazba skutečně poskytnutých hypoték klesla v letošním červnu na 4,14 %, což je nejméně od července 2006. V celkovém součtu za první pololetí trh financování bydlení i navzdory zpomalení v oblasti stavebního spoření meziročně roste o 13,7 %.

Prodejci si nákupní centrum vybírají zejména podle lokality

29.07.  |  IICG

Podle čeho se rozhodují maloobchodníci při výběru nákupního centra pro svou provozovnu? Jako nejdůležitější hodnotí lokalitu, atraktivní mix značek a orientaci na zákazníka. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu spokojenosti nájemníků TSI (Tenant Satisfaction Index) developera Inter IKEA Centre Group, který vlastní, staví a vede nákupní centra v Evropě a v Číně. V České republice a na Slovensku je skupina majitelem a správcem center Avion Shopping Park v Praze, Ostravě, Brně a Bratislavě.

Vklady přes vkladové bankomaty ČSOB jsou od 1. srpna zdarma

29.07.  |  ČSOB

Od 1. srpna mohou klienti ČSOB využívat vkladové bankomaty zdarma. Poplatek, který v současnosti činí 6 Kč, bude podle nového sazebníku od 1. 8. 2011 zrušen pro všechny klienty. Banka také do konce roku plánuje instalaci dalších vkladových bankomatů, aby byly dostupné na více místech v rámci celé České republiky.

Platební tlačítko AGMO zjednodušuje obchody na internetu

29.07.  |  AGMO

Ačkoli obliba internetových nákupů mezi Čechy stále roste, za pořízené zboží platí nejčastěji způsobem z předinternetové doby, a totiž dobírkou. V současnosti přitom existuje celá řada rychlejších, pohodlnějších a zpravidla mnohem levnějších platebních možností. Jednou z nich je i Platební tlačítko, které jako novou službu zavedla společnost AGMO.

Zabezpečení na penzi letos preferuje 65 % klientů Rentia

21.07.  |  Rentia

Rentia, divize společnosti AWD ČR, která se specializuje na soukromé financování penze, zaznamenala v první polovině letošního roku vyšší zájem o produkty související s důchodovým zabezpečením. Oproti stejnému období loňského roku jde o 5% nárůst. Podle statistik společnosti za první pololetí 2011 projevilo 65 % klientů zájem o spoření či investování s cílem zabezpečení na důchodový věk.

Češi myslí hlavně na rodinu

13.07.  |  Česká pojišťovna

Nedávný průzkum České pojišťovny ukázal, že hlavním motivem k uzavření životního a úrazového pojištění je starost a péče o rodinu.

Komerční banka nabízí pojištění plateb – jistotu pro neočekávané události

13.07.  |  Komerční banka

Komerční banka ve spolupráci s Komerční pojišťovnou nabízí od 12. července 2011 nové produkty v oblasti úrazového pojištění – MojePojištění plateb a Profi pojištění plateb.

O Variabilní hypotéku mají zájem lidé s vyššími příjmy

13.07.  |  GE Money Bank

Průměrná výše Variabilní hypotéky od GE Money Bank dosahuje 2 milionů korun, což je výrazně více, než je u hypoték na trhu běžné (1,6 milionu korun).

Komerční banka připravila klientům levnější cestu k automobilu s půjčkou MojeAuto

11.07.  |  Komerční banka

S půjčkou MojeAuto mohou klienti Komerční banky financovat nákup automobilu pohodlně a výhodně. Půjčka, kterou mohou klienti získat v pobočkové síti Komerční banky i Modré pyramidy stavební spořitelny, nabízí výhodné úrokové sazby i levnější pojištění po celou dobu splácení.

Raiffeisenbank jako první využívá datové schránky při čerpání firemních úvěrů

11.07.  |  Raiffeisenbank

Raiffeisenbank se stala první bankou v České republice, která využívá při čerpání firemních úvěrů datové schránky. Díky datovým schránkám je čerpání úvěrů pro firemní klienty rychlejší, jednodušší a levnější, využít je lze především u provozních úvěrů, kde dochází k častějšímu čerpání.

Desatero rad, jak si zjednodušit život prostřednictvím datových schránek

08.07.  |  Datové schránky

Pod pojmem datová schránka si mnozí z nás představí jakousi virtuální bednu, do které ti, kteří si ji museli zřídit ze zákona, dostávají obálky s červeným pruhem. A při představě, že by to tak fungovalo i u nich se oklepou a v duchu pronesou cosi ve smyslu: „Díky bohu, že mě se to netýká“.

Střemhlavý růst ceny zlata pokračuje

07.07.  |  Erste Bank

Silná poptávka po zlatě v posledních deseti letech, především ze strany investorů z Číny a z Indie, poukazuje dle názoru analytiků Erste Group na počátek nové fáze na býčím trhu se zlatem.

Zájem klientů UniCredit Bank o účty v cizí měně roste

07.07.  |  UniCredit Bank

UniCredit Bank zaznamenala v období před prázdninami nárůst zájmu o připojení debetních karet ke dvěma účtům. Nejčastěji mají klienti zájem vedle korunového účtu o běžný účet vedený v cizí měně, zejména v euru.

Jednoduše lepší bankovnictví - nový přístup je výzvou pro tradiční české banky

30.06.  |  Equa bank

Drobní i firemní klienti v České republice budou mít brzy možnost využít nové bankovní a finanční služby. Equa bank (Equa) hodlá v září 2011 představit své nové produkty.

Hypoteční trh v Jihomoravském kraji vzrostl o výrazných 61 procent

29.06.  |  Hypoteční banka

Hypoteční trh v Jihomoravském kraji signalizuje výrazné oživení. V prvním čtvrtletí letošního roku totiž zaznamenal meziroční růst dokonce o 61 %, na celkových 2,5 miliardy korun. Je tak jedním z nejrychleji rostoucích regionů v České republice.  Jedním z důvodů oživení poptávky po hypotečních úvěrech v kraji jsou i příznivé podmínky nabízených hypotečních produktů, ekonomická stabilita a chuť klientů investovat do bydlení.

Pojištění vozidel od Allianz Direct – bezpečí na každém kilometru

27.06.  |  PR text

Jedno moudré přísloví praví: škodu nezjistí, kdo se pojistí. V případě pojištění vozidel to platí dvojnásob. I ten sebevíce schopný či opatrný řidič se na svých cestách může stát účastníkem dopravní nehody, a pokud nemá sjednáno řádné pojištění, může ho to přijít velice draho.

Hledáte levný úvěr na podnikání nebo na cokoliv jiného?

27.06.  |  Evropsko-ruská banka

Podle průzkumu neúčelových úvěrů na bankovním trhu má nejlepší podmínky Evropsko-ruská banka (ERB). V ERB můžete od června do konce srpna získat Osobní neúčelový úvěr, tedy americkou hypotéku, která je s úrokem 5,9 % nejlevnější na trhu.

Stavební spořitelna České spořitelny půjčí až 800 tisíc Kč bez zajištění

24.06.  |  SSČS

Od 23. června 2011 mohou klienti Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) získat zvýhodněné úvěry na pořízení družstevního bytu nebo koupi bytu v rámci privatizace. SSČS poskytne překlenovací úvěry TREND na tyto účely až do výše 800 tisíc Kč, aniž by jako záruku požadovala zástavní právo k nemovitosti. V případě, že klient požádá o úvěr na koupi bytu v rámci privatizace bytového fondu, získává od SSČS další výhodu – neplatí úhradu za uzavření úvěrové smlouvy. Ušetří tak 1 % z výše úvěru, min. 1 500 Kč, max. 7 500 Kč.

Unikátní Průzkum České pojišťovny: Češi si již více „cení“ života než majetku

22.06.  |  Česká pojišťovna

Česká veřejnost si stále myslí, že Češi za pojištění majetku platí více než za pojištění života. Realita je však opačná. Jednoznačně to vyplývá z výsledků reprezentativního průzkumu realizovaného pro Českou pojišťovnu společností TNS AISA. Již tedy neplatí, že by pro nás byl majetek tím nejdůležitějším. Klid a spokojenost jsou dle průzkumu v myslích veřejnosti výrazně spojeny se zdravím, rodinou a dětmi. Chování české veřejnosti se tak shoduje s trendy, které lze vysledovat v zemích západní Evropy.

Fio banka překročila hranici 100.000 klientů

22.06.  |  Fio banka

Fio banka dnes překročila hranici 100.000 klientů. Úspěšné navyšování klientské základny se týká uživatelů běžných účtů i investičních služeb.

AnaCap dokončila akvizici Banco Popolare Česká republika

21.06.  |  AnaCap

Banka se přejmenuje na Equa bank a.s. Najala řadu zkušených expertů, kteří doplní její stávající tým, včetně představenstva.

Fio banka se stala Brokerem roku 2011

20.06.  |  Fio banka

Fio banka získala titul Broker roku 2011 a stala se tak nejlepším obchodníkem s cennými papíry v České republice. Zároveň zvítězila i ve vedlejší kategorii „České akcie“. Investiční služby banky ocenili odborníci i laická veřejnost.

Rozhodčí doložky a jejich praktické využití

20.06.  |  Malota Production

Patříte-li mezi úspěšné podnikatele, jistě jste si nenechali ujít diskusní fórum na téma Rozhodčí doložky a jejich praktické využití, které se konalo 2. června 2011 v hotelu Majestic Plaza na Štěpánské ulici 33 na Praze 1.

Veďme politiky k odpovědnosti!

17.06.  |  MoneyExpo 2013

Finanční analytik, investor a investiční poradce Ing. Emil Dočkal patří mezi respektované odborníky na český akciový trh. Jako jeden z prvních u nás začal aktivně působit v oblasti finanční gramotnosti veřejnosti, je autorem bestsellerů Kam s penězi a Průvodce světem financí.

Objem přímých zahraničních investic v Evropě překonal v roce 2010 úroveň před ekonomickou krizí

16.06.  |  Ernst & Young

Zahraniční investice v Evropě za rok 2010 posílily a počet umístěných investičních projektů v tomto období dosáhl rekordní výše.

Robert Kiyosaki v Praze! Jeho seminář se už blíží

14.06.  |  FXstreet.cz

Hlavní příčinou špatné finanční situace naprosté většiny obyvatel jak v USA, tak v Evropě včetně ČR, je nedostatek finanční gramotnosti. To je hlavní teze úspěšného amerického investora, školitele a spisovatele Roberta Kiyosakiho. O tom, jak tuto situaci změnit a také jak využít současné špatné ekonomické situace ve svůj prospěch, přijede 19. června přednášet na veřejný celodenní seminář do pražského Kongresového centra. Portál FXstreet.cz je oficiálním partnerem celé akce.

UniCredit Bank otevře již svou 89. pobočku

13.06.  |  UniCredit Bank

Čtvrtá největší banka na tuzemském trhu UniCredit Bank otevře již 89. obchodní místo a pokračuje tak v plánované pobočkové expanzi v České republice. Ještě před prázdninami postupně zahajují svůj provoz tři nové pobočky v Blansku, Mělníku, Břeclavi a franšízová pobočka v Brandýse nad Labem.

Zavarovalnica Triglav se v červnu dohodla na spolupráci s novým strategickým partnerem

13.06.  |  Triglav pojišťovna, a.s.

Zavarovalnica Triglav, mateřská společnost Triglav pojišťovny a.s., v červnu podepsala předběžnou smlouvu o vstupu nového strategického partnera – investiční společnosti International Finance Corporation (IFC). Cílem transakce je získat prostředky na další plánovanou expanzi Skupiny Triglav na trhy mimo Slovinsko.

Vladimír Železný dvakrát na MoneyExpo 2011!

10.06.  |  MoneyExpo 2013

Známý podnikatel a politik Vladimír Železný vystoupí na investičním summitu MoneyExpo 2011, největším svého druhu ve střední Evropě, který se koná 18. a 19. června v Top hotelu Praha.

ZUNO Bank v ČR pod vedením Miroslava Střihavky

08.06.  |  ZUNO Bank

Šéfem ZUNO Bank pro Českou republiku je od 1. června Miroslav Střihavka (40). V nové pozici bude zodpovědný především za úspěšný vstup nové online banky na tuzemský bankovní trh.

Obchodováním na burze lze zbohatnout, ale jak začít?

06.06.  |  MoneyExpo 2013

Obchodování na burze je velmi výnosný a tvrdý byznys, ve kterém může uspět úplně každý bez ohledu na vstupní kapitál. Dokud ovšem budou lidé k burze stále přistupovat jako ke casinu, nemohou očekávat nadprůměrné výnosy, tvrdí profesionální obchodník Ludvík Turek, prezident České národní asociace technické analýzy a jeden z řečníku investičního summitu MoneyExpo.

Fio banka excelovala v soutěži Zlatá koruna 2011

06.06.  |  Fio banka

Fio banka získala tři ocenění v soutěži Zlatá koruna, která hodnotí finanční produkty na českém trhu. K vítězství v anketě Zlatý Měšec 2011 a klientském ratingu OVB Vstřícná banka tak přidává další ocenění.

Zlatá Převratná hypotéka stále s variabilní sazbou od 2,5 %

02.06.  |  UniCredit Bank

UniCredit Bank ponechává nadále u Převratné hypotéky, která byla dnes oceněna Zlatou korunou za nejlepší hypoteční úvěr v ČR, historicky nejnižší variabilní sazbu od 2,5 % p.a.

Termínovaný vklad s variabilním připisováním úroků

02.06.  |  Creditas

Záložna CREDITAS připravila od 2. června výjimečnou nabídku v podobě Termínovaného vkladu s možností individuálního nastavení úroků.

Plánované zvýšení DPH opět rozkolísá trh financování bydlení

01.06.  |  Golem Finance

Vláda odsouhlasila postupné navyšování nižší sazby DPH. Ta by měla v roce 2012 vzrůst ze současných 10 % na 14 % a v následujícím roce na 17,5 %. Navýšení DPH se dotkne i sektoru stavebnictví. Jak reaguje trh?

ČNB dětem: podpora finančního vzdělávání nejmladších školáků

01.06.  |  ČNB

Česká národní banka dvěma stům škol bezplatně poskytla takřka deset tisíc pracovních publikací finanční gramotnosti pro nejmladší žáky. V 1.–3. třídách by se podle nich mělo učit už od září 2011.

Pozornost světových firem směřuje k vodovodním kohoutkům. Nebo by alespoň měla.

01.06.  |  KPMG

Dle studie Water Resources Group se světové zásoby vody mají do roku 2030 snížit o celých 40 procent, což představuje významnou hrozbu především pro ty průmyslové sektory, které jsou na pravidelných dodávkách vody přímo či nepřímo závislé.

Finanční negramotnost ožebračuje většinu veřejnosti

30.05.  |  MoneyExpo 2013

Finanční negramotnost je nejvyšším rizikem a slabinou postmoderní kreditní společnosti. Neznalost základních principů, jak funguje současná ekonomika, připravuje naprostou většinu lidí o peníze. Kvůli ní bohatí bohatnou a chudí chudnou, tvrdí ekonomický expert Pavel Ševčík, jeden z řečníků investičního summitu MoneyExpo.

Triglav pojišťovně letos přibývá podnikatelů, více než čtvrtinu tvoří pojištění strojů

30.05.  |  Triglav pojišťovna, a.s.

Triglav pojišťovna v letošním roce eviduje zvýšenou poptávku po pojištění podnikatelů.

Podle studie společnosti MasterCard bude finále Ligy mistrů UEFA historicky nejbohatší

30.05.  |  MasterCard

Na stadionu ve Wembley se střetnou dva evropští fotbaloví giganti, mistr Anglie Manchester United FC a vítěz španělské Ligy FC Barcelona.

Průzkum KPMG: Češi jsou stále „kastrůlkáři“, do práce si nosí jídlo z domova

30.05.  |  KPMG

Průzkum zaměřený na stravovací návyky Čechů, který pro společnost KPMG Česká republika zpracovala agentura Ipsos Tambor, ukázal, že přes 40 procent Čechů si do práce nosí jídlo z domova.

ČD CARGO je partnerem beachvolejbalistů

23.05.  |  České dráhy

Ve dnech 17. – 22. května hostila pražská Štvanice třetí ročník beachvolejbalového turnaje Světové série Prague Open, který byl letos prvním turnajem v Evropě.

Situace domácností se vrací k normálu, výzvy však zůstávají

21.05.  |  UniCredit Group

Závěry úseku strategických analýz UniCredit Group pro region CEE zní: Tendence k vytváření úspor dál převládá nad ochotou ke spotřebě, přičemž finanční prostředky domácností zaznamenaly během loňského roku obrat zpět k růstu a obnovil se také rizikový apetit, působící na posilování role sofistikovanějších produktů. Hospodářské zotavování a uvolňování napětí na trhu práce se pozitivně promítají do spotřebitelského sentimentu, ovšem růst cen potravin a energií může záporně ovlivnit připravenost domácností k nakupování, a také obzvlášť citelně zasáhnout nízkopříjmové skupiny. Růst příjmů by měl podporovat určitou míru opětovného oživení ochoty domácností brát si úvěry.

Založte si stavební spoření s nejvyšším ročním úrokem z úspor – 2,5 %

16.05.  |  Wüstenrot

Chcete dobře zhodnotit své peníze? Pořiďte si stavební spoření u Wüstenrotu. U všech nových smluv o stavebním spoření sjednaných do 30. června 2011 budou vklady úročeny 2,5 % ročně. Se smlouvou Wüstenrot Team získáte navíc prémii 2000 korun. A uzavření smlouvy Wüstenrot Kamarád+ pro děti do 18 let je zdarma.

Kupní síla příjmů domácností v roce 2010 neklesla

13.05.  |  MPSV

Ministerstvo práce a sociálních věcí předložilo na jednání vlády také Analýzu vývoje příjmů a výdajů domácností ČR v roce 2010 a predikce na další období.

dTest: Spotřebitelský úvěr v lepším světle

13.05.  |  dTest

Již od počátku tohoto roku je v účinnosti nový zákon o spotřebitelském úvěru, tedy zákon upravující podmínky úvěrů, se kterými přicházejí zákazníci do styku prakticky každý den, a mnozí z nich jich také často využívají.

Zveřejňování Grafu rizik inflační prognózy

13.05.  |  ČNB

Česká národní banka začne od nejbližšího měnověpolitického zasedání bankovní rady nově zveřejňovat i Graf rizik inflační prognózy (tzv. GRIP) s komentářem.

Chytré investování? Zkuste to on-line

12.05.  |  Fio banka

Investování nemusí být tak obtížné, jak se na první pohled zdá. Důležité je najít partnery, kteří se orientují v situaci na českých i světových burzách a kteří vám poskytnou potřebnou podporu.

V soutěži Podnikavá hlava zvítězila Anna Chytilová s projektem databáze studentských reklamních myšlenek

12.05.  |  Univerzita Palackého

Vítězkou druhého ročníku soutěže Podnikavá hlava, kterou vyhlásil v lednu Vědecko-technický park Univerzity Palackého, se stala třiadvacetiletá Anna Chytilová, studentka Univerzity T. Bati ve Zlíně.

Američtí filmaři mají zájem natáčet na jižní Moravě

12.05.  |  VINIUM

Američtí filmaři chtějí natáčet na jižní Moravě. Hned několik poptávek amerických producentů zaznamenali ve vinařském regionu Velkopavlovicka.

Tisková zpráva FXstreet.cz: Nová kniha

12.05.  |  FXstreet.cz

Nejúspěšnější kniha Raghee Horner v češtině. Kniha představuje vynikající návod pro začínající a středně pokročilé obchodníky a obsahuje velmi konkrétní obchodní techniky, oblíbené cenové patterny, vstupy, výstupy a množství dalších rad, tipů a zkušeností.

Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe: Valná hromada schválila zvýšení dividendy na 1 euro na akcii

09.05.  |  VIG

Dne 6. května 2011 se ve vídeňské Městské hale konala 20. řádná valná hromada Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe. Valná hromada na základě vynikajícího koncernového výsledku za rok 2010, spojeného se zvýšením zisku (před zdaněním) o 15,1 procenta na přibližně 508 mil. EUR a s růstem pojistného o 7,2 procenta na zhruba 8,6 mld. EUR, souhlasila s návrhem představenstva na zvýšení dividendy a vyplacení 1 eura na akcii. Pozitivní výsledek významně ovlivnil vynikající vývoj obchodní činnosti v zemích střední a východní Evropy. Dnem výplaty dividendy a rozhodujícím dnem je 16. květen 2011.

Investovat po vlastní linii není tak těžké, jak si řada lidí myslí

09.05.  |  MoneyExpo 2013

Neinvestujte jako ovce a nenechte se oškubat velkými hráči. Špička evropských investorů, vyhlášený světový trader, obchodník z Kuvajtu a desítky finančníků předají své zkušenosti všem, kteří systému bank tolik nedůvěřují a rádi se starají o své peníze sami.

Nejpilnější sběratelé Era jahod získali 30 000 korun

05.05.  |  Poštovní spořitelna

Soutěž ve sbírání jahodových samolepek a magnetek, která byla součástí kampaně na Era spoření, je u konce. Na stránky www.erasporeni.cz bylo během jednoho měsíce zasláno necelých 41 tisíc soutěžních kódů a celkově si web zobrazilo více než 50 tisíc unikátních návštěvníků. Tři vůbec nejpilnější zasilatelé výherních kódů si odnesli šek v hodnotě 10 000 korun.

ING vykázala růst udržitelného čistého zisku na úrovni 1 492 milionů euro

05.05.  |  ING ČR

„Banka i pojišťovna dosáhly v prvním čtvrtletí výborných výsledků, což dokládá zjevný úspěch jejich příslušných programů zvyšování výkonnosti v rámci přípravy na jejich budoucí existenci jako dvou samostatných společností,“ uvedl Jan Hommen, CEO ING Group.

Zájem o úrazové pojištění v ČR roste, standardem se stává denní odškodné

05.05.  |  Rentia

V rámci úrazového pojištění projevují Češi stále větší zájem o denní odškodné. Jak ukazují údaje finančních poradců, více než polovina pojistných smluv sjednaných v letošním roce již obsahuje tuto formu připojištění. Obecně se také na tuzemském trhu zájem o úrazové pojištění zvyšuje. Podle statistik České asociace pojišťoven činí průměrný meziroční nárůst v předepsaném pojistném 6 %.

Jazykové školy opět na vzestupu

04.05.  |  Channel Crossings

Během ekonomické recese uplynulých let byly benefity a investice do jazykového vzdělávání jedněmi z prvních položek na seznamu krácených výdajů personálních oddělení.

Hypotéku nyní pořídíte u Volksbank pouze za 1 999 korun!

02.05.  |  Sberbank CZ

Volksbank CZ na květen 2011 připravila pro své stávající i nové klienty akční nabídku v rámci hypoték s pětiletou fixací.

VIG Re – vynikající výsledek za rok 2010: Objem pojistného 280,6 mil. EUR

02.05.  |  VIG

Založení zajišťovny VIG Re v roce 2008 v Praze bylo významným signálem pro region střední a východní Evropy jako klíčový trh společnosti a i koncernu. VIG Re se sídlem v Praze se stává kompetentním poskytovatelem zajistných programů v rámci tohoto regionu a díky ratingu A+ a obezřetné politice upisování patří k spolehlivým partnerům.

V dubnu dostane důchod celkem 766 sto a víceletých důchodců

29.04.  |  ČSSZ

Celkem 361 důchodců narozených v roce 1911 evidovala v dubnu 2011 Česká správa sociálního zabezpečení. Z toho bylo 305 žen a 56 mužů. U příležitosti stých narozenin dostávají klienti ČSSZ rozhodnutí o zvýšení důchodu o 2 000 Kč spolu s osobním dopisem ministra práce a sociálních věcí Ing. Jaromíra Drábka.

Akce Triglav Partner nabízí zvýhodněné pojištění, rodinu zabezpečí až milionem korun

29.04.  |  Triglav pojišťovna, a.s.

Triglav pojišťovna odměňuje své stávající klienty zvýhodněným úrazovým pojištěním. Díky akci Triglav Partner mají klienti od začátku dubna možnost zabezpečit svou rodinu pro případ tragické události. Mimořádné podmínky v rámci věrnostního programu zaručují vysoké krytí za bezkonkurenční cenu. Pojišťovna klade důraz na zaopatření dětí, kterým při ztrátě obou rodičů vyplatí jeden milion korun.
1 3 4 5 6 7 8 9 12 23 33 44

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.